ecst.se fotboll

Resultatservice

Tisdag 20 april 2021

Tävlingar

31

Matcher

110

Resultat

110

Status

100%

Måndag 19 april 2021 23:12

Resultatservice April 2021

 

Semifinal, match 1:2
Alashkert
1-1
Noah
Ararat
2-0
Ararat-Armenia
Slavia Sofia
0-2
Botev Vratsa
Arda
3-2
Etar
Cherno More
1-0
Botev Plovdiv
Chelsea
0-0
Brighton & Hove Albion
Brentford
1-1
Cardiff City
Norwich City
0-1
Watford
Preston North End
3-0
Derby County
Sheffield Wednesday
1-0
Blackburn Rovers
Swansea City
0-1
Queens Park Rangers
Swindon Town
3-1
Portsmouth
AFC Wimbledon
2-1
Oxford United
Accrington Stanley
2-1
Doncaster Rovers
Bristol Rovers
0-2
Milton Keynes Dons
Burton Albion
0-1
Lincoln City
Northampton Town
3-0
Ipswich Town
Rochdale
1-0
Blackpool
Shrewsbury Town
1-2
Wigan Athletic
Fleetwood Town
0-2
Crewe Alexandra
Hull City
2-2
Sunderland
Peterborough United
0-1
Gillingham
Plymouth Argyle
0-6
Charlton Athletic
Barrow
0-2
Port Vale
Bolton Wanderers
1-0
Carlisle United
Bradford City
0-1
Tranmere Rovers
Colchester United
2-0
Southend United
Forest Green Rovers
0-0
Exeter City
Grimsby Town
0-3
Morecambe
Harrogate Town
0-3
Oldham Athletic
Leyton Orient
2-4
Cambridge United
Mansfield Town
3-0
Scunthorpe United
Newport County
2-0
Crawley Town
Stevenage
0-1
Cheltenham Town
Walsall
0-2
Salford City
Tulevik
3-3
Flora
Tammeka
0-1
Legion
Amiens
3-1
Valenciennes
Caen
1-1
Dunkerque
LB Châteauroux
1-1
Rodez
Grenoble Foot 38
2-0
Sochaux
EA Guingamp
1-0
Chambly
Nancy
2-0
Ajaccio
Chamois niortais
0-3
Troyes
Paris FC
0-1
Clermont
Pau
3-0
Auxerre
Kvartsfinal
Rumilly Vallières
2-0
Toulouse
Canet Roussillon
1-2
Montpellier
Första omgången
1-2
NSÍ
Tredje omgången
Guria
1-2
Chikhura
Legioni
0-5
Shevardeni 1906
Spaeri
0-1
Saburtalo
Dinamo Tbilisi II
2-1
WIT Georgia
Didube 2014
1-2
Gori
Magharoeli Chiatura
0-3
Samgurali
Semifinal
Lincoln Red Imps
0-0* f
Europa

Europa vidare efter 4-2 på straffar.

Drogheda United
0-1
Shamrock Rovers
St Patrick's Athletic
1-0
Waterford
Longford Town
0-0
Finn Harps
Derry City
1-1
Dundalk
Bohemians
1-3
Sligo Rovers
Kvartsfinal
Hapoel Kfar Shalem
0-1
Hapoel Tel Aviv
Hellas Verona
1-2
Fiorentina
Šibenik
1-1
HNK Gorica
Slaven Koprivnica
1-1
Hajduk Split
Žalgiris
2-2
Džiugas Telšiai
Sūduva
3-1
Dainava
Riteriai
2-0
Panevėžys
Kvartsfinal
Sfîntul Gheorghe
5-1 f
Speranţa Nisporeni
Sheriff
4-1
Milsami
Portadown
2-1
Larne
Warrenpoint Town
3-4
Glenavon
Cliftonville
0-2
Glentoran
Pogoń Szczecin
1-0
Górnik Zabrze
Warta Poznań
0-2
Raków Częstochowa
Lech Poznań
3-0
Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław
4-3
Podbeskidzie
Paços de Ferreira
0-2
Farense
Nedflyttningsserien
Hermannstadt
1-3
Astra
Viitorul
1-0
Gaz Metan Mediaş
Dinamo Bucureşti
0-1
UTA Arad
Celje
0-1
Aluminij
Maribor
1-3
Domžale
Helsingborg
4-1
Örgryte
Baník Ostrava
2-1
Mladá Boleslav
České Budějovice
2-2
Sigma Olomouc
Jablonec
3-0
Karviná
Kayserispor
2-2
Gençlerbirliği
Rizespor
4-2
Konyaspor
Fatih Karagümrük
1-1
Göztepe
Sivasspor
0-0
Beşiktaş
Hatayspor
3-2
Antalyaspor
1. FC Köln
2-1
RB Leipzig
Bayern München
2-0
Bayer Leverkusen
Eintracht Frankfurt
2-0
Augsburg
Arminia Bielefeld
1-0
Schalke 04
Erzgebirge Aue
0-1
1. FC Nürnberg
Greuther Fürth
3-0
Eintracht Braunschweig
Würzburger Kickers
1-3
Darmstadt 98
Zalaegerszegi TE
5-0
Budafoki MTE
Ferencvaros
3-0
Újpest
Barry Town United
3-3
Penybont
Caernarfon Town
0-2
The New Saints
Connah's Quay
2-0
Bala Town
Cardiff MU
6-1
Haverfordwest County
Flint Town United
0-2
Newtown
Cefn Druids
0-3
Aberystwyth Town
Nedflyttningsserien
Hartberg
0-0
St. Pölten
Rheindorf Altach
0-1
Admira
Austria Wien
2-2
Ried

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.