ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 4 oktober 2020

49

tävlingar

161

matcher

160

resultat

0

matchfakta

 

Club Brugge
3-0
Anderlecht
Gent
5-1
Beerschot
Sporting Charleroi
1-2
Standard Liège
Oostende
3-0
Excel Mouscron
Sloboda Tuzla
2-0
Olimpik Sarajevo
Borac Banja Luka
2-0
Velež
Široki Brijeg
1-0
Krupa na Vrbasu
Fjärde omgången
Energetyk-BGU
0-1
Vitebsk
Slavia
0-2
Neman Grodno
Beroe
1-3
Lokomotiv Plovdiv
Etar
2-2
CSKA Sofia
Omonia Nicosia
3-0
AEL
Ermis
0-0
APOEL
OB
0-1
Vejle
Lyngby
2-2
SønderjyskE
AaB
1-1
AGF
Horsens
2-2
Midtjylland
FC København
3-2
Nordsjælland
Leicester City
0-3
West Ham United
Southampton
2-0
West Bromwich Albion
Arsenal
2-1
Sheffield United
Wolverhampton Wanderers
1-0
Fulham
Manchester United
1-6
Tottenham Hotspur
Aston Villa
7-2
Liverpool
Brentford
2-4
Preston North End
Stoke City
1-1
Birmingham City
Andra kvalomgången
Concord Rangers
2-1
Potters Bar Town
Havant & Waterlooville
2-1
Horsham
Nõmme Kalju
1-1
Legion
Flora
2-1
Tulevik
Paide
1-0
FCI Levadia
Montpellier
0-1
Nîmes Olympique
Girondins Bordeaux
3-0
Dijon
Stade brestois 29
1-0
Monaco
Metz
3-1
Lorient
Strasbourg
0-3
Lille
Stade rennais
2-2
Stade Reims
Olympique lyonnais
1-1
Olympique Marseille
HB
3-0
Skála
AB
1-2
NSÍ
EB / Streymur
2-6
B36
Chikhura
2-2
Torpedo Kutaisi
Panathinaikos
0-1
Aris
Apollon Smirnis
1-0
AEL
PAOK
3-0
OFI
PAS Giannina
1-1
Olympiakos
Atromitos
1-0
AEK
Dundalk
0-0
Finn Harps
Víkingur Reykjavík
2-2
KA
ÍA
0-4
FH
HK
1-1
KR
Stjarnan
1-0
Fjölnir
Breiðablik
4-1
Fylkir
Valur
6-0
Grótta
Atalanta
5-2
Cagliari
Benevento
1-0
Bologna
Lazio
1-1
Internazionale
Parma
1-0
Hellas Verona
Milan
3-0
Spezia
Pisa
1-1
Cremonese
Cittadella
3-0
Brescia
Kairat
3-0
Astana
Feronikeli
1-2
Drita
Prishtina
0-0
Llapi
Ballkani
5-0
Drenica Skënderaj
Varaždin
1-2
Dinamo Zagreb
Rijeka
2-0
Slaven Koprivnica
Tukums
2-1
BFC Daugavpils
Metta / LU
0-1
Jelgava
Riga
2-1
Liepāja
Rodange
2-1
Jeunesse d'Esch
Hostert
0-5
Racing
Etzella Ettelbrück
2-4
UNA Strassen
Victoria Rosport
2-2
RM Hamm Benfica
Dinamo-Auto
3-3
Speranţa Nisporeni
Jezero
0-2
Budućnost
Rudar
4-0
Iskra
Sutjeska
3-0
Podgorica
Zeta
1-0
Petrovac
Dečić
3-0
OFK Titograd
Groningen
1-0
Ajax
Sparta Rotterdam
4-4
AZ
Willem II
1-4
Feyenoord
PSV
2-0
Fortuna Sittard
Pelister
1-1
Vardar
Aalesund
1-2
Kristiansund
Brann
1-2
Molde
Bodø/Glimt
2-1
Sandefjord
Viking
2-2
Strømsgodset
Start
5-1
Haugesund
Rosenborg
4-1
Odd
Piast Gliwice
1-4
Lech Poznań
Nacional
0-0
Belenenses
Famalicão
1-1
Rio Ave
Benfica
3-2
Farense
Portimonense
22 : 00
Sporting CP
Botoşani
0-2
Chindia Târgovişte
Gaz Metan Mediaş
1-1
Hermannstadt
Viitorul
1-1
CFR Cluj
Lokomotiv Moskva
2-1
Khimki
Sochi
4-2
Rostov
Rubin Kazan
1-1
Akhmat Grozny
Dinamo Moskva
2-0
FK Krasnodar
San Giovanni
1-0
Pennarossa
Murata
0-0
Folgore
Tre Fiori
3-0
Faetano
Basel
3-2
Luzern
St. Gallen
1-0
Servette
Young Boys
1-0
Vaduz
Rad Beograd
2-1
Inđija
Zlatibor Čajetina
1-4
Radnik Surdulica
Proleter Novi Sad
1-0
Bačka Topola
Crvena Zvezda
3-0
Napredak
St. Johnstone
0-2
Celtic
Rangers
2-0
Ross County
Pohronie
1-2
Slovan Bratislava
Trenčín
0-1
Senica
Bravo
2-1
Mura
Celje
2-1
Tabor Sežana
Maribor
1-1
Olimpija
Osasuna
2-0
Celta Vigo
Deportivo Alavés
1-0
Athletic Club
Levante
0-2
Real Madrid
Cádiz
1-1
Granada
Barcelona
1-1
Sevilla
Girona
0-1
Fuenlabrada
Sabadell
0-1
Espanyol
Almería
0-1
Sporting Gijón
Castellón
2-0
Leganes
FC Cartagena
2-1
Lugo
Hammarby
1-1
Djurgården
Östersund
1-2
AIK
Mjällby
3-2
Helsingborg
IFK Norrköping
1-2
Sirius
IFK Göteborg
1-0
Varberg
Kalmar FF
0-4
Malmö FF
Öster
2-1
Dalkurd
Ljungskile
1-2
GAIS
Akropolis
3-3
Umeå
Sigma Olomouc
2-2
Viktoria Plzen
Bohemians 1905
2-0
Zlín
Slovan Liberec
3-0
Příbram
Baník Ostrava
0-1
Slavia Praha
Denizlispor
0-0
Konyaspor
Alanyaspor
6-0
Hatayspor
Beşiktaş
0-1
Gençlerbirliği
Kasımpaşa
1-0
Galatasaray
Wolfsburg
0-0
Augsburg
Bayern München
4-3
Hertha BSC
Holstein Kiel
2-1
Fortuna Dusseldorf
Würzburger Kickers
2-2
Greuther Fürth
Olimpik Donetsk
3-2
Oleksandria
Desna
2-2
Shakhtar Donetsk
Dynamo Kyiv
1-1
Zorya Luhansk
Kolos Kovalivka
1-0
Mariupol
Zalaegerszegi TE
2-4
Honvéd
Ferencvaros
2-1
Puskás
Fehérvár
5-1
Újpest
Sturm Graz
4-0
Rheindorf Altach
Salzburg
7-1
Hartberg
Rapid Wien
3-0
LASK