ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 3 juli 2020
Slut: 22 juli 2020

36

omgångar

72 / 180

matcher spelade
40,00 %

2,83

målsnitt

00 000

publiksnitt

Aktuella matcher (1-14 september 2020)

Torsdag 10 september 2020
Speranţa Nisporeni
0-2
Sfîntul Gheorghe
Fredag 11 september 2020
Dinamo-Auto
7-0
Codru Lozova
Lördag 12 september 2020
Dacia-Buiucani
0-3
Sheriff
Petrocub
2-0
Zimbru
Söndag 13 september 2020
Floreşti
0-4
Milsami

Tabell (Uppdaterad: 20.10.2020, 22:20 )

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Sheriff
1
14
14
0
0
41
- 3
38
42
 
 
8
0
0
31
- 1
 
24
 
 
6
0
0
10
- 2
 
18
2
Petrocub
3
14
9
3
2
34
- 10
24
30
 
 
6
0
1
20
- 3
 
18
 
 
3
3
1
14
- 7
 
12
3
Sfântul Gheorghe
2
14
9
3
2
28
- 11
17
30
 
 
5
2
1
17
- 7
 
17
 
 
4
1
1
11
- 4
 
13
4
Milsami Orhei
5
15
9
3
3
21
- 8
13
30
 
 
5
2
1
12
- 3
 
17
 
 
4
1
2
9
- 5
 
13
5
Dinamo-Auto Tiraspol
4
15
5
4
6
26
- 25
1
19
 
 
3
3
2
17
- 9
 
12
 
 
2
1
4
9
- 16
 
7
6
Dacia
ny
14
5
2
7
14
- 15
-1
17
 
 
4
2
2
12
- 7
 
14
 
 
1
0
5
2
- 8
 
3
7
Speranţa
6
14
3
4
7
15
- 22
-7
13
 
 
0
2
5
5
- 13
 
2
 
 
3
2
2
10
- 9
 
11
8
Floresti
ny
15
3
3
9
8
- 31
-23
12
 
 
2
1
5
4
- 19
 
7
 
 
1
2
4
4
- 12
 
5
9
Zimbru
7
15
2
2
11
10
- 27
-17
8
 
 
1
0
5
4
- 10
 
3
 
 
1
2
6
6
- 17
 
5
10
Codru Lozova
8
14
0
2
12
7
- 52
-45
2
 
 
0
1
3
2
- 8
 
1
 
 
0
1
9
5
- 44
 
1

Placeringar: Lag 1 till Champions League, lag 2-3 till Europa Conference League. Lag 9 fill nedflyttningskval, lag 10 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Målskillnad. 3. Gjorda mål.

Skytteliga (Uppdaterad: 16.10.2020, 21:55 )

Namn
Klubb
Mål
Frank Castañeda
Sheriff
11
Vladimir Ambros
Petrocub
9
Maxim Mihaliov
Dinamo-Auto Tiraspol
7
Sergiu Plătică
Petrocub
7
Roman Volkov
Sfântul Gheorghe
6

Publiksnitt (Uppdaterad: 00.00.0000, 00:00 )

Totalt
0
0
00 000

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema (Uppdaterad: -)

