ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 8 augusti 2020
Slut: 29 maj 2021

5+5

omgångar

158/364

spelade matcher

81

lag

Final

Visa matchfakta

Semifinaler

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Åttondelsfinaler

Visa matchfakta

1/16-finaler

Visa matchfakta

Gruppspel

Visa matchfakta
Grupp A
1
-
2
-
3
-
4
-
Grupp B
1
-
2
-
3
-
4
-
Grupp C
1
-
2
-
3
-
4
-
Grupp D
1
-
2
-
3
-
4
-

 

Fjärde kvalomgången 01.10.2020, 23:56

Visa matchfakta

Tredje kvalomgången 24.09.2020, 23:19

Visa matchfakta
Onsdag 23 september 2020
Apollon
0-5
Lech Poznań
Torsdag 24 september 2020
Ararat-Armenia
1-0 f
Celje
KuPS
2-0
Sūduva
Fehérvár
*0-0 f
Stade Reims

Fehérvár vidare efter 4-1 på straffar.

Viktoria Plžen
3-0
SønderjyskE
Rostov
1-2
Maccabi Haifa
Mura
1-5
PSV
Sporting Charleroi
2-1 f
Partizan
Malmö FF
5-0
Lokomotiva Zagreb
Rosenborg
1-0
Alanyaspor
Beşiktaş
1-1* f
Rio Ave

Rio Ave vidare efter 4-2 på straffar.

CSKA Sofia
3-1
B36
Riga
0-1
Celtic
Djurgården
0-1
CFR Cluj
Floriana
0-0* f
Flora

Flora vidare efter 4-2 på straffar.

FCSB
0-2
Slovan Liberec
Hapoel Be'er Sheva
3-0
Motherwell
Shkendija
1-3
Tottenham Hotspur
Granada
2-0
Lokomotivi Tbilisi
Standard Liège
2-1 f
Vojvodina
Galatasaray
2-0
Hajduk Split
FC København
3-0
Piast Gliwice
APOEL
*2-2 f
Zrinjski

APOEL vidare efter 4-2 på straffar.

Sheriff
1-1* f
Dundalk

Dundalk vidare efter 5-3 på straffar.

Sarajevo
2-1
Budućnost
6-1
Dinamo Tbilisi
Wolfsburg
2-0
Desna
St. Gallen
0-1
AEK
LASK
7-0
DAC
Milan
3-2
Bodø/Glimt
Basel
3-2
Anorthosis
Legia Warszawa
2-0
Drita
Rijeka
2-0 f
Kolos Kovalivka
Willem II
0-4
Rangers
Sporting CP
1-0
Aberdeen

Andra kvalomgången 18.09.2020, 23:59

Visa matchfakta
Onsdag 16 september 2020
Progrès Niederkorn
0-5
Willem II
Hammarby
0-3
Lech Poznań
B36
*2-2 f
The New Saints

B36 vidare efter 5-4 på straffar.

Torsdag 17 september 2020
Kaisar
1-4
APOEL
Ventspils
1-5
Rosenborg
Renova
0-1
Hajduk Split
Teuta Durrës
0-4
Granada
Astana
0-1
Budućnost
Ararat-Armenia
4-3 f
Fola Esch
Lincoln Red Imps
0-5
Rangers
KuPS
*1-1 f
Slovan Bratislava

KuPS vidare efter 4-3 på straffar.

Botoşani
0-1
Shkendija
Lokomotiv Plovdiv
1-2
Tottenham Hotspur
Neftçi
1-3
Galatasaray
IFK Göteborg
1-2
FC København
Riteriai
1-5
Slovan Liberec
Bodø / Glimt
3-1
Žalgiris
Olimpija
2-3 f
Zrinjski
Flora
2-1
KR
Sfîntul Gheorghe
0-1 f
Partizan
Lokomotivi Tbilisi
2-1
Dinamo Moscow
CSKA Sofia
2-0
BATE Borisov
Laçi
1-2
Hapoel Be'er Sheva
Hibernians
0-1
Fehérvár
OFI
0-1
Apollon
Djurgården
2-1
Europa
Connah's Quay
0-1
Dinamo Tbilisi
Maccabi Haifa
2-1
Kairat
Inter Club d'Escaldes
0-1
Dundalk
Shamrock Rovers
0-2
Milan
Piast Gliwice
3-2
Hartberg
Standard Liège
2-0
Bala Town
Aris
1-2
Kolos Kovalivka
Borac Banja Luka
0-2
Rio Ave
Kukësi
0-4
Wolfsburg
Sileks
0-2
Drita
Mura
3-0
AGF
Coleraine
2-2* f
Motherwell

Motherwell vidare efter 3-0 på straffar.

