ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 8 augusti 2020
Slut: 26 april 2021

32

omgångar

221 / 221

matcher spelade
100,00 %

2,42

målsnitt

00 000

publiksnitt

Aktuella matcher (1-14 september 2020)

Fredag 11 september 2020
Botev Vratsa
0-0
Arda
Botev Plovdiv
0-0
Tsarsko selo
Lördag 12 september 2020
Cherno More
1-1
CSKA Sofia
Ludogorets
3-1
Lokomotiv Plovdiv
Söndag 13 september 2020
CSKA 1948 Sofia
2-0
Montana
Levski Sofia
2-1
Etar
Måndag 14 september 2020
Slavia Sofia
0-2
Beroe

Tabell (Uppdaterad: 26.04.2021, 21:40 )

Grundserien
Totalt
Hemma
Borta
1
Ludogorets
1
26
20
4
2
59
- 18
41
64
 
 
12
1
0
28
- 4
 
37
 
 
8
3
2
31
- 14
 
27
2
Lokomotiv Plovdiv
5
26
15
7
4
41
- 19
22
52
 
 
8
5
0
25
- 10
 
29
 
 
7
2
4
16
- 9
 
23
3
CSKA Sofia
2
26
14
8
4
39
- 20
19
50
 
 
9
4
0
21
- 6
 
31
 
 
5
4
4
18
- 14
 
19
4
Arda
9
26
12
9
5
36
- 29
7
45
 
 
8
4
1
23
- 14
 
28
 
 
4
5
4
13
- 15
 
17
5
CSKA 1948
ny
26
10
8
8
34
- 30
4
38
 
 
8
3
2
24
- 10
 
27
 
 
2
5
6
10
- 20
 
11
6
Beroe Stara Zagora
6
26
10
7
9
38
- 28
10
37
 
 
5
3
5
20
- 13
 
18
 
 
5
4
4
18
- 15
 
19
7
Cherno More
7
26
10
7
9
27
- 25
2
37
 
 
7
3
3
17
- 12
 
24
 
 
3
4
6
10
- 13
 
13
8
Tsarsko selo
11
26
9
7
10
29
- 27
2
34
 
 
5
5
3
18
- 13
 
20
 
 
4
2
7
11
- 14
 
14
9
Levski Sofia
4
26
7
7
12
25
- 27
-2
28
 
 
5
2
6
13
- 15
 
17
 
 
2
5
6
12
- 12
 
11
10
Botev Plovdiv
8
26
5
9
12
25
- 46
-21
24
 
 
4
5
4
14
- 16
 
17
 
 
1
4
8
11
- 30
 
7
11
Slavia Sofia
3
26
6
5
15
19
- 40
-21
23
 
 
4
3
6
9
- 16
 
15
 
 
2
2
9
10
- 24
 
8
12
Botev Vratsa
12
26
6
4
16
26
- 39
-13
22
 
 
3
2
8
15
- 18
 
11
 
 
3
2
8
11
- 21
 
11
13
Etar
10
26
4
10
12
20
- 45
-25
22
 
 
2
7
4
10
- 16
 
13
 
 
2
3
8
10
- 29
 
9
14
Montana
ny
26
4
8
14
21
- 46
-25
20
 
 
4
3
6
17
- 22
 
15
 
 
0
5
8
4
- 24
 
5

Placeringar: Lag 1-6 till mästerskapsserien, lag 7-10 till Europa Conference League-playoff, lag 11-14 till nedflyttningsserien.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål, gjorda mål på bortaplan). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Fairplay. 6. Lottning.

