ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 9 september 2020
Slut: -

9

omgångar

93/-

spelade matcher

?

lag

Final

Visa matchfakta

Semifinaler

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Sjätte omgången

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta

Fjärde omgången 21.10.2020, 16:16

Visa matchfakta
Tisdag 20 oktober 2020
Viitorul Şelimbăr
Inst
Universitatea Cluj
Filiaşi
0-4
U Craiova 1948
Progresul Spartac
3-2 f
Rapid
Șoimii Lipova
0-1
Ripensia Timişoara
Slatina
0-0* f
Turris-Oltul T. Măgurele

Turris-Oltul T. Măgurele vidare efter 9-8 på straffar.

Onsdag 21 oktober 2020
Sânmartin
4-3
Comuna Recea
Municipal Braşov
0-1 f
Csikszereda
Şomuz Fălticeni
0-4
Ceahlăul Piatra Neamţ
Hușana Huși
1-0
Focşani
Dacia Unirea Brăila
1-2
SCM Gloria Buzău
Ghiroda şi Giarmata Vii
3-4 f
ASU Poli Timişoara
Axiopolis
0-0* f
Farul Constanţa 1920

Farul Constanţa 1920 vidare efter 5-3 på straffar.

Mostiştea Ulmu
1-2
Dunărea Călăraşi
Metaloglobus
1-2 f
Petrolul 52
Concordia Chiajna
1-0
Mioveni
Viitorul Dăești
1-2 f
Viitorul P. Târgu Jiu

Tredje omgången 08.10.2020, 22:12

Visa matchfakta
Tisdag 6 oktober 2020
Gloria Lunca Teuz Cermei
Inst
Șoimii Lipova
Ghiroda şi Giarmata Vii
4-2
Dumbrăviţa
Unirea Alba Iulia
0-2
Viitorul Şelimbăr
Alexandria
0-3
Slatina
Popești-Leordeni
0-1
Progresul Spartac
Odorheiu Secuiesc
0-2
Csikszereda
Onsdag 7 oktober 2020
Axiopolis
6-3
Agricola Borcea
Dacia Unirea Brăila
4-0
Făurei
Metalul Buzău
0-2
Focşani
Hușana Huși
2-1
Ştiinţa Miroslava
Pucioasa
1-1* f
Municipal Braşov

Municipal Braşov vidare efter 4-2 på straffar.

Viitorul Dăești
*2-2 f
Vediţa Coloneşti

Viitorul Dăești vidare efter 4-3 på straffar.

Sportul Şimleu
1-2
Sânmartin
Mostiştea Ulmu
3-1
Unirea Slobozia
Ceahlăul Piatra Neamţ
Inst
Aerostar Bacău
Afumaţi
2-3
Concordia Chiajna
U Craiova 1948
*1-1 f
CSM Reşiţa

U Craiova 1948 vidare efter 5-3 på straffar.

Minaur Baia Mare
Inst
Comuna Recea
Şomuz Fălticeni
2-0
Foresta Suceava
Torsdag 8 oktober 2020
Filiaşi
2-0
Pandurii Târgu Jiu
Unirea Dej
0-2
Universitatea Cluj

Andra omgången 22.09.2020, 23:59

Visa matchfakta
Tisdag 22 september 2020
Unirea Dej
7-0
ACS Gloria Bistriţa
Sighetu Marmaţiei
1-2
Sportul Şimleu
Sânmartin
*2-2 f
Luceafărul Oradea

Sânmartin vidare efter 6-5 på straffar.

Crişul Chişineu Criş
0-2
Șoimii Lipova
Gloria Lunca Teuz Cermei
3-1
Progresul Pecica
Pobeda Stár Bišnov
0-1 f
Dumbrăviţa
Ghiroda şi Giarmata Vii
4-1
Hunedoara
Unirea Ungheni
0-1
Odorheiu Secuiesc
Industria Galda de Jos
wo*
Unirea Alba Iulia

Unirea Alba Iulia tilldelades seger på walkover.

