ecst.se fotboll

Resultatservice

Måndag 5 april 2021

Tävlingar

26

Matcher

82

Resultat

82

Status

100%

Tisdag 6 april 2021 11:53

Resultatservice April 2021

 

Kvartsfinal, match 2:2
BKMA
1-2
Alashkert

Alashkert vidare med sammanlagt 6-1.

OH Leuven
2-3
Genk
Zulte-Waregem
2-1
AS Eupen
Royal Antwerp
1-4
Anderlecht
Olimpik Sarajevo
1-1
Velež
Mästerskapsserien
AEK Larnaca
2-1
Anorthosis
Apollon
1-0
Omonia Nicosia
Mästerskapsserien
København
2-1
Randers
Midtjylland
1-0
Brøndby
Nedflyttningsserien
AaB
3-2
SønderjyskE
Everton
1-1
Crystal Palace
Wolverhampton Wanderers
2-3
West Ham United
Middlesbrough
1-1
Watford
Blackburn Rovers
0-2
AFC Bournemouth
Coventry City
3-1
Bristol City
Luton Town
1-2
Barnsley
Nottingham Forest
3-1
Queens Park Rangers
Reading
3-1
Derby County
Rotherham United
0-3
Wycombe Wanderers
Stoke City
1-2
Millwall
Swansea City
0-1
Preston North End
Sheffield Wednesday
5-0
Cardiff City
AFC Wimbledon
0-1
Fleetwood Town
Blackpool
4-1
Gillingham
Bristol Rovers
2-1
Doncaster Rovers
Burton Albion
2-1
Swindon Town
Hull City
3-0
Northampton Town
Milton Keynes Dons
0-2
Crewe Alexandra
Oxford United
1-2
Accrington Stanley
Peterborough United
1-1
Sunderland
Rochdale
0-0
Ipswich Town
Shrewsbury Town
3-0
Plymouth Argyle
Wigan Athletic
0-1
Portsmouth
Colchester United
1-1
Barrow
Crawley Town
1-4
Oldham Athletic
Exeter City
0-0
Mansfield Town
Forest Green Rovers
0-2
Salford City
Grimsby Town
1-1
Cheltenham Town
Harrogate Town
0-2
Port Vale
Leyton Orient
0-0
Walsall
Newport County
1-0
Bolton Wanderers
Stevenage
1-1
Bradford City
Tranmere Rovers
1-1
Cambridge United
Auxerre
1-1
Le Havre
Nedflyttningsserien
Beitar Jerusalem
3-1
Hapoel Kfar Saba
Pordenone
3-0
Virtus Entella
Cosenza
0-1
Cremonese
Ascoli
2-1
Vicenza
Pisa
0-1
Lecce
Monza
1-1
Pescara
Cittadella
1-1
Reggina
Reggiana
2-2
Brescia
SPAL
1-1
Venezia
Salernitana
1-0
Frosinone
Kyzyl-Zhar
2-0
Shakhter Karagandy
Kairat
2-2
Taraz
Ordabasy
2-1
Akzhayik
Tobol
1-1
Astana
Gjilani
5-1
Besa Pejë
Wiltz
2-0
Rodange
Differdange 03
0-1
Hostert
Jeunesse d'Esch
1-1
Etzella Ettelbrück
Racing
1-0
Mondorf-les-Bains
UT Pétange
1-0
Progrès Niederkorn
F91 Dudelange
2-3
Swift Hesperange
Górnik Zabrze
1-2
Warta Poznań
Podbeskidzie
2-0
Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok
0-1
Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk
3-1
Zagłębie Lubin
Farense
1-2
Sporting Braga
Benfica
1-0
Marítimo
Moreirense
1-1
Sporting CP
Chindia Târgovişte
1-0
Voluntari
CFR Cluj
1-0
Dinamo Bucureşti
Zenit Samkt-Petersburg
2-0
Khimki
Basel
1-2
Vaduz
Trejde omgången
Queen of the South
1-3
Hibernian
Barcelona
1-0
Real Valladolid
FC Cartagena
2-1
Alcorcón
Fuenlabrada
0-1
Real Zaragoza
Fenerbahçe
1-0
Denizlispor
St. Pauli
2-0
Eintracht Braunschweig

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.