ecst.se fotboll

 

Säsong

2020-21

The FA Cup

Omgångar

6+8

Spelade matcher

710 av 735

Antal lag

736

Spelad Extra förkval

184

matcher

31 augusti-3 september 2020

Spelad Förkval

160

matcher

11-14 september 2020

Spelad Första kvalomgången

117

matcher

21-23 september 2020

Spelad Andra kvalomgången

80

matcher

3-5 oktober 2020

Spelad Tredje kvalomgången

40

matcher

13-14 oktober 2020

Spelad Fjärde kvalomgången

31

matcher

24 oktober-4 november 2020

Spelad Första omgången

40

matcher

2-26 november 2020

Spelad Andra omgången

20

matcher

27-30 november 2020

Spelad Tredje omgången

32

matcher

8-19 januari 2021

Spelad Fjärde omgången

16

matcher

22-26 januari 2021

Femte omgången

8

matcher

10 februari 2021

Kvartsfinaler

4

matcher

20 mars 2021

Semifinaler

2

matcher

17 april 2021

Final

1

matcher

15 maj 2021

Final

Finalen spelas på Wembley Stadium.

Semifinaler

4 lag: 4 vinnare från föregående omgång.

Kvartsfinaler

8 lag: 8 vinnare från föregående omgång.

Femte omgången

16 lag: 16 vinnare från föregående omgång.

Fjärde omgången

Fredag 22 januari 2021
Chorley
0-1
Wolverhampton Wanderers
Lördag 23 januari 2021
Southampton
1-0
Arsenal
Brighton & Hove Albion
2-1
Blackpool
Sheffield United
2-1
Plymouth Argyle
West Ham United
4-0
Doncaster Rovers
Swansea City
5-1
Nottingham Forest
Barnsley
1-0
Norwich City
Millwall
0-3
Bristol City
Cheltenham Town
1-3
Manchester City
Söndag 24 januari 2021
Chelsea
3-1
Luton Town
Fulham
0-3
Burnley
Brentford
1-3
Leicester City
Manchester United
3-2
Liverpool
Everton
3-0
Sheffield Wednesday
Måndag 25 januari 2021
Wycombe Wanderers
1-4
Tottenham Hotspur
Tisdag 26 januari 2021
AFC Bournemouth
2-1
Crawley Town

32 lag: 32 vinnare från föregående omgång.

Tredje omgången

Uppdaterad: 26.01.2021, 22:10

Fredag 8 januari 2021
Wolverhampton Wanderers
1-0
Crystal Palace
Aston Villa
1.4
Liverpool
Lördag 9 januari 2021
Everton
2-1 f
Rotherham United
Nottingham Forest
1-0
Cardiff City
Boreham Wood
0-2
Millwall
Luton Town
1-0
Reading
Norwich City
2-0
Coventry City
Chorley
2-0
Derby County
AFC Bournemouth
4-1
Oldham Athletic
Stevenage
0-2
Swansea City
Bristol Rovers
2-3
Sheffield United
Blackburn Rovers
0-1
Doncaster Rovers
Stoke City
0-4
Leicester City
Wycombe Wanderers
4-1
Preston North End
Burnley
*1-1 f
Milton Keynes Dons

Burnley vidare efter 4-3 på straffar.

Queens Park Rangers
0-2 f
Fulham
Exeter City
0-2
Sheffield Wednesday
Blackpool
*2-2 f
West Bromwich Albion

Blackpool vidare efter 3-2 på straffar.

Arsenal
2-0 f
Newcastle United
Huddersfield Town
2-3
Plymouth Argyle
Brentford
2-1
Middlesbrough
Southampton
Inst
Shrewsbury Town
Manchester United
1-0
Watford
Söndag 10 januari 2021
Barnsley
2-0
Tranmere Rovers
Crawley Town
3-0
Leeds United
Bristol City
2-1
Portsmouth
Manchester City
3-0
Birmingham City
Chelsea
4-0
Morecambe
Cheltenham Town
2-1 f
Mansfield Town
Marine
0-5
Tottenham Hotspur
Newport County
1-1* f
Brighton & Hove Albion

Brighton & Hove Albion vidare efter 4-3 på straffar.

Måndag 11 januari 2021
Stockport County
0-1
West Ham United
Tisdag 19 januari 2021
Southampton
2-0
Shrewsbury Town

64 lag: 44 lag från division 1-2 samt 20 vinnare från föregående omgång.

Andra omgången

Uppdaterad: 19.01.2021, 22:51

Fredag 27 november 2020
Tranmere Rovers
1-0
Brackley Town
Lördag 28 november 2020
Morecambe
4-2 f
Solihull Moors
Newport County
3-0
Salford City
Gillingham
2-3
Exeter City
Harrogate Town
0.4
Blackpool
Plymouth Argyle
2.0
Lincoln City
Portsmouth
6-1
King's Lynn Town
Cheltenham Town
2-1 f
Crewe Alexandra
Bradford City
1-2
Oldham Athletic
Peterborough United
1-2
Chorley
Söndag 29 november 2020
Stevenage
*1-1 f
Hull City

Stevenage vidare efter 6-5 på straffar.

