ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 21 oktober 2020

36

tävlingar

152

matcher

152

resultat

0

matchfakta

 

»
Gruppspel
Salzburg
2-2
Lokomotiv Moskva
Real Madrid
2-3
Shakhtar Donetsk
Bayern München
4-0
Atlético Madrid
Internazionale
2-2
Borussia Mönchengladbach
Manchester City
3-1
Porto
Olympiakos Piraeus
1-0
Olympique Marseille
Ajax
0-1
Liverpool
Midtjylland
0-4
Atalanta
Andra omgången
Tuzla City
3-1
Radnik Bijeljina
Željezničar
3-0
Goražde
Rudar Prijedor
0-0* f
Zvijezda 09

Zvijezda 09 vidare efter 4-3 på straffar.

Krupa na Vrbasu
2-4
Sarajevo
Rudar Kakanj
1-6
Borac Banja Luka
Velež
Inst
Široki Brijeg
Zrinjski
4-0
Slavija
Velež Nevesinje
0-2
Klis Buturović Polje
FK Minsk
2-1
Slavia
Första omgången
Partizan
1-4
Levski Sofia
Sevlievo
1-5
Slavia Sofia
Izvor Gorski izvor
1-2
Montana
Yantra 2019
1-6
Cherno More
Drenovets
0-6
CSKA 1948 Sofia
Pirin Blagoevgrad
3-4
Beroe
Första omgången
Aris
1-4
Ethnikos Achna
Queens Park Rangers
0-2
Preston North End
Cardiff City
1-1
AFC Bournemouth
Sheffield Wednesday
1-2
Brentford
Watford
3-1
Blackburn Rovers
Stoke City
2-2
Barnsley
Trans
1-2
Flora
Tredje omgången
Pärnu Sadam
wo*
K-Järve JK Järve

K-Järve JK Järve vinnare på walkover.

Fjärde omgången
Kompanii Marjamaa
0-15
Tammeka
FC Tallinn
0-3
FCI Levadia
1-1
B36
Apollon Smirnis
1-2
PAS Giannina
Lecce
2-2
Cremonese
Kyzyl-Zhar
1-0
Taraz
Gjilani
0-0
Trepça'89
Feronikeli
1-2
Prishtina
Ballkani
2-0
Drita
Kvartsfinal
Jelgava
0-0* f
Ventspils

Ventspils vidare efter 4-3 på straffar.

Spartaks Jūrmala
1-3
Liepāja
Valmiera / BSS
1-0
Tukums
Rīgas FS
3-2
Riga
Wiltz
1-2
Fola Esch
UT Pétange
2-0
Victoria Rosport
RM Hamm Benfica
0-2
Mondorf-les-Bains
F91 Dudelange
3-0
Etzella Ettelbrück
UNA Strassen
3-2
Hostert
Racing
0-0
Rodange
Jeunesse d'Esch
1-4
Differdange 03
Floriana
1-0
Senglea Athletic
Mosta
2-3
Hibernians
Sliema Wanderers
1-2
Gudja United
Codru Lozova
0-1
Dacia-Buiucani
Petrocub
2-0
Speranţa Nisporeni
Första omgången
Grbalj
0-4
Arsenal Tivat
Bokelj
3-0
Kom
Petrovac
1-5
Dečić
Budućnost
3-1
Rudar
Sutjeska
3-0
Jedinstvo
Zeta
8-0
Ibar
Podgorica
2-0
Jezero
Iskra
3-0
OFK Titograd
RKC Waalwijk
1-1
PEC Zwolle
Andra omgången
Akademija Pandev
1-0
Vardar
Makedonija GjP
6-0
Sasa
Shkendija
1-0
KF Gostivari
Shkupi
5-0
Pehchevo
Kozuv Gevgelija
1-3
Sileks
Struga
*0-0 f
Rabotnički

Struga vidare efter 4-3 på straffar.

Bregalnica Štip
0-1
Belasica
Renova
*2-2 f
Pelister
Legia Warszawa
2-1
Śląsk Wrocław
Första omgången
Lourinhanense
1-0 f
União Santarém
Andra omgången
Tirsense
2-3
Olímpico do Montijo
Fjärde omgången
Sânmartin
4-3
Comuna Recea
Municipal Braşov
0-1 f
Csikszereda
Şomuz Fălticeni
0-4
Ceahlăul Piatra Neamţ
Hușana Huși
1-0
Focşani
Dacia Unirea Brăila
1-2
SCM Gloria Buzău
Ghiroda şi Giarmata Vii
3-4 f
ASU Poli Timişoara
Axiopolis
0-0* f
Farul Constanţa 1920

Farul Constanţa 1920 vidare efter 5-3 på straffar.

