ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 29 september 2020
Slut: -

1+5

omgångar

46/47

spelade matcher

-

lag

Final

Visa matchfakta

Semifinaler 14.04.2021, 21:05

Visa matchfakta
Match 2:2
Tisdag 13 april 2021
Slavia Sofia
0-1
Arda

Arda vidare med sammanlagt 1-0.

Onsdag 14 april 2021
Ludogorets
1-2
CSKA Sofia

CSKA Sofia vidare med sammanlagt 2-1.

Match 1:2
Tisdag 6 april 2021
Arda
0-0
Slavia Sofia
Onsdag 7 april 2021
CSKA Sofia
1-1
Ludogorets

Kvartsfinaler 18.03.2021, 21:31

Visa matchfakta
Tisdag 16 mars 2021
Ludogorets
2-1 f
Lokomotiv Plovdiv
Onsdag 17 mars 2021
CSKA 1948 Sofia
0-1
Arda
Slavia Sofia
2-1
Levski Sofia
Torsdag 18 mars 2021
CSKA Sofia
4-0
Botev Vratsa

Andra omgången 04.03.2021, 22:15

Visa matchfakta
1-4 mars 2021
Måndag 1 mars 2021
Lokomotiv Plovdiv
2-1
Belasitsa
Tisdag 2 mars 2021
Etar
0-1
Arda
CSKA Sofia
3-1
Cherno More
Onsdag 3 mars 2021
Botev Plovdiv
1-2 f
CSKA 1948 Sofia
Tsarsko selo
1-2
Ludogorets
Levski Sofia
3-1
Beroe
Torsdag 4 mars 2021
Botev Vratsa
3-0
Chernomorets Balchik
Slavia Sofia
*1-1 f
Montana

Slavia Sofia vidare efter 5-3 på straffar.

Första omgången 14.11.2020, 22:27

Visa matchfakta
Tisdag 20 oktober 2020
Kariana Erden
0-1
Tasrsko selo
Onsdag 21 oktober 2020
Partizan
1-4
Levski Sofia
Sevlievo
1-5
Slavia Sofia
Izvor Gorski izvor
1-2
Montana
Yantra 2019
1-6
Cherno More
Drenovets
0-6
CSKA 1948 Sofia
Pirin Blagoevgrad
3-4
Beroe
Tisdag 3 november 2020
Zagorets
3-4
Lokomotiv Plovdiv
Onsdag 4 november 2020
Spartak Varna
1-2
Arda
Fredag 13 november 2020
Sportist Svoge
Inst
Ludogorets
Lördag 14 november 2020
Botev Ihtiman
0-5
CSKA Sofia

Kvalomgång 01.10.2020, 21:17

Visa matchfakta
Tisdag 29 september 2020
Spartak Varna
2-1
Lokomotiv Sofia 1929
Zagorets
2-1
Hebar 1918
Rodopa Smolyan
0-2
Pirin Blagoevgrad
Onsdag 30 september 2020
Chavdar Troyan
0-4
Kariana Erden
Chernomorets Balchik
*wo
Vitosha Bistritsa

Chernomorets Balchik tilldelad vinst på walkover.

Botev Ihtiman
2-0
Neftohimik
Sevlievo
6-0
Lokomotiv GO
Nadezhda Dobroslavtsi
2-1
Minyor Pernik
Izvor Gorski izvor
4-2
Septemvri Simitli
Oborishte
1-0
Dobrudzha 1919
Svetkavitsa Tg
1-4
Sozopol
Drenovets
2-1
Strumska slava
Dunav
0-2
Yantra 2019
Torsdag 1 oktober 2020
Belasitsa
1-0
Lovech
Sveti Nikola Burgas
0-4
Sportist Svoge

 

Skytteliga

-
Not:
-