Metalurgistul Cugir
3-4
Viitorul Şelimbăr
Viitorul Dăești
*wo
Flacăra Horezu

Viitorul Dăești tilldelades seger på walkover.

Sporting Roşiori
wo*
Alexandria

Alexandria tilldelades seger på walkover.

Unirea Bascov
wo*
Vediţa Coloneşti

Vediţa Coloneşti tilldelades seger på walkover.

Olimpic Zărneşti
wo*
Municipal Braşov

Municipal Braşov tilldelades seger på walkover.

Pucioasa
2-1
Flacăra Moreni
Metalul Buzău
*2-2 f
Blejoi

Metalul Buzău vidare efter 5-4 på straffar.

CSA Steaua Bucureşti
0-1
Popești-Leordeni
Tunari
0-3
Afumaţi
Agricola Borcea
3-1
Înainte Modelu
Victoria Cumpăna
wo*
Axiopolis
Axiopolis
Recolta Gheorghe Doja
2-3
Făurei
Oţelul
0-1
Focşani
Hușana Huși
2-1
Sporting Lieşti
CSM Bacău
0-4
Ceahlăul Piatra Neamţ
Şomuz Fălticeni
*wo
Bucovina Rădăuţi

Şomuz Fălticeni tilldelades seger på walkover.

Dacia Unirea Brăila
4-1
Viitorul Ianca
Paşcani
0-2 f
Ştiinţa Miroslava

Första omgången 09.09.2020, 22:42

Visa matchfakta
Onsdag 9 september 2020
Minerul Costeşti
0-5
Viitorul Dăești
Jiul Rovinari
wo*
Filiaşi

Filiaşi tilldelades seger på walkover.

Jiul Petroşani
Inst
Gilortul
CSM Deva
0-1
Ghiroda şi Giarmata Vii
Pobeda Stár Bišnov
4-2
Fortuna Becicherecu Mic
ACS Poli Timişoara
1-1* f
Gloria Lunca Teuz Cermei

Gloria Lunca Teuz Cermei vidare efter 4-2 på straffar.

Sportul Şimleu
1-1* f
SCM Zalău

SCM Zalău vidare efter 8-7 på straffar.

Sănătatea Cluj
1-1* f
Unirea Dej

Unirea Dej vidare efter 3-1 på straffar.

Arieşul Mihai Viteazu
wo*
Industria Galda de Jos

Industria Galda de Jos tilldelades seger på walkover.

Unirea Ungheni
4-1
Arieşul Turda
Odorheiu Secuiesc
2-0
Avântul Reghin
Târgu Secuiesc
1-1* f
Municipal Braşov

Municipal Braşov vidare efter 5-3 på straffar.

Olimpic Zărneşti
1-0
Olimpic Cetate
Gloria Corneşti
wo*
Pucioasa

Pucioasa tilldelades seger på walkover.

Dunărea 2020 Giurgiu
1-7
Sporting Roşiori
CSA Steaua Bucureşti
6-0
Baloteşti
Olteniţa
wo*
Agricola Borcea

Agricola Borcea tilldelades seger på walkover.

Înfrăţirea Jilavele
1-3
Recolta Gheorghe Doja
Râmnicu Sărat
1-2
Metalul Buzău
Victoria Cumpăna
*wo
Poseidon 2 Mai

Victoria Cumpăna tilldelades seger på walkover.

Medgidia
wo*
Axiopolis

Axiopolis tilldelades seger på walkover.

Flacăra M. Kogălniceanu
0-4
Dacia Unirea Brăila
Victoria Traian
wo*
Făurei
Făurei
CSM FC Vaslui
0-5
Hușana Huși
Victoria Gugeşti
0-4
Sporting Lieşti
Viitorul Curiţa
wo*
CSM Bacău

CSM Bacău tilldelades seger på walkover.

Paşcani
*wo
Ozana Târgu Neamţ

Paşcani tilldelades seger på walkover.

Dante Botoşani
0-3
Şomuz Fălticeni
Olimpia Satu Mare
0-1
Sighetu Marmaţiei
Universitatea Alba Iulia
5-9
Unirea Alba Iulia

 

Skytteliga

-
Not:
-