ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 31 oktober 2020

50

tävlingar

173

matcher

173

resultat

0

matchfakta

 

Gandzasar
1-3
Van
Pyunik
1-1
Ararat
Qəbələ
2-1
Sabah
Zira
0-0
Səbail
Beerschot
4-2
Leuven
Sporting Charleroi
3-0
Cercle Brugge
Club Brugge
2-2
Mechelen
Krupa na Vrbasu
0-1
Tuzla City
Zrinjski
3-1
Velež
Široki Brijeg
1-0
Olimpik Sarajevo
Željezničar
3-1
Radnik Bijeljina
Slavia
1-1
Dinamo Brest
Belshina Bobruisk
1-5
Shakhtyor Soligorsk
Beroe
0-1
Arda
AEL
2-1
Ermis
APOEL
1-1
Apollon
Nordsjælland
4-1
Midtjylland
Sheffield United
0-1
Manchester City
Burnley
0-3
Chelsea
Liverpool
2-1
West Ham United
Bristol City
1-3
Norwich City
AFC Bournemouth
1-1
Derby County
Barnsley
1-0
Watford
Luton Town
0-3
Brentford
Middlesbrough
1-0
Nottingham Forest
Millwall
0-3
Huddersfield Town
Preston North End
1-2
Birmingham City
Queens Park Rangers
3-2
Cardiff City
Stoke City
1-0
Rotherham United
Swansea City
2-0
Blackburn Rovers
Wycombe Wanderers
1-0
Sheffield Wednesday
Gillingham
0-2
Sunderland
Burton Albion
1-2
Blackpool
Doncaster Rovers
1-0
Lincoln City
Fleetwood Town
2-0
Oxford United
Ipswich Town
1-0
Crewe Alexandra
Milton Keynes Dons
1-1
AFC Wimbledon
Peterborough United
5-1
Shrewsbury Town
Portsmouth
0-2
Charlton Athletic
Rochdale
1-1
Bristol Rovers
Swindon Town
2-1
Hull City
Wigan Athletic
2-3
Northampton Town
Exeter City
1-0
Carlisle United
Barrow
1-0
Bradford City
Cheltenham Town
2-1
Forest Green Rovers
Crawley Town
2-1
Cambridge United
Leyton Orient
4-0
Bolton Wanderers
Mansfield Town
1-1
Walsall
Newport County
2-1
Harrogate Town
Salford City
2-0
Oldham Athletic
Southend United
0-2
Port Vale
Stevenage
0-0
Grimsby Town
Tranmere Rovers
0-1
Morecambe
Tallinna Kalev
4-1
Trans
Tulevik
0-0
Legion
FCI Levadia
3-2
Tammeka
TPS
1-0
SJK
Stade rennais
2-1
Stade brestois 29
Nantes
0-3
Paris Saint-Germain
Paris FC
3-1
Caen
Ajaccio
0-4
Troyes
Chambly
0-1
Dunkerque
EA Guingamp
0-0
Sochaux-Montbéliard
Le Havre
1-0
Pau
Nancy-Lorraine
2-1
LB Châteauroux
Rodez
2-2
Auxerre
Valenciennes
1-3
Clermont
Europa
2-2
Lincoln Red Imps
Magpies
1-0
Boca Juniors
Olympiakos Piraeus
2-0
Apollon Smirnis
Atromitos
0-2
PAS Giannina
Volos NFC
1-1
Larissa
Lamia
0-2
Panathinaikos
Kvartsfinal
Athlone Town
4-1
Shelbourne
Maccabi Petah Tikva
2-0
Hapoel Haifa
Maccabi Netanya
3-0
Hapoel Kfar Saba
Ironi Kiryat Shmona
1-1
Hapoel Hadera
Hapoel Tel Aviv
1-1
Beitar Jerusalem
Crotone
1-2
Atalanta
Internazionale
2-2
Parma
Bologna
3-2
Cagliari
Cittadella
1-2
Monza
