ecst.se fotboll

 

Säsong

2020

David Kipiani Cup

Omgångar

7

Spelade matcher

36 av 67

Antal lag

68

Spelad Första omgången

24

matcher

21-23 mars 2021

Spelad Andra omgången

12

matcher

26-27 mars 2021

Tredje omgången

16

matcher

Fjärde omgången

8

matcher

Kvartsfinaler

4

matcher

Semifinaler

2

matcher

Final

1

match

Final

2 lag: 2 vinnare från föregående omgång

Semifinaler

4 lag: 4 vinnare från föregående omgång

Kvartsfinaler

8 lag: 8 vinnare från föregående omgång

Fjärde omgången

Tredje omgången

16 lag: 16 vinnare från föregående omgång

Andra omgången

27.03.2021, 21:16

Fredag 26 mars 2021
Dinamo Tbilisi II
4-0
Imereti
Legioni
3-1
Samtskhe Akhaltsikhe
Borjomi
0-1
Didube 2014
Zestafoni
2-1 f
Merani Tbilisi II
Algeti
0-0* f
Magharoeli Chiatura
Iberia Tbilisi
0-2
WIT Georgia II
Gori
3-1
Tbilisi City
Lördag 27 mars 2021
Aragvi Dusheti
1-0
Kolkheti Poti
Tbilisi 2016
1-3
Saburtalo II
Iberia 2010
0-4
Samgurali II
Shturmi
1-6
Spaeri
Matchakhela
0-2 f
Guria

32 lag: 12 vinnare från föregående omgång, 10 lag från förstadivisionen samt 10 lag från andradivisionen.

Första omgången

23.03.2021, 21:49

Söndag 21 mars 2021
Dinamo Tbilisi II
3-1
Kolkheti Khobi
Måndag 22 mars 2021
Chibati
2-4
Iberia Tbilisi
Samegrelo
0-6
Tbilisi City
WIT Georgia II
3-0
Egrisi
Odishi 1919
0-2
Gori
Tskhumi
1-3 f
Merani Tbilisi II
Legioni
1-0
Torpedo Kutaisi II
Kolkhi
0-5
Didube 2014
Samtskhe Akhaltsikhe
3-2 f
Sulori
Martve Kutaisi
0-1
Borjomi
Gldani
1-2
Zestafoni
Margveti 2006
1-2
Imereti
Tisdag 23 mars 2021
Algeti
3-2 f
Meshakhte
Varketili
0-1
Kolkheti Poti
Tbilisi 2016
*1-1 f
Merani Martvili II

Tbilisi 2016 vidare efter 5-4 på straffar.

Skuri
0-4
Spaeri
Shukura II
0-1
Shturmi
Zana Abasha
0-4
Magharoeli Chiatura
Irao
1-3
Aragvi Dusheti
Khikhani
0-3
Matchakhela
Samgurali II
*0-0 f
Betlemi

Samgurali II vidare efter 4-2 på straffar.

Bakhmaro
0-0* f
Guria

Guria vidare efter 5-4 på straffar.

FC Tbilisi
1-4
Saburtalo II
Liakhvi Achabeti
0-1
Iberia

24 lag: 24 vinnare från föregående omgång

Skytteliga

-