ecst.se fotboll

Resultatservice

Söndag 25 april 2021

Tävlingar

55

Matcher

166

Resultat

166

Status

100%

Söndag 25 april 2021 22:57

Resultatservice April 2021

 

Mästerskapsserien
Atlètic Club d'Escaldes
1-4
Inter Club d'Escaldes
Sant Julià
2-0
FC Santa Coloma
Nedflyttningsserien
Carroi
1-1
Engordany
UE Santa Coloma
9-0
Penya Encarnada
Pyunik
1-2
Ararat
Urartu
0-0
Ararat-Armenia
Qəbələ
0-5
Qarabag
Keşlə
1-0
Səbail
Sabah
2-2
Neftçi
Zira
0-0
Sumqayıt
Final
Standard Liège
1-2
Genk
Tuzla City
2-0
Radnik Bijeljina
Željezničar
1-2
Olimpik Sarajevo
Borac Banja Luka
2-1
Široki Brijeg
Isloch
1-4
BATE Borisov
Shakhtyor Soligorsk
4-1
Ruh Brest
Gomel
1-1
Torpedo BelAZ
Levski Sofia
0-2
CSKA Sofia
Tsarsko selo
4-0
Arda
Mästerskapsserien
Apollon
3-1
AEK Larnaca
Nedflyttningsserien
Ethnikos Achna
1-1
APOEL
Mästerskapsserien
Brøndby
2-0
Randers
AGF
1-2
FC København
Nedflyttningsserien
Horsens
1-0
AaB
SønderjyskE
1-0
Vejle
OB
2-0
Lyngby
Wolverhampton Wanderers
0-4
Burnley
Leeds United
0-0
Manchester United
Aston Villa
2-2
West Bromwich Albion
Reading
2-2
Swansea City
Bristol City
2-3
Luton Town
Final
Manchester City
1-0
Tottenham Hotspur
Vaprus
1-3
Paide
Trans
2-0
Kuressaare
Flora
0-0
FCI Levadia
Nõmme Kalju
4-1
Tammeka
Nice
3-1
Montpellier
Lens
2-1
Nîmes Olympique
Lorient
4-1
Girondins Bordeaux
Stade rennais
5-1
Dijon
Strasbourg
1-2
Nantes
Angers
0-1
Monaco
Olympique lyonnais
2-3
Lille
B36
2-1
EB / Streymur
TB
0-4
HB
ÍF
1-4
B68
1-2
NSÍ
07 Vestur
2-4
Víkingur
Samgurali
2-0
Dinamo Tbilisi
Dinamo Batumi
1-1
Torpedo Kutaisi
College 1975
0-2
Glacis United
Manchester 62
4-0
Europa Point
PAOK
0-0
Panathinaikos
Asteras Tripolis
1-1
Aris
Olympiakos
2-0
AEK
Första omgången
Hamar
0-3
Vestri
KFB
0-5
Stokkseyri
ÍBV
4-1
Reynir
Snæfell
1-5
Skallagrímur
Vatnaliljur
2-3
ÍH
Ægir
4-0
Uppsveitir
KM
0-4
Haukar
Mästerskapsserien
Ashdod
0-0
Maccabi Petah Tikva
Ironi Kiryat Shmona
2-0
Maccabi Tel Aviv
Nedflyttningsserien
Bnei Yehuda
2-3
Hapoel Hadera
Benevento
2-4
Udinese
Fiorentina
1-1
Juventus
Internazionale
1-0
Hellas Verona
Cagliari
3-2
Roma
Atalanta
5-0
Bologna
Drita
1-2
Prishtina
Ballkani
1-0
Gjilani
Llapi
2-1
Trepça'89
Rijeka
0-0
Osijek
Dinamo Zagreb
2-0
Hajduk Split
Riga
0-3
Rīgas FS
Banga
1-5
Kauno Žalgiris
Panevėžys
0-0
Sūduva
Racing
3-0
Differdange 03
UNA Strassen
1-1
Rodange
F91 Dudelange
1-1
Hostert
UT Pétange
0-1
Mondorf-les-Bains
Progrès Niederkorn
3-2
Victoria Rosport
Fola Esch
2-2
Swift Hesperange
Petrovac
3-1
Rudar
Sutjeska
0-0
Jezero
Dečić
3-1
Zeta
OFK Titograd
0-2
Budućnost
Podgorica
1-0
Iskra
Emmen
3-1
Heracles
ADO Den Haag
0-3
Fortuna Sittard
Ajax
2-0
AZ
Twente
1-2
Utrecht
Feyenoord
0-0
Vitesse
Pelister
1-0
Renova
Vardar
1-0
Belasica
Shkendija
3-1
Borec
Shkupi
2-0
Rabotnički
Makedonija GjP
2-3
Struga
Warta Poznań
2-0
Jagiellonia Białystok
Stal Mielec
1-0
Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk
0-1
Legia Warszawa
Boavista
0-1
Marítimo
Rio Ave
1-1
Paços de Ferreira
Sporting Braga
0-1
Sporting CP
Mästerskapsserien
Botoşani
2-1
Academica Clinceni
FCSB
1-2
Sepsi
Nedflyttningsserien
Chindia Târgovişte
2-0
Politehnica Iași
Ufa
2-3
Sochi
Spartak Moscow
1-0
CSKA Moscow
Rostov
1-0
Arsenal Tula
Rubin Kazan
0-1
Krasnodar
Juvenes / Dogana
4-0
Cailungo
Fiorentino
0-0
Libertas
Virtus
1-1
La Fiorita
Lugano
0-1
Servette
Luzern
3-1
Zürich
Young Boys
2-1
Sion
Vojvodina
1-2
Metalac GM
Radnik Surdulica
0-0
Radnički Niš
Inđija
1-5
Crvena Zvezda
Partizan
2-1
Spartak Subotica
Kvartsfinal
Aberdeen
0-3
Dundee United
Rangers
1-1* f
St. Johnstone