AFC Wimbledon
1-2
Crawley Town
Stockport County
3-2 f
Yeovil Town
Shrewsbury Town
1-0 f
Oxford City
Mansfield Town
2-1 f
Dagenham & Redbridge
Carlisle United
1-2
Doncaster Rovers
Barnet
0-1
Milton Keynes Dons
Bristol Rovers
6-0
Darlington
Marine
1-0 f
Havant & Waterlooville
Måndag 30 november 2020
Canvey Island
0-3
Boreham Wood

40 lag: 40 vinnare från föregående omgång.

Första omgången

Uppdaterad: 30.11.2020, 23:11

Fredag 6 november 2020
Harrogate Town
4-1
Skelmersdale United
Lördag 7 november 2020
Tonbridge Angels
0-7
Bradford City
Exeter City
2-1
Fylde
Leyton Orient
1-2
Newport County
Sunderland
0-1
Mansfield Town
Bolton Wanderers
2-3
Crewe Alexandra
Oxford United
1-2
Peterborough United
Walsall
1-2
Bristol Rovers
Rochdale
1-2
Stockport County
Swindon Town
1-2
Darlington
Tranmere Rovers
2-1
Accrington Stanley
Bromley
0-1 f
Yeovil Town
Cheltenham Town
3-1
South Shields
Stevenage
*2-2 f
Concord Rangers

Stevenage vidare efter 5-4 på straffar.

Gillingham
3-2
Woking
Charlton Athletic
0-1
Plymouth Argyle
Salford City
2-0 f
Hartlepool United
Hull City
2-0
Fleetwood Town
Colchester United
1-1* f
Marine

Marine vidare efter 5-3 på straffar.

Dagenham & Redbridge
3-1
Grimsby Town
Cambridge United
0-2
Shrewsbury Town
Boreham Wood
*3-3 f
Southend United

Boreham Wood vidare efter 4-3 på straffar.

Ipswich Town
2-3 f
Portsmouth
Lincoln City
6-2
Forest Green Rovers
Banbury United
1-2
Canvey Island
Port Vale
0-1
King's Lynn Town
Brackley Town
*3-3 f
Bishop's Stortford

Brackley Town vidare efter 3-2 på straffar.

United of Manchester
1-5
Doncaster Rovers
Söndag 8 november 2020
Scunthorpe United
2-3
Solihull Moors
Havant & Waterlooville
1-0
Cray Valley PM
Barnet
1-0
Burton Albion
Wigan Athletic
2-3 f
Chorley
Maldon & Tiptree
0-1
Morecambe
Torquay United
5-6 f
Crawley Town
Hayes & Yeading United
2-2* f
Carlisle United

Carlisle United vidare efter 4-3 på straffar.

Eastleigh
0-0* f
Milton Keynes Dons

Milton Keynes Dons vidare efter 4-3 på straffar.

Hampton & Richmond
2-3
Oldham Athletic
Eastbourne Borough
0-3
Blackpool
Måndag 9 november 2020
Oxford City
2-1
Northampton Town
Torsdag 26 november 2020
Barrow
20:45
AFC Wimbledon

80 lag: 48 lag från division 3-4 samt 32 vinnare från föregående omgång.

Fjärde kvalomgången

Uppdaterad: 09.11.2020, 23:59

Lördag 24 oktober 2020
Darlington
2-0
Cambridge City
Stafford Rangers
1-4
Skelmersdale United
Solihull Moors
4-0
Wrexham
Banbury United
2-1
Bury Town
South Shields
2-0
Halifax Town
Ilkeston Town
0-6
Hartlepool United
United of Manchester
2-1
Guiseley
King's Lynn Town
Inst
Notts County
Stockport County
1-1* f
Chesterfield

Chesterfield vidare efter 7-6 på straffar.

Chester
0-1
Marine
Maidenhead United
2-3
Cray Valley PM
Canvey Island
3-2
Cray Wanderers
Wealdstone
0-2
Hayes & Yeading United
Sutton United
0-1
Bromley
Tonbridge Angels
5-0
Taunton Town
Hemel Hempstead Town
0-1
Hampton & Richmond
Aldershot Town
1-2
Woking
Brackley Town
5-1
Marske United
Maldon & Tiptree
1-0
Haringey Borough
Dagenham & Redbridge
1-0
Hartley Wintney
Leiston
2-3
Barnet
Weymouth
2-3
Oxford City
Eastbourne Borough
1-0
Dulwich Hamlet
Eastleigh
3-1
Weston-super-Mare
Sholing
0-2
Torquay United
Bath City
0-3
Havant & Waterlooville
Boreham Wood
2-0
Wimborne Town
Yeovil Town
*3-3 f
Dover Athletic

Yeovil Town vidare efter 7-6 på straffar.

