ecst.se fotboll

Resultatservice

Onsdag 21 april 2021

Tävlingar

41

Matcher

127

Resultat

127

Status

100%

Torsdag 22 april 2021 07:11

Resultatservice April 2021

 

Semifinal
Keşlə
1-2
Zira
Sumqayıt
0-0
Qarabag
Semifinal
Klis Buturović Polje
1-2
Borac Banja Luka
Sarajevo
3-1
Tuzla City
Semifinal
Shakhtyor Soligorsk
1-0
Isloch
BATE Borisov
4-1
Torpedo BelAZ
Beroe
0-1
Tsarsko selo
CSKA Sofia
6-0
Montana
Lokomotiv Plovdiv
1-0
Levski Sofia
Semifinal, match 2:2
AEL
0-1
Olympiakos

Olympiakos vidare med sammanlagt 5-2.

APOEL
1-3
Anorthosis

Anorthosis vidare med sammanlagt 4-1.

Nordsjælland
0-3
Brøndby
Lyngby
0-1
SønderjyskE
AaB
3-2
OB
Tottenham Hotspur
2-1
Southampton
Aston Villa
1-2
Manchester City
Millwall
1-4
AFC Bournemouth
Rotherham United
1-2
Middlesbrough
Stoke City
2-3
Coventry City
Wycombe Wanderers
2-1
Bristol City
Birmingham City
1-1
Nottingham Forest
Huddersfield Town
0-1
Barnsley
Luton Town
0-0
Reading
Kuressaare
2-1
Vaprus
Paide
2-1
Nõmme Kalju
FCI Levadia
3-2
Trans
Kvartsfinal
Paris Saint-Germain
5-0
Angers
Olympique lyonnais
0-2
Monaco
Semifinal
Manchester 62
0-1
Glacis United
Olympiakos
1-0
Asteras Tripolis
Aris
0-1
PAOK
AEK
1-1
Panathinaikos
Kvartsfinal
Bnei Sakhnin
0-4
Beitar Tel Aviv Bat Yam
Ashdod
0-1
Maccabi Tel Aviv
Milan
1-2
Sassuolo
Genoa
2-2
Benevento
Udinese
0-1
Cagliari
Spezia
1-1
Internazionale
Juventus
3-1
Parma
Crotone
0-1
Sampdoria
Bologna
1-1
Torino
Dukagjini
Inst
Istogu
Llapi
2-2
Prishtina
Lokomotiva Zagreb
4-0
Varaždin
Istra 1961
1-2
Rijeka
Osijek
1-1
Dinamo Zagreb
Hegelmann Litauen
2-3
Kauno Žalgiris
Banga
5-2
Nevėžis
Swift Hesperange
1-1
Progrès Niederkorn
Victoria Rosport
3-0
UT Pétange
Etzella Ettelbrück
0-3
F91 Dudelange
Hostert
2-4
UNA Strassen
Rodange
0-4
Racing
Differdange 03
1-2
Jeunesse d'Esch
Jezero
0-0
OFK Titograd
Semifinal, match 1:2
Zeta
2-1
Budućnost
Iskra
0-0
Dečić
Jagiellonia Białystok
3-3
Stal Mielec
Zagłębie Lubin
4-1
Wisła Kraków
Cracovia Kraków
1-0
Wisła Płock
Piast Gliwice
0-1
Legia Warszawa
Santa Clara
0-0
Moreirense
Marítimo
1-0
Rio Ave
Sporting Braga
2-1
Boavista
Sporting CP
2-2
Belenenses
Botoşani
1-1
Universitatea Craiova
Sepsi
0-1
CFR Cluj
Argeș
0-1
Chindia Târgovişte
Semifinal
Akhmat Grozny
0-0* f
Krylya Sovetov

Krylya Sovetov vidare efter 4-1 på straffar.

Lokomotiv Moskva
3-0
CSKA Moskva
Luzern
1-0
Lausanne Sport
Lugano
2-0
St. Gallen
Vaduz
1-1
Basel
Semifinal
Crvena Zvezda
2-1
Radnik Surdulica
Vojvodina
0-1
Partizan
Mästerskapsserien
Hibernian
2-1
Livingston
St. Johnstone
1-1
Rangers
Aberdeen
1-1
Celtic
Nedflyttningsserien
Hamilton Academical
0-1
Motherwell
Kilmarnock
3-0
Dundee United
Ross County
1-3
St. Mirren
Tabor Sežana
3-1
Mura
Olimpija
6-2
Koper
Gorica
3-2
Bravo
Levante
0-1
Sevilla
Osasuna
3-1
Valencia
Real Betis
0-0
Athletic Club
Deportivo Alavés
2-1
Villarreal
Elche
1-1
Real Valladolid
Cádiz
0-3
Real Madrid
Mirandés
0-0
Tenerife
Opava
0-2
Slovan Liberec
Slovácko
4-2
Zbrojovka Brno
Teplice
0-1
Viktoria Plzen
Příbram
1-4
Bohemians 1905
Pardubice
2-2
Sparta Praha
Slavia Praha
2-1
Zlín
BB Erzurumspor
1-0
Yeni Malatyaspor
Ankaragücü
1-1
Denizlispor
Galatasaray
1-1
Trabzonspor
Borussia Dortmund
2-0
1. FC Union Berlin
1899 Hoffenheim
3-2
Borussia Mönchengladbach
Werder Bremen
0-1
Mainz 05
VfB Stuttgart
1-3
Wolfsburg
Fortuna Dusseldorf
2-0
St. Pauli
Paderborn
2-2
Osnabrück
Heidenheim
0-2
Bochum
Hannover 96
3-1
Jahn Regensburg
FK Lviv
1-0
Minai
Semifinal
Ahrobiznes Volochysk
0-3
Dynamo Kyiv
Oleksandria
1-1* f
Zorya Luhansk

Zorya Luhansk vidare efter 4-3 på straffar.

MTK
0-1
Kisvárda
Diósgyőr
2-1
Puskás
Mezőkövesd-Zsóry
1-3
Fehérvár
Paksi SE
2-0
Honvéd
Mästerskapsserien
Sturm Graz
0-1
Wolfsberger AC
Swarovski Tirol
3-2
Salzburg
LASK
1-1
Rapid Wien

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.