Juli 2020

Visa matchfakta
Fredag 3 juli 2020
Dinamo-Auto
3-1
Floreşti

Sheriff
2-0
Speranţa Nisporeni

 
Lördag 4 juli 2020
Sfîntul Gheorghe
5-1
Codru Lozova

Milsami
0-0
Petrocub

 
Söndag 5 juli 2020
Zimbru
0-1
Dacia-Buiucani

 
Tisdag 7 juli 2020
Floreşti
1-0
Codru Lozova

 
Onsdag 8 juli 2020
Sfîntul Gheorghe
0-1
Sheriff

Petrocub
3-1
Dinamo-Auto

 
Torsdag 9 juli 2020
Dacia-Buiucani
0-0
Milsami

Speranţa Nisporeni
2-2
Zimbru

 
Lördag 11 juli 2020
Floreşti
0-4
Petrocub

Sheriff
6-0
Codru Lozova

 
Söndag 12 juli 2020
Dinamo-Auto
1-0
Dacia-Buiucani

Zimbru
1-3
Sfîntul Gheorghe

 
Måndag 13 juli 2020
Milsami
3-0
Speranţa Nisporeni

 
Fredag 17 juli 2020
Petrocub
7-0
Codru Lozova

Sheriff
2-0
Zimbru

 
Lördag 18 juli 2020
Dacia-Buiucani
2-0
Floreşti

Speranţa Nisporeni
1-2
Dinamo-Auto

 
Söndag 19 juli 2020
Sfîntul Gheorghe
3-1
Milsami

 
Tisdag 21 juli 2020
Zimbru
3-1
Codru Lozova

 
Onsdag 22 juli 2020
Floreşti
1-1
Speranţa Nisporeni

Petrocub
2-0
Dacia-Buiucani

 
Torsdag 23 juli 2020
Dinamo-Auto
0-1
Sfîntul Gheorghe

Milsami
0-1
Sheriff

 
Lördag 25 juli 2020
Dacia-Buiucani
4-0
Codru Lozova

Speranţa Nisporeni
1-4
Petrocub

 
Söndag 26 juli 2020
Sheriff
6-0
Dinamo-Auto

 
Måndag 27 juli 2020
Sfîntul Gheorghe
2-0
Floreşti

Zimbru
0-1
Milsami

 
Fredag 31 juli 2020
Dacia-Buiucani
0-3
Speranţa Nisporeni

Milsami
3-1
Codru Lozova

 
 

Augusti 2020

Visa matchfakta
Lördag 1 augusti 2020
Floreşti
0-1
Sheriff

Petrocub
1-0
Sfîntul Gheorghe

 
Söndag 2 augusti 2020
Dinamo-Auto
1-1
Zimbru

 
Tisdag 4 augusti 2020
Codru Lozova
0-1
Speranţa Nisporeni

 
Onsdag 5 augusti 2020
Milsami
1-0
Dinamo-Auto

Sheriff
4-1
Petrocub

 
Torsdag 6 augusti 2020
Sfîntul Gheorghe
2-1
Dacia-Buiucani

Zimbru
0-2
Floreşti

 
 

September 2020

Torsdag 10 september 2020
Speranţa Nisporeni
0-2
Sfîntul Gheorghe
Fredag 11 september 2020
Dinamo-Auto
7-0
Codru Lozova
Lördag 12 september 2020
Dacia-Buiucani
0-3
Sheriff
Petrocub
2-0
Zimbru
Söndag 13 september 2020
Floreşti
0-4
Milsami
Fredag 18 september 2020
Floreşti
0-5
Dinamo-Auto
Speranţa Nisporeni
1-2
Sheriff
Lördag 19 september 2020
Dacia-Buiucani
2-1
Zimbru
Petrocub
1-2
Milsami
Söndag 20 september 2020
Sfîntul Gheorghe
2-2
Codru Lozova
Tisdag 22 september 2020
Dinamo-Auto
1-1
Petrocub
Milsami
2-0
Dacia-Buiucani
Onsdag 23 september 2020
Zimbru
0-2
Speranţa Nisporeni
Torsdag 24 september 2020
Codru Lozova
1-1
Floreşti
Lördag 26 september 2020
Dacia-Buiucani
4-0
Dinamo-Auto
Speranţa Nisporeni
0-1
Milsami
Söndag 27 september 2020
Sfîntul Gheorghe
2-0
Zimbru
Måndag 28 september 2020
Sheriff
6-0
Codru Lozova
Petrocub
4-0
Floreşti
 

Oktober 2020

Fredag 2 oktober 2020
Codru Lozova
1-4
Petrocub
Milsami
1-1
Sfîntul Gheorghe
Lördag 3 oktober 2020
Floreşti
1-0
Dacia-Buiucani
Sheriff
4-0
Zimbru
Söndag 4 oktober 2020
Dinamo-Auto
3-3
Speranţa Nisporeni
Fredag 16 oktober 2020
Speranţa Nisporeni
0-0
Floreşti
Codru Lozova
0-2
Zimbru
Lördag 17 oktober 2020
Sfîntul Gheorghe
1-1
Dinamo-Auto
Sheriff
1-0
Milsami
Söndag 18 oktober 2020
Dacia-Buiucani
0-0
Petrocub
Tisdag 20 oktober 2020
Floreşti
1-4
Sfîntul Gheorghe
Dinamo-Auto
1-2
Sheriff
Milsami
2-0
Zimbru
Onsdag 21 oktober 2020
Codru Lozova
13:00
Dacia-Buiucani
Petrocub
17:00
Speranţa Nisporeni
Lördag 24 oktober 2020
Codru Lozova
13:00
Milsami
Sheriff
16:00
Floreşti
Söndag 25 oktober 2020
Sfîntul Gheorghe
13:00
Petrocub
Speranţa Nisporeni
13:00
Dacia-Buiucani
Zimbru
16:00
Dinamo-Auto
Lördag 31 oktober 2020
Dinamo-Auto
13:00
Milsami
Speranţa Nisporeni
16:00
Codru Lozova
 

November 2020

Söndag 1 november 2020
Dacia-Buiucani
13:00
Sfîntul Gheorghe
Petrocub
16:00
Sheriff
Måndag 2 november 2020
Floreşti
13:00
Zimbru
 

December 2020

 

Januari 2021

 

Februari 2021

 

Mars 2021

 

April 2021

 

Maj 2021

 

Noteringar spelschemat:
-