Concord Rangers
2-1
Chippenham Town
Söndag 25 oktober 2020
Fylde
2-1
Altrincham
Måndag 26 oktober 2020
Bishop's Stortford
2-0
St Albans City

63 lag: 23 lag från division 5 samt 40 vinnare från föregående omgång. Chorley stod över omgången.

Tredje kvalomgången

Uppdaterad: 25.10.2020, 17:35

Tisdag 13 oktober 2020
Southport
1-1*
South Shields

South Shields vidare efter 4-2 på straffar.

Longridge Town
0-1
Skelmersdale United
Chester
3-1
Spennymoor Town
Farsley Celtic
1-3
Fylde
Darlington
6-1
Tadcaster Albion
Marine
4-1
Nantwich Town
Chorley
1-0
York City
Guiseley
2-0
Matlock Town
United of Manchester
*wo
Alfreton Town

United of Manchester vidare på walkover.

St Albans City
*1-1
Mickleover

St Albans City vidare efter 4-3 på straffar.

Braintree Town
0-1
Maldon & Tiptree
Ilkeston Town
1-0
Alvechurch
Stafford Rangers
3-1
Hereford
Peterborough Sports
1-1*
Banbury United

Banbury United vidare efter 7-6 på straffar.

Leiston
*0-0
AFC Telford United

Leiston vidare efter 9-8 på straffar.

Brackley Town
*wo
Alfreton Town

Brackley Town vidare på walkover.

Cambridge City
2-0
Halesowen Town
Oxford City
6-1
Tamworth
Bury Town
2-0
Nuneaton Borough
Boston United
wo*
Hemel Hempstead Town

Hemel Hempstead Town vidare på walkover.

Haringey Borough
5-1
Bracknell Town
Bedfont Sports
0-2
Canvey Island
Cray Valley PM
2-0
Aveley
Hartley Wintney
3-1
Barking
Bristol Manor Farm
3-3*
Cray Wanderers

Cray Wanderers vidare efter 4-2 på straffar.

Eastbourne Borough
3-1
Sheppey United
Hayes & Yeading United
*0-0
Chipstead

Hayes & Yeading United vidare efter 4-2 på straffar.

Slough Town
0-1
Bath City
Taunton Town
4-2
Truro City
Christchurch
1-1* f
Dulwich Hamlet

Dulwich Hamlet vidare efter 3-1 på straffar.

Wimborne Town
*2-2
Maidstone United

Wimborne Town vidare efter 3-1 på straffar.

Sholing
5-2
Walton Casuals
Chichester City
1-2
Tonbridge Angels
Weston-super-Mare
6-0
Larkhall Athletic
Hampton & Richmond
*2-2
Hornchurch

Hampton & Richmond vidare efter 4-3 på straffar.

Whyteleafe
1-2
Concord Rangers
Ebbsfleet United
1-1*
Chippenham Town

Chippenham Town vidare efter 9-8 på straffar.

Onsdag 14 oktober 2020
Marske United
1-0
Blyth Spartans
Bishop's Stortford
3-0
Royston Town
Havant & Waterlooville
4-1
Chatham Town

80 lag: 80 vinnare från föregående omgång.

Andra kvalomgången

Uppdaterad: 14.10.2020, 23:28

160 lag: 43 lag från division 6 samt 117 vinnare från föregående omgång.

Första kvalomgången

Uppdaterad: -

234 lag: 74 lag från division 7 samt 160 vinnare från föregående omgång.

Förkval

Uppdaterad: -

Fredag 11 september 2020
New Salamis (10)
5-1
West Essex (9)
Lördag 12 september 2020
Whitley Bay (9)
*wo
Dunston UTS (8)

Whitley Bay tilldelades seger på walkover.

Langley Wanderers
1-1*
Harrow Borough

Harrow Borough vidare efter straffar.

Penrith (9)
1-3
West Allotment Celtic (10)
Kendal Town (8)
0-5
Bishop Auckland (9)
West Auckland Town (9)
*3-3
Ashington (9)

West Auckland Town vidare efter 3-0 på straffar.

Billingham Town (9)
1-2
Stockton Town (9)
Knaresborough Town (9)
1-3
Workington (8)
Crook Town (10)
0-2
Marske United (8)
Thornaby (9)
0-2
Sunderland RCA (9)
Frickley Athletic (8)
3-1
Newcastle Benfield (9)
Hebburn Town (9)
2-2*
Pontefract Collieries (8)

Pontefract Collieries vidare efter 5-4 på straffar.

Guisborough Town (9)
1-2
Tadcaster Albion (8)
Consett (9)
*2-2
Ossett United (8)

Consett vidare efter 5-4 på straffar.

