ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 24 oktober 2020

47

tävlingar

184

matcher

184

resultat

0

matchfakta

 

Qəbələ
1-1
Səbail
Keşlə
0-1
Neftçi
Leuven
2-1
Club Brugge
Tuzla City
1-1
Široki Brijeg
Olimpik Sarajevo
3-0
Zrinjski
Velež
1-1
Željezničar
Gorodeya
4-0
Smolevichy-STI
BATE Borisov
3-1
Vitebsk
Dinamo Minsk
3-1
Belshina
Tsarsko selo
0-3
Lokomotiv Plovdiv
Levski Sofia
1-2
Cherno More
Apollon
3-0
Nea Salamis
Ermis
0-2
AEK Larnaca
Brøndby
2-3
Midtjylland
West Ham United
1-1
Manchester City
Fulham
1-2
Crystal Palace
Manchester United
0-0
Chelsea
Liverpool
2-1
Sheffield United
Watford
1-1
AFC Bournemouth
Bristol City
1-1
Swansea City
Cardiff City
1-1
Middlesbrough
Coventry City
0-4
Blackburn Rovers
Huddersfield Town
1-2
Preston North End
Millwall
1-1
Barnsley
Norwich City
2-1
Wycombe Wanderers
Queens Park Rangers
0-0
Birmingham City
Reading
3-0
Rotherham United
Sheffield Wednesday
0-1
Luton Town
Stoke City
3-2
Brentford
Gillingham
0-2
Fleetwood Town
Blackpool
1-0
Milton Keynes Dons
Burton Albion
1-1
AFC Wimbledon
Doncaster Rovers
1-2
Crewe Alexandra
Hull City
1-2
Peterborough United
Lincoln City
1-0
Ipswich Town
Northampton Town
0-2
Charlton Athletic
Shrewsbury Town
1-2
Rochdale
Sunderland
1-3
Portsmouth
Wigan Athletic
1-1
Plymouth Argyle
Exeter City
3-1
Scunthorpe United
Barrow
2-2
Walsall
Bradford City
0-3
Newport County
Cambridge United
1-1
Bolton Wanderers
Cheltenham Town
0-0
Mansfield Town
Colchester United
2-1
Harrogate Town
Grimsby Town
1-1
Carlisle United
Morecambe
1-2
Forest Green Rovers
Oldham Athletic
1-2
Port Vale
Salford City
1-1
Crawley Town
Stevenage
0-2
Leyton Orient
Tranmere Rovers
2-0
Southend United
Fjärde kvalomgången
Darlington
2-0
Cambridge City
Stafford Rangers
1-4
Skelmersdale United
Solihull Moors
4-0
Wrexham
Banbury United
2-1
Bury Town
South Shields
2-0
Halifax Town
Ilkeston Town
0-6
Hartlepool United
United of Manchester
2-1
Guiseley
King's Lynn Town
Inst
Notts County
Stockport County
1-1* f
Chesterfield

Chesterfield vidare efter 7-6 på straffar.

Chester
0-1
Marine
Maidenhead United
2-3
Cray Valley PM
Canvey Island
3-2
Cray Wanderers
Wealdstone
0-2
Hayes & Yeading United
Sutton United
0-1
Bromley
Tonbridge Angels
5-0
Taunton Town
Hemel Hempstead Town
0-1
Hampton & Richmond
Aldershot Town
1-2
Woking
Brackley Town
5-1
Marske United
Maldon & Tiptree
1-0
Haringey Borough
Dagenham & Redbridge
1-0
Hartley Wintney
Leiston
2-3
Barnet
Weymouth
2-3
Oxford City
Eastbourne Borough
1-0
Dulwich Hamlet
Eastleigh
3-1
Weston-super-Mare
Sholing
0-2
Torquay United
Bath City
0-3
Havant & Waterlooville
Boreham Wood
2-0
Wimborne Town
Yeovil Town
*3-3 f
Dover Athletic

Yeovil Town vidare efter 7-6 på straffar.

