ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 18 oktober 2020

46

tävlingar

157

matcher

157

resultat

0

matchfakta

 

Alashkert
0-0
Pyunik
Ararat
2-1
Gandzasar
Neftçi
1-0
Sabah
Sumqayıt
2-1
Zira
Zulte-Waregem
1-3
Royal Antwerp
Excel Mouscron
0-2
Eupen
Genk
2-1
Sporting Charleroi
Anderlecht
2-2
Leuven
Smolevichy-STI
1-4
Torpedo BelAZ
Isloch
2-2
BATE Borisov
Shakhtyor Soligorsk
0-1
Dinamo Minsk
Dinamo Brest
5-2
Ruh Brest
Botev Vratsa
0-0
CSKA 1948 Sofia
Cherno More
3-0
Montana
Slavia Sofia
1-0
Levski Sofia
Ethnikos Achna
1-2
Omonia Nicosia
APOEL
0-1
Pafos
AGF
3-0
Horsens
Vejle
3-2
Lyngby
SønderjyskE
2-0
Brøndby
FC København
1-2
AaB
Sheffield United
1-1
Fulham
Crystal Palace
1-1
Brighton & Hove Albion
Tottenham Hotspur
3-3
West Ham United
Leicester City
0-1
Aston Villa
Preston North End
0-1
Cardiff City
Tammeka
4-2
Kuressaare
Legion
0-2
Paide
HJK
3-0
HIFK
IFK Mariehamn
2-3
SJK
Ilves
0-2
Inter Turku
KuPS
0-2
Honka
Strasbourg
2-3
Olympique lyonnais
Angers
1-1
Metz
Monaco
1-1
Montpellier
Nantes
3-1
Stade brestois 29
Saint-Étienne
1-3
Nice
Lille
4-0
Lens
ÍF
2-3
NSÍ
HB
4-0
Víkingur
Skála
2-0
AB
Saburtalo
0-1
Dinamo Batumi
St Joseph's
3-1
Boca Juniors
Magpies
1-3
Europa
OFI
2-2
Panathinaikos
AEL
1-3
Asteras Tripolis
AEK
1-1
PAOK
Shelbourne
1-0
Sligo Rovers
Bologna
3-4
Sassuolo
Spezia
2-2
Fiorentina
Torino
2-3
Cagliari
Udinese
3-2
Parma
Roma
5-2
Benevento
Shakhter Karagandy
0-1
Ordabasy
Zhetysu
2-4
Kairat
Kaspiy
0-1
Tobol
Drita
0-0
Gjilani
Trepça'89
0-0
Feronikeli
Hajduk Split
0-1
Šibenik
Andra omgången
Daring Echternach
1-3
Union Mertert
Green Boys
0-8
Wiltz
Obercorn
*
Esch

Obercorn vidare efter 5-4 på straffar.

Wincrange
0-2
Rodange

Norden
1-2
RM Hamm Benfica
Avenir Beggen
3-2 f
Mondercange
Kischpelt Wilwerwiltz
0-10
Rumelange
Sporting Mertzig
0-5
F91 Dudelange
Schengen
1-5
Differdange 03
Jeunesse d'Esch
6-0
Noertzange
Jeunesse Schieren
1-2
UT Pétange
Union Kayl-Tétange
3-4
Yellow Boys Weiler
Munsbach
2-4
Alisontia Steinsel
Lorentzweiler
2-0
Marisca Mersch
Racing Troisvierges
0-11
Racing
Kehlen
0-2
Progrès Niederkorn
Luxembourg-Porto
2-5
Victoria Rosport
Red Black Egalité
Inst
Blô-Weiss Medernach
Stengefort
1-3
Jeunesse Junglinster
Erpeldange
1-3
Schifflange
Rupensia Lusitanos
0-4
Jeunesse Canach
Grevenmacher
2-3
UN Käerjéng
Syra Mensdorf
1-0
Mamer
Sanem
2-0
Bettembourg
Hibernians
1-1
Valletta
Senglea Athletic
0-2
Sliema Wanderers
Dacia-Buiucani
0-0
Petrocub
Feyenoord
1-1
Sparta Rotterdam
Ajax
5-1
Heerenveen
ADO Den Haag
0-2
Vitesse
Groningen
0-0
Utrecht
PEC Zwolle
0-3
PSV
Emmen
2-2
Fortuna Sittard
Renova
0-0
Pelister
Struga
3-0
Belasica
Borec
2-1
Makedonija GjP
Akademija Pandev
0-1
Shkupi
Sileks
4-3
Rabotnički
Kristiansund
0-0
Rosenborg
Haugesund
2-0
Sarpsborg 08
Stabæk
4-0
Aalesund
Strømsgodset
1-1
Start
Sandefjord
0-3
Vålerenga
Wisła Płock
1-0
Śląsk Wrocław
Stal Mielec
0-6
Wisła Kraków
Legia Warszawa
2-1
Zagłębie Lubin
Paços de Ferreira
2-1
Santa Clara
Belenenses
0-0
Moreirense
Farense
3-3
Famalicão
Rio Ave
0-3
Benfica
Hermannstadt
1-1
UTA Arad
Dinamo Bucureşti
0-1
Universitatea Craiova
Arsenal Tula
1-0
Ural
Rotor Volgograd
0-2
Tambov
CSKA Moskva
3-1
Dinamo Moskva
Rostov
3-0
Akhmat Grozny
Pennarossa
0-1
La Fiorita
Juvenes / Dogana
2-1
Tre Penne
Faetano
0-1
Fiorentino
Luzern
2-2
St. Gallen
Sion
0-0
Lausanne Sport
Partizan
1-1
Crvena Zvezda
Žilina
2-1
Spartak Trnava
Tabor Sežana
2-0
Bravo
Olimpija
1-0
Celje
Mura
1-2
Aluminij
Eibar
0-0
Osasuna
Athletic Club
2-0
Levante
Villarreal
2-1
Valencia
Deportivo Alavés
0-2
Elche
Huesca
2-2
Real Valladolid
Real Betis
0-3
Real Sociedad
Rayo Vallecano
1-0
Espanyol
Mirandés
0-0
Mallorca
Real Zaragoza
1-2
Málaga
Girona
1-0
Real Oviedo
Sporting Gijón
1-1
Tenerife
Sirius
2-3
Östersund
Hammarby
4-2
Mjällby
Elfsborg
3-1
Kalmar FF
AIK
2-0
IFK Göteborg
Varberg
1-3
IFK Norrköping
Andra omgången
Ekedalen
0-2
GAIS
Fatih Karagümrük
1-1
Kasımpaşa
Antalyaspor
1-1
Gaziantep FK
Göztepe
2-3
Fenerbahçe
1. FC Köln
1-1
Eintracht Frankfurt
Schalke 04
1-1
1. FC Union Berlin
Fortuna Dusseldorf
2-2
Jahn Regensburg
Paderborn 07
1-0
Hannover 96
Erzgebirge Aue
2-1
1. FC Heidenheim
Würzburger Kickers
0-2
Holstein Kiel
Olimpik Donetsk
0-1
Vorskla Poltava
Oleksandria
4-3
Inhulets
Dnipro-1
2-0
Desna
Paksi SE
3-1
Zalaegerszegi TE
Honvéd
2-2
Fehérvár
Andra omgången
Wolfsberger AC
*2-2 f
Ried

Wolfsberger AC vidare efter 4-3 på straffar.