Congleton Town (9)
1-2
Skelmersdale United (9)
Glossop North End (8)
0-3
City of Liverpool (8)
Ramsbottom United (8)
4-1
Irlam (9)
Ashton United (7)
2-0
Squires Gate (9)
Wythenshawe Amateurs (10)
1-4
Trafford (8)
Runcorn Linnets (8)
2-0
Albion Sports (9)
Droylsden (8)
wo*
Litherland REMYCA (9)

Litherland REMYCA tilldelades seger på walkover.

Silsden (9)
2-5
Bootle (9)
Mossley (8)
3-0
St Helens Town (10)
Stocksbridge Park Steels (8)
1-3
Stalybridge Celtic (7)
Northwich Victoria (9)
2-2*
Charnock Richard (9)

Charnock Richard vidare efter 5-4 på straffar.

Colne (8)
0-2
Prescot Cables (8)
Runcorn Town (9)
*1-1
Brighouse Town (8)

Runcorn Town vidare efter 5-4 på straffar.

Warrington Rylands 1906 (9)
1-0
Clitheroe (8)
Marine (8)
2-1
Barnoldswick Town (9)
Widnes (8)
2-3
Longridge Town (9)
Worcester City (9)
2-1
Walsall Wood (9)
OJM Black Country (10)
0-1
Matlock Town (7)
Coventry Sphinx (9)
*0-0
Coleshill Town (8)

Coventry Sphinx vidare efter 4-3 på straffar.

Sutton Coldfield Town (8)
0-1
Belper Town (8)
Kidsgrove Athletic (8)
0-1
Chasetown (8)
Leek Town (8)
2-1
Sporting Khalsa (9)
Westfields (9)
2-0
Whitchurch Alport (9)
Racing Club Warwick (9)
1-1*
Bedworth United (8)

Bedworth United vidare efter 3-2 på straffar.

Market Drayton Town (8)
0-1
Tividale (9)
Newcastle Town (8)
1-2
Halesowen Town (8)
Evesham United (8)
*wo
Coventry United (9)

Evesham United tilldelades seger på walkover.

Hanley Town (9)
5-1
Gresley Rovers (9)
Shifnal Town (10)
4-1
AFC Bridgnorth (10)
Cleethorpes Town (8)
0-1
AFC Mansfield (9)
Boston Town (9)
0-3
Coalville Town (7)
Anstey Nomads (9)
1-2
Worksop Town (8)
Holbeach United (9)
0-4
Sheffield (8)
Quorn (9)
2-0
Barton Town (9)
Maltby Main (9)
0-4
Newark (9)
West Bridgford (10)
*wo
Lincoln United (8)

West Bridgford tilldelades seger på walkover.

Ilkeston Town (8)
3-0
Shepshed Dynamo (9)
Long Eaton United (9)
*1-1
Bottesford Town (9)

Long Eaton United vidare efter 4-2 på straffar.

GNG Oadby Town (9)
wo*
Carlton Town (8)

Carlton Town tilldelades seger på walkover.

Lutterworth Town (9)
0-6
Loughborough Dynamo (8)
Wroxham (9)
3-1
Gorleston (9)
Biggleswade (8)
1-0
Histon (8)
Cambridge City (8)
4-0
Biggleswade United (9)
Yaxley (8)
1-2
Stowmarket Town (9)
Mildenhall Town (9)
*1-1
Corby Town (8)

Mildenhall Town vidare efter 4-3 på straffar.

Ely City (9)
3-1
Eynesbury Rovers (9)
Stamford (8)
4-0
Diss Town (10)
Thetford Town (9)
0-2
Potton United (9)
Dereham Town (8)
1-0
Whitton United (9)
Daventry Town (8)
1-0
Bedford Town (8)
AFC Sudbury (8)
4-2
Harborough Town (9)
Haverhill Rovers (9)
4-3
Wisbech Town (8)
Cogenhoe United (9)
0-1
Bury Town (8)
Long Melford (9)
*0-0
Kempston Rovers (8)

Long Melford vidare efter 4-2 på straffar.

Soham Town Rangers (8)
3-2
St Neots Town (8)
Royston Town (7)
6-0
Newmarket Town (9)
Great Wakering Rovers (8)
0-1
Brantham Athletic (9)
Welwyn Garden City (8)
2-0
Saffron Walden Town (9)
Grays Athletic (8)
1-0
Witham Town (8)
Coggeshall Town (8)
2-0
Tilbury (8)
Walthamstow (9)
*1-1
Cockfosters (9)

Walthamstow vidare efter 3-2 på straffar.

Sawbridgeworth Town (9)
1-3
St Margaretsbury (9)
FC Romania (8)
0-1
Brentwood Town (8)
Barking (8)
2-0
Heybridge Swifts (8)
FC Clacton (9)
*1-1
Hadley (9)

FC Clacton vidare efter 10-9 på straffar.

