ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 1 maj 2021

Status

100%

Lördag 1 maj 2021 23:58

Tävlingar

54

Matcher

190

Resultat

190

Resultatservice Maj 2021

 

Urartu
1-0
Shirak
Semifinal, match 2:2
Ararat-Armenia
2-1
Ararat

Ararat vidare med sammanlagt 3-2.

Europa League-playoff
Oostende
6-2
Standard Liège
RFC Seraing
1-1
Waasland-Beveren
Krupa na Vrbasu
3-0
Mladost Doboj Kakanj
Sarajevo
3-1
Željezničar
Široki Brijeg
1-0
Zrinjski
Neman Grodno
1-2
Isloch
Torpedo BelAZ
2-1
FK Minsk
Sputnik
1-2
Shakhtyor Soligorsk
BATE Borisov
1-0
Smorgon
Crystal Palace
0-2
Manchester City
Brighton & Hove Albion
2-0
Leeds United
Chelsea
2-0
Fulham
Everton
1-2
Aston Villa
Sheffield Wednesday
0-0
Nottingham Forest
Birmingham City
0-4
Cardiff City
Brentford
2-0
Watford
Huddersfield Town
1-1
Coventry City
Luton Town
1-1
Middlesbrough
Millwall
4-1
Bristol City
Norwich City
4-1
Reading
Preston North End
2-0
Barnsley
Rotherham United
1-1
Blackburn Rovers
Stoke City
0-2
Queens Park Rangers
Swansea City
2-1
Derby County
Wycombe Wanderers
1-0
AFC Bournemouth
AFC Wimbledon
1-3
Portsmouth
Accrington Stanley
1-1
Charlton Athletic
Bristol Rovers
0-1
Crewe Alexandra
Burton Albion
1-1
Gillingham
Fleetwood Town
1-1
Milton Keynes Dons
Hull City
3-1
Wigan Athletic
Northampton Town
0-3
Blackpool
Peterborough United
3-3
Lincoln City
Plymouth Argyle
1-3
Sunderland
Rochdale
1-2
Doncaster Rovers
Shrewsbury Town
2-3
Oxford United
Swindon Town
1-2
Ipswich Town
Barrow
1-2
Southend United
Bolton Wanderers
1-2
Exeter City
Bradford City
0-0
Scunthorpe United
Colchester United
1-0
Salford City
Forest Green Rovers
2-1
Tranmere Rovers
Grimsby Town
1-0
Port Vale
Leyton Orient
2-3
Carlisle United
Mansfield Town
4-1
Oldham Athletic
Newport County
1-0
Cheltenham Town
Stevenage
3-3
Crawley Town
Walsall
0-2
Morecambe
Paide
1-0
Legion
Tulevik
1-3
Nõmme Kalju
Paris Saint-Germain
2-1
Lens
Lille
2-0
Nice
Paris FC
3-1
Toulouse
Amiens
0-3
EA Guingamp
Caen
0-0
Auxerre
LB Châteauroux
1-2
Troyes
Dunkerque
1-0
Sochaux
Le Havre
2-4
Chambly
Nancy
1-3
Valenciennes
Chamois niortais
1-1
Rodez
Pau
0-0
Ajaccio
Lincoln Red Imps
3-1
Europa
St Joseph's
1-4
Mons Calpe
HK
0-0
KA
Stjarnan
0-0
Leiknir Reykjavík
Fylkir
0-2
FH
Andra omgången
Vestri
1-0
KFR Hvolsvöllur
KFS
4-0
Kría
Fjarðabyggðar
0-1
Sindri Höfn
Dalvík/Reynir
2-3 f
Fjallabyggðar
Völsungur
9-1
Hamrarnir
Þróttur Reykjavík
1-3
Víkingur Ólafsvík
Víðir Garður
0-2
Fram
Þróttur Vogar
1-3
Grótta
Kári
5-1
UMF Skallagrímur
Kórdrengir
1-1* f
ÍBV

ÍBV vidare efter 6-5 på straffar.

