ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 28 augusti 2020
Slut: 26 maj 2021

6

omgångar

43/63

spelade matcher

64

lag

Final

Visa matchfakta

Semifinaler

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången 18.10.2020, 23:59

Visa matchfakta
Fredag 16 oktober 2020
Admira
2-2*
Kapfenberger SV

Kapfenberger SV vidare efter 4-3 på straffar.

Swarovski Tirol
0-1
Floridsdorfer AC
Lafnitz
2-4
Austria Klagenfurt
Horn
0-3
Elektra
Wiener SC
1-3
Austria Wien
Lördag 17 oktober 2020
St. Pölten
0-3
Salzburg
Hohenems
1-2
Sturm Graz
Gmünd
3-4 f
Hartberg
Wacker Innsbruck
1-0
Stripfing
Rheindorf Altach
7-0
Seekirchen
Wiener Neustadt
1-5
Rapid Wien
LASK
3-0
Wörgl
First Vienna
3-2
Vorwärts Steyr
Söndag 18 oktober 2020
Wolfsberger AC
*2-2 f
Ried

Wolfsberger AC vidare efter 4-3 på straffar.

Tisdag 3 november 2020
Allerheiligen
18:00
Amstetten
Onsdag 4 november 2020
SVG Reichenau
18:00
Blau-Weiß Linz

Första omgången 16.09.2020, 22:57

Visa matchfakta
Fredag 28 augusti 2020
Mattersburg
Inst
Gmünd

Wolfsberger AC
5-2 f
Neusiedl

First Vienna
4-0
Mannsdorf-Großenzersdorf

Wörgl
4-2
Union Vöcklamarkt

Austria Klagenfurt
7-1
Stadl-Paura

Gleisdorf 09
1-1* f
Ried

Information Ried vidare efter 5-3 på straffar.

Gurten
Inst
Rheindorf Altach

Hertha
9-3
Admira

Treibach
1-2
Horn

Grödig
1-2
Amstetten

Wiener SC
Inst
St. Jakob Rosental

Weiz
Inst
Elektra

Kapfenberger SV
5-1
Anif

SV Wallern
Inst
SVG Reichenau

Vorwärts Steyr
Inst
Bruck / Leitha

Sturm Graz
8-0
SV Innsbruck

Lördag 29 augusti 2020
Schwarz-Weiß Bregenz
Inst
Salzburg

Deutschkreutz
Inst
Wiener Neustadt

Wolfsberg
1-3
St. Pölten

Dornbirn
1-3
Allerheiligen

Floridsdorfer AC
3-0
Draßburg

Bad Gleichenberg
0-1 f
Lafnitz

Schrems
1-3
Wacker Innsbruck

Austria Lustenau
1-2
Stripfing

Swarovski Tirol
3-1
St. Anna

Siegendorf
0-3
LASK

Söndag 30 augusti 2020
Dornbirner SV
0-7
Hartberg

Austria Wien
5-0
Retz

Schwaz
Inst
Hohenems

Rapid Wien
5-0
TSV St. Johann

Grazer AK
0-1
Seekirchen

Blau-Weiß Linz
5-1
Team Wiener Linien

Tisdag 8 september 2020
Deutschkreutz
0-3
Wiener Neustadt
Onsdag 9 september 2020
Wiener SC
5-0
St. Jakob Rosental
Vorwärts Steyr
1-0
Bruck / Leitha
Schwarz-Weiß Bregenz
0-10
Salzburg
Lördag 12 september 2020
SV Wallern
0-1
SVG Reichenau
Onsdag 16 september 2020
Schwaz
Inst
Hohenems
Gurten
1-3
Rheindorf Altach
Tisdag 22 september 2020
Weiz
19:30
Elektra

 

Skytteliga

-
Not:
-