ecst.se fotboll

Resultatservice

Fredag 2 april 2021

Tävlingar

20

Matcher

72

Resultat

72

Status

100%

Fredag 2 april 2021 23:27

Resultatservice April 2021

 

Mladost Doboj Kakanj
1-1
Zrinjski
Radnik Bijeljina
1-3
Borac Banja Luka
Neman Grodn
0-1
Dinamo Brest
AFC Bournemouth
3-1
Middlesbrough
Bristol City
0-2
Stoke City
Cardiff City
0-1
Nottingham Forest
Derby County
2-0
Luton Town
Millwall
1-0
Rotherham United
Preston North End
1-1
Norwich City
Queens Park Rangers
3-0
Coventry City
Watford
1-0
Sheffield Wednesday
Wycombe Wanderers
1-0
Blackburn Rovers
Barnsley
1-1
Reading
Birmingham City
1-0
Swansea City
Doncaster Rovers
0-1
Charlton Athletic
Accrington Stanley
0-0
Burton Albion
Crewe Alexandra
1-2
Hull City
Fleetwood Town
0-1
Peterborough United
Ipswich Town
2-1
Bristol Rovers
Northampton Town
1-0
Shrewsbury Town
Plymouth Argyle
1-0
AFC Wimbledon
Portsmouth
2-1
Rochdale
Sunderland
3-1
Oxford United
Swindon Town
0-2
Blackpool
Bolton Wanderers
0-0
Colchester United
Scunthorpe United
0-0
Crawley Town
Barrow
2-1
Newport County
Bradford City
4-1
Forest Green Rovers
Cambridge United
2-1
Morecambe
Cheltenham Town
4-0
Tranmere Rovers
Mansfield Town
0-2
Leyton Orient
Oldham Athletic
0-1
Stevenage
Port Vale
1-0
Exeter City
Salford City
1-1
Grimsby Town
Walsall
0-0
Harrogate Town
Samgurali
0-1
Samtredia
Torpedo Kutaisi
0-0
Shukura
Longford Town
0-1
Sligo Rovers
Shamrock Rovers
2-1
Dundalk
Cosenza
2-1
Ascoli
Pescara
3-1
Pisa
Frosinone
0-0
Reggiana
Vicenza
1-0
Cittadella
Virtus Entella
1-1
Monza
Brescia
4-1
Pordenone
Venezia
0-2
Reggina
Lecce
2-0
Salernitana
Chievo
1-1
SPAL
Varaždin
1-1
Slaven Koprivnica
Hegelmann Litauen
2-0
Nevėžis
Riteriai
2-2
Dainava
Banga
1-2
Sūduva
Ballymena United
0-1
Crusaders
Nacional
1-4
Portimonense
Academica Clinceni
2-1
Politehnica Iași
Gaz Metan Mediaş
0-0
Astra
Vojvodina
1-0
Novi Pazar
Mladost Lučani
4-1
Radnički Niš
Voždovac
0-0
Mačva Šabac
Bačka Topola
2-0
Proleter Novi Sad
Čukarički
5-1
Spartak Subotica
Trejde omgången
Ross County
1-3
Inverness CT
Levante
0-2
Huesca
Almería
0-1
Rayo Vallecano
Bohemians 1905
0-0
Jablonec
Dnipro-1
5-1
FK Lviv
Aberystwyth Town
3-1
Cefn Druids
Bala Town
5-0
Flint Town United
Cardiff MU
1-2
Barry Town United
Newtown
1-5
Connah's Quay
Penybont
2-0
Haverfordwest County
The New Saints
4-1
Caernarfon Town

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.