ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 24 april 2021

Tävlingar

55

Matcher

189

Resultat

189

Status

100%

Söndag 25 april 2021 00:01

Resultatservice April 2021

 

Kastrioti Krujë
0-0
Laçi
Bylis
1-0
Apolonia Fier
Vllaznia Shkodër
2-1
Skënderbeu Korçë
Teuta Durrës
0-2
Tirana
Partizani Tirana
4-0
Kukësi
Sloboda Tuzla
1-0
Mladost Doboj Kakanj
Velež
2-1
Krupa na Vrbasu
Zrinjski
1-1
FK Sarajevo
Dinamo Brest
0-0
Vitebsk
Energetyk-BGU
1-1
Neman Grodno
FK Minsk
1-3
Dinamo Minsk
Etar
1-1
Slavia Sofia
Montana
1-1
Beroe
Nedflyttningsserien
Karmiotissa
0-6
Pafos
Enosis
3-3
Nea Salamis
Liverpool
1-1
Newcastle United
West Ham United
0-1
Chelsea
Sheffield United
1-0
Brighton & Hove Albion
AFC Bournemouth
0-1
Brentford
Barnsley
1-0
Rotherham United
Blackburn Rovers
5-2
Huddersfield Town
Cardiff City
2-1
Wycombe Wanderers
Coventry City
0-1
Preston North End
Derby County
1-2
Birmingham City
Middlesbrough
3-1
Sheffield Wednesday
Nottingham Forest
1-1
Stoke City
Queens Park Rangers
1-3
Norwich City
Watford
1-0
Millwall
Portsmouth
1-0
Bristol Rovers
Blackpool
0-1
Shrewsbury Town
Charlton Athletic
0-1
Peterborough United
Crewe Alexandra
1-1
Rochdale
Doncaster Rovers
0-1
Fleetwood Town
Gillingham
2-2
Northampton Town
Ipswich Town
0-0
AFC Wimbledon
Lincoln City
1-2
Hull City
Milton Keynes Dons
5-0
Swindon Town
Oxford United
3-1
Plymouth Argyle
Sunderland
3-3
Accrington Stanley
Wigan Athletic
1-1
Burton Albion
Cambridge United
0-1
Stevenage
Carlisle United
1-1
Harrogate Town
Cheltenham Town
1-0
Colchester United
Crawley Town
0-0
Forest Green Rovers
Exeter City
0-0
Newport County
Morecambe
0-1
Bolton Wanderers
Oldham Athletic
1-2
Grimsby Town
Port Vale
2-1
Bradford City
Salford City
2-0
Mansfield Town
Scunthorpe United
0-2
Walsall
Southend United
2-1
Leyton Orient
Tranmere Rovers
1-0
Barrow
Legion
2-1
Tulevik
HJK
4-2
Honka
Inter Turku
1-0
KuPS
Saint-Étienne
1-2
Stade brestois 29
Metz
1-3
Paris Saint-Germain
Troyes
3-1
Grenoble Foot 38
Ajaccio
2-2
Amiens SC
Auxerre
2-1
Dunkerque
Chambly
1-1
Nancy
EA Guingamp
0-0
Paris FC
Rodez
1-1
Le Havre
Sochaux
1-0
Caen
Valenciennes
1-1
Chamois niortais
Shukura
1-1
Dila
Samtredia
2-1
Telavi
Lokomotivi Tbilisi
0-1
Saburtalo
Lincoln Red Imps
0-1
St Joseph's
Nedflyttningsserien
PAS Giannina
0-1
Panaitolikos
AEL
0-1
OFI
Atromitos
0-0
Lamia
Dundalk
2-1
Drogheda United
Waterford
1-0
Longford Town
Sligo Rovers
0-1
Derry City
Selfoss
0-1
Kórdrengir
Víkingur Ólafsvík
18-0
Gullfálkinn
Ýmir
1-2
KFR
Berserkir
5-6 f
KFS
Kría
13-1
Afríka
Dalvík / Reynir
7-1
Samherjar
Höttur / Huginn
7-1
Einherji
Kormákur / Hvöt
2-3
Hamrarnir
Álafoss
2-1
GG
Fram
8-0
Hörður Í.
SR
1-0
RB
Nedflyttningsserien
Hapoel Haifa
1-0
Bnei Sakhnin
Hapoel Kfar Saba
0-1
Maccabi Netanya
Hapoel Tel Aviv
0-0
Beitar Jerusalem
Genoa
2-0
Spezia
Parma
3-4
Crotone
Sassuolo
1-0
Sampdoria
Pordenone
2-2
Pisa
Kyzyl-Zhar
3-0
Zhetysu
Akzhayik
1-0
Aktobe
Ordabasy
4-2
Kaisar
Arbëria
2-1
Besa Pejë
Drenica Skënderaj
1-1
Feronikeli
Šibenik
2-0
Slaven Koprivnica
HNK Gorica
4-2
Lokomotiva Zagreb
Noah Jūrmala
0-5
Spartaks Jūrmala
Metta / LU
1-1
Valmiera / BSS
Hegelmann Litauen
1-1
Džiugas Telšiai
Nevėžis
0-1
Dainava
Wiltz
1-0
Jeunesse d'Esch
Milsami
3-0
Dacia-Buiucani
Sheriff
2-0
Sfîntul Gheorghe
Heerenveen
0-2
PEC Zwolle
PSV
1-0
Groningen
Sparta Rotterdam
2-0
VVV
Ballymena United
1-2
Coleraine
Cliftonville
5-0
Carrick Rangers
Dungannon Swifts
0-2
Crusaders
Warrenpoint Town
1-3
Portadown
Glenavon
3-2
Linfield
Sileks
3-2
Akademija Pandev
Górnik Zabrze
0-2
Wisła Płock
Zagłębie Lubin
2-2
Piast Gliwice
Wisła Kraków
0-0
Cracovia Kraków
Mästerskapsserien
CFR Cluj
1-2
Universitatea Craiova
Nedflyttningsserien
Astra
0-1
Argeș
Ural
1-1
Akhmat Grozny
Zenit Sankt-Petersburg
6-0
Rotor Volgograd
Dinamo Moskva
0-1
Khimki
Tambov
2-5
Lokomotiv Moskva
Tre Fiori
2-1
Tre Penne
Domagnano
2-2
Folgore
Pennarossa
1-2
Faetano
Murata
3-0
Cosmos
St. Gallen
1-0
Vaduz
Lausanne Sport
3-3
Basel
Rad Beograd
3-0
Bačka Palanka
Javor Ivanjica
2-0
Mačva Šabac
Napredak
5-0
Proleter Novi Sad
Mladost Lučani
2-1
Bačka Topola
Voždovac
2-1
Čukarički
Hibernian
*2-2 f
Motherwell

