ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 17 april 2021

Tävlingar

56

Matcher

180

Resultat

180

Status

100%

Lördag 17 april 2021 23:55

Resultatservice April 2021

 

Kukësi
2-2
Tirana
Partizani Tirana
3-1
Kastrioti Krujë
Keşlə
0-0
Sabah
Neftçi
4-0
Zira
Sporting Charleroi
2-3
Eupen
Royal Antwerp
3-2
Genk
Mladost Doboj Kakanj
2-0
Tuzla City
Krupa na Vrbasu
1-0
Sloboda Tuzla
Sarajevo
0-2
Borac Banja Luka
Torpedo BelAZ
0-2
Dinamo Brest
Neman Grodno
0-2
FK Minsk
BATE Borisov
2-1
Energetyk-BGU
Shakhtyor Soligorsk
4-1
Slavia Mozyr
Botev Plovdiv
0-1
Slavia Sofia
Arda
1-0
Beroe
Mästerskapsserien
Anorthosis
0-2
Omonia Nicosia
Nedflyttningsserien
Ermis
2-0
APOEL
Newcastle United
3-2
West Ham United
Wolverhampton Wanderers
1-0
Sheffield United
Brentford
0-0
Millwall
Luton Town
1-0
Watford
Middlesbrough
1-2
Queens Park Rangers
Nottingham Forest
0-2
Huddersfield Town
Sheffield Wednesday
1-1
Bristol City
Stoke City
0-0
Preston North End
Swansea City
2-2
Wycombe Wanderers
Norwich City
1-3
AFC Bournemouth
Blackpool
1-0
Sunderland
Bristol Rovers
0-1
Lincoln City
Burton Albion
1-1
Plymouth Argyle
Charlton Athletic
0-0
Ipswich Town
Hull City
2-1
Fleetwood Town
Milton Keynes Dons
1-0
Portsmouth
Rochdale
3-1
Accrington Stanley
Shrewsbury Town
0-2
Doncaster Rovers
Wigan Athletic
2-0
Crewe Alexandra
AFC Wimbledon
4-1
Swindon Town
Oxford United
3-2
Gillingham
Carlisle United
0-0
Port Vale
Exeter City
0-0
Southend United
Forest Green Rovers
3-2
Scunthorpe United
Grimsby Town
2-1
Bolton Wanderers
Harrogate Town
2-1
Bradford City
Leyton Orient
2-0
Barrow
Morecambe
4-3
Oldham Athletic
Newport County
0-1
Cambridge United
Stevenage
0-1
Mansfield Town
Tranmere Rovers
0-0
Salford City
Colchester United
2-1
Walsall
Semifinal
Chelsea
1-0
Manchester City
Flora
5-0
Trans
Angers
0-3
Stade rennais
Olympique Marseille
3-2
Lorient
Clermont
1-1
Le Havre
Troyes
1-0
Caen
Ajaccio
3-0
Chamois niortais
Auxerre
3-2
Nancy
Chambly
2-0
Amiens
Dunkerque
1-1
Grenoble Foot 38
Rodez
2-2
Paris FC
Sochaux
1-1
Pau
Toulouse
1-0
LB Châteauroux
Valenciennes
0-1
EA Guingamp
Shukura
2-0
Telavi
Samgurali
2-1
Torpedo Kutaisi
Dila
2-1
Dinamo Batumi
Europa
3-0
Lynx
St Joseph's
2-0
Lions Gibraltar
Lincoln Red Imps
5-1
Mons Calpe
Nedflyttningsserien
OFI
1-1
Atromitos
Panaitolikos
1-0
Apollon Smirnis
Volos NFC
1-1
PAS Giannina
Dundalk
1-1
St Patrick's Athletic
Shamrock Rovers
2-1
Longford Town
Sligo Rovers
1-0
Finn Harps
Mästerskapsserien
Maccabi Petah Tikva
0-0
Hapoel Be'er Sheva
Maccabi Haifa
4-0
Ironi Kiryat Shmona
Nedflyttningsserien
Bnei Sakhnin
3-0
Hapoel Kfar Saba
Maccabi Netanya
0-1
Hapoel Tel Aviv
Crotone
1-2
Udinese
Sampdoria
3-1
Hellas Verona
Sassuolo
3-1
Fiorentina
Cagliari
4-3
Parma
Empoli
4-2
Brescia
Pisa
3-0
Cosenza
Monza
2-1
Cremonese
Vicenza
1-2
Lecce
Reggina
2-1
Reggiana
Salernitana
2-1
Venezia
Cittadella
1-0
Chievo
Pordenone
0-2
Frosinone
Gjilani
0-2
Llapi
Prishtina
2-0
Arbëria
Rijeka
3-0
Lokomotiva Zagreb
Riga
4-0
BFC Daugavpils
Panevėžys
4-2
Nevėžis
Hegelmann Litauen
0-1
Banga
RM Hamm Benfica
5-0
Victoria Rosport
Racing
0-2
Hostert
Jeunesse d'Esch
2-1
Rodange
Rudar
0-1
Zeta
Jezero
1-0
Dečić
Petrovac
0-0
OFK Titograd
Iskra
0-0
Sutjeska
Budućnost
1-2
Podgorica
Linfield
2-1
Ballymena United
Portadown
1-2
Cliftonville
Renova
2-1
Sileks
Lechia Gdańsk
2-2
Piast Gliwice
Raków Częstochowa
3-1
Lech Poznań
Wisła Kraków
0-1
Warta Poznań
Vitoria Guimaraes
1-0
Santa Clara
Moreirense
2-3
Tondela
Benfica
1-2
Gil Vicente
Belenenses
2-0
Marítimo
Rio Ave
0-0
Sporting Braga
Mästerskapsserien
Universitatea Craiova
0-0
Sepsi
Nedflyttningsserien
Chindia Târgovişte
2-0
Hermannstadt
Gaz Metan Mediaş
1-1
Voluntari
Akhmat Grozny
3-1
Khimki
Lokomotiv Moskva
4-1
Rostov
Rotor Volgograd
0-3
Dinamo Moskva
Krasnodar
2-2
Zenit Sankt-Petersburg
Cailungo
1-1
Pennarossa
Folgore
2-1
Fiorentino
Tre Penne
4-3
Domagnano
Cosmos
2-5
Juvenes / Dogana
Sion
2-2
Zürich
St. Gallen
0-0
Luzern
Crvena Zvezda
2-1
Radnik Surdulica
Fjärde omgången
Kilmarnock
3-1
Montrose
St. Johnstone
2-0
Clyde
Aberdeen
*2-2 f
Livingston

