ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 22 juli 2020
Slut: -

7

omgångar

66/86

spelade matcher

?

lag

Final

Visa matchfakta

Semifinaler

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta
Tisdag 20 oktober 2020
Kuressaare
Inst
Põhja-Sakala / Flora
Hell Hunt
0-4
Tallinna Kalev
Onsdag 21 oktober 2020
Kompanii Marjamaa
18:00
Tammeka
FC Tallinn
18:30
FCI Levadia
Onsdag 28 oktober 2020
Nõmme Kalju
18:00
Legion
Eston Villa
18:00
Maardu
Onsdag 4 november 2020
Trans
17:00
Pärnu Sadam / K-Järve JK Järve
Paide
17:00
Tulevik

Fjärde omgången 20.10.2020, 21:46

Visa matchfakta
Torsdag 10 september 2020
Raplamaa
1-1* f
Hell Hunt

Hell Hnt vidare efter 4-2 på straffar.

Onsdag 16 september 2020
Kose
0-8
Tulevik
Onsdag 23 september 2020
FCI Levadia
5-0
Lilleküla Retro
Tisdag 29 september 2020
Maardu
5-3
Keila
Tartu Welco
1-6
Kuressaare
Kompanii Marjamaa
2-1
Rumori Calcio II
Imavere
0-3
Tallinna Kalev
Onsdag 30 september 2020
Paide
13-0
Pocarr
Legion
11-0
Saku Sporting
Team Helm
1-2
Trans
FC Tallinn
2-0
Vändra
Torsdag 8 oktober 2020
Vaprus
0-1
Tammeka
Tisdag 13 oktober 2020
Nõmme Kalju
4-0
Piraaja
Onsdag 14 oktober 2020
Eston Villa
*1-1 f
Põhja-Tallinna JK Volta

Eston Villa vidare efter 4-3 på straffar.

Onsdag 21 oktober 2020
Pärnu Sadam
18:00
K-Järve JK Järve
Torsdag 12 november 2020
Põhja-Sakala
18:00
Flora

Tredje omgången 14.10.2020, 22:43

Visa matchfakta
Tisdag 28 juli 2020
Zenit Tallinn
0-13
Tammeka

Nõmme Kalju
8-0
Rummu Dünamo

Team Helm
2-1
Tallinna Kalev II

Onsdag 29 juli 2020
Imavere
5-1
Warrior

Noorus-96
*1-1 f
Hell Hunt

Information Noorus-96 vidare efter 5-3 på straffar.

Rumori Calcio II
3-0
Lootos

Söndag 2 augusti 2020
Viimsi Lõvid
0-4
Vaprus

Måndag 3 augusti 2020
Pärnu
1-4
Flora

Onsdag 5 augusti 2020
Paide
9-0
Tulevik II

Torsdag 6 augusti 2020
Lilleküla Retro
5-0
Loo

Kompanii Marjamaa
4-1
Soccernet

Tisdag 11 augusti 2020
Hiiumaa
3-4
Keila

Tulevik
18:00
Maardu Aliens

Viimsi
1-2 f
Maardu

Maksatransport
0-6
Legion

Pocarr
1-0
ReUnited Tallinn

Onsdag 12 augusti 2020
Noorus-96
1-2 f
Hell Hunt

Vastseliina
0-5
Trans

Raplamaa
13-0
Tallinna Jalgpallihaigla

Vändra
5-4
Flora II

Poseidon
0-2
Kose

Tartu Welco
2-1 f
Flora III

Rumori Calcio
2-3
Pärnu Sadam

FC Kohvile
1-3
Piraaja

Onsdag 26 augusti 2020
Saku Sporting
3-2
Rakvere Tarvas

TJK Legion II
0-4
FC Tallinn

TransferWise
0-11
Tallinna Kalev

Torsdag 27 augusti 2020
FCI Tallinn
2-3 f
Kuressaare

Onsdag 2 september 2020
Läänemaa Haapsalu
0-2
FCI Levadia
Põhja-Sakala
6-1
Lelle
Eston Villa
4-0
K-Järve JK Järve II
Torsdag 3 september 2020
Tallinna Wolves
0-3
K-Järve JK Järve
Onsdag 16 september 2020
Põhja-Tallinna JK Volta
4-0
Järva-Jaani

Andra omgången 16.09.2020, 23:19

Visa matchfakta
Onsdag 22 juli 2020
Kuressaare
18-0
Anija

Söndag 26 juli 2020
FC Tallinn
*1-1
Elva

Information FC Tallinn vidare efter 6-5 på straffar.

Måndag 27 juli 2020
Eston Villa
2-0
Rasmus Värki

Tisdag 28 juli 2020
FCI Tallinn
1-0
Helios

Maardu
9-0
Sssolutions

Flora II
10-1
Tallinna FC Zapoos

Viimsi
4-2
Kristiine JK

Põhja-Sakala
5-1
Äksi Wolves

FCI Tallinn
1-0
Helios

Maardu
9-0
Sssolutions

Onsdag 29 juli 2020
Legion
9-0
Here for Beer

Raplamaa
*wo
Eston Villa II

Information Raplamaa vidare på walkover.

Olympic
1-2
Poseidon

FC Kohvile
9-0
JK 32.KK

Paide
24-0
Eyjafjallajökull

Legion
9-0
Here for Beer

Raplamaa
*wo
Eston Villa II

Information Raplamaa vidare på walkover.

Olympic
1-2
Poseidon

Fredag 31 juli 2020
Loo
9-1
Metsis

Lördag 1 augusti 2020
Pärnu Sadam
8-1
Puhkus Mehhikos

Söndag 2 augusti 2020
Kompanii Marjamaa
4-1
Teleios

Saku Sporting
6-0
Kadakas

Onsdag 12 augusti 2020
Tallinna Kalev
6-3
Nõmme United

 

Skytteliga

-
Not:
-