Hibernian vidare efter 4-2 på straffar.

Mästerskapsserien
Zlaté Moravce
0-1
DAC
Spartak Trnava
2-0
Trenčín
Nedflyttningsserien
Ružomberok
2-1
Sereď
Senica
1-1
Zemplín Michalovce
Pohronie
0-0
Nitra
Bravo
0-1
Maribor
Domžale
3-1
Celje
Koper
0-0
Gorica
Elche
1-0
Levante
Real Valladolid
1-1
Cádiz
Valencia
1-1
Deportivo Alavés
Real Madrid
0-0
Real Betis
UD Logroñés
0-1
FC Cartagena
Málaga
0-1
Fuenlabrada
Espanyol
4-0
Las Palmas
Ponferradina
2-0
Lugo
Häcken
1-2
Sirius
Trelleborg
1-1
Örgryte
GIF Sundsvall
2-0
Norrby
IFK Värnamo
1-0
Brage
Öster
2-1
Falkenberg
Sigma Olomouc
0-2
Baník Ostrava
České Budějovice
0-2
Jablonec
Mladá Boleslav
0-1
Slovan Liberec
Viktoria Plzen
2-1
Slovácko
Konyaspor
0-0
Hatayspor
Trabzonspor
2-0
Fatih Karagümrük
Denizlispor
1-1
Sivasspor
Beşiktaş
3-1
Kayserispor
Antalyaspor
0-1
Galatasaray
Wolfsburg
0-2
Borussia Dortmund
Freiburg
1-1
Hoffenheim
1. FC Union Berlin
3-1
Werder Bremen
Mainz 05
2-1
Bayern München
Bayer Leverkusen
3-1
Eintracht Frankfurt
Paderborn
2-1
Fortuna Dusseldorf
Osnabrück
1-3
Holstein Kiel
1. FC Nürnberg
3-1
Heidenheim
Dnipro-1
3-0
Minai
Kolos Kovalivka
3-0
Vorskla Poltava
FK Lviv
1-0
Desna
Puskás
1-4
Zalaegerszegi TE
Kisvárda
0-1
Diósgyőr
Újpest
1-3
MTK
Mästerskapsserien
Bala Town
1-0
Barry Town United
Penybont
2-0
Caernarfon Town
The New Saints
1-4
Connah's Quay
Nedflyttningsserien
Newtown
5-0
Cefn Druids
Haverfordwest County
0-0
Flint Town United
Nedflyttningsserien
Ried
2-1
St. Pölten
Rheindorf Altach
2-2
Hartberg
Admira
0-2
Austria Wien

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.