Aberdeen vidare efter 5-3 på straffar.

Mästerskapsserien
Slovan Bratislava
1-2
Spartak Trnava
DAC
2-0
Trenčín
Nedflyttningsserien
Ružomberok
1-0
Pohronie
Sereď
2-0
Zemplín Michalovce
Nitra
0-3
Senica
Bravo
2-2
Domžale
Gorica
0-1
Olimpija
Koper
1-0
Tabor Sežana
Lugo
1-3
Alcorcón
Castellón
1-0
Mallorca
Las Palmas
1-1
Málaga
Sporting Gijón
0-1
Real Oviedo
Final
Athletic Club
0-4
Barcelona
Hammarby
2-0
Mjällby
AFC Eskilstuna
3-0
Akropolis
GAIS
1-0
Västerås SK
Brage
0-1
Falkenberg
Vasalund
2-2
Trelleborgs FF
Mladá Boleslav
2-0
Opava
Sigma Olomouc
1-1
Teplice
Karviná
3-0
České Budějovice
Viktoria Plzen
1-1
Jablonec
Denizlispor
2-3
BB Erzurumspor
Trabzonspor
1-1
Hatayspor
Yeni Malatyaspor
1-0
Alanyaspor
Göztepe
1-2
Galatasaray
Borussia Mönchengladbach
4-0
Eintracht Frankfurt
Wolfsburg
2-3
Bayern München
Freiburg
4-0
Schalke 04
1. FC Union Berlin
2-1
VfB Stuttgart
Augsburg
0-0
Arminia Bielefeld
Bayer Leverkusen
3-0
1. FC Köln
St. Pauli
4-0
Würzburger Kickers
Minai
3-1
Desna
Vorskla
4-2
Zorya
Shakhtar Donetsk
0-0
Dynamo Kyiv
Újpest
3-0
Mezőkövesd-Zsóry
Kisvárda
0-0
Ferencvaros
Paksi SE
1-1
Zalaegerszegi TE
Connah's Quay
1-0
Barry Town United
Bala Town
5-2
Caernarfon Town
The New Saints
1-0
Penybont
Cefn Druids
1-2
Cardiff MU
Newtown
5-1
Haverfordwest County
Nedflyttningsserien
St. Pölten
1-2
Austria Wien
Ried
0-0
Rheindorf Altach
Admira
0-1
Hartberg

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.