ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 10 oktober 2020

17

tävlingar

75

matcher

75

resultat

0

matchfakta

 

Honduras
1-1
Nicaragua
Costa Rica
0-1
Panama
Femte omgången
Rochefort
1-8
RWDM
Waasland-Beveren
3-0
Sparta Petegem
Thes Sport
3-1
Deinze
Lokeren-Temse
2-0
Jong Lede
City Pirates Antwerpen
1-2
Rupel Boom
Gillingham
3-1
Oxford United
Accrington Stanley
2-1
Rochdale
Crewe Alexandra
3-0
Wigan Athletic
Lincoln City
1-2
Bristol Rovers
Northampton Town
0-2
Peterborough United
Plymouth Argyle
2-0
Burton Albion
Portsmouth
2-1
Milton Keynes Dons
Swindon Town
0-1
AFC Wimbledon
Blackpool
1-4
Ipswich Town
Barrow
1-1
Leyton Orient
Bolton Wanderers
0-0
Grimsby Town
Cambridge United
2-1
Newport County
Cheltenham Town
2-0
Crawley Town
Mansfield Town
0-0
Stevenage
Oldham Athletic
2-3
Morecambe
Port Vale
0-1
Carlisle United
Salford City
2-2
Tranmere Rovers
Scunthorpe United
1-4
Forest Green Rovers
Southend United
2-2
Exeter City
Walsall
1-1
Colchester United
Waterford
0-1
Shelbourne
Första omgången
Varaždin
2-0
Cibalia
Banga
1-2
Sūduva
Första omgången
Caldas
1-1* f
Sporting Covilhã
União Montemor
0-2
Feirense
Vidago
1-5
Vilafranquense
Ovarense
1-2 f
Oriental Dragon
Lagos
1-3
Penafiel
Fontinhas
1-0
Mafra
Estrela
2-0
Lusitano FCV
Första omgången
Cove Rangers
1-2
Hibernian
Cowdenbeath
0-1
Hearts
Raith Rovers
2-1
East Fife
Brora Rangers
0-2
Dundee
Dundee United
0-1
Peterhead
St. Johnstone
7-0
Brechin City
Arbroath
3-1
Montrose
Elgin City
2-0
Stirling Albion
Clyde
3-2
Dumbarton
Annan Athletic
1-1*
Stranraer

Stranraer tog bonuspoäng efter 5-4 på straffar.

Hamilton Academical
2-1
Ayr United
Partick Thistle
2-0
Queen's Park
Queen of the South
2-2*
St. Mirren

St. Mirren tog bonuspoäng efter 4-2 på straffar.

Edinburgh City
2-2*
Stenhousemuir

Stenhousemuir tog bonuspoäng efter 4-2 på straffar.

Livingston
2-1
Alloa Athletic
Sabadell
0-2
Mirandés
Espanyol
1-0
Alcorcón
UD Logroñés
1-0
Almería
Tenerife
1-0
Rayo Vallecano
Trelleborgs FF
1-1
Akropolis
Umeå
1-2
Jönköpings Södra
Dalkurd
2-0
Ljungskile
GAIS
1-3
Halmstad
Brage
0-0
Degerfors
Tredje omgången
Líšeň
Inst
Jablonec
Sjätte omgången
Toponár
0-7
Puskás
Cardiff MU
1-2
Connah's Quay
Flint Town United
0-2
Haverfordwest County
Newtown
1-1
Barry Town United
Penybont
0-4
The New Saints
Bala Town
5-2
Aberystwyth Town