ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 22 augusti 2020
Slut: -

34

omgångar

132 / 306

matcher spelade
43,14 %

2,78

målsnitt

00 000

publiksnitt

Aktuella matcher (1-14 september 2020)

Fredag 11 september 2020
Sigma Olomouc
3-0
Bohemians 1905
Lördag 12 september 2020
Teplice
0-2
Slovácko
Příbram
1-1
Opava
Jablonec
2-0
Baník Ostrava
České Budějovice
0-2
Slovan Liberec
Pardubice
1-1
Slavia Praha
Söndag 13 september 2020
Karviná
2-5
Sparta Praha
Zlín
3-1
Zbrojovka Brno
Viktoria Plzen
2-1
Mladá Boleslav

Tabell (Uppdaterad: 20.01.2021, 21:35 )

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Slavia Praha
1
14
12
2
0
39
- 5
34
38
 
 
7
1
0
21
- 4
 
22
 
 
5
1
0
18
- 1
 
16
2
Jablonec
5
15
10
2
3
31
- 15
16
32
 
 
6
0
1
14
- 6
 
18
 
 
4
2
2
17
- 9
 
14
3
Sparta Praha
3
15
10
2
3
32
- 18
14
32
 
 
4
1
2
13
- 10
 
13
 
 
6
1
1
19
- 8
 
19
4
Slovácko
8
15
8
3
4
27
- 16
11
27
 
 
4
2
2
16
- 6
 
14
 
 
4
1
2
11
- 10
 
13
5
Baník Ostrava
6
14
6
4
4
19
- 12
7
22
 
 
2
3
2
8
- 6
 
9
 
 
4
1
2
11
- 6
 
13
6
Slovan Liberec
4
14
6
4
4
21
- 16
5
22
 
 
4
3
1
16
- 7
 
15
 
 
2
1
3
5
- 9
 
7
7
Sigma Olomouc
11
15
5
7
3
21
- 18
3
22
 
 
3
3
1
12
- 7
 
12
 
 
2
4
2
9
- 11
 
10
8
Pardubice
ny
15
6
4
5
15
- 17
-2
22
 
 
4
3
1
10
- 6
 
15
 
 
2
1
4
5
- 11
 
7
9
Viktoria Plzeň
2
15
6
3
6
28
- 21
7
21
 
 
5
0
2
19
- 6
 
15
 
 
1
3
4
9
- 15
 
6
10
České Budějovice
7
15
5
6
4
21
- 23
-2
21
 
 
2
2
3
6
- 13
 
8
 
 
3
4
1
15
- 10
 
13
11
Karviná
14
15
5
5
5
14
- 20
-6
20
 
 
1
3
3
6
- 12
 
6
 
 
4
2
2
8
- 8
 
14
12
Fastav Zlín
13
14
5
2
7
15
- 17
-2
17
 
 
2
0
4
7
- 9
 
6
 
 
3
2
3
8
- 8
 
11
13
Teplice
12
15
5
1
9
16
- 33
-17
16
 
 
2
1
4
5
- 12
 
7
 
 
3
0
5
11
- 21
 
9
14
Bohemians 1905
9
14
4
3
7
17
- 19
-2
15
 
 
4
1
1
12
- 6
 
13
 
 
0
2
6
5
- 13
 
2
15
Mladá Boleslav
10
15
2
4
9
17
- 29
-12
10
 
 
2
2
4
13
- 15
 
8
 
 
0
2
5
4
- 14
 
2
16
Zbrojovka Brno
ny
15
2
4
9
13
- 28
-15
10
 
 
1
2
5
7
- 16
 
5
 
 
1
2
4
6
- 12
 
5
17
Příbram
16
15
2
4
9
11
- 30
-19
10
 
 
2
2
4
6
- 13
 
8
 
 
0
2
5
5
- 17
 
2
18
Opava
15
14
1
4
9
10
- 30
-20
7
 
 
1
3
4
6
- 16
 
6
 
 
0
1
5
4
- 14
 
1

Placeringar: Lag 1-2 till Champions League, lag 3-4 till Europa League. Lag 16-18 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Lottning.

Skytteliga (Uppdaterad: 20.01.2021, 21:35 20:30 )

Klubb
Mål
Lukáš Juliš
Sparta Praha
11
Abdallah Sima
Slavia Praha
7
Azevedo
Baník Ostrava
6
Ivan Schranz
Jablonec
6
Michael Rabušic
Slovan Liberec
6
Jean-David Beauguel
Viktoria Plzeň
6
Aleš Čermák
Viktoria Plzeň
6

Publiksnitt (Uppdaterad: 00.00.0000, 00:00 )

Totalt
0
0
00 000

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema (Uppdaterad: 20.01.2021, 21:35)