Hertford Town (8)
0-1
Maldon & Tiptree (8)
Bowers & Pitsea (7)
5-1
Barton Rovers (8)
Stansted (9)
2-0
Basildon United (8)
Harlow Town (8)
3-0
Sporting Bengal United (9)
Harpenden Town (9)
0-3
Aveley (8)
Canvey Island (8)
2-0
Ware (8)
Leiston (7)
5-0
Halstead Town (10)
Waltham Abbey (8)
1-0
Woodford Town (9)
Oxhey Jets (9)
0-1
Chalfont St Peter (8)
Aylesbury United (8)
3-0
Long Crendon (10)
Risborough Rangers (10)
2-1
Winslow United (10)
Flackwell Heath (9)
0-3
Cirencester Town (8)
Didcot Town (8)
1-2
Royal Wootton Bassett Town (9)
Holmer Green (9)
0-2
Highworth Town (8)
Dunstable Town (9)
1-1
Easington Sports (9)
Kidlington (8)
1-0
Thame United (8)
Cribbs (9)
2-0
Berkhamsted (8)
Harefield United (9)
1-2
Leighton Town (9)
Brimscombe & Thrupp (9)
1-2
Cinderford Town (8)
Fairford Town (9)
*2-2
Edgware Town (9)

Fairford Town vidare efter 4-2 på straffar.

Northwood (8)
*1-1
Slimbridge AFC (8)

Northwood vidare efter 4-2 på straffar.

Wantage Town (8)
3-2
Windsor (9)
Marlow (8)
2-0
North Leigh (8)
Thatcham Town (8)
1-5
AFC Dunstable (8)
Leverstock Green (9)
1-4
Burnham (9)
Tunbridge Wells (9)
*1-1
Beckenham Town (9)

Tunbridge Wells vidare efter 4-1 på straffar.

Cray Valley Paper Mills (8)
6-0
VCD Athletic (8)
Hanwell Town (8)
4-1
Spelthorne Sports (9)
Sevenoaks Town (8)
Inst
CB Hounslow United (9)
Southall (9)
2-1
Ashford Town (8)
Chertsey Town (8)
2-0
Abbey Rangers (9)
Staines Town (8)
2-1
Guildford City (9)
East Grinstead Town (8)
3-2
Phoenix Sports (8)
Hastings United (8)
1-0
Herne Bay (8)
Ramsgate (8)
0-3
Chipstead (8)
Sutton Common Rovers (9)
4-0
Broadfields United (9)
Carshalton Athletic (7)
5-1
Whitstable Town (8)
Bedfont Sports (8)
3-1
Hassocks (9)
Deal Town (9)
4-1
Sittingbourne (8)
Newhaven (9)
1-2
Corinthian (9)
Erith & Belvedere (9)
*1-1
Alfold (9)

Erith & Belvedere vidare efter 4-3 på straffar.

Kingstonian (7)
4-1
Horley Town (9)
Westside (10)
0-2
Chatham Town (9)
Cobham (9)
*1-1
Three Bridges (8)

Cobham vidare efter 4-3 på straffar.

Whyteleafe (8)
4-0
Peacehaven & Telscombe (9)
Egham Town (9)
1-3
Crawley Down Gatwick (9)
Steyning Town (9)
2-1
Hanworth Villa (9)
Broadbridge Heath (9)
wo*
Haywards Heath Town (8)

Haywards Heath Town tilldelades seger på walkover.

Sheppey United (9)
4-1
Uxbridge (8)
Hythe Town (8)
1-2
South Park (8)
Tooting & Mitcham United (8)
2-2*
Fisher (9)

Fisher vidare efter straffar.

Stansfeld O&BC (10)
2-3
Little Common (9)
Faversham Town (8)
*1-1
Eastbourne Town (9)

Faversham Town vidare efter 6-5 på straffar.

Ashford United (8)
2-0
Whitehawk (8)
Burgess Hill Town (8)
*wo
Hollands & Blair (9)

Burgess Hill Town tilldelades vinst på walkover.

Farnborough (7)
*0-0
Lymington Town (9)

Farnborough vidare efter 4-3 på straffar.

Hartley Wintney (7)
1-0
Hamworthy United (9)
Bashley (9)
0-2
Christchurch (9)
Westfield (8)
2-2*
Frimley Green (9)

Frimley Green vidare efter 5-3 på straffar.

Moneyfields (8)
4-2
Camberley Town (9)
Winchester City (8)
2-0
Corsham Town (10)
Cowes Sports (9)
1-0
Hamble Club (9)
Badshot Lea (9)
0-2
Bracknell Town (8)
Binfield (9)
5-1
AFC Totton (8)
Bemerton Heath Harlequins (10)
0-1
Sholing (8)
Wimborne Town (7)
3-0
AFC Portchester (9)
AFC Stoneham (9)
3-0
Pagham (9)
Frome Town (8)
3-0
Bodmin Town (10)
Cadbury Heath (9)
1-5
Bristol Manor Farm (8)
Exmouth Town (9)
0-2
Melksham Town (8)
Saltash United (10)
1-0
Paulton Rovers (8)
Shepton Mallet (9)
1-0
Willand Rovers (8)
Sherborne Town (10)
1-2
Clevedon Town (9)
Newton Abbot Spurs (10)
0-4
Larkhall Athletic (8)
Bideford (8)
3-0
Wells City (10)
Bridgwater Town (9)
2-3
Bitton (9)
Barnstaple Town (8)
2-0
Helston Athletic (10)
Tavistock (9)
2-1
Mangotsfield United (8)
Söndag 13 september 2020
Hashtag United (9)
*1-1
Felixstowe & Walton United (8)

Hashtag United vidare efter straffar.

