ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 13 oktober 2020
Slut: -

9

omgångar

110/143

spelade matcher

145

lag

Final

Visa matchfakta

Semifinaler

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Sjätte omgången

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta

Fjärde omgången 26.11.2020, 21:30

Visa matchfakta
Tisdag 24 november 2020
Gençlerbirliği
1-0
Kırşehir Belediyespor
Ankaraspor
1-1* f
Muğlaspor

Muğlaspor vidare efter 3-0 på straffar.

Boluspor
2-1 f
Kahramanmaraşspor
Giresunspor
*1-1 f
Niğde Anadolu

Giresunspor vidare efter 8-7 på straffar.

Denizlispor
1-2
Turgutluspor
Fatih Karagümrük
0-3
Esenler Erokspor
Adanaspor
*2-2 f
Sakaryaspor

Adanaspor vidare efter 4-3 på straffar.

Bursaspor
1-0
1922 Konyaspor
Fenerbahçe
4-0
Sivas Belediyespor
Onsdag 25 november 2020
Bandırmaspor
0-1
Darıca Gençlerbirliği
Tuzlaspor
5-1
Sultanbeyli Belediyespor
Ankara Keçiörengücü
1-2 f
Kocaelispor
Yeni Malatyaspor
2-0
Etimesgut Belediyespor
İstanbulspor
0-1
Tarsus İdman Yurdu
Altınordu
Inst
Çorum FK
Eskişehirspor
2-0
Kastamonuspor
Hatayspor
2-2* f
Karacabey Belediyespor

Karacabey Belediyespor vidare efter 5-4 på straffar.

Gaziantep FK
3-0
Serik Belediyespor
Adana Demirspor
4-1
Afjet Afyonspor
Antalyaspor
2-0
Pendikspor
Rizespor
6-0
Uşak Spor
Torsdag 26 november 2020
BB Erzurumspor
3-2 f
Ankara Demirspor
Kasımpaşa
3-0
24 Erzincanspor
Kayserispor
3-3* f
Hekimoğlu Trabzon

Hekimoğlu Trabzon vidare efter 4-3 på straffar.

Konyaspor
7-0
Manisa FK
Göztepe
2-0
Kırklarelispor

Tredje omgången 05.11.2020, 20:35

Visa matchfakta
Tisdag 3 november 2020
Balıkesirspor
2-2* f
Esenler Erokspor

Esenler Erokspor vidare efter 6-5 på straffar.

Tuzlaspor
2-1
Bayburt ÖİS
Adanaspor
2-1
68 Aksaray Belediyespor
Altay
0-2
1922 Konyaspor
BB Erzurumspor
6-2
Karaköprü Belediyespor
Ankaragücü
1-2
Kocaelispor
Onsdag 4 november 2020
Manisa FK
2.0
Gümüşhanespor
Ankaraspor
3-1
Pazarspor
Boluspor
2-1
Hacettepe
Bandırmaspor
3-1
Belediye Derincespor
Giresunspor
2-0
Tekirdağspor
Ankara Keçiörengücü
6-0
Tepecikspor
Menemenspor
1-1* f
24 Erzincanspor
Ümraniyespor
0-1
Kırklarelispor
Hekimoğlu Trabzon
2-1
52 Orduspor
Adana Demirspor
3-1
Kestelspor
Fatih Karagümrük
*2-2 f
Nevşehir Belediyespor
Altınordu
2-1
Fethiyespor
Kayserispor
5-0
Yomraspor
Bursaspor
*1-1 f
Karşıyaka
Torsdag 5 november 2020
Kastamonuspor
1-0 f
Amed
Bodrumspor
2-2* f
Niğde Anadolu

Niğde Anadolu vidare efter 8-7 på straffar.

Samsunspor
1-3
Muğlaspor
İnegölspor
2-2* f
Sultanbeyli Belediyespor

Sultanbeyli Belediyespor vidare efter 4-1 på straffar.

Kahramanmaraşspor
2-0
Somaspor
Sancaktepe FK
2-2* f
Serik Belediyespor

Serik Belediyespor vidare efter 3-2 på straffar.

Tarsus İdman Yurdu
3-1
İçel İdmanyurdu Spor
Zonguldak Kömürspor
2-3
Darıca Gençlerbirliği
Afjet Afyonspor
2-1
Kardemir Karabükspor
Uşak Spor
6-0
Şile Yıldızspor
Kırşehir Belediyespor
2-1 f
Yozgatspor 1959
Çorum FK
3-0
Eyüpspor
Ankara Demirspor
2-0
Mamak
Ergene Velimeşespor
0-3
Karacabey Belediyespor
Sarıyer
2-4
Turgutluspor
Vanspor FK
1-2
Sivas Belediyespor
Pendikspor
Inst
Düzcespor
İstanbulspor
3-2
Elazığspor
Sakaryaspor
2-0
Diyarbekirspor
Eskişehirspor
3-2
Cizrespor
Akhisarspor
0-0* f
Etimesgut Belediyespor

Etimesgut Belediyespor vidare efter 5-4 på straffar.

Yeni Malatyaspor
2-0
Artvin Hopaspor
Hatayspor
2-1
Şanlıurfaspor

Andra omgången 22.10.2020, 23:37

Visa matchfakta
Tisdag 20 oktober 2020
Belediye Kütahyaspor
1-2
Darıca Gençlerbirliği
İçel İdmanyurdu Spor
6-0
Payasspor
Karşıyaka
3-0
Bergama Belediyespor
Onsdag 21 oktober 2020
Esenler Erokspor
*3-3 f
Arnavutköy Belediyespor

Esenler Erokspor vidare efter 4-2 på straffar.

Elazığ Karakoçan FK
1-2
Diyarbekirspor
Çatalcaspor
0-1 f
Şile Yıldızspor
Sultanbeyli Belediyespor
1-0
Yalovaspor
Kırıkkale Büyük Anadolu
1-1* f
Düzcespor

Düzcespor vidare efter 5-4 på straffar.

1954 Kelkit Belediyespor
0-1
Artvin Hopaspor
Ofspor
0-1
Yomraspor
Cizrespor
2-1
Siirt İl Özel İdaresi
Nevşehir Belediyespor
1-0
Kozan Spor FK
Muğlaspor
*1-1 f
Kızılcabölükspor

Muğlaspor vidare efter 3-1 på straffar.

Isparta 32 Spor
0-1
Kestelspor
68 Aksaray Belediyespor
3-2 f
Yeşilyurt Belediyespor
Tekirdağspor
2-1
Silivrispor
Fethiyespor
2-1
Nazilli Belediyespor
Torsdag 22 oktober 2020
Erbaaspor
0-1
Yozgatspor 1959
Ağrı 1970
1-2
52 Orduspor
Tepecikspor
1-0
1877 Alemdağspor
Karaköprü Belediyespor
1-0
Osmaniyespor
Belediye Derincespor
3-0
Çankaya FK
Bucaspor 1928
0-1
Somaspor

Första omgången 15.10.2020, 22:01

Visa matchfakta
Tisdag 13 oktober 2020
Çarşambaspor
0-1
Yozgatspor 1959
Altındağ
1-2
Çankaya FK
Bergama Belediyespor
1-0
Manisaspor
Onsdag 14 oktober 2020
 
Torsdag 15 oktober 2020
 

 

Skytteliga

-
Not:
-