Concord Rangers
2-1
Chippenham Town
Tulevik
0-1
Tammeka
Legion
2-0
Tallinna Kalev
Lorient
0-1
Olympique Marseille
Paris Saint-Germain
4-0
Dijon
Caen
1-0
EA Guingamp
Auxerre
4-0
Chambly
LB Châteauroux
1-2
Paris FC
Clermont
0-2
Ajaccio
Dunkerque
0-1
Le Havre
Pau
4-1
Chamois niortais
Toulouse
3-0
Rodez
Troyes
1-1
Valenciennes
AB
2-3
HB
NSÍ
3-2
Víkingur
Mons Calpe
0-5
St Joseph's
Lions Gibraltar
3-0
Glacis United
Panathinaikos
1-1
Volos NFC
Sligo Rovers
2-1
Cork City
Bohemians
0-2
Finn Harps
Atalanta
1-3
Sampdoria
Genoa
0-2
Internazionale
Lazio
2-1
Bologna
Monza
1-2
Chievo
Pordenone
2-2
Reggina
Salernitana
1-0
Ascoli
SPAL
3-2
Vicenza Virtus
Pescara
0-2
Frosinone
Drita
4-1
Drenica Skënderaj
Llapi
2-0
Arbëria
Besa Pejë
1-1
Feronikeli
Final
Panevėžys
*1-1 f
Sūduva

Panevėžys vinnare efter 6-5 på straffar.

Senglea Athletic
0-5
Tarxien Rainbows
Gzira United
2-1
Zejtun Corinthians
Codru Lozova
1-4
Milsami
Sheriff
5-0
Floreşti
VVV
0-13
Ajax
Utrecht
2-1
Twente
PEC Zwolle
0-0
Willem II
Heerenveen
4-0
Emmen
Carrick Rangers
1-2
Larne
Dungannon Swifts
0-2
Warrenpoint Town
Glentoran
1-1
Glenavon
Portadown
0-3
Coleraine
Ballymena United
2-3
Linfield
Shkupi
1-0
Sileks
Start
0-1
Sandefjord
Brann
1-1
Stabæk
Wisła Kraków
3-0
Podbeskidzie
Śląsk Wrocław
1-0
Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin
0-0
Legia Warszawa
Nacional
1-1
Paços de Ferreira
Santa Clara
1-2
Sporting CP
Porto
1-0
Gil Vicente
UTA Arad
1-0
Chindia Târgovişte
Astra
4-0
Politehnica Iași
Sepsi
2-0
Dinamo Bucureşti
Dinamo Moskva
3-1
Sochi
Zenit Sankt-Petersburg
1-2
Rubin Kazan
FK Krasnodar
1-3
Spartak Moskva
Lokomotiv Moskva
1-2
Rotor Volgograd
Tre Fiori
0-0
Murata
Cailungo
0-1
Folgore
La Fiorita
3-0
Faetano
Fiorentino
0-1
Pennarossa
Vaduz
1-4
Zürich
Lugano
1-0
St. Gallen
Kilmarnock
0-1
Hibernian
Motherwell
4-0
Ross County
St. Johnstone
0-0
Dundee United
Barcelona
1-3
Real Madrid
Osasuna
1-0
Athletic Club
Sevilla
0-1
Eibar
Atletico Madrid
2-0
Real Betis
FC Cartagena
3-0
Las Palmas
UD Logroñés
2-3
Lugo
Almería
3-0
Fuenlabrada
Castellón
0-1
Girona
Häcken
2-2
Mjällby
Djurgården
4-0
Sirius
Halmstad
2-1
Västerås SK
Örgryte
4-1
Öster
Gaziantep FK
1-0
Konyaspor
BB Erzurumspor
1-2
Galatasaray
İstanbul Başakşehir
5-1
Antalyaspor
Bayern München
5-0
Eintracht Frankfurt
RB Leipzig
2-1
Hertha BSC
1. FC Union Berlin
1-1
Freiburg
Mainz 05
2-3
Borussia Mönchengladbach
Borussia Dortmund
3-0
Schalke 04
Hamburger SV
3-1
Würzburger Kickers
Darmstadt 98
2-2
St. Pauli
Hannover 96
3-0
Fortuna Dusseldorf
Holstein Kiel
1-3
Greuther Fürth
Shakhtar Donetsk
1-1
Vorskla Poltava
Dynamo Kyiv
1-0
Oleksandria
Olimpik Donetsk
0-2
Desna
Lviv
1-3
Dnipro-1
MTK
1-1
Kisvárda
Paksi SE
0-0
Honvéd
Ferencvaros
2-0
Újpest
The New Saints
3-2
Haverfordwest County
Austria Wien
0-2
Salzburg
Rheindorf Altach
4-2
Admira
Ried
0-2
Sturm Graz