ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 2 september 2020
Slut: -

1+7

omgångar

54/69

spelade matcher

102

lag

Final

Visa matchfakta

Semifinaler

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången 18.10.2020, 23:59

Visa matchfakta
Fredag 16 oktober 2020
Swift Hesperange
4-0
Blo-Wäiss Izeg
Lördag 17 oktober 2020
Pratzerthal-Redange
0-4
Fola Esch
Koerich
2-4
Atert Bissen
Jeunesse Gilsdorf
1-2
Etzella Ettelbrück
CeBra 01
2-3
UNA Strassen
Feulen
0-1
Hostert
Ehlerange
4-3
Berdenia Berbourg
Young Boys
0-6
Mondorf-les-Bains
Söndag 18 oktober 2020
Daring Echternach
1-3
Union Mertert
Green Boys
0-8
Wiltz
Obercorn
*
Esch

Obercorn vidare efter 5-4 på straffar.

Wincrange
0-2
Rodange

Norden
1-2
RM Hamm Benfica
Avenir Beggen
3-2 f
Mondercange
Kischpelt Wilwerwiltz
0-10
Rumelange
Sporting Mertzig
0-5
F91 Dudelange
Schengen
1-5
Differdange 03
Jeunesse d'Esch
6-0
Noertzange
Jeunesse Schieren
1-2
UT Pétange
Union Kayl-Tétange
3-4
Yellow Boys Weiler
Munsbach
2-4
Alisontia Steinsel
Lorentzweiler
2-0
Marisca Mersch
Racing Troisvierges
0-11
Racing
Kehlen
0-2
Progrès Niederkorn
Luxembourg-Porto
2-5
Victoria Rosport
Red Black Egalité
Inst
Blô-Weiss Medernach
Stengefort
1-3
Jeunesse Junglinster
Erpeldange
1-3
Schifflange
Rupensia Lusitanos
0-4
Jeunesse Canach
Grevenmacher
2-3
UN Käerjéng
Syra Mensdorf
1-0
Mamer
Sanem
2-0
Bettembourg

Första omgången 09.09.2020, 22:53

Visa matchfakta
Onsdag 9 september 2020
Clemency
1-3
Jeunesse Schieren
Moutfort / Medingen
1-4
Red Black Egalité
Colmarberg
1-5
Sporting Mertzig
Red Boys Aspelt
0-1
Koerich
Minerva Lintgen
1-2
Blo-Wäiss Izeg
Green Boys
2-1
Berdorf Consdorf
Tricolore Gasperich
1-2
Feulen
Rupensia Lusitanos
1-0
Alliance Aischdall
Grevenmacher
6-2
URB
The Belval Belvaux
2-3
Norden
Luxembourg-Porto
4-3
Koeppchen
Claravallis Clervaux
2-3
Noertzange
Bourscheid
1-2
Munsbach
Olympia Christnach
0-5
Wincrange
Reisdorf
0-5
CeBra 01
Schouweiler
2-3
Sanem
Ehlerange
3-0
Kopstal 33
Bastendorf
3-4
Stengefort
Les Ardoisiers Perlé
1-4
Schengen
Kischpelt Wilwerwiltz
4-2
Minière Lasauvage
Jeunesse Gilsdorf
3-2
Résidence Walferdange
Syra Mensdorf
8-0
Boevange / Attert
Luna Obercorn
0-2
Union Kayl-Tétange
Avenir Beggen
*2-2 f
Jeunesse Useldange

Avenir Beggen vidare efter 5-4 på straffar.

SC Ell
1-5
Lorentzweiler
Brouch
2-3
Pratzerthal-Redange
Les Aiglons Dalheim
1-3
Erpeldange
Folschette
0-2
Obercorn
Kehlen
1-0
Hosingen
Rambrouch
0-5
Young Boys
Sandweiler
20:00
Daring Echternach
Racing Troisvierges
2-1
Sporting Bertrange

Kvalomgång 02.09.2020, 23:59

Visa matchfakta
Onsdag 2 september 2020
FC Schengen
4-3
Jeunesse Biwer
Claravallis Clervaux
4-2
FC Biekerech
Orania Vianden
0-1
FC Munsbach
Excelsior Grevels
1-3
Green Boys
Jeunesse Gilsdorf
4-2 f
Racing Heiderscheid-Eschdorf
US Moutfort-Medingen
*3-3 f
Red Star Merl-Belair

US Moutfort-Medingen vidare efter 5-4 på straffar.

 

Skytteliga

-
Not:
-