Mästerskapsserien
Totalt
Hemma
Borta
1
Ludogorets
1
31
22
4
5
69
- 29
40
70
 
 
14
1
1
36
- 8
 
43
 
 
8
3
4
33
- 21
 
27
2
Lokomotiv Plovdiv
5
31
17
10
4
48
- 23
25
61
 
 
9
7
0
27
- 10
 
34
 
 
8
3
4
21
- 13
 
27
3
CSKA Sofia
2
31
17
8
6
46
- 24
22
59
 
 
12
4
0
28
- 7
 
40
 
 
5
4
6
18
- 17
 
19
4
Arda
9
31
13
11
7
42
- 37
5
50
 
 
8
6
1
26
- 17
 
30
 
 
5
5
6
16
- 20
 
20
5
CSKA 1948
ny
31
12
11
8
41
- 34
7
47
 
 
10
3
2
28
- 11
 
33
 
 
2
8
6
13
- 23
 
14
6
Beroe Stara Zagora
6
31
10
9
12
42
- 38
4
39
 
 
5
4
6
23
- 18
 
19
 
 
5
5
6
19
- 20
 
20

Placeringar: -

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål, gjorda mål på bortaplan). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Fairplay. 6. Lottning.

Fortsättningsserien
Totalt
Hemma
Borta
7
Cherno More
7
32
12
9
11
37
- 34
3
45
 
 
8
4
4
24
- 18
 
28
 
 
4
5
7
13
- 16
 
17
8
Levski Sofia
4
32
11
8
13
34
- 32
2
41
 
 
6
3
7
17
- 19
 
21
 
 
5
5
6
17
- 13
 
20
9
Tsarsko selo
11
32
9
10
13
33
- 39
-6
37
 
 
5
6
5
18
- 16
 
21
 
 
4
4
8
15
- 23
 
16
10
Botev Plovdiv
8
32
7
11
14
34
- 52
-18
32
 
 
5
6
5
20
- 18
 
21
 
 
2
5
9
14
- 34
 
11

Placeringar: -

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål, gjorda mål på bortaplan). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Fairplay. 6. Lottning.

Nedflyttningsserien
Totalt
Hemma
Borta
11
Slavia Sofia
3
32
9
7
16
27
- 44
-17
34
 
 
5
4
7
12
- 19
 
19
 
 
4
3
9
15
- 25
 
15
12
Botev Vratsa
12
32
8
6
18
31
- 45
-14
30
 
 
5
3
8
19
- 19
 
18
 
 
3
3
10
12
- 26
 
12
13
Montana
ny
32
6
10
16
26
- 51
-25
28
 
 
5
4
7
19
- 24
 
19
 
 
1
6
9
7
- 27
 
9
14
Etar
10
32
6
10
16
25
- 53
-28
28
 
 
3
7
6
13
- 21
 
16
 
 
3
3
10
12
- 32
 
12

Skytteliga

Grundserien (Uppdaterad: 22.02.2021, 20:35 19:50 )

Klubb
Mål
Mathias Coureur
Cherno More
15
Claudiu Keșerü
Ludogorets
13
Martin Kamburov
CSKA 1948
10
Atanas Iliev
Botev Vratsa
9
Ivan Kokonov
Arda
8
Alioune Fall
Beroe Stara Zagora
8
Alioune Sowe
CSKA Sofia
8
Dimitar Iliev
Lokomotiv Plovdiv
8

Mästerskapsserien (Uppdaterad: - )

-
-
-

Nedflyttningsserien (Uppdaterad: - )

-
-
-

Publiksnitt (Uppdaterad: 00.00.0000, 00:00 )

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema (Uppdaterad: 26.04.2021, 21:40)

