ecst.se fotboll

 

Säsong

2020-21

Prva Liga

Omgångar

33

Spelade matcher

186 av 198

93,94 %

Målsnitt

2,45

Totalt 456 mål

Hemma/borta

50,5 - 40,3

Poängutdelning (%) på hemma-/bortaplan

Publiksnitt

-

Totalt - åskådare

Grundserien. Start: 8 augusti 2020 . Slut: Maj 2021 .

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33

Aktuella matcher

Lördag 24 april 2021
Sileks
3-2
Akademija Pandev
Söndag 25 april 2021
Pelister
1-0
Renova
Vardar
1-0
Belasica
Shkendija
3-1
Borec
Shkupi
2-0
Rabotnički
Makedonija GjP
2-3
Struga
Onsdag 28 april 2021
Makedonija GjP
3-0
Pelister
Struga
0-0
Shkupi
Rabotnički
3-5
Shkendija
Borec
2-0
Vardar
Belasica
1-3
Sileks
Akademija Pandev
1-1
Renova
Lördag 1 maj 2021
Pelister
3-1
Akademija Pandev
Renova
3-1
Belasica
Sileks
1-1
Borec
Vardar
1-3
Rabotnički
Shkendija
0-2
Struga
Shkupi
0-0
Makedonija GjP

Tabell

Uppdaterad: 01.05.2021, 21:45

 
*
Totalt
Hemma
Borta
1
Shkëndija 79
3
31
21
8
2
64
- 22
42
71
 
 
9
5
2
24
- 11
 
32
 
 
12
3
0
40
- 11
 
39
2
Shkupi
5
31
16
9
6
40
- 23
17
57
 
 
8
4
4
24
- 15
 
28
 
 
8
5
2
16
- 8
 
29
3
Makedonija GjP
6
31
15
7
9
48
- 39
9
52
 
 
9
2
5
24
- 18
 
29
 
 
6
5
4
24
- 21
 
23
4
Struga
10
31
13
12
6
37
- 24
13
51
 
 
8
7
1
23
- 9
 
31
 
 
5
5
5
14
- 15
 
20
5
Rabotnički
8
31
10
14
7
41
- 37
4
44
 
 
6
7
3
24
- 21
 
25
 
 
4
7
4
17
- 16
 
19
6
Pelister
ny
31
11
8
12
32
- 38
-6
41
 
 
8
4
3
20
- 14
 
28
 
 
3
4
9
12
- 24
 
13
7
Borec
9
31
10
7
14
29
- 33
-4
37
 
 
8
3
5
17
- 11
 
27
 
 
2
4
9
12
- 22
 
10
8
Sileks
2
31
10
6
15
48
- 40
8
36
 
 
5
3
7
24
- 22
 
18
 
 
5
3
8
24
- 18
 
18
9
Renova
4
31
8
11
12
35
- 43
-8
35
 
 
5
4
6
16
- 18
 
19
 
 
3
7
6
19
- 25
 
16
10
Akademija Pandev
7
31
10
5
16
27
- 35
-8
35
 
 
7
1
7
15
- 13
 
22
 
 
3
4
9
12
- 22
 
13
11
Vardar
1
31
7
10
14
32
- 57
-25
31
 
 
4
6
5
19
- 29
 
18
 
 
3
4
9
13
- 28
 
13
12
Belasica
ny
31
4
5
22
23
- 65
-42
17
 
 
0
5
10
9
- 36
 
5
 
 
4
0
12
14
- 29
 
12

* Slutplacering föregående säsong.

Placeringar: Lag 1 till Champions League, lag 2-3 till Europa Conference League. Lag 9-10 till nedflyttningskval, lag 11-12 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Målskillnad. 3. Gjorda mål. 4. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål på bortaplan, gjorda mål). 5. Lottning. 6. Playoff.

