ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 18 september 2020
Slut: -

12

omgångar

127/127

spelade matcher

128

lag

Final 03.05.2021, 23:05

Visa matchfakta
Måndag 3 maj 2021
Fehérvár
0-1 f
Újpest

Semifinaler 15.04.2021, 21:28

Visa matchfakta
Onsdag 14 april 2021
Kisvárda
0-1
Újpest
Torsdag 15 april 2021
MTK
1-2
Fehérvár

Kvartsfinaler 10.03.2021, 22:56

Visa matchfakta
Tisdag 9 mars 2021
Újpest
*1-1 f
Mezőkövesd-Zsóry

Újpest vidare efter 5-4 på straffar.

Onsdag 10 mars 2021
Fehérvár
2-0
Budafoki MTE
Kisvárda
6-1
Zalaegerszegi TE
Debrecen
1-2
MTK

Nionde omgången 24.02.2021, 23:59

Visa matchfakta
Tisdag 23 februari 2021
Mezőkövesd-Zsóry
2-0
Diósgyőr
Onsdag 24 februari 2021
Paksi SE
2-4
Budafoki MTE
Tállya
1-4
MTK
Zalaegerszegi TE
2-1 f
Honvéd
Puskás
1-2
Újpest
Debrecen
2-1 f
Siófok
Szombathelyi Haladás
0-1
Kisvárda
Ferencvaros
1-2
Fehérvár

Åttonde omgången 11.02.2021, 22:27

Visa matchfakta
Tisdag 9 februari 2021
Tarpa
0-3
Diósgyőr
Szolnoki MÁV
0-2
Újpest
Onsdag 10 februari 2021
Dorogi
1-2
Ferencvaros
III. Kerületi TUE
1-3
Honvéd
Csákvári TK
2-3
Paksi SE
Hódmezővásárhely
0-3
Puskás
Soroksár SC
1-2
Kisvárda
Kazincbarcika
1-4
MTK
Fémalk-Dunavarsány
0-11
Budafoki MTE
Tállya
5-3
Kaposvári Rákóczi
Taksony
1-4
Siófok
DEAC
1-2
Debrecen
Pécsi MFC
0-1
Szombathelyi Haladás
Ajka
1-2
Mezőkövesd-Zsóry
Vasas
1-2
Fehérvár
Torsdag 11 februari 2021
Tiszafuredi VSE
1-2
Zalaegerszegi TE

Sjunde omgången 14.11.2020, 23:59

Visa matchfakta
Onsdag 21 oktober 2020
Budaörs
1-3
Csákvári TK
Onsdag 28 oktober 2020
Gárdony
1-4
Fehérvár
Csácsbozsok-Nemesapáti
0-2
Honvéd
Lipót Pékség
1-3
Zalaegerszegi TE
Dabas-Gyón
2-3 f
Budafoki MTE
Szentlőrinc SE
0-4
Puskás
Gyöngyös
1-4
Mezőkövesd-Zsóry
Bátaszék SE
1-7
MTK
III. Kerületi TUE
2-1
Szeged 2011
Zsámbéki SK
1-3
Tállya
Zalaszentgrót
0-1
Tiszafuredi VSE
Ceglédi
0-1
Ajka
Kiskunfelegyhazi HTK
1-5
Dorogi
Érdi VSE
wo*
Kazincbarcika

Kazincbarcika tilldelad vinst på walkover.

Kabai Meteorit
0-2
Fémalk-Dunavarsány
Salgótarján
1-3
Pécsi MFC
Taksony
2-0
Kozármisleny
Tarpa
4-1
BTE Felsőzsolca
BVSC
0-2
Debrecen
Egri
0-2
Vasas
Nagykanizsa
1-2
DEAC
Monor
2-2* f
Siófok

Siófok vidare efter 5-4 på straffar.

Cso-Ki Sport
0-1
Hódmezővásárhely
Soroksár SC
3-2
Győri ETO
Gázgyár
1-5
Kaposvári Rákóczi
Kecskeméti TE
0-1
Kisvárda
Dunaújváros-Pálhalma
0-6
Újpest
Torsdag 29 oktober 2020
Nyíregyháza Spartacus
1-2
Paksi SE
Békéscsaba
0-3
Diósgyőr
Onsdag 11 november 2020
Ménfőcsanak
Inst
Szombathelyi Haladás
Fredag 13 november 2020
Szolnoki MÁV
1-0
Gyirmót
Lördag 14 november 2020
Bicskei
0-5
Ferencvaros

Sjätte omgången 10.10.2020, 16:06

Visa matchfakta
Fredag 18 september 2020
SC Sopron
0-0* f
BVSC

BVSC vidare efter 5-4 på straffar.

Lördag 19 september 2020
Ráckeve VAFC
1-6
Ferencvaros
Szarvaskend
1-10
Csákvári TK
Zsámbéki SK
2-1
Szabadkikötő
Sajóbábony Vegyész
1-2
Egri
Bonyhád Völgység
2-3
Monor
Makó
1-3
Pécsi MFC
Építők
0-8
MTK
Mohácsi TE
0-6
Budafoki MTE
Sárvári
0-3
Kaposvári Rákóczi
Diósjenő
0-5
Dorogi
Mezőkeresztes
0-11
Zalaegerszegi TE
Balatonfüredi
2-3
DEAC
Jászberényi
1-6
Budaörs
MTE 1904
0-1
Siófok
Kecskéd
0-10
Kisvárda
Sárbogárd
0-3
Kazincbarcika
BKV Előre
1-2
Szentlőrinc SE
Vác
1-4
Békéscsaba
Gázgyár
1-0
Gesztely
Csornai SE
1-2
Dabas-Gyón
Fémalk-Dunavarsány
2-1
Körösladány
Bodajk
0-3
Érdi VSE
Király SZE
2-3
Bicskei
Bátaszék SE
8-1
Fehérgyarmat
Kabai Meteorit
*1-1 f
Nagybajomi AC

Kabai Meteorit vidare efter 3-2 på straffar.

Kiskunfelegyhazi HTK
1-0
Majosi
Abda
0-1
Hódmezővásárhely
Mezőtúri
1-9
Ménfőcsanak
Mátraterenye
0-3
Cso-Ki Sport
Füzesgyarmati
1-2
Gárdony
Tihany
0-5
Kecskeméti TE
Mórahalom
0-3
Gyöngyös
BTE Felsőzsolca
4-1
Gyulai Termál
PTE-PEAC
0-7
Salgótarján
Ajka Kristály
0-7
Lipót Pékség
Kozármisleny
1-0
Tatabánya
Tiszakécske
0-2
Debrecen
Pápai Perutz
2-6
Győri ETO
Söndag 20 september 2020
Tiszaújváros
1-7
Honvéd
Csepel
0-3
Soroksár SC
Sényő Carnifex
1-5
Vasas
Szegedi VSE
0-3
Szombathelyi Haladás
Tiszaföldvár
0-5
Fehérvár
Kerekegyházi
1-8
Gyirmót
Maroshegy
0-5
Ajka
Mándok KSE
1-8
Mezőkövesd-Zsóry
FC Hatvan
1-3
Paksi SE
Tarpa
*2-2 f
Komárom

Tarpa vidare efter 4-3 på straffar.

Ceglédi
5-1
Rákosmenti KSK
Dabas
0-3
Dunaújváros-Pálhalma
Teskánd
1-3
Taksony
ESMTK
1-3
Tállya
Balmazújvárosi
0-4
III. Kerületi TUE
Zalaszentgrót
1-0
Nagyatádi
Csácsbozsok-Nemesapáti
2-1
Szekszárd
Gyöngyöshalász SE
3-4
Nagykanizsa
Onsdag 7 oktober 2020
Veszprém
0-5
Szeged 2011
Lőrinci
0-7
Nyíregyháza Spartacus
Szeghalmi
0-10
Szolnoki MÁV
BSE
0-2
Diósgyőr
Iváncsa
0-4
Újpest
Tiszafuredi VSE
3-2
Putnok VSE
Lördag 10 oktober 2020
Toponár
0-7
Puskás

Femte omgången

Visa matchfakta
Resultat saknas.

Fjärde omgången

Visa matchfakta
Resultat saknas.

Tredje omgången

Visa matchfakta
Resultat saknas.

Andra omgången

Visa matchfakta
Resultat saknas.

Första omgången

Visa matchfakta
Resultat saknas.

 

Skytteliga

-
Not:
-