Viking
0-2
Aberdeen
DAC
5-3 f
Jablonec
Servette
0-1
Reims
Osijek
1-2
Basel
Linfield
0-1
Floriana
Bačka Topola
6-6*
FCSB

FCSB vidare efter 5-4 på straffar.

Honvéd
0-2
Malmö FF
Fredag 18 september 2020
Riga
1-0
Tre Fiori

Första kvalomgången 10.09.2020, 21:48

Visa matchfakta
Tisdag 25 augusti 2020
Riteriai
3-2
Derry City

Onsdag 26 augusti 2020
Progrès Niederkorn
3-0
Zeta

Torsdag 27 augusti 2020
Ventspils
2-1
Dinamo-Auto

Ordabasy
1-2
Botoşani

Kairat
4-1
Noah

Nõmme Kalju
Inst
Mura

Teuta Durrës
2-0
Beitar Jerusalem

Borac Banja Luka
1-0
Sutjeska

Dinamo Minsk
0-2
Piast Gliwice

Lincoln Red Imps
2-0
UT Pétange

Neftçi
2-1
Shkupi

Apollon
5-1
Saburtalo

Bodø/Glimt
6-1
Kauno Žalgiris

Alashkert
0-1
Renova

Sumqayıt
0-2
Shkendija

Olimpija
2-1 f
Víkingur Reykjavík

Fehérvár
*1-1 f
Bohemians

Information Fehérvár vidare efter 4-2 på straffar.

Rosenborg
4-2
Breiðablik

Hammarby
3-0
Puskás

AGF
5-2
Honka

Žalgiris
2-0
Paide

Malmö FF
2-0
Cracovia Kraków

Vaduz
0-2
Hibernians

Keşlə
0-0* f
Laçi

Information Laçi vidare 5-4 på straffar.

Maccabi Haifa
Inst
Željezničar

CSKA Sofia
2-1
Sirens

Lokomotivi Tbilisi
2-1
Universitatea Craiova

FH
0-2
DAC

The New Saints
3-1 f
Žilina

Shakhtyor
0-0* f
Sfîntul Gheorghe

Hapoel Be'er Sheva
3-0
Dinamo Batumi

Gjilani
0-2 f
APOEL

Zrinjski
3-0
Differdange 03

Valletta
0-1
Bala Town

Kukësi
2-1
Slavia Sofia

Petrocub
0-2
Bačka Topola

Servette
3-0
Ružomberok

FCSB
3-0
Shirak

Maribor
1-1* f
Coleraine

Information Coleraine vidare efter 5-4 på straffar.

Aberdeen
6-0
NSÍ

Motherwell
5-1
Glentoran

B36
4-3 f
FCI Levadia

Iskra
0-1
Lokomotiv Plovdiv

Partizan
1-0
Rīgas FS

Honvéd
2-1 f
Inter Turku

Shamrock Rovers
*2-2 f
Ilves

Information Shamrock Rovers vidare efter 12-11 på straffar.

Lech Poznań
3-0
Valmiera / BSS

Onsdag 9 september 2020
Maccabi Haifa
3-1
Željezničar
Torsdag 10 september 2020
Nõmme Kalju
0-4
Mura

Förkval 22.08.2020, 19:17

Visa matchfakta
Söndag 18 augusti 2019
Lincoln Red Imps
Inst
Prishtina

Tisdag 20 augusti 2019
St Joseph's
1-2
B36

NSÍ
5-1
Barry Town United

FC Santa Coloma
0-0* f
Iskra

Information Iskra vidare efter 4-3 på straffar.

Glentoran
1-0
HB

Coleraine
1-0
La Fiorita

Torsdag 22 augusti 2019
Lincoln Red Imps
3-0
Prishtina

Information Lincoln Red Imps tilldömdes seger med 3-0.

 

Skytteliga

-
Not:
-