ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 10 april 2021

Tävlingar

54

Matcher

184

Resultat

184

Status

100%

Lördag 10 april 2021 23:41

Resultatservice April 2021

 

Kastrioti Krujë
0-3
Kukësi
Skënderbeu Korçë
0-0
Tirana
Laçi
0-0
Vllaznia Shkodër
Apolonia Fier
0-2
Teuta Durrës
Qəbələ
2-2
Neftçi
Sabah
0-0
Səbail
Cercle Brugge
3-0
OH Leuven
Mechelen
4-2
Zulte-Waregem
Gent
4-0
Sporting Charleroi
Željezničar
4-4
Mladost Doboj Kakanj
Zrinjski
3-0
Radnik Bijeljina
Isloch
0-1
Ruh Brest
Slutsk
2-0
Torpedo BelAZ
Dinamo Brest
1-1
Dinamo Minsk
Ludogorets
1-0
Montana
CSKA Sofia
1-1
Arda
Mästerskapsserien
Apollon
1-1
Anorthosis
Nedflyttningsserien
APOEL
1-0
Enosis
Manchester City
1-2
Leeds United
Liverpool
2-1
Aston Villa
Crystal Palace
1-4
Chelsea
Millwall
0-3
Swansea City
AFC Bournemouth
4-1
Coventry City
Barnsley
2-0
Middlesbrough
Birmingham City
2-0
Stoke City
Bristol City
0-0
Nottingham Forest
Cardiff City
2-2
Blackburn Rovers
Derby County
0-1
Norwich City
Huddersfield Town
0-0
Rotherham United
Preston North End
0-5
Brentford
Queens Park Rangers
4-1
Sheffield Wednesday
Wycombe Wanderers
1-3
Luton Town
Accrington Stanley
1-5
AFC Wimbledon
Crewe Alexandra
0-6
Oxford United
Doncaster Rovers
1-4
Wigan Athletic
Fleetwood Town
1-0
Rochdale
Gillingham
0-0
Shrewsbury Town
Ipswich Town
0-0
Milton Keynes Dons
Lincoln City
2-2
Blackpool
Northampton Town
1-1
Bristol Rovers
Plymouth Argyle
0-3
Hull City
Portsmouth
1-2
Burton Albion
Sunderland
1-2
Charlton Athletic
Swindon Town
0-3
Peterborough United
Barrow
2-2
Carlisle United
Bolton Wanderers
2-1
Harrogate Town
Bradford City
1-0
Grimsby Town
Cambridge United
1-4
Exeter City
Cheltenham Town
1-0
Leyton Orient
Port Vale
1-0
Morecambe
Salford City
2-1
Stevenage
Scunthorpe United
0-0
Tranmere Rovers
Southend United
0-0
Crawley Town
Walsall
2-1
Forest Green Rovers
Paide
1-0
Kuressaare
KuPS
2-1
Honka
HJK
4-0
Inter Turku
Strasbourg
1-4
Paris Saint-Germain
Montpellier
3-3
Olympique Marseille
Paris FC
1-1
Troyes
LB Châteauroux
1-2
Dunkerque
Grenoble Foot 38
3-1
Caen
Le Havre
1-1
Ajaccio
Nancy
0-0
Sochaux
Chamois niortais
0-4
Auxerre
Pau
2-1
Clermont
Valenciennes
2-1
Chambly
Royn
0-3
Hoyvík
MB
Inst
Undrid
St Joseph's
1-1
Europa
Lynx
0-7
Lincoln Red Imps
Nedflyttningsserien
Volos NFC
3-1
Panaitolikos
Apollon Smirnis
0-0
OFI
Atromitos
0-1
AEL
Finn Harps
2-1
Waterford
Longford Town
0-4
Drogheda United
Sligo Rovers
1-1
Shamrock Rovers
Mästerskapsserien
Ironi Kiryat Shmona
1-1
Hapoel Be'er Sheva
Nedflyttningsserien
Hapoel Tel Aviv
0-2
Hapoel Haifa
Bnei Sakhnin
1-1
Bnei Yehuda
Maccabi Netanya
1-0
Beitar Jerusalem
Spezia
3-2
Crotone
Parma
1-3
Milan
Udinese
0-1
Torino
Ascoli
1-0
Monza
Brescia
1-1
