ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 3 april 2021

Tävlingar

49

Matcher

158

Resultat

158

Status

100%

Söndag 4 april 2021 00:25

Resultatservice April 2021

 

Teuta Durrës
1-0
Laçi
Vllaznia Shkodër
0-0
Partizani Tirana
Noah
2-2
Urartu
Ararat
5-1
West Armenia
Səbail
0-0
Zira
Oostende
0-2
Waasland-Beveren
Sint-Truiden
2-1
Mechelen
Kortrijk
1-2
Club Brugge
Sloboda Tuzla
1-0
Željezničar
Krupa na Vrbasu
1-1
Tuzla City
FK Sarajevo
1-0
Široki Brijeg
BATE Borisov
3-2
Gomel
Sputnik
0-1
FK Minsk
Shakhtyor Soligorsk
4-0
Isloch
Torpedo BelAZ
1-0
Vitebsk
Chelsea
2-5
West Bromwich Albion
Leeds United
2-1
Sheffield United
Leicester City
0-2
Manchester City
Arsenal
0-3
Liverpool
Huddersfield Town
1-1
Brentford
Southend United
0-2
Carlisle United
Nõmme Kalju
0-1
Trans
Kvartsfinal
Honka
*0-0 f
PK-35

Honka vidare efter 4-2 på straffar

HIFK
0-3
HJK
Inter Turku
1-0 f
SJK
Monaco
4-0
Metz
Paris Saint-Germain
0-1
Lille
Lens
1-1
Olympique lyonnais
Toulouse
4-1
Nancy
Ajaccio
3-0
Valenciennes
Caen
1-1
Pau
Clermont
0-0
Chamois niortais
Grenoble Foot 38
2-2
LB Châteauroux
Rodez
2-2
Chambly
Sochaux
1-2
Paris FC
Troyes
1-0
EA Guingamp
Dinamo Batumi
1-1
Lokomotivi Tbilisi
Saburtalo
0-0
Telavi
Dinamo Tbilisi
1-0
Dila
Manchester 62
3-3
College 1975
Magpies
1-5
Glacis United
Nedflyttningsserien
Atromitos
1-1
Apollon Smirnis
OFI
2-1
PAS Giannina
AEL
1-1
Panaitolikos
Lamia
1-1
Volos NFC
Drogheda United
1-1
Finn Harps
Derry City
1-2
Waterford
Bohemians
0-1
St Patrick's Athletic
Nedflyttningsserien
Hapoel Hadera
0-1
Hapoel Tel Aviv
Milan
1-1
Sampdoria
Napoli
4-3
Crotone
Genoa
1-1
Fiorentina
Benevento
2-2
Parma
Sassuolo
2-2
Roma
Lazio
2-1
Spezia
Atalanta
3-2
Udinese
Cagliari
0-2
Hellas Verona
Torino
2-2
Juventus
Bologna
0-1
Internazionale
Arbëria
1-3
Drita
Drenica Skënderaj
2-0
Trepça'89
Lokomotiva Zagreb
0-2
Hajduk Split
Istra 1961
0-2
Osijek
Šibenik
1-1
Dinamo Zagreb
HNK Gorica
3-4
Rijeka
Riga
6-1
Spartaks Jūrmala
BFC Daugavpils
3-2
Metta / LU
Džiugas Telšiai
1-1
Kauno Žalgiris
Žalgiris
2-2* f
Panevėžys

Panevėžys vinnare efter 3-2 på straffar.

UNA Strassen
1-3
Victoria Rosport
RM Hamm Benfica
0-2
Fola Esch
Podgorica
2-1
Rudar
Petrovac
0-0
Dečić
OFK Titograd
0-4
Sutjeska
Iskra
1-1
Jezero
Budućnost
0-1
Zeta
VVV
0-1
Groningen
Twente
1-2
Vitesse
Willem II
0-1
AZ
Sparta Rotterdam
3-2
PEC Zwolle
Coleraine
0-0
Glenavon
Glentoran
4-0
Portadown
Larne
3-0
Carrick Rangers
Warrenpoint Town
0-5
Cliftonville
Dungannon Swifts
0-2
Linfield
Makedonija GjP
1-2
Akademija Pandev
Wisła Płock
0-1
Piast Gliwice
Legia Warszawa
4-2
Pogoń Szczecin
Cracovia Kraków
2-1
Lech Poznań
Rio Ave
0-2
Gil Vicente
Porto
2-1
Santa Clara
Hermannstadt
4-1
Argeș
Rotor Volgograd
0-2
Lokomotiv Moskva
FK Krasnodar
0-3
Akhmat Grozny
Rubin Kazan
1-0
Sochi
Dinamo Moskva
4-0
Ufa
Lausanne Sport
2-1
Luzern
St. Gallen
1-1
Zürich
Inđija
1-0
Rad Beograd
Radnik Surdulica
2-1
Zlatibor Čajetina
Javor Ivanjica
1-1
Bačka Palanka
Napredak
1-4
Crvena Zvezda
Partizan
3-0
Metalac GM
Trejde omgången
Dumbarton
0-1
Aberdeen
Dundee United
2-1
Partick Thistle
Dundee
0-1
St. Johnstone
East Fife
1-2
Greenock Morton
Ayr United
0-1
Clyde
Forfar Athletic
*2-2 f
Edinburgh City

Forfar Athletic vidare efter 5-3 på straffar.

Formartine United
0-5
Motherwell
Fraserburgh
2-4
Montrose
Hamilton Academical
0-3
St. Mirren
Livingston
2-1 f
Raith Rovers
Stenhousemuir
0-4
Kilmarnock
Brora Rangers
1-3 f
Stranraer
Celtic
3-0
Falkirk
Mästerskapsserien
Slovan Bratislava
4-1
Zlaté Moravce
Trenčín
0-1
Spartak Trnava
Nedflyttningsserien
Pohronie
1-2
Sereď
Zemplín Michalovce
1-0
Senica
Nitra
1-0
Ružomberok
Granada
0-3
Villarreal
Real Madrid
2-0
Eibar
Osasuna
0-0
Getafe
UD Logroñés
1-0
Tenerife
Girona
3-1
Ponferradina
Castellón
1-0
Real Oviedo
Final
Athletic Club
0-1
Real Sociedad
Sigma Olomouc
0-1
Pardubice
Slovan Liberec
0-0
Baník Ostrava
Opava
1-2
Slovácko
Sparta Praha
7-2
Teplice
Kayserispor
1-1
Göztepe
Sivasspor
0-0
Trabzonspor
Rizespor
0-0
Fatih Karagümrük
Hatayspor
3-0
Galatasaray
Borussia Dortmund
1-2
Eintracht Frankfurt
Bayer Leverkusen
2-1
Schalke 04
Wolfsburg
1-0
1. FC Köln
Mainz 05
1-1
Arminia Bielefeld
Augsburg
2-1
1899 Hoffenheim
RB Leipzig
0-1
Bayern München
Borussia Mönchengladbach
2-1
Freiburg
Heidenheim
0-1
Greuther Fürth
Bochum
2-1
Holstein Kiel
Karlsruher SC
0-1
Osnabrück
Mariupol
4-3
Inhulets
Rukh Vynnyky
0-2
Zorya
Desna
2-0
Olimpik Donetsk
Paksi SE
3-1
MTK
Zalaegerszegi TE
2-0
Diósgyőr
Honvéd
2-2
Újpest
Nedflyttningsserien
Austria Wien
2-0
Rheindorf Altach
St. Pölten
0-1
Admira
Ried
3-2
Hartberg

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.