Mostiştea Ulmu
1-2
Dunărea Călăraşi
Metaloglobus
1-2 f
Petrolul 52
Concordia Chiajna
1-0
Mioveni
Viitorul Dăești
1-2 f
Viitorul P. Târgu Jiu
Fjärde omgången, gruppspel
Veles
1-3
Ural
Yenisey
1-0
Spartak Moscow
Tekstilshchik
0-0* f
Arsenal Tula

Arsenal Tula vinnare efter 4-3 på straffar.

Nizhny Novgorod
1-1* f
Khimki

Khimki vinnare efter 10-9 på straffar.

Dinamo Bryansk
0-2
Tambov
Orenburg
1-1* f
Sochi

Sochi vinnare efter 4-2 på straffar.

Krylya Sovetov
3-0
Rotor Volgograd
Shinnik
1-1* f
Akhmat Grozny

Akhmat Grozny vinnare efter 4-3 på straffar.

Chertanovo
0-4
Ufa
Första omgången, match 2:2
Domagnano
*0-2 f
Juvenes / Dogana

Domagnano vidare med sammanlagt 3-3 och straffar.

Cailungo
2-1
Cosmos

Cosmos vidare med sammanlagt 4-2.

Tre Fiori
2-0
Pennarossa

Tre Fiori vidare med sammanlagt 3-2.

Fiorentino
3-1
Faetano

Fiorentino vidare med sammanlagt 4-2.

La Fiorita
1-1
Libertas

La Fiorita vidare med sammanlagt 5-1.

Första omgången
Crvena Zvezda
Inst
Zlatibor Čajetina
Mačva Šabac
1-2
Metalac GM
Voždovac
*2-2 f
Grafičar

Voždovac vidare efter 4-2 på straffar.

Smederevo 1924
1-2
Radnički Niš
Jedinstvo Rumenka
0-2
Vojvodina
Sušica
0-2
Spartak Subotica
Novi Pazar
1-3
Čukarički
Trayal Kruševac
0-2
Bačka Topola
Mladost Lučani
3-0
Dinamo Vranje
IMT Novi Beograd
2-1
Inđija
Rad Beograd
*0-0 f
Kolubara

Rad Beograd vidare efter 5-3 på straffar.

Kabel Novi Sad
3-4
Radnik Surdulica
Radnički Pirot
0-2
Proleter Novi Sad
Partizan
2-0
Bačka Palanka
Javor Ivanjica
2-1
Radnički Kragujevac
Första omgången
Beltinci
Inst
Domžale
Radomlje
3-2
Tabor Sežana
Nafta
Inst
Fužinar
Brežice
3-3* f
Olimpija

Olimpija vidare efter 2-0 på straffar.

Triglav
Inst
Celje
Koper
3-1 f
Aluminij
Espanyol
2-0
Mirandés
Las Palmas
2-1
Castellón
Lugo
3-0
Girona
Ponferradina
1-0
Tenerife
Almería
1-1
FC Cartagena
Fuenlabrada
0-0
UD Logroñés
AFC Eskilstuna
3-2
Trelleborgs FF
Västerås SK
2-1
Akropolis
Dalkurd
1-3
GIF Sundsvall
Norrby
0-2
Halmstad
Degerfors
2-0
Örgryte
Öster
2-0
Umeå
Andra omgången
Haninge
1-2
Örebro
Andra omgången
Esenler Erokspor
*3-3 f
Arnavutköy Belediyespor

Esenler Erokspor vidare efter 4-2 på straffar.

Elazığ Karakoçan FK
1-2
Diyarbekirspor
Çatalcaspor
0-1 f
Şile Yıldızspor
Sultanbeyli Belediyespor
1-0
Yalovaspor
Kırıkkale Büyük Anadolu
1-1* f
Düzcespor

Düzcespor vidare efter 5-4 på straffar.

1954 Kelkit Belediyespor
0-1
Artvin Hopaspor
Ofspor
0-1
Yomraspor
Cizrespor
2-1
Siirt İl Özel İdaresi
Nevşehir Belediyespor
1-0
Kozan Spor FK
Muğlaspor
*1-1 f
Kızılcabölükspor

Muğlaspor vidare efter 3-1 på straffar.

Isparta 32 Spor
0-1
Kestelspor
68 Aksaray Belediyespor
3-2 f
Yeşilyurt Belediyespor
Tekirdağspor
2-1
Silivrispor
Fethiyespor
2-1
Nazilli Belediyespor
Hamburger SV
3-0
Erzgebirge Aue
Andra omgången
Budaörs
1-3
Csákvári TK