Augusti 2020

Visa matchfakta
Fredag 21 augusti 2020
Viktoria Plžen
3-1
Opava

 
Lördag 22 augusti 2020
Příbram
1-3
Teplice

Sigma Olomouc
1-0
Slovan Liberec

Zlín
1-2
Slovácko

Zbrojovka Brno
1-4
Sparta Praha

 
Söndag 23 augusti 2020
Karviná
0-0
Baník Ostrava

Jablonec
1-0
Pardubice

České Budějovice
0-6
Slavia Praha

Bohemians 1905
4-0
Mladá Boleslav

 
Fredag 28 augusti 2020
Baník Ostrava
2-2
České Budějovice

 
Lördag 29 augusti 2020
Opava
1-2
Karviná

Mladá Boleslav
1-3
Zlín

Slovácko
1-1
Jablonec

Slavia Praha
3-0
Příbram

 
Söndag 30 augusti 2020
Zbrojovka Brno
0-0
Bohemians 1905

Slovan Liberec
4-1
Viktoria Plzen

Pardubice
2-1
Teplice

Sparta Praha
3-0
Sigma Olomouc

 
 

September 2020

Fredag 11 september 2020
Sigma Olomouc
3-0
Bohemians 1905
Lördag 12 september 2020
Teplice
0-2
Slovácko
Příbram
1-1
Opava
Jablonec
2-0
Baník Ostrava
České Budějovice
0-2
Slovan Liberec
Pardubice
1-1
Slavia Praha
Söndag 13 september 2020
Karviná
2-5
Sparta Praha
Zlín
3-1
Zbrojovka Brno
Viktoria Plzen
2-1
Mladá Boleslav
Fredag 18 september 2020
Slavia Praha
5-1
Teplice
Lördag 19 september 2020
Baník Ostrava
3-0
Pardubice
Opava
0-0
České Budějovice
Bohemians 1905
1-4
Viktoria Plzen
Söndag 20 september 2020
Zbrojovka Brno
2-4
Sigma Olomouc
Slovan Liberec
1-1
Karviná
Sparta Praha
3-1
Zlín
Måndag 21 september 2020
Mladá Boleslav
2-0
Jablonec
Lördag 26 september 2020
Karviná
0-0
Mladá Boleslav
Teplice
2-1
Baník Ostrava
Zlín
0-1
Sigma Olomouc
Slavia Praha
3-0
Slovácko
Söndag 27 september 2020
Jablonec
4-1
Opava
Viktoria Plzen
4-1
Zbrojovka Brno
Pardubice
3-0
Slovan Liberec
Příbram
1-3
Sparta Praha
 

Oktober 2020

Fredag 2 oktober 2020
Slovácko
0-1
Pardubice
Lördag 3 oktober 2020
Zbrojovka Brno
0-2
Karviná
Opava
2-1
Teplice
Mladá Boleslav
2-2
České Budějovice
Sparta Praha
2-1
Jablonec
Söndag 4 oktober 2020
Sigma Olomouc
2-2
Viktoria Plzen
Bohemians 1905
2-0
Zlín
Slovan Liberec
3-0
Příbram
Baník Ostrava
0-1
Slavia Praha
 

November 2020

Fredag 6 november 2020
Jablonec
0-1
Zbrojovka Brno
Lördag 7 november 2020
Pardubice
1-0
Opava
České Budějovice
1-2
Zlín
Slovácko
0-0
Sigma Olomouc
Příbram
0-4
Baník Ostrava
Söndag 8 november 2020
Teplice
1-2
Slovan Liberec
Karviná
2-1
Bohemians 1905
Slavia Praha
1-0
Mladá Boleslav
Viktoria Plzeň
3-1
Sparta Praha
Lördag 14 november 2020
Slovácko
5-1
Příbram
Fredag 20 november 2020
Slovan Liberec
1-3
Jablonec
Lördag 21 november 2020
Mladá Boleslav
4-1
Pardubice
Sigma Olomouc
3-0
Karviná
Bohemians 1905
2-0
Teplice
Opava
0-6
Slavia Praha
Söndag 22 november 2020
Zbrojovka Brno
1-1
Příbram
Zlín
1-0
Viktoria Plzen
Sparta Praha
2-4
České Budějovice
Onsdag 25 november 2020
České Budějovice
2-1
Bohemians 1905
Fredag 27 november 2020
Pardubice
1-1
Sigma Olomouc
Lördag 28 november 2020
Příbram
2-1
Mladá Boleslav
Karviná
0-2
Zlín
Slovácko
3-1
Opava
České Budějovice
0-0
Viktoria Plzen
Söndag 29 november 2020
Teplice
0-1
Sparta Praha
Slavia Praha
1-1
Zbrojovka Brno
 

