ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 7 oktober 2020

11

tävlingar

81

matcher

81

resultat

0

matchfakta

 

Zambia
1-0
Malawi
Danmark
4-0
Färöarna
Cypern
1-2
Tjeckien
Estland
1-3
Litauen
Montenegro
1-1
Lettland
Malta
2-0
Gibraltar
Luxemburg
1-2
Liechtenstein
Österrike
2-1
Grekland
Polen
5-1
Finland
Slovenien
4-0
San Marino
Italien
6-0
Moldavien
Schweiz
1-2
Kroatien
Tyskland
3-3
Turkiet
Nederländerna
0-1
Mexiko
Portugal
0-0
Spanien
Andorra
1-2
Kap Verde
Frankrike
7-1
Ukraina
Andra omgången
Utopia
0-5
Kolding IF
Grindsted
1-2
ASA Aarhus
Kolding B
0-4
Holstebro
OKS
1-2
VSK Århus
KFUM
0-2
Hvidovre
Aarhus Fremad
5-0
Vendsyssel
Allerød
1-2 f
AB
Næsby
0-3
Horsens
Hillerød
1-2
OB
Slagelse B&I
2-0
Skovshoved
Holbæk B&I
0-3
Fremad Amager
Brønshøj
4-5 f
Lyngby
Hobro
0-3
Vejle
Första omgången
Dilj
0-6
Rijeka
Gaj
2-3 f
Lokomotiva Zagreb
Polet
0-2
Istra 1961
Croatia Zmijavci
0-2 f
Šibenik
Oriolik Oriovac
1-0
Split
Mladost Ždralovi
0-1 f
Zagreb
Sesvete
3-4
HNK Gorica
Novigrad
1-3
Rudeš
GOŠK Dubrovnik
*wo
HNK Zadar

GOŠK Dubrovnik tilldelades seger på walkover.

Andra kvalomgången
OFC
7-1
DOS Kampen
Rijnvogels
2-4
UNA
Kozakken Boys
1-0
DEM
Achilles Veen
2-0
Gemert
Koninklijke HFC
0-1
OSS '20
DTS Ede
3-1 f
GVV Unitas
Excelsior '31
2-3 f
Groene Ster
Westlandia
Inst
Scheveningen
Första omgången
Fazendense
0-2
1º Dezembro
União Madeira
0-5
Tirsense
Ferreiras
*2-2 f
Louletano

Ferreiras vidare efter 4-2 på straffar.

União Ericeirense
0-3
Loures
Tredje omgången
Axiopolis
6-3
Agricola Borcea
Dacia Unirea Brăila
4-0
Făurei
Metalul Buzău
0-2
Focşani
Hușana Huși
2-1
Ştiinţa Miroslava
Pucioasa
1-1* f
Municipal Braşov

Municipal Braşov vidare efter 4-2 på straffar.

Viitorul Dăești
*2-2 f
Vediţa Coloneşti

Viitorul Dăești vidare efter 4-3 på straffar.

Sportul Şimleu
1-2
Sânmartin
Mostiştea Ulmu
3-1
Unirea Slobozia
Ceahlăul Piatra Neamţ
Inst
Aerostar Bacău
Afumaţi
2-3
Concordia Chiajna
U Craiova 1948
*1-1 f
CSM Reşiţa

U Craiova 1948 vidare efter 5-3 på straffar.

Minaur Baia Mare
Inst
Comuna Recea
Şomuz Fălticeni
2-0
Foresta Suceava
Första omgången
Hibernian
3-1
Brora Rangers
Kelty Hearts
1-2
St. Johnstone
Brechin City
2-6
Dundee United
Montrose
3-3*
Ross County

Ross County tog bonuspoäng efter 5-4 på straffar.

St. Mirren
4-1
Partick Thistle
Airdrieonians
0-2
Alloa Athletic
Tredje omgången
Spartak Kvašov
0-6
Slovan Bratislava
Andra omgången
Hudiksvall
0-3
GIF Sundsvall
Tredje omgången
Zbrojovka Brno
1-0
Vysočina Jihlava
Jiskra Domažlice
Inst
Sigma Olomouc
Ústí nad Orlicí
0-3
České Budějovice
Första omgången
Veszprém
0-5
Szeged 2011
Lőrinci
0-7
Nyíregyháza Spartacus
Szeghalmi
0-10
Szolnoki MÁV
BSE
0-2
Diósgyőr
Iváncsa
0-4
Újpest
Tiszafuredi VSE
3-2
Putnok VSE