Fawley AFC (10)
0-1
Tadley Calleva (9)
Måndag 14 september 2020
Basingstoke Town (8)
2-2*
Chichester City (8)

Chichester City vidare efter straffar.

320 lag: 136 lag från division 7 samt 184 vinnare från föregående omgång.

Extra förkval

Uppdaterad: 14.09.2020, 23:06

Måndag 31 augusti 2020
Woodford Town (9)
3-1
London Colney (9)

Tisdag 1 september 2020
Clanfield (10)
0-1
Long Crendon (10)
Newcastle Benfield (9)
*1-1
Seaham Red Star (9)

Newcastle Benfield vidare efter 4-3 på straffar.

Easington Sports (9)
2-0
Tring Athletic (9)
Leighton Town (9)
3-0
Abingdon Town (10)
East Preston (9)
0-2
Chatham Town (9)
Crowborough Athletic (9)
3-4
Crawley Down Gatwick (9)
AFC Uckfield Town (9)
0-1
Little Common (9)
Pagham (9)
2-1
Fleet Town (9)
Buckland Athletic (9)
1-1*
Bitton (9)

Bitton vidare efter 5-3 på straffar.

Wells City (10)
2-0
Bovey Tracey (10)
Brislington (9)
0-2
Cadbury Heath (9)
Penrith (9)
3-2
Pickering Town (8)
Northallerton Town (9)
1-4
Billingham Town (9)
Sunderland RCA (9)
3-1
Durham City (10)
Whickham (9)
0-0*
West Allotment Celtic (10)

West Allotment Celtic vidare efter 4-2 på straffar.

Glasshoughton Welfare (10)
1-1*
Knaresborough Town (9)

Knaresborough Town vidare efter 4-2 på straffar.

Hebburn Town (9)
4-1
Hemsworth Miners Welfare (9)
Consett (9)
3-2
Ryhope Colliery Welfare (9)
Marske United (9)
3-0
North Shields (9)
Garforth Town (9)
0-3
Whitley Bay (9)
Ashington (9)
2-1
Goole (9)
1874 Northwich (9)
1-6
Warrington Rylands 1906 (9)
Longridge Town (9)
2-1
Winsford United (9)
Wythenshawe Amateurs (10)
*1-1
Shelley (10)

Wythenshawe Amateurs vidare efter 4-2 på straffar.

Runcorn Town (9)
2-1
Thackley (9)
Eccleshill United (9)
0-3
Silsden (9)
AFC Darwen (10)
2-4
Barnoldswick Town (9)
Northwich Victoria (9)
1-0
Padiham (9)
Skelmersdale United (9)
3-2
Penistone Church (9)
Daisy Hill (9)
0-2
Colne (8)
Athersley Recreation (9)
1-4
Charnock Richard (9)
Irlam (9)
2-1
Liversedge (9)
Maine Road (10)
0-5
Squires Gate (9)
Congleton Town (9)
*1-1
Burscough (9)

Congleton Town vidare efter 3-2 på straffar.

Hanley Town (9)
3-1
Lye Town (9)
Rugby Town (9)
0-2
Worcester City (9)
Sporting Khalsa (9)
2-1
Boldmere St Michaels (9)
Highgate United (9)
0-3
AFC Bridgnorth (10)
Stourport Swifts (9)
1-3
Coventry United (9)
Gresley Rovers (9)
2-0
Wellington (10)
Stone Old Alleynians (10)
0-0*
Tividale (9)

Tividale vidare efter 4-1 på straffar.

Bewdley Town (10)
1-5
OJM Black Country (10)
Romulus (9)
0-0*
Coventry Sphinx (9)

Coventry Sphinx vidare efter 4-3 på straffar.

Chelmsley Town (9)
0-3
Shifnal Town (10)
Westfields (9)
2-0
Brocton (10)
Heather St John's
0-1
Walsall Wood (9)
Whitchurch Alport (9)
3-1
Haughmond (9)
Racing Club Warwick (9)
3-0
AFC Wulfrunians (9)
Anstey Nomads (9)
3-0
Sleaford Town (9)
Lutterworth Town (9)
2-0
Staveley Miners Welfare (9)
Radford (10)
1-1*
Shepshed Dynamo (9)

Shepshed Dynamo vidare efter 4-3 på straffar.

