ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 8 augusti 2020
Slut: 16 maj 2021

30

omgångar

88 / 240

matcher spelade
36,67 %

2,45

målsnitt

00 000

publiksnitt

Zenit Sankt-Petersburg Spartak Moskva CSKA Moskva Lokomotiv Moskva Rostov Sochi FK Krasnodar Dinamo Moskva Rubin Kazan Akhmat Grozny Arsenal Tula Tambov Ural Khimki Ufa Rotor Volgograd

Aktuella matcher (21 augusti-3 september 2020)

Lördag 22 augusti 2020
Ural
1-0
FK Krasnodar

Khimki
1-2
Akhmat Grozny

Arsenal Tula
2-0
Dinamo Moskva

Zenit St. Petersburg
4-1
Tambov

Rotor Volgograd
1-2
Sochi

CSKA Moskva
1-2
Rubin Kazan

 
Söndag 23 augusti 2020
Ufa
0-1
Rostov

Spartak Moskva
2-1
Lokomotiv Moskva

 
Tisdag 25 augusti 2020
Tambov
0-1
Sochi

Arsenal Tula
1-1
Khimki

 
Onsdag 26 augusti 2020
Lokomotiv Moskva
2-3
Akhmat Grozny

Rotor Volgograd
0-1
Spartak Moskva

Rubin Kazan
3-0
Ufa

FK Krasnodar
1-1
CSKA Moskva

Rostov
1-0
Ural

Dinamo Moskva
1-0
Zenit St. Petersburg

 
Lördag 29 augusti 2020
Spartak Moskva
2-1
Arsenal Tula

Khimki
1-1
Rotor Volgograd

 
Söndag 30 augusti 2020
Ufa
1-1
Dinamo Moskva

Lokomotiv Moskva
0-0
Zenit St. Petersburg

Akhmat Grozny
0-3
CSKA Moskva

Rubin Kazan
2-2
Tambov

FK Krasnodar
1-1
Rostov

Sochi
0-0
Ural

 

Tabell (Uppdaterad: 18.10.2020, 22:25 )

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Zenit Sankt-Petersburg Zenit Sankt-Petersburg
1
11
7
3
1
24
- 7
17
24
 
 
5
0
0
18
- 4
 
15
 
 
2
3
1
6
- 3
 
9
2
Spartak Moskva Spartak Moskva
7
11
7
3
1
19
- 11
8
24
 
 
3
2
0
9
- 5
 
11
 
 
4
1
1
10
- 6
 
13
3
CSKA Moskva CSKA Moskva
4
11
7
1
3
19
- 9
10
22
 
 
3
0
2
9
- 6
 
9
 
 
4
1
1
10
- 3
 
13
4
Lokomotiv Moskva Lokomotiv Moskva
2
11
6
3
2
12
- 7
5
21
 
 
4
1
1
7
- 4
 
13
 
 
2
2
1
5
- 3
 
8
5
Rostov Rostov
5
11
6
2
3
15
- 11
4
20
 
 
3
1
1
7
- 2
 
10
 
 
3
1
2
8
- 9
 
10
6
Sochi Sochi
12
11
5
4
2
18
- 15
3
19
 
 
2
3
0
9
- 6
 
9
 
 
3
1
2
9
- 9
 
10
7
FK Krasnodar FK Krasnodar
3
11
5
3
3
21
- 10
11
18
 
 
3
2
0
14
- 5
 
11
 
 
2
1
3
7
- 5
 
7
8
Dinamo Moskva Dinamo Moskva
6
11
5
2
4
10
- 8
2
17
 
 
4
1
1
6
- 1
 
13
 
 
1
1
3
4
- 7
 
4
9
Rubin Kazan Rubin Kazan
10
11
4
3
4
16
- 16
0
15
 
 
1
3
2
7
- 8
 
6
 
 
3
0
2
9
- 8
 
9
10
Akhmat Grozny Akhmat Grozny
14
11
4
2
5
11
- 15
-4
14
 
 
2
0
2
5
- 5
 
6
 
 
2
2
3
6
- 10
 
8
11
Arsenal Tula Arsenal Tula
8
11
3
3
5
14
- 17
-3
12
 
 
3
2
2
11
- 9
 
11
 
 
0
1
3
3
- 8
 
1
12
Tambov Tambov
13
11
3
2
6
10
- 14
-4
11
 
 
2
1
3
4
- 5
 
7
 
 
1
1
3
6
- 9
 
4
13
Ural Ural Sverdlovsk Oblast
11
11
2
4
5
7
- 12
-5
10
 
 
2
2
2
6
- 7
 
8
 
 
0
2
3
1
- 5
 
2
14
Khimki Khimki
ny
11
1
3
7
11
- 23
-12
6
 
 
1
1
3
5
- 8
 
4
 
 
0
2
4
6
- 15
 
2
15
Ufa Ufa
9
11
1
3
7
5
- 21
-16
6
 
 
0
3
3
2
- 7
 
3
 
 
1
0
4
3
- 14
 
3
16
Rotor Volgograd Rotor Volgograd
ny
11
0
3
8
4
- 20
-16
3
 
 
0
0
6
2
- 13
 
0
 
 
0
3
2
2
- 7
 
3

Placeringar: Lag 1-2 till Champions League, lag 3-4 till Europa League. Lag 13-14 till nedflyttningskval, lag 15-16 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, vunna matcher, målskillnad, gjorda mål). 3. Vunna matcher. 4. Målskillnad. 5. Gjorda mål. 6. Playoff.

Skytteliga (Uppdaterad: 18.10.2020, 22:25 )

Namn
Klubb
Mål
Christian Noboa
Sochi
7
Sardar Azmoun
Zenit Sankt-Petersburg
6
Artem Dzyuba
Zenit Sankt-Petersburg
6
Konstantin Kuchaev
CSKA Moskva
5
Marcus Berg
FK Krasnodar
5
Kento Hashimoto
Rostov
5
Jordan Larsson
Spartak Moskva
5
Ezequiel Ponce
Spartak Moskva
5
Nikola Vlašić
CSKA Moskva
4
Rémy Cabella
FK Krasnodar
4
Đorđe Despotović
Rubin Kazan
4
Denis Makarov
Rubin Kazan
4
Aleksandr Erokhin
Zenit Sankt-Petersburg
4

Publiksnitt (Uppdaterad: 00.00.0000, 00:00 )

Totalt
0
0
00 000

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema (Uppdaterad: -)

Augusti 2020

Visa matchfakta
Lördag 8 augusti 2020
Khimki
0-2
CSKA Moskva

Tambov
0-1
Rostov

 
Söndag 9 augusti 2020
Ufa
0-3
FK Krasnodar

Arsenal Tula
0-0
Akhmat Grozny

Spartak Moskva
2-2
Sochi

 
Måndag 10 augusti 2020
Ural
0-2
Dinamo Moskva

 
Tisdag 11 augusti 2020
Rotor Volgograd
0-2
Zenit St. Petersburg

Rubin Kazan
0-2
Lokomotiv Moskva

 
Fredag 14 augusti 2020
Arsenal Tula
2-3
Ufa

Sochi
1-1
Khimki

Spartak Moskva
2-0
Akhmat Grozny

 
Lördag 15 augusti 2020
Dinamo Moskva
0-0
Rotor Volgograd

Rubin Kazan
1-1
Ural

CSKA Moskva
2-1
Tambov

Lokomotiv Moskva
1-0
FK Krasnodar

Rostov
0-2
Zenit St. Petersburg

 
Tisdag 18 augusti 2020
Sochi
3-2
Rubin Kazan

Tambov
1-0
Khimki

FK Krasnodar
2-0
Arsenal Tula

 
Onsdag 19 augusti 2020
Ufa
1-1
Spartak Moskva

Ural
1-1
Lokomotiv Moskva

Akhmat Grozny
3-1
Rotor Volgograd

Dinamo Moskva
2-0
Rostov

Zenit St. Petersburg
2-1
CSKA Moskva

 
Lördag 22 augusti 2020
Ural
1-0
FK Krasnodar

Khimki
1-2
Akhmat Grozny

Arsenal Tula
2-0
Dinamo Moskva

Zenit St. Petersburg
4-1
Tambov

Rotor Volgograd
1-2
Sochi

CSKA Moskva
1-2
Rubin Kazan

 
Söndag 23 augusti 2020
Ufa
0-1
Rostov

Spartak Moskva
2-1
Lokomotiv Moskva

 
Tisdag 25 augusti 2020
Tambov
0-1
Sochi

Arsenal Tula
1-1
Khimki

 
Onsdag 26 augusti 2020
Lokomotiv Moskva
2-3
Akhmat Grozny

Rotor Volgograd
0-1
Spartak Moskva

Rubin Kazan
3-0
Ufa

FK Krasnodar
1-1
CSKA Moskva

Rostov
1-0
Ural

Dinamo Moskva
1-0
Zenit St. Petersburg

 
Lördag 29 augusti 2020
Spartak Moskva
2-1
Arsenal Tula

Khimki
1-1
Rotor Volgograd

 
Söndag 30 augusti 2020
Ufa
1-1
Dinamo Moskva

Lokomotiv Moskva
0-0
Zenit St. Petersburg

Akhmat Grozny
0-3
CSKA Moskva

Rubin Kazan
2-2
Tambov

FK Krasnodar
1-1
Rostov

Sochi
0-0
Ural

 
 

September 2020

Visa matchfakta
Lördag 12 september 2020
Akhmat Grozny
-
Sochi

Dinamo Moskva
-
Rubin Kazan

Rostov
-
Lokomotiv Moskva

Tambov
-
Ufa

Rotor Volgograd
-
FK Krasnodar

Ural
-
Khimki

Zenit St. Petersburg
-
Arsenal Tula

CSKA Moskva
-
Spartak Moskva

Söndag 13 september 2020
Ryssland Ryssland » Premjer-Liga
Dinamo Moskva
0-1
Rubin Kazan
CSKA Moskva
3-1
Spartak Moskva
Rotor Volgograd
0-3
FK Krasnodar
 