Álafoss
0-5
UMF Njarðvík
Nedflyttningsserien
Bnei Yehuda
1-2
Maccabi Netanya
Hapoel Hadera
1-0
Bnei Sakhnin
Hellas Verona
1-1
Spezia
Crotone
0-2
Internazionale
Milan
2-0
Benevento
Venezia
3-1
Chievo
Lecce
1-3
Cittadella
Ascoli
2-0
Empoli
Virtus Entella
1-2
Vicenza
Salernitana
1-3
Monza
Cosenza
3-0
Pescara
Frosinone
3-1
Pisa
Reggiana
1-0
Pordenone
Cremonese
1-1
Reggina
Brescia
3-1
SPAL
Yassy Turkistan
0-1
Akademiya Ontustik
SDYuShOR 8
3-0
Altay
Aksu Stepnogorsk
2-1
Kyran
Maqtaaral
2-1 f
Okzhetpes
Drita
3-1
Feronikeli
Trepça'89
1-1
Besa Pejë
Arbëria
3-4
Gjilani
Slaven Koprivnica
0-2
Dinamo Zagreb
Hajduk Split
3-2
Rijeka
BFC Daugavpils
0-1
Liepāja
Ventspils
5-2
Metta / LU
Rudar
0-0
Dečić
Zeta
0-2
Sutjeska
Jezero
3-2
Podgorica
Iskra
1-1
OFK Titograd
Budućnost
0-2
Petrovac
Heracles
4-0
VVV
Fortuna Sittard
3-0
Twente
RKC Waalwijk
1-3
AZ
Vitesse
2-1
PEC Zwolle
Utrecht
3-2
Willem II
Mästerskapsserien
Coleraine
2-0
Cliftonville
Glentoran
0-0
Linfield
Crusaders
1-3
Larne
Första omgången
Knockbreda
2-1
Newington Youth
Loughgall
*1-1 f
Banbridge Town

Loughgall vidare efter 3-2 på straffar.

Ballinamallard United
2-2* f
Dergview

Dergview vidare efter 9-8 på straffar.

Nedflyttningsserien
Ballymena United
3-1
Glenavon
Portadown
1-2
Warrenpoint Town
Pelister
3-1
Akademija Pandev
Renova
3-1
Belasica
Sileks
1-1
Borec
Vardar
1-3
Rabotnički
Shkendija
0-2
Struga
Shkupi
0-0
Makedonija GjP
Legia Warszawa
0-0
Wisła Kraków
Pogoń Szczecin
1-1
Warta Poznań
Lech Poznań
1-2
Stal Mielec
Gil Vicente
0-0
Farense
Santa Clara
3-3
Boavista
Portimonense
0-0
Rio Ave
Sporting CP
2-0
Nacional
Mästerskapsserien
Botoşani
2-1
Sepsi
Nedflyttningsserien
UTA Arad
0-1
Chindia Târgovişte
Rubin Kazan
2-0
Dinamo Moskva
Rotor Volgograd
1-0
Akhmat Grozny
CSKA Moskva
1-1
Ufa
FK Krasnodar
1-3
Sochi
Pennarossa
0-0
Fiorentino
Juvenes / Dogana
0-3
Virtus
Vaduz
1-2
Luzern
Basel
1-0
St. Gallen
Mästerskapsserien
Hibernian
0-1
St. Johnstone
Livingston
1-2
Aberdeen
Nedflyttningsserien
Dundee United
0-2
Ross County
Motherwell
2-0
Kilmarnock
St. Mirren
1-2
Hamilton Academical
Mästerskapsserien
DAC
2-1
Žilina
Trenčín
3-0
Zlaté Moravce
Nedflyttningsserien
Senica
1-0
Nitra
Zemplín Michalovce
2-1
Ružomberok
Sereď
0-1
Pohronie
Tabor Sežana
0-0
Domžale
Celje
2-1
Maribor
Koper
0-0
Bravo
Eibar
3-0
Deportivo Alavés
Elche
0-1
Atletico Madrid
Huesca
1-0
Real Sociedad
Real Madrid
2-0
Osasuna
Girona
1-0
Tenerife
Almería
2-2
Real Oviedo
Mallorca
2-1
Mirandés
Sirius
1-1
Kalmar FF
Hammarby
1-1
Häcken
Norrby
1-1
Landskrona BoIS
Akropolis
1-1
GIF Sundsvall
Falkenberg
0-3
IFK Värnamo
Örgryte
1-1
Västerås SK
Opava
1-1
Bohemians 1905
Příbram
0-1
České Budějovice
Slovácko
0-1
Mladá Boleslav
Baník Ostrava
1-1
Zbrojovka Brno
Beşiktaş
7-0
Hatayspor
Semifinal
Borussia Dortmund
5-0
Holstein Kiel
Desna
2-2
Kolos Kovalivka
Shakhtar Donetsk
2-1
Dnipro-1
Vorskla Poltava
1-5
Dynamo Kyiv
Zalaegerszegi TE
0-0
Kisvárda
Ferencvaros
2-1
Mezőkövesd-Zsóry
Mästerskapsserien
Barry Town United
1-4
Bala Town
Connah's Quay
0-0
The New Saints
Caernarfon Town
2-2
Penybont
Nedflyttningsserien
Flint Town United
2-0
Haverfordwest County
Final
LASK
0-3
Salzburg

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.