Pescara
Cremonese
2-1
Pordenone
Virtus Entella
0-3
Salernitana
Lecce
1-2
SPAL
Frosinone
1-1
Cittadella
Zhetysu
0-2
Tobol
Kairat
5-1
Arys
Astana
6-2
Atyrau
Gjilani
1-0
Feronikeli
Ballkani
4-1
Besa Pejë
HNK Gorica
0-0
Varaždin
Šibenik
0-1
Rijeka
Liepāja
1-2
Valmiera / BSS
Metta / LU
1-1
Riga
Victoria Rosport
0-4
F91 Dudelange
Etzella Ettelbrück
0-2
Racing
Fola Esch
4-0
UT Pétange
Swift Hesperange
1-1
RM Hamm Benfica
Heracles
4-0
Willem II
AZ
2-0
Sparta Rotterdam
Fortuna Sittard
1-3
Emmen
PEC Zwolle
1-0
Twente
Crusaders
2-2
Cliftonville
Glenavon
3-2
Ballymena United
Glentoran
2-0
Dungannon Swifts
Larne
1-1
Linfield
Portadown
2-0
Carrick Rangers
Warrenpoint Town
1-2
Coleraine
Rabotnički
3-1
Pelister
Pogoń Szczecin
2-0
Wisła Płock
Warta Poznań
0-0
Stal Mielec
Śląsk Wrocław
1-1
Lechia Gdańsk
Marítimo
1-0
Farense
Boavista
3-3
Rio Ave
Tondela
0-2
Porto
Paços de Ferreira
0-5
Benfica
Sepsi
1-1
FCSB
Khimki
1-0
Tambov
Ufa
3-0
Akhmat Grozny
Rostov
0-1
Rubin Kazan
La Fiorita
6-0
Juvenes / Dogana
Fiorentino
0-0
Murata
Libertas
3-0
Domagnano
Folgore
3-0
San Giovanni
Lugano
1-0
Lausanne Sport
Luzern
3-4
Basel
Mladost Lučani
1-0
Spartak Subotica
Voždovac
1-1
Proleter Novi Sad
Čukarički
0-0
Bačka Topola
Mästerskapsserien
Celtic
6-0
Livingston
St. Johnstone
0-1
Aberdeen
Nedflyttningsserien
Hamilton Academical
0-1
Dundee United
Kilmarnock
2-2
Ross County
Motherwell
1-0
St. Mirren
Mästerskapsserien
Trenčín
2-3
Žilina
Spartak Trnava
3-0
Zlaté Moravce
Nedflyttningsserien
Senica
0-1
Ružomberok
Sereď
2-1
Nitra
Zemplín Michalovce
1-2
Pohronie
Getafe
0-1
Cádiz
Athletic Club
0-0
Deportivo Alavés
Eibar
0-1
Levante
Real Madrid
2-1
Barcelona
Ponferradina
0-0
Fuenlabrada
Real Oviedo
0-0
Las Palmas
Rayo Vallecano
2-1
Girona
Malmö FF
3-2
Hammarby
Örebro
0-0
IFK Göteborg
Falkenberg
0-1
GAIS
Landskrona
2-0
IFK Värnamo
Jablonec
3-1
Zlín
Karviná
1-1
Viktoria Plzen
Příbram
0-2
Sigma Olomouc
Baník Ostrava
3-0
Opava
Slovácko
1-0
Slovan Liberec
Hatayspor
2-3
Göztepe
Rizespor
0-0
Trabzonspor
Galatasaray
0-0
Fatih Karagümrük
Bayern München
1-1
1. FC Union Berlin
Eintracht Frankfurt
4-3
Wolfsburg
Hertha BSC
2-2
Borussia Mönchengladbach
Werder Bremen
1-4
RB Leipzig
VfB Stuttgart
2-3
Borussia Dortmund
Paderborn
3-0
Bochum
Erzgebirge Aue
1-3
St. Pauli
Mariupol
0-3
Shakhtar Donetsk
Dynamo Kyiv
2-0
Dnipro-1
Desna
4-1
Oleksandria
MTK
0-0
Budafoki MTE
Fehérvár
4-0
Újpest
Ferencvaros
1-1
Puskás
Caernarfon Town
0-1
Barry Town United
Connah's Quay
0-2
Penybont
Flint Town United
2-0
Cardiff MU
Cefn Druids
2-1
Haverfordwest County
Bala Town
0-1
The New Saints
Hartberg
1-0
Austria Wien
Rheindorf Altach
1-0
St. Pölten
Admira
0-2
Ried

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.