ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 28 oktober 2020

27

tävlingar

116

matcher

116

resultat

0

matchfakta

 

»
Gruppspel
FK Krasnodar
0-4
Chelsea
Istanbul Basaksehir
0-2
Paris Saint-Germain
Sevilla
1-0
Stade rennais
Borussia Dortmund
2-0
Zenit Sankt-Petersburg
Club Brugge
1-1
Lazio
Juventus
0-2
Barcelona
Ferencváros
2-2
Dynamo Kyiv
Manchester United
5-0
RB Leipzig
Željezničar
1-0
Zrinjski
Nea Salamis
0-1
Ermis
Ethnikos Achna
0-1
Anorthosis
Andra omgången
Onisilos
0-2
Karmiotissa
Match mellan omgång 1 och 2
PAEEK
0-4
APOEL
Preston North End
0-2
Millwall
AFC Bournemouth
1-0
Bristol City
Birmingham City
2-1
Huddersfield Town
Derby County
1-1
Cardiff City
Luton Town
1-1
Nottingham Forest
Rotherham United
3-0
Sheffield Wednesday
Flora
1-0
Paide
Fjärde omgången
Nõmme Kalju
3-0
Legion
Eston Villa
0-2
Maardu
HB
2-2
NSÍ
Víkingur
1-3
ÍF
1-2
B36
Telavi
1-1
Saburtalo
Första omgången
Paxoi
0-8
Acheron Kanalaki
Agiou Leonta
0-3
Pallixouriakos
Mesotopos
0-2
Agios Ierotheos
Panthrakikos
1-0
Anatoli Serron
Orfeas Xanthi
Inst
Ampelokipon Drama
Asteras Kalirachis
Inst
Eordaikos
Anagennisi Artas
4-1
Potamia
Panthiraikos
1-0
Kokkino
Ellispontos NL
0-1
Hephaestus Vrontama
Keratsini
*2-2 f
Aris Archangelou

Keratsini vidare efter 5-4 på straffar.

Talos Melidoniou
0-8
Asteras Varis
Didymoteicho
Inst
Nestos Chrisoupolis
M. Alexandros Kallithea
Inst
Falaniakos
Karitsa
2-0
Ethnikos Giannitsa
Megalon Kalyvion
1-2
Atromitos Palamas
Missolonghi
2-0
Atromitos Patras
PAO Vardas
Inst
Diavolitsi
Iraklis Xylokastro
*0-0 f
Koronida Koiladas

Iraklis Xylokastro vidare efter 4-3 på straffar.

Agios Nikolaos
*1-1 f
Minotavros

Agios Nikolaos vidare efter 5-4 på straffar.

Finn Harps
3-2
St Patrick's Athletic
Tredje omgången
Sampdoria
1-0
Salernitana
Bologna
2-0
Reggina
Virtus Entella
3-1
Pisa
Pordenone
0-0* f
Monza

Monza vidare efter 4-1 på straffar.

Drenica Skënderaj
2-1
Trepça'89
Gjilani
1-0
Besa Pejë
Ballkani
2-1
Prishtina
Slaven Koprivnica
0-0
Lokomotiva Zagreb
Semifinal
Liepāja
2-0
Valmiera / BSS
Ventspils
1-0
Rīgas FS
Kvartsfinal
Balzers II
Inst
Ruggell
Triesenberg
Inst
Eschen / Mauren
Riteriai
1-1
Panevėžys
Tredje omgången
Zimbru
0-1
Floreşti
Petrocub
4-1
FCM Ungheni
Dinamo-Auto
13-0
Socol Copceac
Sporting Trestieni
0-4
Sfîntul Gheorghe
Speranţa Nisporeni
2-1
Dacia-Buiucani
Sheriff
2-1
Iskra
Första omgången
ADO Den Haag
*1-1 f
Sparta Rotterdam

ADO Den Haag vidare efter 5-3 på straffar.

Emmen
2-0
Eindhoven
Heracles
3-0
Telstar
RKC Waalwijk
2-2* f
Cambuur

Cambuur vidare efter 5-3 på straffar.

Roda JC
0-2
Fortuna Sittard
Wisła Kraków
1-3
Lechia Gdańsk
Sporting CP
3-1
Gil Vicente
Andra omgången
Vilaverdense
*1-1 f
União Santarém

Vilaverdense vidare efter 5-4 på straffar.

Rebordelo
1-3
Varzim
Felgueiras 1932
2-1
Valadares Gaia
Vitória Setúbal
0-1
Academico Viseu
Albacete
1-1
Las Palmas
Castellón
1-2
Almería
Espanyol
2-0
Ponferradina
Real Oviedo
2-3
UD Logroñés
Häcken
0-2
Djurgården
Osnabrück
1-1
Darmstadt 98
Andra omgången
Gárdony
1-4
Fehérvár
Csácsbozsok-Nemesapáti
0-2
Honvéd
Lipót Pékség
1-3
Zalaegerszegi TE
Dabas-Gyón
2-3 f
Budafoki MTE
Szentlőrinc SE
0-4
Puskás
Gyöngyös
1-4
Mezőkövesd-Zsóry
Bátaszék SE
1-7
MTK
III. Kerületi TUE
2-1
Szeged 2011
Zsámbéki SK
1-3
Tállya
Zalaszentgrót
0-1
Tiszafuredi VSE
Ceglédi
0-1
Ajka
Kiskunfelegyhazi HTK
1-5
Dorogi
Érdi VSE
wo*
Kazincbarcika

Kazincbarcika tilldelad vinst på walkover.

Kabai Meteorit
0-2
Fémalk-Dunavarsány
Salgótarján
1-3
Pécsi MFC
Taksony
2-0
Kozármisleny
Tarpa
4-1
BTE Felsőzsolca
BVSC
0-2
Debrecen
Egri
0-2
Vasas
Nagykanizsa
1-2
DEAC
Monor
2-2* f
Siófok

Siófok vidare efter 5-4 på straffar.

Cso-Ki Sport
0-1
Hódmezővásárhely
Soroksár SC
3-2
Győri ETO
Gázgyár
1-5
Kaposvári Rákóczi
Kecskeméti TE
0-1
Kisvárda
Dunaújváros-Pálhalma
0-6
Újpest