ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 21 augusti 2021
Slut: -

36

omgångar

141 / 242

matcher spelade
58,26 %

2,40

målsnitt

00 000

publiksnitt

Aktuella matcher (1-14 september 2020)

Lördag 12 september 2020
APOEL
1-0
AEL
Anorthosis
1-1
Omonia
Apollon
1-0
Pafos
Söndag 13 september 2020
Nea Salamis
2-0
Enosis
Karmiotissa
0-0
AEK
Olympiakos
1-2
Doxa
Måndag 14 september 2020
Ethnikos
0-2
Ermis

Tabell (Uppdaterad: 22.01.2021, 21:50 )

Grundserien
Totalt
Hemma
Borta
1
Apollon
4
20
13
4
3
43
- 17
26
43
 
 
6
2
2
18
- 9
 
20
 
 
7
2
1
25
- 8
 
23
2
AEL
6
20
13
2
5
36
- 19
17
41
 
 
9
1
0
27
- 7
 
28
 
 
4
1
5
9
- 12
 
13
3
Omonia
1
20
11
7
2
33
- 12
21
40
 
 
7
3
0
15
- 3
 
24
 
 
4
4
2
18
- 9
 
16
4
Anorthosis
2
20
12
3
5
32
- 19
13
39
 
 
8
1
1
18
- 7
 
25
 
 
4
2
4
14
- 12
 
14
5
AEK
5
21
10
4
7
29
- 19
10
34
 
 
7
1
3
18
- 9
 
22
 
 
3
3
4
11
- 10
 
12
6
Doxa
12
21
6
8
7
22
- 26
-4
26
 
 
4
4
2
13
- 10
 
16
 
 
2
4
5
9
- 16
 
10
7
Pafos
7
20
6
6
8
24
- 20
4
24
 
 
5
3
2
19
- 9
 
18
 
 
1
3
6
5
- 11
 
6
8
Nea Salamis
8
20
7
3
10
21
- 29
-8
24
 
 
4
2
4
14
- 16
 
14
 
 
3
1
6
7
- 13
 
10
9
Olympiakos
9
20
7
3
10
17
- 31
-14
24
 
 
3
2
5
8
- 12
 
11
 
 
4
1
5
9
- 19
 
13
10
APOEL
3
19
6
5
8
19
- 21
-2
23
 
 
3
3
4
10
- 11
 
12
 
 
3
2
4
9
- 10
 
11
11
Enosis
10
20
5
6
9
18
- 31
-13
21
 
 
2
4
4
8
- 15
 
10
 
 
3
2
5
10
- 16
 
11
12
Ermis
ny
21
4
8
9
13
- 29
-16
20
 
 
1
5
4
6
- 14
 
8
 
 
3
3
5
7
- 15
 
12
13
Karmiotissa
ny
20
3
7
10
19
- 33
-14
16
 
 
2
4
4
7
- 12
 
10
 
 
1
3
6
12
- 21
 
6
14
Ethnikos
11
20
2
6
12
13
- 33
-20
12
 
 
2
1
7
7
- 17
 
7
 
 
0
5
5
6
- 16
 
5

Placeringar: Lag 1-6 till mästerskapsserien, lag 7-12 till nedflyttningsserien, lag 13-14 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål, gjorda mål på bortaplan). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Playoff.

Mästerskapsserien
Totalt
Hemma
Borta
1
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
2
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
3
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
4
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
5
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
6
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0

Placeringar: Lag 11-12 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål, gjorda mål på bortaplan). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Playoff.

Nedflyttningsserien
Totalt
Hemma
Borta
7
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
8
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
9
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
10
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
11
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
12
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0

Placeringar: Lag 11-12 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål, gjorda mål på bortaplan). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Playoff.

Skytteliga

Grundserien (Uppdaterad: 22.01.2021, 21:50 )

Namn
Klubb
Mål
Giorgi Kvilitaia
Anorthosis
11
Nicolas Diguiny
Apollon
11
Derat Sadik
Doxa
11
Ioannis Pittas
Apollon
10
Ivan Tričkovski
AEK
9
Onni Valakari
Pafos
8
Matko Babić
AEL
7
Ismaïl Sassi
Karmiotissa
7
Tomáš Wágner
Nea Salamis
7
Ryan Mmaee
AEL
6
Sito Riera
AEL
6
Danilo
Nea Salamis
6
Vasilios Mantzis
Olympiakos
6
Ernest Asante
Omonia
6

Mästerskapsserien (Uppdaterad: - )

-
-
-

Nedflyttningsserien (Uppdaterad: - )

-
-
-

Publiksnitt (Uppdaterad: 00.00.0000, 00:00 )

Totalt
0
0
00 000

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema (Uppdaterad: 21.01.2021, 21:50)

