ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 5 augusti 2020
Slut: 12 maj 2021

5

omgångar

74/107

spelade matcher

90

lag

Final

Visa matchfakta

Semifinaler

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta
Lag 1-6 i Premjer-Liga 2019-20 går in i femte omgången.
Zenit Sankt-Petersburg
-
-

Lokomotiv Moskva
-
-

FK Krasnodar
-
-

CSKA Moskva
-
-

Rostov
-
-

Dynamo Moskva
-
-

-
-
-

-
-
-

Fjärde omgången - gruppspel 01.10.2020, 23:07

Visa matchfakta
Lag 7-16 i Premjer-Liga 2019-20 går in i gruppspelet.
Grupp 1
1
Ural
1
1
0
0
3
- 0
3
3
2
Veles
1
1
0
0
4
- 2
2
3
3
Volga Ulyanovsk
2
0
0
2
2
- 7
-5
0
Grupp 2
1
Spartak Moskva
1
1
0
0
5
- 1
4
3
2
Rodina Moskva
2
1
0
1
4
- 5
-1
3
3
Yenisey
1
0
0
1
0
- 3
-3
0
Grupp 3
1
Tekstilshchik
1
1
0
0
3
- 0
3
3
2
Arsenal Tula
1
0
1
0
1
- 1
0
1
3
Salyut-Belgorod
2
0
1
1
1
- 4
-3
1
Grupp 4
1
Ufa
1
1
0
0
1
- 0
1
3
2
Leningradets
2
0
1
1
0
- 1
-1
2
3
Chertanovo
1
0
1
0
0
- 0
0
1
Grupp 5
1
Khimki
1
1
0
0
1
- 0
1
3
2
Nizhny Novogorod
1
0
1
0
0
- 0
0
1
3
Zenit Irkutsk
2
0
1
1
0
- 1
-1
1
Grupp 6
1
Akhmat Grozny
1
1
0
0
3
- 0
3
3
2
Znamya Noginsk
2
1
0
1
3
- 3
0
3
3
Shinnik
1
0
1
0
0
- 0
0
1
Grupp 7
1
Krylya Sovetov
1
1
0
0
4
- 1
3
3
2
Dinamo Stavropol
2
1
0
1
4
- 4
0
3
3
Rotor Volgograd
1
0
0
1
0
- 3
-3
0
Grupp 8
1
Orenburg
1
1
0
0
3
- 0
3
3
2
Sochi
1
1
0
0
1
- 0
1
3
3
Zvezda Perm
2
0
0
2
0
- 4
-4
0
Grupp 9
1
Rubin Kazan
1
1
0
0
4
- 2
2
3
2
SKA Khabarovsk
1
1
0
0
3
- 1
2
3
3
Chernomorets
2
0
0
2
3
- 7
-4
0
Grupp 10
1
Tambov
1
1
0
0
2
- 1
1
3
2
Mashuk-KMV
2
1
0
1
2
- 2
0
3
3
Dinamo Bryansk
1
0
0
1
0
- 1
-1
0
Tisdag 15 september 2020
Zenit Irkutsk
0-1
Khimki
Onsdag 16 september 2020
Leningradets
0-1
Ufa
Mashuk-KMV
1-2
Tambov
Volga Ulyanovsk
0-3
Ural
Zvezda Perm
0-1
Sochi
Rodina Moskva
1-5
Spartak Moscow
Chernomorets
2-4
Rubin Kazan
Torsdag 17 september 2020
Znamya Noginsk
0-3
Akhmat Grozny
Onsdag 23 september 2020
Salyut-Belgorod
1-1
Arsenal Tula
Dinamo Stavropol
3-0
Rotor Volgograd
Onsdag 30 september 2020
Rodina Moskva
3-0
Yenisey
Zenit Irkutsk
0-0
Nizhny Novgorod
Volga Ulyanovsk
2-4
Veles
Mashuk-KMV
1-0
Dinamo Bryansk
Salyut-Belgorod
0-3
Tekstilshchik
Zvezda Perm
0-3*
Orenburg

Orenburg tilldelad 3-0-vinst på walkover.