Spalding United (8)
1-3
Barton Town (9)
Quorn (9)
2-0
Melton Town (10)
AFC Mansfield (9)
2-1
Sherwood Colliery (10)
Long Eaton United (9)
3-1
Grimsby Borough (9)
Newark (9)
4-0
Deeping Rangers (9)
Maltby Main (9)
2-1
Handsworth (9)
West Bridgford (10)
*1-1
Dunkirk (10)

West Bridgford vidare efter 5-3 på straffar.

Leicester Nirvana (9)
1-3
Oadby Town (9)
Long Melford (9)
3-2
Northampton ON Chenecks (9)
Whitton United (9)
4-3
Ipswich Wanderers (10)
Newmarket Town (9)
*wo
Walsham-le-Willows (9)

Newmarket Town tilldelades vinst på walkover.

Hadleigh United (9)
3-4
Mildenhall Town (9)
Peterborough Northern Star (9)
0-1
Potton United (9)
Diss Town (10)
1-0
Framlingham Town (10)
Thetford Town (9)
2-0
Wellingborough Town (9)
Burton Park Wanderers (10)
wo*
AFC Sudbury (8)

AFC Sudbury tilldelades vinst på walkover.

Gorleston (9)
5-0
Swaffham Town (9)
Haverhill Rovers (9)
2-1
Norwich United (9)
Eynesbury Rovers (9)
7-3
Desborough Town (9)
Wellingborough Whitworth (10)
1-6
Harborough Town (9)
Woodbridge Town (9)
2-2*
Biggleswade United (9)

Biggleswade United vidare efter 7-6 på straffar.

Stowmarket Town (9)
2-1
Rothwell Corinthians (9)
Wroxham (9)
5-0
Arlesey Town (9)
Redbridge (9)
0-2
Harpenden Town (9)
Harlow Town (8)
5-1
Enfield (9)
Clapton (9)
2-2*
Sporting Bengal United (9)

Sporting Bengal United vidare efter 6-5 på straffar.

Hoddesdon Town (9)
1-2
FC Clacton (9)
New Salamis (10)
1-0
Colney Heath (9)
Southend Manor (9)
0-5
Ware (8)
Walthamstow (9)
3-2
Maccabi London Lions (10)
Saffron Walden Town (9)
4-2
Little Oakley (10)
Stansted (9)
3-2
Takeley (9)
Cockfosters (9)
4-2
Stanway Rovers (9)
Hullbridge Sports (8)
0-2
Hadley (9)
Sawbeidgeworth Town (9)
2-1
Romford (8)
Brantham Athletic (9)
*1-1
Benfleet (10)

Brantham Athletic vidare efter 3-2 på straffar.

Oxhey Jets (9)
1-0
Bishop's Cleeve (9)
Leverstock Green (9)
3-1
Wembley (9)
Tuffley Rovers (9)
2-5
Harefield United (9)
Holmer Green (9)
3-1
Shrivenham (9)
Winslow United (10)
2-1
Newport Pagnell Town (9)
Cribbs (9)
3-1
Newent Town (10)
Aylesbury Vale Dynamos (9)
1-2
Windsor (9)
Ardley United (9)
0-0*
Edgware Town (9)

Ardley United vidare efter 6-5 på straffar.

Lydney Town (9)
0-1
Fairford Town (9)
Risborough Rangers (10)
4-1
Longlevens (9)
AFC Dunstable (8)
4-0
Hallen (9)
Royal Wootton Bassett Town (9)
*2-2
Chipping Sodbury Town (9)

Royal Wootton Bassett Townvidare efter 4-1 på straffar.

Burnham (9)
*0-0
Cheltenham Saracens (10)

Burnham vidare efter 5-3 på straffar.

North Greenford United (9)
1-2
Brimscombe & Thrupp (9)
CB Hounslow United (9)
6-1
Banstead Athletic (9)
Billingshurst (10)
0-2
Westside (10)
Lordswood (9)
2-3
Hanworth Villa (9)
Molesey (9)
0-7
Southall (9)
AFC Croydon Athletic (9)
0-3
Sutton Common Rovers (9)
Glebe (9)
1-3
Whyteleafe (8)
Broadbridge Heath (9)
3-1
Raynes Park Vale (9)
Alfold (9)
9-1
Shoreham (10)
Saltdean United (9)
1-3
Eastbourne Town (9)
Kennington (10)
0-1
Erith & Belvedere (9)
Langney Wanderers (9)
3-1
Tower Hamlets (9)
Abbey Rangers (9)
3-1
Welling Town (9)
Oakwood (10)
0-2
Cobham (9)
Tunbridge Wells (9)
1-0
Erith Town (9)
Newhaven (9)
*1-1
Lingfield (9)

Newhaven vidare efter 4-2 på straffar.

Broadfields United (9)
3-0
Loxwood (9)
Redhill (9)
wo*
Egham Town (9)

Egham Town tilldelades vinst på walkover.

Fisher (9)
2-0
Horsham YMCA (9)
Corinthian (9)
2-1
Sheerwater (9)
K Sports (9)
0-2
Steyning Town (9)
Lancing (9)
3-3*
Phoenix Sports (8)

Phoenix Sports vidare efter 11-10 på straffar.