Augusti 2020

Visa matchfakta
Fredag 7 augusti 2020
CSKA 1948 Sofia
2-2
CSKA Sofia

 
Lördag 8 augusti 2020
Montana
3-3
Arda

Botev Vratsa
3-1
Ludogorets

 
Söndag 9 augusti 2020
Botev Plovdiv
2-0
Lokomotiv Plovdiv

Slavia Sofia
1-1
Cherno More

 
Måndag 10 augusti 2020
Levski Sofia
0-2
Beroe

 
Tisdag 11 augusti 2020
Tsarsko selo
3-0
Etar

 
Fredag 14 augusti 2020
Ludogorets
3-0
Slavia Sofia

 
Lördag 15 augusti 2020
Lokomotiv Plovdiv
2-1
Botev Vratsa

Arda
1-1
Levski Sofia

 
Söndag 16 augusti 2020
Etar
0-4
Cherno More

CSKA Sofia
2-1
Botev Plovdiv

 
Måndag 17 augusti 2020
Tsarsko selo
0-0
Montana

Beroe
0-0
CSKA 1948 Sofia

 
Fredag 21 augusti 2020
Slavia Sofia
0-2
Lokomotiv Plovdiv

 
Lördag 22 augusti 2020
Botev Vratsa
1-2
CSKA Sofia

Cherno More
1-4
Ludogorets

 
Söndag 23 augusti 2020
Levski Sofia
0-1
Tsarsko selo

Botev Plovdiv
3-3
Beroe

 
Måndag 24 augusti 2020
Montana
1-0
Etar

CSKA 1948 Sofia
0-2
Arda

 
Fredag 28 augusti 2020
Tsarsko selo
0-0
CSKA 1948 Sofia

Beroe
6-0
Botev Vratsa

 
Lördag 29 augusti 2020
Arda
3-2
Botev Plovdiv

Montana
0-4
Levski Sofia

Etar
0-2
Ludogorets

 
Söndag 30 augusti 2020
Lokomotiv Plovdiv
2-1
Cherno More

CSKA Sofia
1-0
Slavia Sofia

 
 

September 2020

Fredag 11 september 2020
Botev Vratsa
0-0
Arda
Botev Plovdiv
0-0
Tsarsko selo
Lördag 12 september 2020
Cherno More
1-1
CSKA Sofia
Ludogorets
3-1
Lokomotiv Plovdiv
Söndag 13 september 2020
CSKA 1948 Sofia
2-0
Montana
Levski Sofia
2-1
Etar
Måndag 14 september 2020
Slavia Sofia
0-2
Beroe
 

Oktober 2020

Fredag 2 oktober 2020
Tsarsko selo
1-0
Cherno More
CSKA 1948 Sofia
5-0
Botev Plovdiv
Lördag 3 oktober 2020
Montana
2-1
Slavia Sofia
Levski Sofia
0-0
Botev Vratsa
Söndag 4 oktober 2020
Beroe
1-3
Lokomotiv Plovdiv
Etar
2-2
CSKA Sofia
Lördag 17 oktober 2020
Ludogorets
1-1
Tsarsko selo
CSKA Sofia
1-1
Beroe
Söndag 18 oktober 2020
Botev Vratsa
0-0
CSKA 1948 Sofia
Cherno More
3-0
Montana
Slavia Sofia
1-0
Levski Sofia
Måndag 19 oktober 2020
Botev Plovdiv
1-1
Etar
Lördag 24 oktober 2020
Tsarsko selo
0-3
Lokomotiv Plovdiv
Levski Sofia
1-2
Cherno More
Söndag 25 oktober 2020
CSKA 1948 Sofia
5-1
Slavia Sofia
Arda
1-1
CSKA Sofia
Montana
1-3
Ludogorets
Måndag 26 oktober 2020
Botev Plovdiv
2-0
Botev Vratsa
Etar
2-3
Beroe
Fredag 30 oktober 2020
Cherno More
1-2
CSKA 1948 Sofia
Lokomotiv Plovdiv
2-2
Montana
Lördag 31 oktober 2020
Beroe
0-1
Arda
 

November 2020

Söndag 1 november 2020
CSKA Sofia
1-0
Tsarsko selo
Ludogorets
1-0
Levski Sofia
Måndag 2 november 2020
Botev Vratsa
5-1
Etar
Lördag 7 november 2020
Botev Plovdiv
0-0
Cherno More
Söndag 8 november 2020
Etar
0-0
Arda
Montana
1-2
CSKA Sofia
CSKA 1948 Sofia
0-3
Ludogorets
Lördag 21 november 2020
Slavia Sofia
0-0
Etar
Söndag 22 november 2020
Cherno More
2-1
Botev Vratsa
Lokomotiv Plovdiv
1-1
CSKA 1948 Sofia
Måndag 23 november 2020
Arda
2-0
Tsarsko selo
Fredag 27 november 2020
Cherno More
3-2
Slavia Sofia
Lördag 28 november 2020
Arda
3-0
Montana
Lokomotiv Plovdiv
6-0
Botev Plovdiv
Söndag 29 november 2020
Ludogorets
2-1
Botev Vratsa
CSKA Sofia
2-0
CSKA 1948 Sofia
 

