ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 8 augusti 2020
Slut: -

0

omgångar

112 / 236

matcher spelade
47,46 %

2,56

målsnitt

00 000

publiksnitt

Aktuella matcher (1-14 september 2020)

Fredag 11 september 2020
Botev Vratsa
0-0
Arda
Botev Plovdiv
0-0
Tsarsko selo
Lördag 12 september 2020
Cherno More
1-1
CSKA Sofia
Ludogorets
3-1
Lokomotiv Plovdiv
Söndag 13 september 2020
CSKA 1948 Sofia
2-0
Montana
Levski Sofia
2-1
Etar
Måndag 14 september 2020
Slavia Sofia
0-2
Beroe

Tabell (Uppdaterad: 20.12.2020, 17:20 )

Grundserien
Totalt
Hemma
Borta
1
Ludogorets
1
16
12
3
1
34
- 13
21
39
 
 
7
1
0
15
- 4
 
22
 
 
5
2
1
19
- 9
 
17
2
Lokomotiv Plovdiv
5
16
10
3
3
30
- 14
16
33
 
 
5
3
0
17
- 6
 
18
 
 
5
0
3
13
- 8
 
15
3
CSKA Sofia
2
16
9
6
1
26
- 15
11
33
 
 
6
2
0
12
- 5
 
20
 
 
3
4
1
14
- 10
 
13
4
Arda
9
16
7
8
1
23
- 14
9
29
 
 
4
4
0
15
- 8
 
16
 
 
3
4
1
8
- 6
 
13
5
Beroe Stara Zagora
6
16
8
4
4
29
- 14
15
28
 
 
4
2
2
16
- 5
 
14
 
 
4
2
2
13
- 9
 
14
6
CSKA 1948
ny
16
6
6
4
24
- 17
7
24
 
 
5
1
2
20
- 9
 
16
 
 
1
5
2
4
- 8
 
8
7
Cherno More
7
16
6
3
7
21
- 21
0
21
 
 
4
1
3
13
- 11
 
13
 
 
2
2
4
8
- 10
 
8
8
Tsarsko selo
11
16
4
5
7
13
- 18
-5
17
 
 
2
3
3
7
- 9
 
9
 
 
2
2
4
6
- 9
 
8
9
Levski Sofia
4
16
4
3
9
17
- 18
-1
15
 
 
3
1
4
8
- 8
 
10
 
 
1
2
5
9
- 10
 
5
10
Botev Vratsa
12
16
4
3
9
18
- 24
-6
15
 
 
3
2
3
12
- 7
 
11
 
 
1
1
6
6
- 17
 
4
11
Montana
ny
16
3
5
8
16
- 30
-14
14
 
 
3
1
4
14
- 18
 
10
 
 
0
4
4
2
- 12
 
4
12
Botev Plovdiv
8
16
3
5
8
15
- 32
-17
14
 
 
3
4
1
10
- 8
 
13
 
 
0
1
7
5
- 24
 
1
13
Slavia Sofia
3
16
3
3
10
10
- 26
-16
12
 
 
2
3
3
3
- 7
 
9
 
 
1
0
7
7
- 19
 
3
14
Etar
10
16
2
5
9
11
- 31
-20
11
 
 
1
3
4
6
- 14
 
6
 
 
1
2
5
5
- 17
 
5

Placeringar: Lag 1-6 till mästerskapsserien, lag 7-10 till Europa Conference League-playoff, lag 11-14 till nedflyttningsserien.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål, gjorda mål på bortaplan). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Fairplay. 6. Lottning.

Mästerskapsserien
Totalt
Hemma
Borta
1
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
2
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
3
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
4
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
5
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
6
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0

Placeringar: -

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål, gjorda mål på bortaplan). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Fairplay. 6. Lottning.

Fortsättningsserien
Totalt
Hemma
Borta
7
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
8
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
9
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
10
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0

Placeringar: -

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål, gjorda mål på bortaplan). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Fairplay. 6. Lottning.