Skytteliga

Uppdaterad: 16.12.2020, 23:59

Namn
Klubb
Mål
Dembo Darboe
Shkupi
16
Besart Ibraimi
Shkëndija 79
14
Abdul Basit
Makedonija GjP
8
Luka Stankovski
Rabotnički
7

Publiksnitt

Uppdaterad: -

-
-
-
-

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema

Uppdaterad: 01.05.2021, 21:45

Snabblänkar | Augusti | September | Oktober | November | December | Januari | Februari | Mars | April | Maj

Augusti 2020

Vardar
0-1
Borec
Shkupi
2-2
Shkendija

Sileks
2-2
Pelister
Rabotnički
2-0
Belasica
Shkendija
2-0
Struga

Belasica
0-2
Shkupi
Makedonija GjP
0-1
Shkendija

Pelister
0-0
Rabotnički

Akademija Pandev
1-0
Struga

Shkupi
1-0
Pelister
Shkendija
1-1
Borec

September 2020

Lördag 12 september 2020
Belasica
0-3
Shkendija
Struga
2-0
Sileks
Söndag 13 september 2020
Pelister
0-0
Makedonija GjP
Vardar
1-0
Shkupi
Renova
0-1
Rabotnički
Borec
2-0
Akademija Pandev

Oktober 2020

Lördag 3 oktober 2020
Shkendija
1-1
Sileks
Rabotnički
0-0
Akademija Pandev
Shkupi
3-0
Borec
Makedonija GjP
2-0
Struga
Belasica
1-1
Renova
Söndag 4 oktober 2020
Pelister
1-1
Vardar
Söndag 18 oktober 2020
Renova
0-0
Pelister
Struga
3-0
Belasica
Borec
2-1
Makedonija GjP
Akademija Pandev
0-1
Shkupi
Sileks
4-3
Rabotnički
Lördag 24 oktober 2020
Shkupi
1-0
Sileks
Söndag 25 oktober 2020
Shkendija
1-1
Rabotnički
Makedonija GjP
3-1
Akademija Pandev
Belasica
2-2
Borec
Pelister
1-1
Struga
Vardar
3-3
Renova

November 2020

Lördag 7 november 2020
Renova
1-3
Shkendija
Struga
2-2
Vardar
Borec
3-0
Pelister
Akademija Pandev
1-2
Belasica
Rabotnički
2-2
Shkupi
Söndag 8 november 2020
Sileks
0-3
Makedonija GjP
Lördag 21 november 2020
Borec
0-2
Vardar
Söndag 22 november 2020
Shkendija
1-1
Shkupi
Rabotnički
1-3
Makedonija GjP
Sileks
0-1
Belasica
Akademija Pandev
3-2
Pelister
Struga
1-0
Renova
Lördag 28 november 2020
Vardar
2-0
Akademija Pandev
Söndag 29 november 2020
Struga
1-1
Shkendija
Renova
1-0
Borec
Pelister
1-2
Sileks
Belasica
2-2
Rabotnički
Makedonija GjP
0-0
Shkupi

December 2020

Onsdag 2 december 2020
Shkendija
5-0
Makedonija GjP
Shkupi
3-1
Belasica
Rabotnički
1-0
Pelister
Sileks
1-0
Vardar
Akademija Pandev
0-1
Renova
Borec
2-1
Struga
Lördag 5 december 2020
Borec
0-2
Shkendija
Söndag 6 december 2020
Struga
1-1
Akademija Pandev
Renova
0-0
Sileks
Vardar
0-0
Rabotnički
Pelister
1-3
Shkupi
Belasica
1-3
Makedonija GjP
Onsdag 9 december 2020
Shkendija
2-0
Belasica
Makedonija GjP
2-1
Pelister
Shkupi
1-1
Vardar
Rabotnički
3-1
Renova
Sileks
0-0
Struga
Akademija Pandev
2-1
Borec
Lördag 12 december 2020
Renova
0-0
Shkupi
Söndag 13 december 2020
Akademija Pandev
0-1
Shkendija
Borec
2-0
Sileks
Struga
2-1
Rabotnički
Vardar
2-2
Makedonija GjP
Pelister
1-0
Belasica
Onsdag 16 december 2020
Shkendija
0-1
Pelister
Belasica
0-3
Vardar
Makedonija GjP
2-3
Renova
Shkupi
1-2
Struga
Rabotnički
2-1
Borec
Sileks
1-2
Akademija Pandev