December 2020

Tisdag 1 december 2020
Etar
1-0
Tsarsko selo
Onsdag 2 december 2020
Slavia Sofia
0-0
Botev Plovdiv
Levski Sofia
1-0
Lokomotiv Plovdiv
Fredag 4 december 2020
Cherno More
0-1
Etar
Lördag 5 december 2020
CSKA 1948 Sofia
1-0
Beroe
Levski Sofia
1-2
Arda
Söndag 6 december 2020
Botev Vratsa
0-1
Lokomotiv Plovdiv
Botev Plovdiv
0-3
CSKA Sofia
Slavia Sofia
0-2
Ludogorets
Måndag 7 december 2020
Montana
3-4
Tsarsko selo
Torsdag 10 december 2020
Botev Vratsa
1-2
Slavia Sofia
Fredag 11 december 2020
Arda
1-1
CSKA 1948 Sofia
Lördag 12 december 2020
Beroe
3-0
Botev Plovdiv
Tsarsko selo
2-2
Levski Sofia
Söndag 13 december 2020
CSKA Sofia
2-1
Botev Vratsa
Ludogorets
1-0
Cherno More
Måndag 14 december 2020
Lokomotiv Plovdiv
2-0
Slavia Sofia
Tisdag 15 december 2020
Etar
0-0
Montana
Onsdag 16 december 2020
Tsarsko selo
0-2
Beroe
Torsdag 17 december 2020
Arda
2-2
Ludogorets
Fredag 18 december 2020
CSKA Sofia
1-0
Levski Sofia
Lördag 19 december 2020
Beroe
0-0
Montana
Söndag 20 december 2020
Ludogorets
2-1
Botev Plovdiv
 

Januari 2021

 

Februari 2021

Fredag 12 februari 2021
Botev Plovdiv
0-2
Arda
Lördag 13 februari 2021
Botev Vratsa
1-2
Beroe
Cherno More
0-0
Lokomotiv Plovdiv
Slavia Sofia
0-1
CSKA Sofia
Söndag 14 februari 2021
CSKA 1948 Sofia
2-1
Tsarsko selo
Levski Sofia
2-0
Montana
Måndag 15 februari 2021
Ludogorets
6-0
Etar
Fredag 19 februari 2021
Montana
1-0
CSKA 1948 Sofia
Lördag 20 februari 2021
Arda
3-2
Botev Vratsa
Lokomotiv Plovdiv
3-2
Ludogorets
CSKA Sofia
1-0
Cherno More
Söndag 21 februari 2021
Beroe
1-1
Slavia Sofia
Etar
0-0
Levski Sofia
Måndag 22 februari 2021
Tsarsko selo
2-2
Botev Plovdiv
Fredag 26 februari 2021
Lokomotiv Plovdiv
1-1
Etar
Lördag 27 februari 2021
Slavia Sofia
3-2
Arda
Ludogorets
1-0
CSKA Sofia
Cherno More
2-1
Beroe
Söndag 28 februari 2021
Botev Vratsa
0-3
Tsarsko selo
Botev Plovdiv
1-1
Montana
CSKA 1948 Sofia
0-0
Levski Sofia
 

