ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 30 juli 2020
Slut: -

6

omgångar

59/119

spelade matcher

96

lag

Final

Visa matchfakta

Semifinaler

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Tredje omgången - gruppspel

Visa matchfakta
Grupp A
1
-
2
-
3
-
4
-
Grupp B
1
-
2
-
3
-
4
-
Grupp C
1
-
2
-
3
-
4
-
Grupp D
1
-
2
-
3
-
4
-
Grupp E
1
-
2
-
3
-
4
-
Grupp F
1
-
2
-
3
-
4
-
Grupp G
1
-
2
-
3
-
4
-
Grupp H
1
-
2
-
3
-
4
-

Andra omgången 21.10.2020, 21:47

Visa matchfakta
Onsdag 30 september 2020
Boden
0-3
Västerås SK
Forward
0-3
Akropolis
Gauthiod
1-0
Ljungskile
Angered BK
1-3
Häcken
Astrio
0-9
Falkenberg
Sandvikens IF
2-0
Jönköpings Södra
Newroz
Inst
Umeå
Stockholm Internazionale
1-3 f
Degerfors
Täby
0-2
AFC Eskilstuna
Gute
Inst
Hammarby
Stenungsund
0-3
Elfsborg
Halmia
0-3
Helsingborg
Torns
2-3 f
Trelleborg
Assyriska BK
0-5
Mjällby
Oskarshamns AIK
*0-0 f
Varberg

Oskarshamns AIK vidare efter 5-3 på straffar.

Husqvarna
1-3
IFK Göteborg
Landskrona BoIS
1-0
Öster
Asarum
1-4
Kalmar FF
IF Karlstad II
1-2
Dalkurd
Karlslund
1-2
AIK
Lund
Inst
Malmö FF
Utsikten
1-0 f
Norrby
Tisdag 6 oktober 2020
Hässleholms IF
1-5
Halmstad
Onsdag 7 oktober 2020
Hudiksvall
0-3
GIF Sundsvall
Torsdag 8 oktober 2020
Gottne
0-6
IFK Norrköping
Lödde
2-1
Örgryte
Torsdag 15 oktober 2020
Nyköping
2-4
Östersund
Söndag 18 oktober 2020
Ekedalen
0-2
GAIS
Onsdag 21 oktober 2020
Haninge
1-2
Örebro
Onsdag 11 november 2020
Brommapojkarna
19:00
Sirius
Torsdag 19 november 2020
Sollentuna
18:30
Djurgården

Första omgången 16.09.2020, 22:47

Visa matchfakta
Torsdag 30 juli 2020
Ängelholm
1-1* f
Lund

Information Lund vidare efter 4-2 på straffar.

Fredag 31 juli 2020
Forward
1-0
IF Karlstad

Lördag 1 augusti 2020
Assyriska BK
5-3
Onsala

Stocksund
0-1
Vasalund

Söndag 2 augusti 2020
Värtan
2-4 f
Gute

Skiljebo
1-2
Karlslund

IF Karlstad
2-1
Åmål

Kvarnsveden
0-3
Sandvikens IF

Tisdag 4 augusti 2020
Stenungsund
1-0
Trollhättan

Kristianstad
2-3 f
Torns

Rosengård
1-2 f
Landskrona

Tisdag 18 augusti 2020
Assyriska IF
3-5
Oskarshamns AIK

Onsdag 19 augusti 2020
Lödde
1-0
Eskilsminne

Karlberg
1-3
Brommapojkarna

Sleipner
1-2
Nyköping

Trosa-Vagnhärad SK
0-6
Sollentuna

Enskede
2-4
Täby

Vänersborgs FK
2-2* f
Utsikten

Information Utsikten vidare efter 4-1 på straffar.

Hudiksvall
2-1
Ytterhogdal

Newroz
4-2 f
Gamla Upsala

Tisdag 25 augusti 2020
Anderstorp
0-3
Astrio

Angered BK
1-0
IFK Falköping

Halmia
3-1
Lindome

Enköping
2-3 f
Haninge

Onsdag 26 augusti 2020
Ekedalen
3-1
Gnosjö

Gottne
5-0
Stöde

Boxholm
1-4
Husqvarna

Åryd
1-2
Asarum

Boden
*1-1 f
Team Thoren

Information Boden vidare efter 4-3 på straffar.

Hisingsbacka
3-4 f
Gauthiod

Rosersberg
1-4
Stockholm Internazionale

Onsdag 16 september 2020
Hässleholms IF
Inst
Räppe

 

Skytteliga

-
Not:
-