Nedflyttningsserien
Totalt
Hemma
Borta
11
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
12
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
13
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
14
- -
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0
 
 
0
0
0
0
- 0
 
0

Skytteliga

Grundserien (Uppdaterad: 20.12.2020, 17:20 19:50 )

Klubb
Mål
Mathias Coureur
Cherno More
15
Ivan Kokonov
Arda
8
Alioune Fall
Beroe Stara Zagora
8
Atanas Iliev
Botev Vratsa
8
Martin Kamburov
CSKA 1948
8
Claudiu Keșerü
Ludogorets
8
Alioune Sowe
CSKA Sofia
7
Dimitar Iliev
Lokomotiv Plovdiv
7

Mästerskapsserien (Uppdaterad: - )

-
-
-

Nedflyttningsserien (Uppdaterad: - )

-
-
-

Publiksnitt (Uppdaterad: 00.00.0000, 00:00 )

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema (Uppdaterad: 20.12.2020, 17:20)

Augusti 2020

Visa matchfakta
Fredag 7 augusti 2020
CSKA 1948 Sofia
2-2
CSKA Sofia

 
Lördag 8 augusti 2020
Montana
3-3
Arda

Botev Vratsa
3-1
Ludogorets

 
Söndag 9 augusti 2020
Botev Plovdiv
2-0
Lokomotiv Plovdiv

Slavia Sofia
1-1
Cherno More

 
Måndag 10 augusti 2020
Levski Sofia
0-2
Beroe

 
Tisdag 11 augusti 2020
Tsarsko selo
3-0
Etar

 
Fredag 14 augusti 2020
Ludogorets
3-0
Slavia Sofia

 
Lördag 15 augusti 2020
Lokomotiv Plovdiv
2-1
Botev Vratsa

Arda
1-1
Levski Sofia

 
Söndag 16 augusti 2020
Etar
0-4
Cherno More

CSKA Sofia
2-1
Botev Plovdiv

 
Måndag 17 augusti 2020
Tsarsko selo
0-0
Montana

Beroe
0-0
CSKA 1948 Sofia

 
Fredag 21 augusti 2020
Slavia Sofia
0-2
Lokomotiv Plovdiv

 
Lördag 22 augusti 2020
Botev Vratsa
1-2
CSKA Sofia

Cherno More
1-4
Ludogorets

 
Söndag 23 augusti 2020
Levski Sofia
0-1
Tsarsko selo

Botev Plovdiv
3-3
Beroe

 
Måndag 24 augusti 2020
Montana
1-0
Etar

CSKA 1948 Sofia
0-2
Arda

 
Fredag 28 augusti 2020
Tsarsko selo
0-0
CSKA 1948 Sofia

Beroe
6-0
Botev Vratsa

 
Lördag 29 augusti 2020
Arda
3-2
Botev Plovdiv

Montana
0-4
Levski Sofia

Etar
0-2
Ludogorets

 
Söndag 30 augusti 2020
Lokomotiv Plovdiv
2-1
Cherno More

CSKA Sofia
1-0
Slavia Sofia

 
 

September 2020

Fredag 11 september 2020
Botev Vratsa
0-0
Arda
Botev Plovdiv
0-0
Tsarsko selo
Lördag 12 september 2020
Cherno More
1-1
CSKA Sofia
Ludogorets
3-1
Lokomotiv Plovdiv
Söndag 13 september 2020
CSKA 1948 Sofia
2-0
Montana
Levski Sofia
2-1
Etar
Måndag 14 september 2020
Slavia Sofia
0-2
Beroe
 