Mars 2021

Lördag 6 mars 2021
Arda
1-0
Cherno More
CSKA Sofia
0-0
Lokomotiv Plovdiv
Söndag 7 mars 2021
Etar
3-1
CSKA 1948 Sofia
Beroe
1-4
Ludogorets
Levski Sofia
2-2
Botev Plovdiv
Måndag 8 mars 2021
Tsarsko selo
2-0
Slavia Sofia
Tisdag 9 mars 2021
Montana
0-1
Botev Vratsa
Fredag 12 mars 2021
Ludogorets
1-0
Arda
Lokomotiv Plovdiv
1-1
Beroe
Lördag 13 mars 2021
Slavia Sofia
2-1
Montana
Botev Plovdiv
3-2
CSKA 1948 Sofia
Botev Vratsa
1-3
Levski Sofia
Söndag 14 mars 2021
CSKA Sofia
1-0
Etar
Måndag 15 mars 2021
Cherno More
1-0
Tsarsko selo
Fredag 19 mars 2021
Etar
0-0
Botev Plovdiv
Lördag 20 mars 2021
Montana
1-1
Cherno More
Arda
0-2
Lokomotiv Plovdiv
Tsarsko selo
1-1
Ludogorets
Söndag 21 mars 2021
CSKA 1948 Sofia
1-0
Botev Vratsa
Beroe
1-0
CSKA Sofia
Levski Sofia
1-0
Slavia Sofia
 

April 2021

Torsdag 8 april 2021
Botev Vratsa
1-2
Botev Plovdiv
Lokomotiv Plovdiv
2-0
Tsarsko selo
Fredag 9 april 2021
Slavia Sofia
1-3
CSKA 1948 Sofia
Lördag 10 april 2021
Ludogorets
1-0
Montana
CSKA Sofia
1-1
Arda
Söndag 11 april 2021
Cherno More
0-0
Levski Sofia
Måndag 12 april 2021
Beroe
1-2
Etar
Torsdag 15 april 2021
Montana
0-1
Lokomotiv Plovdiv
Fredag 16 april 2021
Etar
0-0
Botev Vratsa
CSKA 1948 Sofia
0-0
Cherno More
Lördag 17 april 2021
Botev Plovdiv
0-1
Slavia Sofia
Arda
1-0
Beroe
Söndag 18 april 2021
Tsarsko selo
2-1
CSKA Sofia
Levski Sofia
0-3
Ludogorets
Tisdag 20 april 2021
Slavia Sofia
0-2
Botev Vratsa
Arda
3-2
Etar
Cherno More
1-0
Botev Plovdiv
Onsdag 21 april 2021
Beroe
0-1
Tsarsko selo
CSKA Sofia
6-0
Montana
Lokomotiv Plovdiv
1-0
Levski Sofia
Torsdag 22 april 2021
Ludogorets
4-0
CSKA 1948 Sofia
Fredag 23 april 2021
Botev Vratsa
0-1
Cherno More
Lördag 24 april 2021
Etar
1-1
Slavia Sofia
Montana
1-1
Beroe
Söndag 25 april 2021
Levski Sofia
0-2
CSKA Sofia
Tsarsko selo
4-0
Arda
Måndag 26 april 2021
CSKA 1948 Sofia
1-0
Lokomotiv Plovdiv
Botev Plovdiv
0-2
Ludogorets
 

Maj 2021

Måndag 3 maj 2021
CSKA Sofia
1-0
Arda
Tisdag 4 maj 2021
Ludogorets
3-1
Beroe
Fredag 7 maj 2021
Beroe
0-2
Arda
Lördag 8 maj 2021
Ludogorets
1-2
Lokomotiv Plovdiv
Tisdag 11 maj 2021
Lokomotiv Plovdiv
0-0
Beroe
Torsdag 13 maj 2021
Tsarsko selo
0-0
Botev Plovdiv
Levski Sofia
2-1
Cherno More
Lördag 15 maj 2021
Ludogorets
4-1
Arda
Lokomotiv Plovdiv
2-0
CSKA Sofia
Söndag 16 maj 2021
Beroe
3-3
CSKA 1948 Sofia
Onsdag 19 maj 2021
Lokomotiv Plovdiv
0-0
CSKA 1948 Sofia
Lördag 22 maj 2021
CSKA 1948 Sofia
1-0
CSKA Sofia
Onsdag 26 maj 2021
CSKA Sofia
2-0
Beroe
Arda
3-3
Lokomotiv Plovdiv
CSKA 1948 Sofia
3-1
Ludogorets
 

Noteringar spelschemat:
-

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn