ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 3 oktober 2020

51

tävlingar

259

matcher

259

resultat

0

matchfakta

 

Qəbələ
1-1
Sumqayıt
Zira
1-0
Neftçi
Waasland-Beveren
1-1
Genk
Eupen
1-2
Cercle Brugge
Leuven
2-1
Zulte-Waregem
Sint-Truiden
0-0
Kortrijk
Mladost Doboj Kakanj
3-2
Radnik Bijeljina
Fjärde omgången
Krumkachy
0-4
Isloch
Ruh Brest
0-3
FK Minsk
Gorodeya
0-3
Arsenal
Montana
2-1
Slavia Sofia
Levski Sofia
0-0
Botev Vratsa
Anorthosis
2-0
Olympiakos Nicosia
Apollon
2-1
Ethnikos Achna
Pafos
1-0
Nea Salamis
Chelsea
4-0
Crystal Palace
Everton
4-2
Brighton & Hove Albion
Leeds United
1-1
Manchester City
Newcastle United
3-1
Burnley
Norwich City
0-1
Derby County
Blackburn Rovers
0-0
Cardiff City
Luton Town
2-0
Wycombe Wanderers
Middlesbrough
2-1
Barnsley
Nottingham Forest
1-2
Bristol City
Reading
1-0
Watford
Rotherham United
1-1
Huddersfield Town
Sheffield Wednesday
1-1
Queens Park Rangers
Swansea City
2-1
Millwall
AFC Wimbledon
1-2
Accrington Stanley
Blackpool
2-3
Lincoln City
Bristol Rovers
2-0
Northampton Town
Burton Albion
2-4
Portsmouth
Charlton Athletic
0-0
Sunderland
Hull City
1-0
Plymouth Argyle
Milton Keynes Dons
1-1
Ipswich Town
Peterborough United
3-1
Swindon Town
Rochdale
2-1
Fleetwood Town
Shrewsbury Town
1-1
Gillingham
Wigan Athletic
1-0
Doncaster Rovers
Carlisle United
1-0
Barrow
Colchester United
3-3
Oldham Athletic
Crawley Town
1-1
Southend United
Exeter City
2-0
Cambridge United
Forest Green Rovers
1-1
Walsall
Harrogate Town
1-2
Bolton Wanderers
Leyton Orient
0-2
Cheltenham Town
Morecambe
1-0
Port Vale
Newport County
2-1
Mansfield Town
Stevenage
0-1
Salford City
Tranmere Rovers
2-0
Scunthorpe United
Andra kvalomgången
Guiseley
4-0
Atherton Collieries
Mossley
1-1*
Tadcaster Albion

Tadcaster Albion vidare efter 4-3 på straffar.

Chorley
2-1
Gateshead
Southport
2-1
Morpeth Town
Stalybridge Celtic
2-3
Longridge Town
Whitley Bay
2-4
Blyth Spartans
Farsley Celtic
2-1
Radcliffe
Runcorn Linnets
1-1*
Marine

Marine vidare efter 4-3 på straffar.

Ashton United
0-4
South Shields
Curzon Ashton
1-2
United of Manchester
Darlington
*2-2
Prescot Cables

Darlington vidare efter 5-4 på straffar.

Bradford (Park Avenue)
1-3
Spennymoor Town
Warrington Rylands
0-1
York City
Hyde United
4-2
Fylde
Marske United
6-0
Consett
Skelmersdale United
2-1
Lancaster City
Boston United
4-2
AFC Mansfield
Hednesford Town
0-0*
Halesowen Town

Halesowen Town vidare efter 5-3 på straffar.

Coalville Town
1-2
Alfreton Town
Tamworth
3-1
Evesham United
Chasetown
2-2*
AFC Telford United

AFC Telford United vidare efter 5-4 på straffar.

Alvechurch
*2-2
Kidderminster Harriers

Alvechurch vidare efter 4-2 på straffar.

Nantwich Town
1-0
Barwell
Mickleover
4-1
Newark Flowserve
Buxton
0-0*
Stafford Rangers

Stafford Rangers vidare efter 4-2 på straffar.

Grantham Town
0-1
Matlock Town
Leamington
0-1
Banbury United
Worksop Town
2-2*
Chester

Chester vidare efter 5-3 på straffar.

Nuneaton Borough
2-1
Stratford Town
Ilkeston Town
4-1
Hanley Town
AFC Dunstable
1-2
Hemel Hempstead Town
Brackley Town
*2-2
Billericay Town

Brackley Town vidare efter 4-2 på straffar.

