ecst.se fotboll

Resultatservice

Söndag 18 april 2021

Tävlingar

50

Matcher

143

Resultat

143

Status

100%

Söndag 18 april 2021 22:56

Resultatservice April 2021

 

Apolonia Fier
0-6
Vllaznia Shkodër
Skënderbeu Korçë
0-1
Teuta Durrës
Laçi
2-1
Bylis
Mästerskapsserien
Sant Julià
2-2
Atlètic Club d'Escaldes
FC Santa Coloma
1-2
Inter Club d'Escaldes
Nedflyttningsserien
UE Santa Coloma
7-0
Penya Encarnada
Club Brugge
4-2
Excel Mouscron
Standard Liège
3-0
Beerschot
KV Oostende
1-1
Cercle Brugge
Zulte-Waregem
2-7
Gent
Kortrijk
1-4
Mechelen
Sint-Truiden
0-1
Anderlecht
OH Leuven
1-2
Waasland-Beveren
Olimpik Sarajevo
0-3
Zrinjski
Radnik Bijeljina
1-1
Željezničar
Široki Brijeg
0-2
Velež
Dinamo Minsk
1-2
Gomel
Ruh Brest
5-0
Smorgon
Tsarsko selo
2-1
CSKA Sofia
Levski Sofia
0-3
Ludogorets
Mästerskapsserien
AEL
1-2
Apollon
Olympiakos
2-1
AEK
Mästerskapsserien
FC København
2-2
Nordsjælland
Brøndby
2-2
AGF
Nedflyttningsserien
Horsens
1-3
Lyngby
OB
1-1
SønderjyskE
Arsenal
1-1
Fulham
Manchester United
3-1
Burnley
Rotherham United
0-1
Birmingham City
Coventry City
2-0
Barnsley
Semifinal
Leicester City
1-0
Southampton
FCI Levadia
0-4
Paide
Nõmme Kalju
0-1
Vaprus
Paris Saint-Germain
3-2
Saint-Etienne
Stade brestois 29
1-1
Lens
Dijon
2-0
Nice
Nîmes Olympique
1-1
Strasbourg
Stade Reims
0-0
Metz
Girondins Bordeaux
0-3
Monaco
Nantes
1-2
Olympique lyonnais
Första omgången
TB
0-2
HB
B71
2-1
Undrid
07 Vestur
3-0
Hoyvík
Inst
NSÍ
B36
6-0
AB
Víkingur
2-0
Skála
B68
1-2
EB / Streymur
ÍF
3-0
Suduroy
Tredje omgången
Zestafoni
1-2
Aragvi Dusheti
Europa Point
0-6
College 1975
Mästerskapsserien
Panathinaikos
1-2
Aris
AEK
3-1
Asteras Tripolis
PAOK
2-0
Olympiakos
Mästerskapsserien
Maccabi Tel Aviv
1-1
Ashdod
Nedflyttningsserien
Hapoel Hadera
3-0
Hapoel Haifa
Milan
2-1
Genoa
Lazio
5-3
Benevento
Atalanta
1-0
Juventus
Bologna
4-1
Spezia
Torino
3-1
Roma
Napoli
1-1
Internazionale
Taraz
1-0
Akzhayik
Astana
3-1
Kyzyl-Zhar
Kaisar
1-1
Atyrau
Feronikeli
0-2
Ballkani
Trepça'89
0-1
Drita
Dinamo Zagreb
1-0
Istra 1961
Metta / LU
3-3
Rīgas FS
Ventspils
0-1
Liepāja
UNA Strassen
1-1
Etzella Ettelbrück
F91 Dudelange
3-0
Mondorf-les-Bains
UT Pétange
0-1
Swift Hesperange
Progrès Niederkorn
1-1
Fola Esch
Final
Ajax
2-1
Vitesse
Struga
3-0
Pelister
Rabotnički
2-2
Makedonija GjP
Borec
0-1
Shkupi
Belasica
0-3
Shkendija
Akademija Pandev
3-0
Vardar
Stal Mielec
0-2
Zagłębie Lubin
Wisła Płock
2-2
Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa
0-0
Cracovia Kraków
Famalicão
0-1
Portimonense
Nacional
0-1
Porto
Mästerskapsserien
CFR Cluj
3-0
Academica Clinceni
FCSB
2-1
Botoşani
Nedflyttningsserien
Argeș
0-0
Politehnica Iași
Ural
0-1
Rubin Kazan
Arsenal Tula
4-0
Tambov
Sochi
2-1
CSKA Moskva
Spartak Moskva
0-3
Ufa
Faetano
1-1
San Giovanni
Libertas
1-0
Virtus
La Fiorita
1-0
Tre Fiori
Basel
5-0
Servette
Lausanne Sport
2-1
Vaduz
Young Boys
3-0
Lugano
Novi Pazar
1-3
Čukarički
Metalac GM
0-0
Inđija
Zlatibor Čajetina
1-2
Rad Beograd
Bačka Topola
4-1
Voždovac
Proleter Novi Sad
0-1
Mladost Lučani
Spartak Subotica
0-2
Napredak
Radnički Niš
0-0
Javor Ivanjica
Fjärde omgången
Stranraer
0-4
Hibernian
Rangers
2-0
Celtic
Zlaté Moravce
1-0
Žilina
Osasuna
2-0
Elche
Real Sociedad
1-2
Sevilla
Deportivo Alavés
1-0
Huesca
Atletico Madrid
5-0
Eibar
Real Betis
2-2
Valencia
Cádiz
0-0
Celta Vigo
Getafe
0-0
Real Madrid
Levante
1-5
Villarreal
Albacete
1-0
Mirandés
UD Logroñés
0-0
Rayo Vallecano
FC Cartagena
0-0
Tenerife
Häcken
1-2
Malmö FF
Degerfors
0-1
Kalmar FF
Östersund
5-0
Örebro
Djurgården
1-0
IFK Norrköping
Sirius
1-0
Halmstad
Öster
1-1
Landskrona BoIS
IFK Värnamo
2-1
GIF Sundsvall
Zlín
0-1
Příbram
Zbrojovka Brno
1-2
Pardubice
Slovan Liberec
0-1
Slavia Praha
Sparta Praha
1-0
Slovácko
Gaziantep FK
2-2
Kasımpaşa
Istanbul Basaksehir
1-2
Fenerbahçe
Borussia Dortmund
4-1
Werder Bremen
Bochum
4-3
Hannover 96
Jahn Regensburg
0-3
Heidenheim
Osnabrück
0-3
Fortuna Dusseldorf
Inhulets
0-0
Rukh Vynnyky
Mariupol
1-1
Olimpik Donetsk
Kolos Kovalivka
1-1
Dnipro-1
Puskás
2-0
MTK
Honvéd
2-3
Fehérvár
Salzburg
2-0
LASK
Wolfsberger AC
2-0
Swarovski Tirol
Rapid Wien
0-0
Sturm Graz

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.