ecst.se fotboll

Resultatservice: Tisdag 13 oktober 2020

16

tävlingar

84

matcher

84

resultat

0

matchfakta

 

Gruppspel
Bolivia
1-2
Argentina
Ecuador
4-2
Uruguay
Venezuela
0-1
Paraguay
Peru
2-4
Brasilien
Chile
2-2
Colombia
Japan
1-0
Elfsenbenskusten
Kamerun
0-0
Sydsudan
Marocko
1-1
Kongo-Kinshasa
Nigeria
1-1
Tunisien
Mexiko
2-2
Algeriet
Costa Rica
0-1
Panama
Andra omgången
BSF
*0-0 f
Næstved

BSF vidare efter 4-3 på straffar.

Cheltenham Town
1-3
Grimsby Town
Walsall
2-1
Leyton Orient
Tredje kvalomgången
Southport
1-1*
South Shields

South Shields vidare efter 4-2 på straffar.

Longridge Town
0-1
Skelmersdale United
Chester
3-1
Spennymoor Town
Farsley Celtic
1-3
Fylde
Darlington
6-1
Tadcaster Albion
Marine
4-1
Nantwich Town
Chorley
1-0
York City
Guiseley
2-0
Matlock Town
United of Manchester
*wo
Alfreton Town

United of Manchester vidare på walkover.

St Albans City
*1-1
Mickleover

St Albans City vidare efter 4-3 på straffar.

Braintree Town
0-1
Maldon & Tiptree
Ilkeston Town
1-0
Alvechurch
Stafford Rangers
3-1
Hereford
Peterborough Sports
1-1*
Banbury United

Banbury United vidare efter 7-6 på straffar.

Leiston
*0-0
AFC Telford United

Leiston vidare efter 9-8 på straffar.

Brackley Town
*wo
Alfreton Town

Brackley Town vidare på walkover.

Cambridge City
2-0
Halesowen Town
Oxford City
6-1
Tamworth
Bury Town
2-0
Nuneaton Borough
Boston United
wo*
Hemel Hempstead Town

Hemel Hempstead Town vidare på walkover.

Haringey Borough
5-1
Bracknell Town
Bedfont Sports
0-2
Canvey Island
Cray Valley PM
2-0
Aveley
Hartley Wintney
3-1
Barking
Bristol Manor Farm
3-3*
Cray Wanderers

Cray Wanderers vidare efter 4-2 på straffar.

Eastbourne Borough
3-1
Sheppey United
Hayes & Yeading United
*0-0
Chipstead

Hayes & Yeading United vidare efter 4-2 på straffar.

Slough Town
0-1
Bath City
Taunton Town
4-2
Truro City
Christchurch
1-1* f
Dulwich Hamlet

Dulwich Hamlet vidare efter 3-1 på straffar.

Wimborne Town
*2-2
Maidstone United

Wimborne Town vidare efter 3-1 på straffar.

Sholing
5-2
Walton Casuals
Chichester City
1-2
Tonbridge Angels
Weston-super-Mare
6-0
Larkhall Athletic
Hampton & Richmond
*2-2
Hornchurch

Hampton & Richmond vidare efter 4-3 på straffar.

Whyteleafe
1-2
Concord Rangers
Ebbsfleet United
1-1*
Chippenham Town

Chippenham Town vidare efter 9-8 på straffar.

Tredje omgången
Nõmme Kalju
4-0
Piraaja
Cork City
0-2
Dundalk
Andra kvalomgången
Quick Boys
5-0
Roda '46
Första omgången
Inverness CT
*0-0
Cowdenbeath

Inverness CT tog bonuspoäng efter 4-2 på straffar.

Stranraer
2-2*
Albion Rovers

Albion Rovers tog bonuspoäng efter 15-14 på straffar.

Stenhousemuir
0-2
Airdrieonians
Hearts
3-1
Raith Rovers
Brora Rangers
2-2*
Cove Rangers

Cove Rangers tog bonuspoäng efter 4-3 på straffar.

Forfar Athletic
0-1
Hibernian
Dundee United
1-0
Kelty Hearts
Peterhead
3-1
Brechin City
Montrose
0-2
Elgin City
Ross County
2-1
Arbroath
Falkirk
2-1
Clyde
Kilmarnock
0-3
Dunfermline Athletic
Ayr United
1-0
Annan Athletic
Greenock Morton
1-0
Queen's Park
Queen of the South
0-0*
Partick Thistle

Partick Thistle tog bonuspoäng efter 3-2 på straffar.

Alloa Athletic
2-1
Edinburgh City
Aluminij
1-1
Koper
Första omgången
Çarşambaspor
0-1
Yozgatspor 1959
Altındağ
1-2
Çankaya FK
Bergama Belediyespor
1-0
Manisaspor
The New Saints
1-0
Connah's Quay