Oktober 2020

Fredag 2 oktober 2020
Tsarsko selo
1-0
Cherno More
CSKA 1948 Sofia
5-0
Botev Plovdiv
Lördag 3 oktober 2020
Montana
2-1
Slavia Sofia
Levski Sofia
0-0
Botev Vratsa
Söndag 4 oktober 2020
Beroe
1-3
Lokomotiv Plovdiv
Etar
2-2
CSKA Sofia
Lördag 17 oktober 2020
Ludogorets
1-1
Tsarsko selo
CSKA Sofia
1-1
Beroe
Söndag 18 oktober 2020
Botev Vratsa
0-0
CSKA 1948 Sofia
Cherno More
3-0
Montana
Slavia Sofia
1-0
Levski Sofia
Måndag 19 oktober 2020
Botev Plovdiv
1-1
Etar
Lördag 24 oktober 2020
Tsarsko selo
0-3
Lokomotiv Plovdiv
Levski Sofia
1-2
Cherno More
Söndag 25 oktober 2020
CSKA 1948 Sofia
5-1
Slavia Sofia
Arda
1-1
CSKA Sofia
Montana
1-3
Ludogorets
Måndag 26 oktober 2020
Botev Plovdiv
2-0
Botev Vratsa
Etar
2-3
Beroe
Fredag 30 oktober 2020
Cherno More
1-2
CSKA 1948 Sofia
Lokomotiv Plovdiv
2-2
Montana
Lördag 31 oktober 2020
Beroe
0-1
Arda
 

November 2020

Söndag 1 november 2020
CSKA Sofia
1-0
Tsarsko selo
Ludogorets
1-0
Levski Sofia
Måndag 2 november 2020
Botev Vratsa
5-1
Etar
Lördag 7 november 2020
Botev Plovdiv
0-0
Cherno More
Söndag 8 november 2020
Etar
0-0
Arda
Montana
1-2
CSKA Sofia
CSKA 1948 Sofia
0-3
Ludogorets
Lördag 21 november 2020
Slavia Sofia
0-0
Etar
Söndag 22 november 2020
Cherno More
2-1
Botev Vratsa
Lokomotiv Plovdiv
1-1
CSKA 1948 Sofia
Måndag 23 november 2020
Arda
2-0
Tsarsko selo
Fredag 27 november 2020
Cherno More
3-2
Slavia Sofia
Lördag 28 november 2020
Arda
3-0
Montana
Lokomotiv Plovdiv
6-0
Botev Plovdiv
Söndag 29 november 2020
Ludogorets
2-1
Botev Vratsa
CSKA Sofia
2-0
CSKA 1948 Sofia
 

December 2020

Tisdag 1 december 2020
Etar
1-0
Tsarsko selo
Onsdag 2 december 2020
Slavia Sofia
0-0
Botev Plovdiv
Levski Sofia
1-0
Lokomotiv Plovdiv
Fredag 4 december 2020
Cherno More
0-1
Etar
Lördag 5 december 2020
CSKA 1948 Sofia
1-0
Beroe
Levski Sofia
1-2
Arda
Söndag 6 december 2020
Botev Vratsa
0-1
Lokomotiv Plovdiv
Botev Plovdiv
0-3
CSKA Sofia
Slavia Sofia
0-2
Ludogorets
Måndag 7 december 2020
Montana
3-4
Tsarsko selo
Torsdag 10 december 2020
Botev Vratsa
1-2
Slavia Sofia
Fredag 11 december 2020
Arda
1-1
CSKA 1948 Sofia
Lördag 12 december 2020
Beroe
3-0
Botev Plovdiv
Tsarsko selo
2-2
Levski Sofia
Söndag 13 december 2020
CSKA Sofia
2-1
Botev Vratsa
Ludogorets
1-0
Cherno More
Måndag 14 december 2020
Lokomotiv Plovdiv
2-0
Slavia Sofia
Tisdag 15 december 2020
Etar
0-0
Montana
Onsdag 16 december 2020
Tsarsko selo
0-2
Beroe
Torsdag 17 december 2020
Arda
2-2
Ludogorets
Fredag 18 december 2020
CSKA Sofia
1-0
Levski Sofia
Lördag 19 december 2020
Beroe
0-0
Montana
Söndag 20 december 2020
Ludogorets
2-1
Botev Plovdiv
 

Januari 2021

 

Februari 2021

 

Mars 2021

 

April 2021

 

Maj 2021

 

Noteringar spelschemat:
-