ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 11 september 2020
Slut: -

22

omgångar

72 / 132

matcher spelade
54,55 %

Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

3,35

målsnitt

00 000

publiksnitt

49,5 / 42,6

poängutdelning hemma/borta

Aktuella matcher (21 augusti-3 september 2020)

Tabell (Uppdaterad: 17.01.2021, 19:30 )

Grundserien
Totalt
Hemma
Borta
1
Red Bull Salzburg
1
12
8
1
3
39
- 15
24
25
 
 
4
0
2
22
- 9
 
12
 
 
4
1
1
17
- 6
 
13
2
Sturm Graz
6
12
7
4
1
22
- 5
17
25
 
 
4
1
1
12
- 3
 
13
 
 
3
3
0
10
- 2
 
12
3
LASK
4
12
7
3
2
24
- 10
14
24
 
 
6
0
0
18
- 1
 
18
 
 
1
3
2
6
- 9
 
6
4
Rapid Wien
2
12
7
3
2
26
- 17
9
24
 
 
3
2
1
12
- 7
 
11
 
 
4
1
1
14
- 10
 
13
5
Swarowski Tirol
12
12
5
2
5
18
- 19
-1
17
 
 
2
2
2
10
- 10
 
8
 
 
3
0
3
8
- 9
 
9
6
Wolfsberger AC
3
12
5
2
5
22
- 24
-2
17
 
 
1
2
3
10
- 14
 
5
 
 
4
0
2
12
- 10
 
12
7
St Pölten
9
12
4
3
5
23
- 23
0
15
 
 
1
2
3
9
- 13
 
5
 
 
3
1
2
14
- 10
 
10
8
Ried
ny
12
4
1
7
17
- 28
-11
13
 
 
3
0
3
11
- 14
 
9
 
 
1
1
4
6
- 14
 
4
9
Hartberg
5
12
2
6
4
14
- 24
-10
12
 
 
2
2
2
6
- 8
 
8
 
 
0
4
2
8
- 16
 
4
10
Austria Wien
7
12
2
5
5
12
- 18
-6
11
 
 
1
3
2
6
- 11
 
6
 
 
1
2
3
6
- 7
 
5
11
Rheindorf Altach
8
12
2
2
8
11
- 27
-16
8
 
 
1
2
3
5
- 11
 
5
 
 
1
0
5
6
- 16
 
3
12
Admira Wacker Mödling
11
12
2
2
8
13
- 33
-20
8
 
 
2
1
3
8
- 13
 
7
 
 
0
1
5
5
- 20
 
1

Placeringar: Lag 1-6 till mästerskapsserien, lag 7-12 till nedflyttningsserien.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Målskillnad. 3. Gjorda mål. 4. Vunna matcher. 5. Vunna matcher på bortaplan. 6. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål).

Mästerskapsserien
Totalt
Hemma
Borta
1
-
 
 
-
 
 
 
-
 
2
-
 
 
-
 
 
 
-
 
3
-
 
 
-
 
 
 
-
 
4
-
 
 
-
 
 
 
-
 
5
-
 
 
-
 
 
 
-
 
6
-
 
 
-
 
 
 
-
 

Placeringar: Lag 1-6 till mästerskapsserien, lag 7-12 till nedflyttningsserien.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Målskillnad. 3. Gjorda mål.

Nedflyttningsserien
Totalt
Hemma
Borta
7
-
 
 
-
 
 
 
-
 
8
-
 
 
-
 
 
 
-
 
9
-
 
 
-
 
 
 
-
 
10
-
 
 
-
 
 
 
-
 
11
-
 
 
-
 
 
 
-
 
12
-
 
 
-
 
 
 
-
 

Placeringar: Lag 1-6 till mästerskapsserien, lag 7-12 till nedflyttningsserien.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Målskillnad. 3. Gjorda mål.

Skytteliga

Grundserien (Uppdaterad: 17.01.2021, 19:30 )

Namn
Klubb
Mål
Sékou Koïta
Red Bull Salzburg
10
Patson Daka
Red Bull Salzburg
8
Dor Hugy
St Pölten
7
Alexander Schmidt
St Pölten
7
Mërgim Berisha
7
Johannes Eggestein
LASK
6
Ercan Kara
Rapid Wien
6
Dejan Joveljić
Wolfsberger AC
6

Mästerskapsserien (Uppdaterad: - )

-
-
-

Nedflyttningsserien (Uppdaterad: - )

-
-
-

Publiksnitt (Uppdaterad: 00.00.0000, 00:00 )

Totalt
0
0
00 000

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema (Uppdaterad: 17.01.2021, 19:30)

September 2020

Fredag 11 september 2020
Rapid Wien
4-1
Admira
LASK
1-0
Austria Wien
Lördag 12 september 2020
Rheindorf Altach
1-1
Hartberg
Söndag 13 september 2020
Ried
3-2
Swarovski Tirol
St. Pölten
0-0
Sturm Graz
Wolfsberger AC
1-3
Salzburg
Lördag 19 september 2020
Salzburg
4-1
Rheindorf Altach
Swarovski Tirol
1-1
LASK
Sturm Graz
1-1
Rapid Wien
Söndag 20 september 2020
Hartberg
0-2
Wolfsberger AC
Admira
0-5
St. Pölten
Austria Wien
2-1
Ried
Lördag 26 september 2020
Rheindorf Altach
0-2
Swarovski Tirol
St. Pölten
1-2
Rapid Wien
Ried
1-3
Salzburg
Söndag 27 september 2020
Austria Wien
2-2
Admira
Hartberg
1-1
Sturm Graz
LASK
3-1
Wolfsberger AC
 

Oktober 2020

Lördag 3 oktober 2020
Admira
3-1
Ried
Swarovski Tirol
0-2
Austria Wien
Wolfsberger AC
2-4
St. Pölten
Söndag 4 oktober 2020
Sturm Graz
4-0
Rheindorf Altach
Salzburg
7-1
Hartberg
Rapid Wien
3-0
LASK
Lördag 24 oktober 2020
Austria Wien
0-2
Salzburg
Rheindorf Altach
4-2
Admira
Ried
0-2
Sturm Graz
Söndag 25 oktober 2020
LASK
4-0
St. Pölten
Swarovski Tirol
1-1
Hartberg
Wolfsberger AC
3-4
Rapid Wien
Lördag 31 oktober 2020
Salzburg
5-0
Swarovski Tirol
Hartberg
2-1
Austria Wien
St. Pölten
4-0
Ried
 

November 2020

Söndag 1 november 2020
Rapid Wien
3-1
Rheindorf Altach
Admira
1-3
Wolfsberger AC
Sturm Graz
0-2
LASK
Lördag 7 november 2020
Rheindorf Altach
0-0
Austria Wien
St. Pölten
0-1
Swarovski Tirol
Ried
2-0
Hartberg
Söndag 8 november 2020
LASK
4-0
Admira
Rapid Wien
1-1
Salzburg
Lördag 21 november 2020
Salzburg
1-3
Sturm Graz
Hartberg
1-1
LASK
Rheindorf Altach
0-2
Wolfsberger AC
Söndag 22 november 2020
Austria Wien
1-1
St. Pölten
Swarovski Tirol
3-0
Admira
Ried
4-3
Rapid Wien
Lördag 28 november 2020
Sturm Graz
1-0
Swarovski Tirol
St. Pölten
2-8
Salzburg
Admira
2-3
Hartberg
Söndag 29 november 2020
Wolfsberger AC
1-1
Ried
LASK
3-0
Rheindorf Altach
Rapid Wien
1-1
Austria Wien
 

December 2020

Lördag 5 december 2020
Austria Wien
0-4
Sturm Graz
Rheindorf Altach
0-4
St. Pölten
Admira
1-0
Salzburg
Söndag 6 december 2020
Hartberg
1-3
Rapid Wien
Swarovski Tirol
4-1
Wolfsberger AC
LASK
3-0
Ried
Lördag 12 december 2020
Sturm Graz
3-0
Admira
St. Pölten
2-2
Hartberg
Ried
1-4
Rheindorf Altach
Söndag 13 december 2020
Rapid Wien
0-3
Swarovski Tirol
Wolfsberger AC
3-2
Austria Wien
Salzburg
3-1
LASK
Lördag 19 december 2020
Hartberg
1-0
Rheindorf Altach
Sturm Graz
3-0
St. Pölten
Admira
0-1
Rapid Wien
Söndag 20 december 2020
Salzburg
2-3
Wolfsberger AC
Swarovski Tirol
1-3
Ried
Austria Wien
1-1
LASK
 

Januari 2021

Söndag 17 januari 2021
Wolfsberger AC
0-0
Sturm Graz
Fredag 22 januari 2021
Rapid Wien
19:00
Sturm Graz
Lördag 23 januari 2021
Wolfsberger AC
17:00
Hartberg
St. Pölten
17:00
Admira
Ried
17:00
Austria Wien
Söndag 24 januari 2021
Rheindorf Altach
14:30
Salzburg
LASK
17:00
Swarovski Tirol
Tisdag 26 januari 2021
Sturm Graz
18:30
Hartberg
Admira
18:30
Austria Wien
Rapid Wien
20:30
St. Pölten
Onsdag 27 januari 2021
Salzburg
18:30
Ried
Swarovski Tirol
18:30
Rheindorf Altach
Wolfsberger AC
20:30
LASK
Lördag 30 januari 2021
Hartberg
17:00
Salzburg
Rheindorf Altach
17:00
Sturm Graz
Ried
17:00
Admira
Söndag 31 januari 2021
Austria Wien
14:30
Swarovski Tirol
St. Pölten
14:30
Wolfsberger AC
LASK
17:00
Rapid Wien
 

Februari 2021

Tisdag 9 februari 2021
Hartberg
18:30
Swarovski Tirol
Sturm Graz
18:30
Ried
Rapid Wien
20:30
Wolfsberger AC
Onsdag 10 februari 2021
St. Pölten
18:30
LASK
Admira
18:30
Rheindorf Altach
Salzburg
20:30
Austria Wien
Lördag 13 februari 2021
Wolfsberger AC
17:00
Admira
Rheindorf Altach
17:00
Rapid Wien
Swarovski Tirol
17:00
Salzburg
Söndag 14 februari 2021
Austria Wien
14:30
Hartberg
Ried
14:30
St. Pölten
LASK
17:00
Sturm Graz
 

Mars 2021

 

April 2021

 

Maj 2021

 

Noteringar spelschemat:
-