Ascoli
0-1
Pordenone
Brescia
2-2
Virtus Entella
Chievo
2-0
Cosenza
Vicenza Virtus
4-4
Pisa
Venezia
2-0
Empoli
Okzhetpes
0 - 0
Taraz
Kyzyl-Zhar
2 - 1
Zhetysu
Arbëria
1 - 2
Trepça'89
Gjilani
0 - 0
Feronikeli
Ballkani
4 - 1
Besa Pejë
Slaven Koprivnica
0-1
Osijek
Istra 1961
1-0
Hajduk Split
Panevėžys
1-1
Banga
Kauno Žalgiris
1-0
Riteriai
Tarxien Rainbows
0-5
Gudja United
Hamrun Spartans
2-2
Gzira United
Dinamo-Auto
1-1
Milsami
Speranţa Nisporeni
3-0
Codru Lozova
Podgorica
1-3
Petrovac
Sutjeska
0-1
Budućnost
Zeta
1-0
Jezero
OFK Titograd
0-2
Rudar
Dečić
2-0
Iskra
Twente
5-1
PEC Zwolle
Ajax
5-2
Fortuna Sittard
Groningen
2-1
VVV
Willem II
1-3
Vitesse
Cliftonville
3-0
Carrick Rangers
Coleraine
2-1
Glentoran
Glenavon
0-0
Dungannon Swifts
Larne
2-0
Ballymena United
Warrenpoint Town
1-1
Portadown
Odd
1-1
Sarpsborg 08
Haugesund
0-1
Aalesund
Andra omgången
Świt Skolwin
Inst
Cracovia Kraków
Unia Janikowo
0-2
ŁKS Łódź
Olimpia Grudziądz
Inst
Lechia Gdańsk
Pogoń Siedlce
0-1
Radomiak Radom
Stal Mielec
Inst
Piast Gliwice
Belenenses
1-1
Farense
Rio Ave
2-0
Moreirense
Marítimo
0-0
Nacional
Academica Clinceni
2-0
Sepsi
Botoşani
2-3
UTA Arad
Hermannstadt
0-1
Universitatea Craiova
Rubin Kazan
3-1
Arsenal Tula
Spartak Moskva
0-1
Rostov
Akhmat Grozny
2-0
FK Krasnodar
Sochi
2-1
Lokomotiv Moskva
Inđija
0-1
Metalac GM
Čukarički
4-0
Novi Pazar
Voždovac
1-0
Bačka Topola
Rad Beograd
0-1
Zlatibor Čajetina
Partizan
2-0
Mačva Šabac
Dundee United
2-1
Ross County
Livingston
0-2
Motherwell
Semifinal
Hearts
2-1 f
Hibernian
Spartak Trnava
1-2
Zemplín Michalovce
Pohronie
2-2
Zlaté Moravce
Žilina
3-1
Senica
Real Madrid
4-1
Huesca
Athletic Club
2-1
Sevilla
Osasuna
1-3
Atletico Madrid
Deportivo Alavés
1-1
Barcelona
FC Cartagena
3-1
Albacete
Las Palmas
1-2
Real Oviedo
Degerfors
3-2
Akropolis
Dalkurd
1-1
Jönköpings Södra
GIF Sundsvall
4-1
Örgryte
Öster
0-3
Halmstad
Gençlerbirliği
1-1
Gaziantep FK
Galatasaray
1-0
Ankaragücü
Eintracht Frankfurt
1-1
Werder Bremen
1. FC Köln
1-2
Bayern München
Augsburg
3-1
Mainz 05
Arminia Bielefeld
0-2
Borussia Dortmund
Borussia Mönchengladbach
1-0
RB Leipzig
Paderborn 07
3-1
Jahn Regensburg
Erzgebirge Aue
1-1
Holstein Kiel
Osnabrück
1-1
Sandhausen
Eintracht Braunschweig
3-2
1. FC Nürnberg
Kolos Kovalivka
1-2
Olimpik Donetsk
Oleksandria
2-2
Desna
Dnipro-1
1-2
Dynamo Kyiv
Puskás
1-2
Zalaegerszegi TE
Honvéd
1-1
Mezőkövesd-Zsóry
Újpest
1-1
MTK
Haverfordwest County
1-1
Bala Town
Salzburg
5-0
Swarovski Tirol
Hartberg
2-1
Austria Wien
St. Pölten
4-0
Ried