St. Johnstone vidare efter 4-2 på straffar.

Mästerskapsserien
Žilina
2-3
Slovan Bratislava
Aluminij
0-2
Tabor Sežana
Mura
3-0
Olimpija
Huesca
0-2
Getafe
Villarreal
1-2
Barcelona
Celta Vigo
2-1
Osasuna
Sevilla
2-1
Granada
Athletic Club
2-1
Atlético Madrid
Real Oviedo
0-1
Girona
Mirandés
1-1
Almería
Alcorcón
1-2
Leganes
Tenerife
1-1
Castellón
IFK Norrköping
2-1
Halmstad
Kalmar FF
1-0
Örebro
Varberg
1-3
Djurgården
AIK
2-0
Hammarby
Malmö FF
1-1
Östersund
Landskrona
1-1
Akropolis
AFC Eskilstuna
0-0
GAIS
Zlín
0-4
Pardubice
Karviná
0-1
Příbram
Zbrojovka Brno
0-0
Teplice
Sparta Praha
4-2
Opava
Bohemians 1905
0-0
Slavia Praha
Yeni Malatyaspor
2-1
Ankaragücü
Gaziantep FK
2-3
BB Erzurumspor
Istanbul Basaksehir
0-0
Alanyaspor
Fenerbahçe
3-2
Kasımpaşa
RB Leipzig
2-0
VfB Stuttgart
Borussia Mönchengladbach
5-0
Arminia Bielefeld
Sandhausen
4-2
Hannover 96
Jahn Regensburg
1-1
Hamburger SV
St. Pauli
2-1
Greuther Fürth
Mästerskapsserien
Zorya
2-1
Olimpik Donetsk
Dynamo Kyiv
5-0
Inhulets'
Oleksandria
2-0
Shakhtar Donetsk
Budafoki MTE
2-9
Paksi SE
Fehérvár
1-2
Ferencvaros
Honvéd
2-2
Mezőkövesd-Zsóry
Mästerskapsserien
Rapid Wien
4-0
Swarovski Tirol
Wolfsberger AC
1-2
Salzburg
Sturm Graz
3-1
LASK

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.