ecst.se fotboll

Resultatservice: Tisdag 20 oktober 2020

21

tävlingar

80

matcher

80

resultat

0

matchfakta

 

»
Gruppspel
Zenit Sankt-Petersburg
1-2
Club Brugge
Dynamo Kyiv
0-2
Juventus
Chelsea
0-0
Sevilla
Stade rennais
1-1
FK Krasnodar
Lazio
3-1
Borussia Dortmund
Barcelona
5-1
Ferencvaros
Paris Saint-Germain
1-2
Manchester United
RB Leipzig
2-0
İstanbul Başakşehir
Första omgången
Kariana Erden
0-1
Tasrsko selo
Bristol City
0-1
Middlesbrough
Coventry City
1-1
Swansea City
Millwall
2-0
Luton Town
Norwich City
1-0
Birmingham City
Nottingham Forest
1-1
Rotherham United
Huddersfield Town
1-0
Derby County
Reading
1-0
Wycombe Wanderers
Shrewsbury Town
0-1
Bristol Rovers
Gillingham
0-2
Portsmouth
Accrington Stanley
1-0
Fleetwood Town
Doncaster Rovers
4-1
Ipswich Town
Oxford United
3-2
Milton Keynes Dons
Sunderland
1-0
Crewe Alexandra
Blackpool
0-1
Charlton Athletic
Hull City
1-0
AFC Wimbledon
Lincoln City
2-0
Plymouth Argyle
Wigan Athletic
0-1
Peterborough United
Burton Albion
0-1
Rochdale
Northampton Town
2-1
Swindon Town
Cheltenham Town
1-0
Scunthorpe United
Morecambe
1-1
Mansfield Town
Cambridge United
3-1
Port Vale
Exeter City
2-1
Crawley Town
Oldham Athletic
1-1
Carlisle United
Stevenage
0-1
Newport County
Barrow
3-3
Bolton Wanderers
Colchester United
1-0
Forest Green Rovers
Tranmere Rovers
0-1
Leyton Orient
Bradford City
1-1
Walsall
Grimsby Town
1-2
Harrogate Town
Salford City
3-0
Southend United
Fjärde omgången
Kuressaare
Inst
Põhja-Sakala / Flora
Hell Hunt
0-4
Tallinna Kalev
Ascoli
2-1
Reggiana
Chievo
1-0
Brescia
Cittadella
2-0
Pordenone
Empoli
2-1
SPAL
Frosinone
0-0
Virtus Entella
Vicenza Virtus
1-1
Salernitana
Pisa
1-1
Monza
Reggina
0-0
Cosenza
Venezia
4-0
Pescara
Drenica Skënderaj
0-1
Arbëria
Besa Pejë
2-2
Llapi
Första omgången
Rudar Labin
2-0
Inter Zaprešić
Banga
0-4
Žalgiris
Sūduva
1-1
Kauno Žalgiris
Semifinal
Panevėžys
4-0
Riteriai
Tarxien Rainbows
0-2
Santa Lucia
Lija Athletic
0-3
Gzira United
Zejtun Corinthians
0-0
Balzan
Hamrun Spartans
0-2
Birkirkara
Floreşti
1-4
Sfîntul Gheorghe
Dinamo-Auto
1-2
Sheriff
Milsami
2-0
Zimbru
Fjärde omgången
Viitorul Şelimbăr
Inst
Universitatea Cluj
Filiaşi
0-4
U Craiova 1948
Progresul Spartac
3-2 f
Rapid
Șoimii Lipova
0-1
Ripensia Timişoara
Slatina
0-0* f
Turris-Oltul T. Măgurele

Turris-Oltul T. Măgurele vidare efter 9-8 på straffar.

Första omgången, match 2:2
Virtus
0-2
Folgore

Folgore vidare med sammanlagt 4-0.

San Giovanni
0-1
Murata

Murata vidare med sammanlagt 2-1

Första omgången
Napredak
2-1
Žarkovo
Aberdeen
4-2
Hamilton Academical
Fjärde omgången
FC Košice
Inst
Pohronie
Dubnica
Inst
Ružomberok
Första omgången
Rudar
0-3
Maribor
Andra omgången
Belediye Kütahyaspor
1-2
Darıca Gençlerbirliği
İçel İdmanyurdu Spor
6-0
Payasspor
Karşıyaka
3-0
Bergama Belediyespor
Flint Town United
1-2
Bala Town