Augusti 2020

Visa matchfakta
Fredag 21 augusti 2020
APOEL
3-2
Karmiotissa

 
Lördag 22 augusti 2020
Pafos
2-2
Omonia

Apollon
1-1
Doxa

 
Söndag 23 augusti 2020
Olympiakos
1-2
AEL

Anorthosis
3-1
Ermis

 
Måndag 24 augusti 2020
Nea Salamis
1-2
AEK

 
Onsdag 26 augusti 2020
Ethnikos
2-0
Enosis

 
Lördag 29 augusti 2020
Doxa
2-1
Ethnikos

Enosis
1-2
Olympiakos

 
Söndag 30 augusti 2020
Omonia
1-0
Karmiotissa

Ermis
0-6
Apollon

AEK
3-0
APOEL

 
 

September 2020

Lördag 12 september 2020
APOEL
1-0
AEL
Anorthosis
1-1
Omonia
Apollon
1-0
Pafos
Söndag 13 september 2020
Nea Salamis
2-0
Enosis
Karmiotissa
0-0
AEK
Olympiakos
1-2
Doxa
Måndag 14 september 2020
Ethnikos
0-2
Ermis
Fredag 18 september 2020
Ermis
0-1
Olympiakos
Söndag 20 september 2020
Omonia
2-1
AEK
Enosis
0-2
APOEL
Anorthosis
1-3
Apollon
Fredag 25 september 2020
Karmiotissa
2-1
Enosis
Lördag 26 september 2020
AEK
2-1
AEL
Måndag 28 september 2020
Olympiakos
2-1
Pafos
 

Oktober 2020

Fredag 2 oktober 2020
Enosis
2-1
AEK Larnaca
Doxa
3-3
Karmiotissa
Lördag 3 oktober 2020
Anorthosis
2-0
Olympiakos Nicosia
Apollon
2-1
Ethnikos Achna
Pafos
1-0
Nea Salamis
Söndag 4 oktober 2020
Omonia Nicosia
3-0
AEL
Ermis
0-0
APOEL
Lördag 17 oktober 2020
AEK Larnaca
2-0
Doxa
Nea Salamis
1-4
Anorthosis
Karmiotissa
0-1
Ermis
Söndag 18 oktober 2020
Ethnikos Achna
1-2
Omonia Nicosia
APOEL
0-1
Pafos
Måndag 19 oktober 2020
Olympiakos Nicosia
0-1
Apollon
AEL
4-1
Enosis
Onsdag 21 oktober 2020
Doxa
2-0
Nea Salamis
Fredag 23 oktober 2020
Pafos
3-0
Karmiotissa
Lördag 24 oktober 2020
Apollon
3-0
Nea Salamis
Ermis
0-2
AEK Larnaca
Söndag 25 oktober 2020
Anorthosis
2-0
APOEL
Omonia Nicosia
0-0
Enosis
Ethnikos Achna
1-3
Olympiakos Nicosia
Måndag 26 oktober 2020
Doxa
1-2
AEL
Onsdag 28 oktober 2020
Nea Salamis
0-1
Ermis
Ethnikos Achna
0-1
Anorthosis
Fredag 30 oktober 2020
Enosis
0-0
Doxa
Lördag 31 oktober 2020
AEL
2-1
Ermis
APOEL
1-1
Apollon
 

November 2020

Söndag 1 november 2020
Olympiakos
1-0
Omonia
Karmiotissa
1-1
Anorthosis
Måndag 2 november 2020
Nea Salamis
1-1
Ethnikos Achna
Fredag 6 november 2020
Apollon
1-2
Karmiotissa
Lördag 7 november 2020
Pafos
1-0
AEL
Ermis
1-1
Enosis
Ethnikos Achna
0-0
APOEL
Söndag 8 november 2020
Olympiakos Nicosia
0-0
Nea Salamis
Anorthosis
1-0
AEK Larnaca
Omonia Nicosia
0-0
Doxa
Lördag 21 november 2020
Doxa
0-0
Ermis
APOEL
0-1
Olympiakos Nicosia
Söndag 22 november 2020
Nea Salamis
2-1
Omonia
AEL
1-0
Anorthosis
AEK
1-2
Apollon
Måndag 23 november 2020
Karmiotissa
1-1
Ethnikos Achna
Enosis
0-0
Pafos
Onsdag 25 november 2020
APOEL
2-0
Doxa
Fredag 27 november 2020
Olympiakos
3-2
Karmiotissa
Lördag 28 november 2020
Anorthosis
4-2
Enosis
Nea Salamis
0-3
APOEL
Söndag 29 november 2020
Pafos
2-0
Doxa
Apollon
1-2
AEL
Måndag 30 november 2020
Omonia
0-0
Ermis
Ethnikos Achna
0-3
AEK
 