Dinamo Stavropol
1-4
Krylya Sovetov
Chernomorets
1-3
SKA Khabarovsk
Leningradets
*0-0
Chertanovo

Leningradets vinnare med 6-5 efter straffar.

Znamya Noginsk
3-0
Shinnik

 

Tredje omgången 02.09.2020, 20:56

Visa matchfakta
Onsdag 26 augusti 2020
SKA Khabarovsk
*0-0 f
Fakel

Tom Tomsk
0-1
Nizhny Novgorod

Yenisey
2-1
Volgar Astrakhan

Akron
0-1
Chertanovo

Veles
4-1
Baltika

Orenburg
2-1
Alaniya Vladikavkaz

Krylya Sovetov
5-0
Irtysh

Neftekhimik
0-1
Dinamo Bryansk

Chayka
0-2
Tekstilshchik

Torpedo Moskva
1-2
Shinnik

Onsdag 2 september 2020
Zenit Irkutsk
*1-1 f
Novosibirsk

Zenit Irkutsk vidare efter 4-3 på straffar.

Leningradets
2-1
Olimp-Dolgoprudny
Mashuk-KMV
2-1
Legion Dynamo
Znamya Noginsk
*0-0
Sokol Saratov

Znamya Noginsk vidare efter 6-5 på straffar.

Zvezda Perm
3-1
Chelyabinsk
Rodina Moskva
2-3
Kolomna
Volga Ulyanovsk
2-0
KAMAZ
Kuban Pavlovskaya
3-4
Dinamo Stavropol
Kaluga
0-0*
Salyut-Belgorod

Salyut-Belgorod vidare efter 7-6 på straffar.

Chernomorets
4-0
Biolog

Andra omgången 19.08.2020, 22:30

Visa matchfakta
Onsdag 19 augusti 2020
Metallurg Lipetsk
Inst
Znamya Noginsk

Chelyabinsk
Inst
Nosta

Chita
0-1
Zenit Irkutsk

Zvezda St. Petersburg
1-2
Leningradets

Novosibirsk
1-0
Dinamo Barnaul

Legion Dynamo
1-0
Anzhi

Tyumen
1-2
Zvezda Perm

Biolog
3-0
Druzhba

Luki-Energiya
1-1* f
Olimp-Dolgoprudny

Volna Nizhegorodskaya
0-0* f
Volga Ulyanovsk

KAMAZ
*1-1 f
Lada Dimitrovgrad

Kolomna
2-0
Sakhalin

Dinamo Stavropol
4-1
Spartak Nal'chik

Inter Cherkessk
2-3
Mashuk-KMV

Torpedo Vladimir
0-2
Rodina Moskva

Salyut-Belgorod
1-0
Metallurg Vidnoye

Sokol Saratov
2-1
Murom

Kuban Krasnodar
1-4
Chernomorets

Avangard Kursk
1-2
Kaluga

SKA Rostov
2-4
Kuban Pavlovskaya

Första omgången 05.08.2020, 21:33

Visa matchfakta
Onsdag 5 augusti 2020
Metallurg Vidnoye
1-0
Kvant

Rodina Moskva'
3-2
Strogino

Saturn Ramenskoye
0-3
Kolomna

Lada-Togliatti
0-3
Volna Nizhegorodskaya

Anzhi
1-0
FK Makhachkala

Tuapse
0-2
Kuban Krasnodar

Tver
0-0* f
Zvezda Sank-Petersburg

Information Zvezda Sank-Petersburg vidare efter 4-3 på straffar.

Znamya Noginsk
1-0
Znamya Truda Orekhovo-Zuyevo

Zenit-Izhevsk
1-2
Tyumen

Spartak Nalchik
5-0
Essentuki

Krasny Smolensk
wo
Luki-Energiya

Information Luki-Energiya vidare på walkover

Murom
2-1
Ryazan

Forte Taganrog
0-1
Kuban Pavlovskaya

Kaluga
3-2
Smolensk

 

Skytteliga

-
Not:
-