Januari 2021

Februari 2021

Lördag 13 februari 2021
Akademija Pandev
0-1
Rabotnički
Söndag 21 februari 2021
Sileks
1-2
Shkendija
Borec
0-1
Shkupi
Struga
1-1
Makedonija GjP
Renova
2-4
Belasica
Vardar
2-2
Pelister
Lördag 27 februari 2021
Rabotnički
1-1
Sileks
Söndag 28 februari 2021
Shkendija
2-1
Vardar
Pelister
3-1
Renova
Belasica
1-2
Struga
Makedonija GjP
0-0
Borec
Shkupi
0-0
Akademija Pandev

Mars 2021

Onsdag 3 mars 2021
Rabotnički
0-0
Shkendija
Sileks
0-1
Shkupi
Akademija Pandev
2-1
Makedonija GjP
Borec
2-1
Belasica
Struga
0-1
Pelister
Renova
3-0
Vardar
Lördag 6 mars 2021
Makedonija GjP
1-0
Sileks
Söndag 7 mars 2021
Shkendija
0-0
Renova
Vardar
1-1
Struga
Pelister
1-0
Borec
Belasica
0-0
Akademija Pandev
Shkupi
0-2
Rabotnički
Lördag 13 mars 2021
Rabotnički
0-2
Akademija Pandev
Söndag 14 mars 2021
Shkendija
1-0
Pelister
Shkupi
2-0
Vardar
Makedonija GjP
0-3
Sileks
Struga
0-0
Renova
Borec
1-0
Belasica
Lördag 20 mars 2021
Belasica
1-1
Rabotnički
Akademija Pandev
1-0
Struga
Renova
1-2
Makedonija GjP
Sileks
1-3
Shkupi
Vardar
1-6
Shkendija
Söndag 21 mars 2021
Borec
0-0
Pelister

April 2021

Lördag 3 april 2021
Makedonija GjP
1-2
Akademija Pandev
Söndag 4 april 2021
Pelister
2-0
Vardar
Shkendija
2-1
Sileks
Shkupi
1-2
Renova
Struga
3-1
Belasica
Rabotnički
2-1
Borec
Lördag 10 april 2021
Rabotnički
3-1
Pelister
Söndag 11 april 2021
Borec
0-1
Struga
Belasica
0-3
Makedonija GjP
Akademija Pandev
0-1
Shkupi
Renova
0-3
Shkendija
Sileks
6-0
Vardar
Onsdag 14 april 2021
Pelister
3-2
Sileks
Vardar
1-1
Renova
Shkendija
1-0
Akademija Pandev
Shkupi
0-1
Belasica
Makedonija GjP
2-1
Borec
Struga
1-1
Rabotnički
Lördag 17 april 2021
Renova
2-1
Sileks
Söndag 18 april 2021
Struga
3-0
Pelister
Rabotnički
2-2
Makedonija GjP
Borec
0-1
Shkupi
Belasica
0-3
Shkendija
Akademija Pandev
3-0
Vardar
Lördag 24 april 2021
Sileks
3-2
Akademija Pandev
Söndag 25 april 2021
Pelister
1-0
Renova
Vardar
1-0
Belasica
Shkendija
3-1
Borec
Shkupi
2-0
Rabotnički
Makedonija GjP
2-3
Struga
Onsdag 28 april 2021
Makedonija GjP
3-0
Pelister
Struga
0-0
Shkupi
Rabotnički
3-5
Shkendija
Borec
2-0
Vardar
Belasica
1-3
Sileks
Akademija Pandev
1-1
Renova

Maj 2021

Lördag 1 maj 2021
Pelister
3-1
Akademija Pandev
Renova
3-1
Belasica
Sileks
1-1
Borec
Vardar
1-3
Rabotnički
Shkendija
0-2
Struga
Shkupi
0-0
Makedonija GjP