Eastbourne United Association (9)
0-1
Horley Town (9)
Knaphill (9)
0-4
Deal Town (9)
Bearsted (9)
3-5
Peacehaven & Telscombe (9)
Spelthorne Sports (9)
1-0
Virginia Water (9)
Sheppey United (9)
1-0
Sutton Athletic (10)
Corsham Town (10)
*2-2
Farnham Town (10)

Corsham Town vidare efter 4-3 på straffar.

Hamworthy United (9)
3-0
Calne Town (10)
Badshot Lea (10)
4-0
Amesbury Town (9)
Hamble Club (9)
2-1
Reading City
Frimley Green (9)
1-0
Fareham Town (9)
Bashley (9)
8-2
Whitchurch United (10)
Brockenhurst (9)
0-1
Lymington Town (9)
Cowes Sports (9)
1-0
Totton & Eling (10)
Basingstoke Town (8)
*1-1
Bournemouth (9)

Basingstoke Town vidare efter 5-4 på straffar.

Camberley Town (9)
*0-0
Blackfield & Langley (9)

Camberley Town vidare efter 5-4 på straffar.

Shaftesbury (9)
2-2*
Fawley (10)

Fawley vidare efter 6-5 på straffar.

Tadley Calleva (9)
1-0
Alresford Town (9)
Bemerton Heath Harlequins (10)
2-1
Horndean (9)
Christchurch (9)
*1-1
Ascot United (9)

Christchurch vidare efter 7-6 på straffar.

AFC Portchester (9)
4-0
Sandhurst Town (10)
Keynsham Town (9)
1-3
Exmouth Town (9)
Odd Down (9)
1-4
Helston Athletic (10)
Shepton Mallet (9)
3-0
Torrington (10)
Wellington (9)
2-2*
Bodmin Town (10)

Bodmin Town vidare efter 4-3 på straffar.

Plymouth Parkway (9)
1-1*
Saltash United (10)

Saltash United vidare efter 5-4 på straffar.

Millbrook (10)
0-1
Bridgwater Town (9)
Newton Abbot Spurs (10)
3-0
AFC St Austell (10)
Thornaby (9)
2-0
Bridlington Town (9)
Kirkley & Pakefield (9)
1-2
Cogenhoe United (9)
Portland United (9)
0-1
Clevedon Town (9)
Onsdag 2 september 2020
Heaton Stannington (10)
2-3
West Auckland Town (9)
Mile Oak (10)
0-4
Beckenham Town (9)
Tavistock (9)
2-0
Bradford Town (9)
Willand Rovers (8)
2-1
Bridport (9)
Bishop Auckland (9)
1-0
Hall Road Rangers (10)
Avro (9)
1-2
Bootle (9)
Litherland REMYCA (9)
3-0
Ashton Athletic (9)
Campion (10)
0-1
Albion Sports (9)
Carlton Town (8)
*1-1
Loughborough University (9)

Carlton Town vidare efter 4-2 på straffar.

Bottesford Town (9)
2-1
Selston (9)
Holbeach United (9)
1-0
Kirby Muxloe (10)
Blackstones (10)
2-3
Boston Town (9)
Godmanchester Rovers (9)
1-1*
Ely City (9)

Ely City vidare efter 4-2 på straffar.

Baldock Town (9)
2-2*
St Margaretsbury (9)

St Margaretsbury vidare efter 4-2 på straffar.

West Essex (9)
6-3
Crawley Green (9)
Roman Glass St George (9)
1-2
Flackwell Heath (9)
Dunstable Town (9)
*1-1
Thame Rangers (10)

Dunstable Town vidare efter 4-3 på straffar.

Colliers Wood United (9)
0-1
Hollands & Blair (9)
Stansfeld (10)
*3-3
Punjab United (9)

Stansfeld vidare efter 4-3 på straffar.

Guildford City (9)
3-2
Canterbury City (9)
Balham (9)
2-2*
Hassocks (9)

Hassocks vidare efter 5-3 på straffar.

Baffins Milton Rovers (9)
1-2
AFC Stoneham (9)
Sherborne Town (10)
2-1
Street (9)
Crook Town (10)
*1-1
Yorkshire Amateur (9)

Crook Town vidare efter 5-4 på straffar.

Guisborough Town (9)
1-0
Newton Aycliffe (9)
Stockton Town (9)
3-0
Shildon (9)
Pinchbeck United (9)
0-4
St Neots Town (8)
Park View (10)
1-2
Hashtag United (9)
Ilford (9)
1-3
Halstead Town (10)
Westbury United (9)
0-2
Binfield (9)
Onsdag 2 september 2020
St Helens Town (10)
*1-1
Cammell Laird 1907 (10)

St Helens Town vidare efter 5-4 på straffar.

368 lag: 368 lag från division 8-10.

Skytteliga

-