ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 29 augusti 2020
Slut: 18 april 2021

2+6

omgångar

50/111

spelade matcher

106

lag

Final

Visa matchfakta

Semifinaler

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

Visa matchfakta

Första omgången

Visa matchfakta
Måndag 26 oktober 2020
Excelsior
18:45
Helmond Sport
Go Ahead Eagles
21:00
NAC Breda
Tisdag 27 oktober 2020
Twente
18:45
De Graafschap
Quick
19:45
NEC
VVV
19:45
Den Bosch
Heerenveen
19:45
TOP Oss
Scheveningen
19:45
Almere City
DVS '33
19:45
Willem II
Rijnsburgse Boys
19:45
Excelsior Maassluis
Barendrecht
19:45
Achilles Veen
OFC
19:45
MVV
ODIN '59
19:45
Volendam
DTS Ede
19:45
Quick Boys
Sliedrecht
19:45
IJsselmeervogels
Dordrecht
21:00
Utrecht
Onsdag 28 oktober 2020
ADO Den Haag
18:45
Sparta Rotterdam
Emmen
19:45
Eindhoven
Heracles
19:45
Telstar
RKC Waalwijk
19:45
Cambuur
TEC
19:45
Groningen
Capelle
19:45
AFC
Kozakken Boys
19:45
Harkemase Boys
HHC
19:45
Vitesse
OSS '20
19:45
Katwijk
Staphorst
19:45
PEC Zwolle
Westlandia
19:45
SteDoCo
UNA
19:45
Groene Ster
Roda JC
21:00
Fortuna Sittard

Andra kvalomgången 13.10.2020, 22:02

Visa matchfakta
Tisdag 6 oktober 2020
GOES
1-1* f
ODIN '59

ODIN '59 vidare efter 15-14 på straffar.

Buitenpost
1-1* f
Capelle

Capelle vidare efter 6-5 på straffar.

Lisse
0-3
SteDoCo
DOVO
0-1
DVS '33
Noordwijk
2-3 f
Sliedrecht
Staphorst
5-2
ASWH
De Treffers
1-2 f
Barendrecht
HHC
3-2 f
GVVV
Spakenburg
0-1
AFC
Excelsior Maassluis
4-1
Ter Leede
Harkemase Boys
5-2
Flevo Boys
Sparta Nijkerk
2-3
Rijnsburgse Boys
Onsdag 7 oktober 2020
OFC
7-1
DOS Kampen
Rijnvogels
2-4
UNA
Kozakken Boys
1-0
DEM
Achilles Veen
2-0
Gemert
Koninklijke HFC
0-1
OSS '20
DTS Ede
3-1 f
GVV Unitas
Excelsior '31
2-3 f
Groene Ster
Westlandia
Inst
Scheveningen
Tisdag 13 oktober 2020
Quick Boys
5-0
Roda '46

Första kvalomgången 30.08.2020, 16:52

Visa matchfakta
Lördag 29 augusti 2020
VVOG
0-2 f
DEM

RKSV Cluzona
0-3
Sparta Nijkerk

DVS '33
3-1
Dongen

VV Capelle
4-0
Hoogland

Rijnvogels
*0-0 f
JOS Watergraafsmeer

Information Rijnvogels vidare efter 4-2 på straffar.

Ter Leede
6-2
Hoogezand

Harkemase Boys
6-0
USV Hercules

HSV Hoek
1-3
OFC

ACV
0-2
Gemert

Hoogeveen
0-0* f
DOVO

Information DOVO vidare efter 4-1 på straffar,

Roda '46
*1-1 f
ADO '20

Information Roda '46 vidare efter 4-3 på straffar.

Staphorst
2-0
HSC '21

AFC II
1-2
GVV Unitas

Barendrecht
5-0
Erp

VV Scherpenzeel
2-3
Groene Ster

DWOW
2-5
Buitenpost

Lisse
3-0
Blauw Geel '38

SteDoCo
10-0
Den Hoorn

Sliedrecht
*0-0 f
VVSB

Information Sliedrecht v8dare efter 4-3 på straffar.

DTS Ede
4-0
RKVV Best Vooruit

DUNO
1-3
UNA

AWC
2-3 f
ODIN '59

DOS Kampen
*0-0 f
EVV

Information DOS Kampen vidare efter 5-4 på straffar.

Excelsior '31
3-0
Susteren

GOES
1-0 f
Sportlust '46

Hollandia
0-0* f
Flevo Boys

Information Flevo Boys vidare efter straffar.

OSS '20
5-2
Ajax Amateurs

SVC '08
1-5
HV & CV Quick

Achilles Veen
5-0
NWC

Söndag 30 augusti 2020
Westlandia
4-1
Venray

 

Skytteliga

-
Not:
-