ecst.se fotboll

Resultatservice

Söndag 11 april 2021

Tävlingar

52

Matcher

153

Resultat

153

Status

100%

Söndag 11 april 2021 22:57

Resultatservice April 2021

 

Partizani Tirana
3-0
Bylis
Carroi
0-3
Sant Julià
Inter Club d'Escaldes
0-0
Engordany
Atlètic Club d'Escaldes
0-2
FC Santa Coloma
Shirak
0-0
Alashkert
Zira
0-0
Keşlə
Qarabag
4-1
Sumqayıt
Genk
4-0
Sint-Truiden
Waasland-Beveren
3-4
Kortrijk
Anderlecht
2-1
Club Brugge
Beerschot
1-2
KV Oostende
Tuzla City
1-0
Sloboda Tuzla
Široki Brijeg
2-2
Krupa na Vrbasu
Borac Banja Luka
3-0
Olimpik Sarajevo
FK Minsk
2-2
BATE Borisov
Gomel
2-0
Neman Grodno
Slavia Mozyr
0-2
Vitebsk
Shakhtyor Soligorsk
3-0
Smorgon
Cherno More
0-0
Levski Sofia
Mästerskapsserien
AEK
0-1
AEL
Omonia
2-0
Olympiakos
Mästerskapsserien
Randers
3-4
Nordsjælland
Brøndby
1-3
København
AGF
1-4
Midtjylland
Nedflyttningsserien
SønderjyskE
2-3
Horsens
Burnley
1-2
Newcastle United
West Ham United
3-2
Leicester City
Tottenham Hotspur
1-3
Manchester United
Sheffield United
0-3
Arsenal
Vaprus
1-2
Tammeka
Trans
6-2
Tulevik
Nõmme Kalju
0-1
FCI Levadia
Legion
1-2
Flora
Stade rennais
1-0
Nantes
Stade brestois 29
1-1
Nîmes Olympique
Lens
4-1
Lorient
Nice
0-0
Stade Reims
Saint-Etienne
4-1
Girondins Bordeaux
Monaco
3-0
Dijon
Olympique lyonnais
3-0
Angers
Amiens
1-0
Rodez
B36
1-1
Víkingur
3-0
EB / Streymur
ÍF
3-0
NSÍ
B68
2-2
TB
HB
7-0
07 Vestur
Dinamo Tbilisi
2-1
Samtredia
Saburtalo
2-2
Shukura
Torpedo Kutaisi
1-3
Lokomotivi Tbilisi
Mästerskapsserien
Lions Gibraltar
0-4
Mons Calpe
Nedflyttningsserien
Glacis United
3-1
Europa Point
Mästerskapsserien
Aris
1-3
AEK
Asteras Tripolis
1-1
PAOK
Olympiakos
3-1
Panathinaikos
Mästerskapsserien
Maccabi Tel Aviv
3-1
Maccabi Petah Tikva
Nedflyttningsserien
Hapoel Kfar Saba
1-2
Hapoel Hadera
Internazionale
1-0
Cagliari
Juventus
3-1
Genoa
Hellas Verona
0-1
Lazio
Sampdoria
0-2
Napoli
Roma
1-0
Bologna
Fiorentina
2-3
Atalanta
Reggina
3-0
Vicenza
Venezia
3-0
Cosenza
Llapi
2-4
Drita
Drenica Skënderaj
0-1
Prishtina
Slaven Koprivnica
2-2
Osijek
Istra 1961
0-1
Hajduk Split
Lokomotiva Zagreb
0-2
Dinamo Zagreb
Ventspils
0-1
BFC Daugavpils
Spartaks Jūrmala
0-1
Rīgas FS
Kauno Žalgiris
0-1
Žalgiris
Progrès Niederkorn
2-0
Wiltz
Mondorf-les-Bains
1-4
UNA Strassen
Hostert
1-1
Jeunesse d'Esch
Rodange
1-3
Differdange 03
Dinamo-Auto
1-0
Codru Lozova
Speranţa Nisporeni
0-3
Sfîntul Gheorghe
Dacia-Buiucani
0-4
Sheriff
Zeta
0-1
Jezero
OFK Titograd
0-0
Rudar
Podgorica
0-1
Petrovac
Sutjeska
0-1
Budućnost
Dečić
0-0
Iskra
Utrecht
1-2
Feyenoord
Groningen
0-2
Heerenveen
VVV
0-2
PSV
RKC Waalwijk
0-1
Ajax
Borec
0-1
Struga
Belasica
0-3
Makedonija GjP
Akademija Pandev
0-1
Shkupi
Renova
0-3
Shkendija
Sileks
6-0
Vardar
Zagłębie Lubin
2-1
Podbeskidzie
Lech Poznań
0-0
Legia Warszawa
Gil Vicente
1-2
Moreirense
Santa Clara
5-1
Nacional
Sporting Braga
1-1
Belenenses
Sporting CP
1-1
Famalicão
Universitatea Craiova
0-0
CFR Cluj
Arsenal Tula
1-0
FK Krasnodar
Dinamo Moskva
2-2
Ural
Sochi
1-2
Zenit Sankt-Petersburg
Lokomotiv Moskva
2-0
Spartak Moskva
Tre Penne
2-1
Cosmos
Cailungo
1-2
Virtus
Pennarossa
1-1
Tre Fiori
Vaduz
3-0
Sion
Young Boys
2-0
St. Gallen
Zürich
1-2
Servette
Javor Ivanjica
1-5
Crvena Zvezda
Partizan
2-0
Radnički Niš
Rangers
2-1
Hibernian
Mästerskapsserien
DAC
2-2
Slovan Bratislava
Villarreal
1-2
Osasuna
Valencia
2-2
Real Sociedad
Real Valladolid
1-2
Granada
Real Betis
1-1
Atlético Madrid
Málaga
2-0
Albacete
Real Zaragoza
2-1
Almería
Mallorca
2-0
Lugo
Mirandés
0-1
UD Logroñés
Sabadell
1-1
FC Cartagena
Espanyol
2-1
Leganes
Halmstad
1-0
Häcken
Mjällby
0-0
Varberg
Elfsborg
0-2
Djurgården
IFK Norrköping
1-1
Sirius
Akropolis
1-1
Brage
Örgryte
0-1
Öster
Jönköpings Södra
5-1
Vasalund
Trelleborg
2-1
Norrby
České Budějovice
0-2
Zbrojovka Brno
Teplice
1-3
Mladá Boleslav
Slavia Praha
2-0
Sparta Praha
Sivasspor
3-1
Konyaspor
Ankaragücü
2-1
Gençlerbirliği
Kayserispor
0-1
Antalyaspor
BB Erzurumspor
2-4
Beşiktaş
Schalke 04
1-0
Augsburg
1. FC Köln
2-3
Mainz 05
Hannover 96
1-3
Heidenheim
Osnabrück
0-4
Eintracht Braunschweig
Würzburger Kickers
1-1
1. FC Nürnberg
Vorskla Poltava
2-1
FK Lviv
Zorya Luhansk
2-0
Inhulets
Rukh Vynnyky
2-0
Minai
Olimpik Donetsk
1-2
Kolos Kovalivka
Diósgyőr
1-4
Paksi SE
Zalaegerszegi TE
0-1
Honvéd
Mästerskapsserien
LASK
2-1
Wolfsberger AC
Sturm Graz
3-2
Swarovski Tirol
Rapid Wien
0-3
Salzburg

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.