December 2020

Fredag 4 december 2020
Doxa
2-1
Anorthosis
Karmiotissa
0-1
Nea Salamis
Lördag 5 december 2020
AEL
5-0
Ethnikos Achna
AEK Larnaca
4-0
Olympiakos Nicosia
Söndag 6 december 2020
Enosis
1-5
Apollon
Ermis
1-1
Pafos
Måndag 7 december 2020
APOEL
0-3
Omonia
Onsdag 9 december 2020
AEK Larnaca
0-0
Pafos
Fredag 11 december 2020
Doxa
0-1
Apollon
Lördag 12 december 2020
Ermis
1-1
Anorthosis
Söndag 13 december 2020
AEK
1-0
Nea Salamis
Enosis
0-0
Ethnikos Achna
Måndag 14 december 2020
Omonia Nicosia
2-1
Pafos
Fredag 18 december 2020
Anorthosis
1-0
Pafos
Karmiotissa
1-5
Omonia Nicosia
Lördag 19 december 2020
Nea Salamis
1-1
AEL
Söndag 20 december 2020
Apollon
4-0
Ermis
Ethnikos Achna
0-1
Doxa
Tisdag 22 december 2020
Enosis
1-3
Nea Salamis
Omonia Nicosia
3-0
Anorthosis
Onsdag 23 december 2020
Pafos
1-1
Apollon
AEK Larnaca
1-0
Karmiotissa
Måndag 28 december 2020
Karmiotissa
16:00
APOEL
AEL
18:00
Olympiakos
 

Januari 2021

Lördag 2 januari 2021
Olympiakos
0-0
Ermis
Karmiotissa
0-1
AEL
Nea Salamis
4-3
Doxa
APOEL
0-2
Enosis
Söndag 3 januari 2021
Ethnikos Achna
2-1
Pafos
AEK
0-3
Omonia
Apollon
3-2
Anorthosis
Tisdag 5 januari 2021
Enosis
2-2
Karmiotissa
Ermis
1-2
Nea Salamis
Doxa
2-1
APOEL
Onsdag 6 januari 2021
Anorthosis
1-0
Ethnikos Achna
Omonia
2-1
Apollon
AEL
3-1
AEK
Torsdag 7 januari 2021
Pafos
5-0
Olympiakos
Lördag 9 januari 2021
AEL
1-1
Omonia
Ethnikos Achna
1-4
Apollon
APOEL
3-0
Ermis
Söndag 10 januari 2021
Karmiotissa
1-1
Doxa
AEK
1-2
Enosis
Måndag 11 januari 2021
Olympiakos
0-3
Anorthosis
Nea Salamis
2-0
Pafos
Onsdag 13 januari 2021
APOEL
1-1
AEK
Apollon
0-0
Omonia
Fredag 15 januari 2021
Enosis
1-0
AEL
Ermis
2-0
Karmiotissa
Lördag 16 januari 2021
Omonia
2-0
Ethnikos Achna
Anorthosis
2-0
Nea Salamis
Söndag 17 januari 2021
Pafos
2-3
APOEL
Apollon
2-1
Olympiakos
Måndag 18 januari 2021
Doxa
0-0
AEK
Onsdag 20 januari 2021
Olympiakos
0-1
Enosis
Fredag 22 januari 2021
AEL
3-1
Doxa
AEK
3-1
Ermis
Lördag 23 januari 2021
Olympiakos Nicosia
15:00
Ethnikos Achna
Enosis
17:30
Omonia Nicosia
Söndag 24 januari 2021
APOEL
15:00
Anorthosis
Nea Salamis
17:30
Apollon
Måndag 25 januari 2021
Karmiotissa
18:00
Pafos
Tisdag 26 januari 2021
Omonia Nicosia
17:30
Olympiakos Nicosia
Ermis
18:00
AEL
Onsdag 27 januari 2021
Ethnikos Achna
15:00
Nea Salamis
Apollon
17:30
APOEL
Doxa
18:00
Enosis
Torsdag 28 januari 2021
Pafos
15:30
AEK Larnaca
Anorthosis
18:00
Karmiotissa
Lördag 30 januari 2021
Doxa
18:00
Omonia Nicosia
Söndag 31 januari 2021
APOEL
15:00
Ethnikos Achna
AEL
17:30
Pafos
 

Februari 2021

Måndag 1 februari 2021
AEK Larnaca
17:30
Anorthosis
Karmiotissa
18:00
Apollon
Tisdag 2 februari 2021
Enosis
15:00
Ermis
Nea Salamis
17:30
Olympiakos Nicosia
Onsdag 3 februari 2021
AEL
16:00
APOEL
Lördag 6 februari 2021
Omonia Nicosia
00:00
Nea Salamis
Olympiakos Nicosia
00:00
APOEL
Ethnikos Achna
00:00
Karmiotissa
Apollon
00:00
AEK Larnaca
Anorthosis
00:00
AEL
Pafos
00:00
Enosis
Ermis
00:00
Doxa
Tisdag 9 februari 2021
Doxa
00:00
Pafos
Enosis
00:00
Anorthosis
AEL
00:00
Apollon
AEK Larnaca
00:00
Ethnikos Achna
Karmiotissa
00:00
Olympiakos Nicosia
APOEL
00:00
Nea Salamis
Ermis
00:00
Omonia Nicosia
Lördag 13 februari 2021
Omonia Nicosia
00:00
APOEL
Nea Salamis
00:00
Karmiotissa
Olympiakos Nicosia
00:00
AEK Larnaca
Ethnikos Achna
00:00
AEL
Apollon
00:00
Enosis
Anorthosis
00:00
Doxa
Pafos
00:00
Ermis
 

Mars 2021

 

April 2021

 

Maj 2021

 

Noteringar spelschemat:
-