December 2020

Fredag 4 december 2020
Zlín
0-2
Jablonec
Lördag 5 december 2020
Opava
1-2
Baník Ostrava
Bohemians 1905
1-1
Pardubice
Sigma Olomouc
1-1
Příbram
Viktoria Plzen
0-1
Karviná
Söndag 6 december 2020
Zbrojovka Brno
1-3
České Budějovice
Mladá Boleslav
0-2
Teplice
Sparta Praha
0-3
Slavia Praha
Måndag 7 december 2020
Slovan Liberec
1-1
Slovácko
Tisdag 8 december 2020
Jablonec
2-1
Bohemians 1905
Fredag 11 december 2020
Baník Ostrava
1-0
Bohemians 1905
Lördag 12 december 2020
Příbram
1-0
Zlín
Opava
2-2
Mladá Boleslav
České Budějovice
1-1
Karviná
Teplice
1-1
Sigma Olomouc
Pardubice
2-1
Zbrojovka Brno
Jablonec
3-2
Viktoria Plzen
Söndag 13 december 2020
Slovácko
1-2
Sparta Praha
Slavia Praha
3-0
Slovan Liberec
Tisdag 15 december 2020
Mladá Boleslav
1-3
Baník Ostrava
Karviná
2-2
Jablonec
Bohemians 1905
2-1
Příbram
Sigma Olomouc
1-1
České Budějovice
Viktoria Plzen
7-0
Teplice
Onsdag 16 december 2020
Zbrojovka Brno
2-1
Slovácko
Slovan Liberec
2-0
Opava
Sparta Praha
2-0
Pardubice
Fredag 18 december 2020
Baník Ostrava
1-1
Sigma Olomouc
Lördag 19 december 2020
Příbram
0-1
Karviná
Jablonec
2-1
České Budějovice
Slovan Liberec
3-0
Mladá Boleslav
Söndag 20 december 2020
Teplice
1-0
Zbrojovka Brno
Pardubice
0-0
Zlín
Slovácko
4-0
Viktoria Plzen
Slavia Praha
2-1
Bohemians 1905
Tisdag 22 december 2020
Sigma Olomouc
1-3
Jablonec
Sparta Praha
1-1
Slovan Liberec
Onsdag 23 december 2020
Zbrojovka Brno
0-1
Baník Ostrava
Mladá Boleslav
2-3
Slovácko
Zlín
2-3
Teplice
Karviná
0-2
Pardubice
Viktoria Plzen
0-1
Slavia Praha
 

Januari 2021

Fredag 15 januari 2021
Teplice
0-5
Jablonec
Lördag 16 januari 2021
Opava
0-0
Zlín
Mladá Boleslav
1-1
Zbrojovka Brno
Slovan Liberec
1-1
Bohemians 1905
Slovácko
2-0
Karviná
Slavia Praha
3-1
Sigma Olomouc
Söndag 17 januari 2021
Pardubice
0-2
České Budějovice
Příbram
0-0
Viktoria Plzen
Baník Ostrava
0-0
Sparta Praha
Onsdag 20 januari 2021
Baník Ostrava
1-2
Slovácko
České Budějovice
2-1
Příbram
Opava
0-3
Sparta Praha
Fredag 22 januari 2021
Zbrojovka Brno
18:00
Slovan Liberec
Lördag 23 januari 2021
Sigma Olomouc
14:00
Opava
Bohemians 1905
16:00
Slovácko
Zlín
16:00
Baník Ostrava
Karviná
18:30
Slavia Praha
Söndag 24 januari 2021
České Budějovice
14:00
Teplice
Jablonec
14:00
Příbram
Viktoria Plzen
16:00
Pardubice
Sparta Praha
18:30
Mladá Boleslav
Onsdag 27 januari 2021
Baník Ostrava
16:00
Slovan Liberec
Bohemians 1905
16:00
Opava
Zlín
18:00
Slavia Praha
Fredag 29 januari 2021
Mladá Boleslav
18:00
Sigma Olomouc
Lördag 30 januari 2021
Teplice
14:00
Karviná
Slovácko
16:00
České Budějovice
Pardubice
16:00
Příbram
Sparta Praha
18:30
Bohemians 1905
Söndag 31 januari 2021
Slovan Liberec
14:00
Zlín
Opava
14:00
Zbrojovka Brno
Baník Ostrava
16:00
Viktoria Plzen
Slavia Praha
18:30
Jablonec
 

Februari 2021

Lördag 6 februari 2021
České Budějovice
14:30
Baník Ostrava
Jablonec
14:30
Slovácko
Viktoria Plzen
14:30
Slovan Liberec
Teplice
14:30
Pardubice
Karviná
14:30
Opava
Sigma Olomouc
14:30
Sparta Praha
Zlín
14:30
Mladá Boleslav
Bohemians 1905
14:30
Zbrojovka Brno
Příbram
14:30
Slavia Praha
Lördag 13 februari 2021
Bohemians 1905
14:30
Sigma Olomouc
Slavia Praha
14:30
Pardubice
Slovan Liberec
14:30
České Budějovice
Slovácko
14:30
Teplice
Mladá Boleslav
14:30
Viktoria Plzen
Baník Ostrava
14:30
Jablonec
Opava
14:30
Příbram
Sparta Praha
14:30
Karviná
Zbrojovka Brno
14:30
Zlín
 

Mars 2021

 

April 2021

 

Maj 2021

 

Noteringar spelschemat:
-