Maldon & Tiptree
*2-2
Grays Athletic

Maldon & Tiptree vidare efter 4-3 på straffar.

Canvey Island
*2-2
Biggleswade

Canvey Island vidare efter 4-3 på straffar.

Cheshunt
1-2
Cambridge City
Royston Town
*2-2
Stamford

Royston Town vidare efter 4-2 på straffar.

Barking
*2-2
Kings Langley

Barking vidare efter 3-2 på straffar.

Hashtag United
1-1*
Braintree Town

Braintree Town vidare efter 7-6 på straffar.

St Albans City
5-0
Hitchin Town
Bishop's Stortford
1-0
Brentwood Town
Concord Rangers
Inst
Potters Bar Town
Walthamstow
0-1
Hornchurch
Leighton Town
1-2
Leiston
Brantham Athletic
0-3
Aveley
Kettering Town
2-0
Chelmsford City
Peterborough Sports
4-2
Stansted
Bury Town
4-1
Waltham Abbey
Hayes & Yeading United
5-0
Bognor Regis Town
Dartford
0-1
Slough Town
Farnborough
0-1
Tonbridge Angels
Harrow Borough
1-5
Cray Valley PM
Chipstead
1-0
East Grinstead Town
Chichester City
2-1
Risborough Rangers
Corinthian-Casuals
2-2*
Dulwich Hamlet

Dulwich Hamlet vidare efter 3-1 på straffar.

Haringey Borough
2-0
Chertsey Town
Folkestone Invicta
0-3
Chatham Town
Hendon
0-1
Maidstone United
Hanwell Town
3-5
Hartley Wintney
Moneyfields
2-6
Cray Wanderers
Ebbsfleet United
*2-2
Hastings United

Ebbsfleet United vidare efter 4-1 på straffar.

Sheppey United
2-0
Welling United
Corinthian
0-1
Hampton & Richmond
Bedfont Sports
2-0
Carshalton Athletic
Dorking Wanderers
3-3*
Eastbourne Borough

Eastbourne Borough vidare efter 4-3 på straffar.

Bracknell Town
*2-2
Marlow

Bracknell Town vidare efter 4-3 på straffar.

Metropolitan Police
1-2
Walton Casuals
Burnham
Inst
Whyteleafe
Weston-super-Mare
*2-2
Swindon Supermarine

Weston-super-Mare vidare efter 4-2 på straffar.

Truro City
4-0
Hungerford Town
Saltash United
1-3
Sholing
Frome Town
1-1*
Larkhall Athletic

Larkhall Athletic vidare efter 4-3 på straffar-

Christchurch
*1-1
Gloucester City

Christchurch vidare efter 6-5 på straffar.

Tiverton Town
3-5
Taunton Town
Gosport Borough
1-3
Hereford
Bath City
3-2
Winchester City
Wimborne Town
*0-0
Melksham Town

Wimborne Town vidare efter 5-4 på straffar.

Kidlington
1-1*
Bristol Manor Farm

Bristol Manor Farm vidare efter 7-6 på straffar-

Royal Wootton
1-2
Oxford City
Chippenham Town
*2-2
Poole Town

Chippenham Town vidare efter 5-4 på straffar.