Måndag 14 september 2020
Ryssland Ryssland » Premjer-Liga
Zenit St. Petersburg
3-1
Arsenal Tula
Rostov
0-0
Lokomotiv Moskva
 
Fredag 18 september 2020
Ryssland Ryssland » Premjer-Liga
FK Krasnodar
7-2
Khimki
 
Lördag 19 september 2020
Arsenal Tula
-
Sochi

Dinamo Moskva
-
Akhmat Grozny

FK Krasnodar
-
Khimki

Rostov
-
Rotor Volgograd

Ufa
-
CSKA Moskva

Lokomotiv Moskva
-
Tambov

Rubin Kazan
-
Spartak Moskva

Ural
-
Zenit St. Petersburg

Söndag 20 september 2020
Ryssland Ryssland » Premjer-Liga
Arsenal Tula
3-2
Sochi
Ufa
0-1
CSKA Moskva
Rubin Kazan
0-2
Spartak Moskva
Lokomotiv Moskva
1-0
Tambov
 
Måndag 21 september 2020
Ryssland Ryssland » Premjer-Liga
Dinamo Moskva
1-0
Akhmat Grozny
 
Lördag 26 september 2020
Akhmat Grozny
-
Ural

Arsenal Tula
-
Rostov

Tambov
-
Spartak Moskva

Khimki
-
Dinamo Moskva

Rotor Volgograd
-
Rubin Kazan

Sochi
-
FK Krasnodar

Zenit St. Petersburg
-
Ufa

CSKA Moskva
-
Lokomotiv Moskva

Söndag 27 september 2020
Ryssland Ryssland » Premjer-Liga
Arsenal Tula
2-3
Rostov
Akhmat Grozny
2-0
Ural
CSKA Moskva
0-1
Lokomotiv Moskva
Rotor Volgograd
1-3
Rubin Kazan
 
Måndag 28 september 2020
Ryssland Ryssland » Premjer-Liga
Khimki
1-0
Dinamo Moskva
 
 

Oktober 2020

Visa matchfakta
Lördag 3 oktober 2020
Ryssland Ryssland » Premjer-Liga
Ufa
0-0
Rotor Volgograd
Tambov
1-1
Arsenal Tula
Ural
0-2
CSKA Moskva
Spartak Moskva
1-1
Zenit Sankt-Petersburg
 
Söndag 4 oktober 2020
Ryssland Ryssland » Premjer-Liga
Lokomotiv Moskva
2-1
Khimki
Sochi
4-2
Rostov
Rubin Kazan
1-1
Akhmat Grozny
Dinamo Moskva
2-0
FK Krasnodar
 
Lördag 17 oktober 2020
Ryssland Ryssland » Premjer-Liga
Zenit Sankt-Petersburg
3-1
Sochi
FK Krasnodar
3-1
Rubin Kazan
Lokomotiv Moskva
1-0
Ufa
Khimki
2-3
Spartak Moskva
 
Söndag 18 oktober 2020
Ryssland Ryssland » Premjer-Liga
Arsenal Tula
1-0
Ural
Rotor Volgograd
0-2
Tambov
CSKA Moskva
3-1
Dinamo Moskva
Rostov
3-0
Akhmat Grozny
 
Lördag 24 oktober 2020
Ryssland Ryssland » Premjer-Liga
Dinamo Moskva
13:00
Sochi
Zenit Sankt-Petersburg
15:30
Rubin Kazan
FK Krasnodar
18:00
Spartak Moskva
Lokomotiv Moskva
18:00
Rotor Volgograd
 
Söndag 25 oktober 2020
Ryssland Ryssland » Premjer-Liga
Ural
12:00
Tambov
Rostov
14:30
Khimki
Akhmat Grozny
17:00
Ufa
 
Måndag 26 oktober 2020
Ryssland Ryssland » Premjer-Liga
CSKA Moskva
17:00
Arsenal Tula
 
Lördag 31 oktober 2020
Ryssland Ryssland » Premjer-Liga
Rubin Kazan
12:00
Arsenal Tula
Spartak Moskva
14:30
Rostov
Akhmat Grozny
14:30
FK Krasnodar
Sochi
17:00
Lokomotiv Moskva
 
 

November 2020

Visa matchfakta
Söndag 1 november 2020
Ryssland Ryssland » Premjer-Liga
Ufa
10:00
Ural
Khimki
12:00
Zenit Sankt-Petersburg
Rotor Volgograd
14:30
CSKA Moskva
Tambov
17:00
Dinamo Moskva
 
 

December 2020

Visa matchfakta
 

Januari 2021

Visa matchfakta
 

Februari 2021

Visa matchfakta
 

Mars 2021

Visa matchfakta
 

April 2021

Visa matchfakta
 

Maj 2021

Visa matchfakta
 

Noteringar spelschemat:
-