Tammeka
0-0
Trans
Kuressaare
0-1
Tallinna Kalev
Final
Inter Turku
0-2
HJK
Lens
2-0
Saint-Etienne
Nice
2-1
Nantes
Toulouse
0-0
Troyes
Caen
1-0
Amiens
Auxerre
5-1
Ajaccio
LB Châteauroux
2-0
Chamoix niortais
Clermont
3-0
Rodez
Dunkerque
1-0
EA Guingamp
Grenoble Foot 38
2-0
Valenciennes
Paris FC
3-0
Le Havre
Pau
1-1
Nancy
Sochaux
3-2
Chambly
TB
1-1
ÍF
Samtredia
1-0
Dila
Merani Tbilisi
0-4
Lokomotivi Tbilisi
Panaitolikos
1-1
Asteras Tripolis
Cork City
1-2
St Patrick's Athletic
Shelbourne
1-3
Bohemians
Sassuolo
4-1
Crotone
Udinese
0-1
Roma
Chievo
1-2
Salernitana
Ascoli
0-2
Lecce
Empoli
0-0
Monza
Vicenza Virtus
1-1
Pordenone
Reggina
3-1
Pescara
SPAL
1-1
Cosenza
Venezia
0-2
Frosinone
Virtus Entella
0-2
Reggiana
Besa Pejë
2-1
Trepça'89
Šibenik
0-2
Osijek
HNK Gorica
2-1
Hajduk Split
Ventspils
1-1
Valmiera / BSS
Rīgas FS
2-1
Spartaks Jūrmala
Kauno Žalgiris
0-1
Žalgiris
Panevėžys
1-1
Sūduva
Mondorf-les-Bains
0-3
F91 Dudelange
Swift Hesperange
1-0
UT Pétange
Fola Esch
4-3
Progrès Niederkorn
Differdange 03
1-1
Wiltz
Floreşti
1-0
Dacia-Buiucani
Sheriff
4-0
Zimbru
Vitesse
3-0
Heracles
VVV
1-2
ADO Den Haag
Twente
1-1
Emmen
Shkendija
1-1
Sileks
Rabotnički
0-0
Akademija Pandev
Shkupi
3-0
Borec
Makedonija GjP
2-0
Struga
Belasica
1-1
Renova
Sarpsborg 08
4-0
Stabæk
Vålerenga
4-1
Mjøndalen
Podbeskidzie
1-0
Stal Mielec
Zagłębie Lubin
2-0
Górnik Zabrze
Santa Clara
0-0
Gil Vicente
Porto
2-3
Marítimo
Tondela
0-4
Sporting Braga
Sepsi
1-0
Argeș
Astra
2-3
Voluntari
FCSB
3-2
Dinamo Bucureşti
Ufa
0-0
Rotor Volgograd
Tambov
1-1
Arsenal Tula
Ural
0-2
CSKA Moskva
Spartak Moskva
1-1
Zenit Sankt-Petersburg
Tre Penne
3-2
Cailungo
Cosmos
0-2
Libertas
Domagnano
0-2
Juvenes / Dogana
Virtus
3-1
Fiorentino
Lausanne Sport
4-0
Zürich
Lugano
2-2
Sion
Novi Pazar
3-1
Vojvodina
Bačka Palanka
2-2
Javor Ivanjica
Mačva Šabac
0-2
Voždovac
Spartak Subotica
4-2
Čukarički
Metalac GM
1-1
Partizan
Žilina
4-1
DAC
Ružomberok
2-1
Zlaté Moravce
Spartak Trnava
0-2
Nitra
Sereď
1-1
Zemplín Michalovce
Domžale
1-1
Gorica
Aluminij
Avbr.
Koper
Real Valladolid
1-2
Eibar
Atletico Madrid
0-0
Villarreal
Real Sociedad
3-0
Getafe
Elche
0-0
Huesca
Valencia
0-2
Real Betis
Alcorcón
0-0
Real Zaragoza
Mirandés
0-1
Ponferradina
Albacete
1-1
Real Oviedo
Mallorca
2-0
Tenerife
Las Palmas
2-1
UD Logroñés
Rayo Vallecano
4-0
Málaga
Häcken
3-0
Falkenberg
Örebro
3-2
Elfsborg
GIF Sundsvall
1-3
AFC Eskilstuna
Jönköpings Södra
1-0
Halmstad
Örgryte
1-3
Brage
Zbrojovka Brno
0-2
Karviná
Opava
2-1
Teplice
Mladá Boleslav
2-2
České Budějovice
Sparta Praha
2-1
Jablonec
Yeni Malatyaspor
1-0
Antalyaspor
BB Erzurumspor
0-0
Rizespor
Istanbul Basaksehir
0-0
Göztepe
Fenerbahçe
2-1
Fatih Karagümrük
Borussia Dortmund
4-0
Freiburg
Eintracht Frankfurt
2-1
1899 Hoffenheim
1. FC Köln
1-3
Borussia Mönchengladbach
Werder Bremen
1-0
Arminia Bielefeld
VfB Stuttgart
1-1
Bayer Leverkusen
RB Leipzig
4-0
Schalke 04
Heidenheim
0-0
Paderborn
Hannover 96
4-1
Eintracht Braunschweig
Jahn Regensburg
1-0
Karlsruher SC
Dnipro-1
2-2
Vorskla Poltava
Rukh Vynnyky
0-0
FK Lviv
Inhulets
1-1
Minai
Mezőkövesd-Zsóry
1-2
Kisvárda
Diósgyőr
1-2
Paksi SE
Aberystwyth Town
1-2
Barry Town United
Bala Town
1-2
Haverfordwest County
Cefn Druids
0-5
Connah's Quay
Penybont
2-1
Newtown
The New Saints
10-0
Flint Town United
Cardiff MU
0-3
Caernarfon Town
Admira
3-1
Ried
Swarovski Tirol
0-2
Austria Wien
Wolfsberger AC
2-4
St. Pölten