ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 12 september 2020

54

tävlingar

357

matcher

357

resultat

0

matchfakta

 

Gandzasar
0-2
Pyunik
Səbail
1-2
Zira
Mechelen
0-1
Oostende
Leuven
1-0
Standard Liège
Club Brugge
4-1
Waasland-Beveren
Tredje omgången
Houtvenne
1-1*
Heur Tongeren

Heur Tongeren vidare efter 4-3 på straffar.

Marloie Sport
1-3
RAAL La Louvière
Union Namur
1-2
Jette
PAC Buzet
2-3
Hoogstraten
Harelbeke
0-1
Olympia Wijgmaal
Thes Sport
3-0
Toekomst Menen
Hades
3-1
Herk
KRC Gent
3-1
VW Hamme
Olympic Charleroi
6-3
Sprimont
City Pirates Antwerpen
3-0
Wolvertem Merchtem
Rochefort
4-1
Westhoek
Heist
3-0
Onhaye
Ronse
1-2
Blankenberge
RES Durbuy
*0-0
Verlaine

RES Durbuy vidare efter 5-4 på straffar.

Esperanza Pelt
5-3
Spouwen-Mopertingen
Bertem-Leefdaal
0-1
Dender
Olimpik Sarajevo
2-1
Velež
Zrinjski
2-0
Mladost Doboj Kakanj
Ruh Brest
2-3
Neman Grodno
BATE Borisov
5-2
Smolevichy-STI
Shakhtyor Soligorsk
5-0
Vitebsk
Dinamo Minsk
2-4
Dinamo Brest
Cherno More
1-1
CSKA Sofia
Ludogorets
3-1
Lokomotiv Plovdiv
APOEL
1-0
AEL
Anorthosis
1-1
Omonia
Apollon
1-0
Pafos
Fulham
0-3
Arsenal
Crystal Palace
1-0
Southampton
Liverpool
4-3
Leeds United
West Ham United
0-2
Newcastle United
Birmingham City
1-0
Brentford
Wycombe Wanderers
0-1
Rotherham United
AFC Bournemouth
3-2
Blackburn Rovers
Barnsley
0-1
Luton Town
Bristol City
2-1
Coventry City
Cardiff City
0-2
Sheffield Wednesday
Derby County
0-2
Reading
Huddersfield Town
0-1
Norwich City
Millwall
0-0
Stoke City
Preston North End
0-1
Swansea City
Queens Park Rangers
2-0
Nottingham Forest
Accrington Stanley
2-0
Peterborough United
Crewe Alexandra
0-2
Charlton Athletic
Doncaster Rovers
1-1
Milton Keynes Dons
Fleetwood Town
2-1
Burton Albion
Gillingham
0-2
Hull City
Lincoln City
2-0
Oxford United
Northampton Town
2-2
AFC Wimbledon
Plymouth Argyle
1-0
Blackpool
Portsmouth
0-0
Shrewsbury Town
Sunderland
1-1
Bristol Rovers
Swindon Town
3-1
Rochdale
Barrow
1-1
Stevenage
Bolton Wanderers
0-1
Forest Green Rovers
Bradford City
0-0
Colchester United
Cambridge United
3-0
Carlisle United
Cheltenham Town
1-3
Morecambe
Mansfield Town
0-0
Tranmere Rovers
Oldham Athletic
0-1
Leyton Orient
Port Vale
2-0
Crawley Town
Salford City
2-2
Exeter City
Scunthorpe United
1-1
Newport County
Southend United
0-4
Harrogate Town
Walsall
1-0
Grimsby Town
Förkval
Whitley Bay (9)
*wo
Dunston UTS (8)

Whitley Bay tilldelades seger på walkover.

Langley Wanderers
1-1*
Harrow Borough

Harrow Borough vidare efter straffar.

Penrith (9)
1-3
West Allotment Celtic (10)
Kendal Town (8)
0-5
Bishop Auckland (9)
West Auckland Town (9)
*3-3
Ashington (9)

West Auckland Town vidare efter 3-0 på straffar.

Billingham Town (9)
1-2
Stockton Town (9)
Knaresborough Town (9)
1-3
Workington (8)
Crook Town (10)
0-2
Marske United (8)
Thornaby (9)
0-2
Sunderland RCA (9)
Frickley Athletic (8)
3-1
Newcastle Benfield (9)
Hebburn Town (9)
2-2*
Pontefract Collieries (8)

Pontefract Collieries vidare efter 5-4 på straffar.

Guisborough Town (9)
1-2
Tadcaster Albion (8)
Consett (9)
*2-2
Ossett United (8)

Consett vidare efter 5-4 på straffar.

Congleton Town (9)
1-2
Skelmersdale United (9)
Glossop North End (8)
0-3
City of Liverpool (8)
Ramsbottom United (8)
4-1
Irlam (9)
Ashton United (7)
2-0
Squires Gate (9)
Wythenshawe Amateurs (10)
1-4
Trafford (8)
Runcorn Linnets (8)
2-0
Albion Sports (9)
Droylsden (8)
wo*
Litherland REMYCA (9)

Litherland REMYCA tilldelades seger på walkover.

Silsden (9)
2-5
Bootle (9)
Mossley (8)
3-0
St Helens Town (10)
Stocksbridge Park Steels (8)
1-3
Stalybridge Celtic (7)
Northwich Victoria (9)
2-2*
Charnock Richard (9)

Charnock Richard vidare efter 5-4 på straffar.

Colne (8)
0-2
Prescot Cables (8)
Runcorn Town (9)
*1-1
Brighouse Town (8)

Runcorn Town vidare efter 5-4 på straffar.

Warrington Rylands 1906 (9)
1-0
Clitheroe (8)
Marine (8)
2-1
Barnoldswick Town (9)
Widnes (8)
2-3
Longridge Town (9)
Worcester City (9)
2-1
Walsall Wood (9)
OJM Black Country (10)
0-1
Matlock Town (7)
Coventry Sphinx (9)
*0-0
Coleshill Town (8)

Coventry Sphinx vidare efter 4-3 på straffar.

Sutton Coldfield Town (8)
0-1
Belper Town (8)
Kidsgrove Athletic (8)
0-1
Chasetown (8)
Leek Town (8)
2-1
Sporting Khalsa (9)
Westfields (9)
2-0
Whitchurch Alport (9)
Racing Club Warwick (9)
1-1*
Bedworth United (8)

Bedworth United vidare efter 3-2 på straffar.

Market Drayton Town (8)
0-1
Tividale (9)
Newcastle Town (8)
1-2
Halesowen Town (8)
Evesham United (8)
*wo
Coventry United (9)

Evesham United tilldelades seger på walkover.

Hanley Town (9)
5-1
Gresley Rovers (9)
Shifnal Town (10)
4-1
AFC Bridgnorth (10)
Cleethorpes Town (8)
0-1
AFC Mansfield (9)
Boston Town (9)
0-3
Coalville Town (7)
Anstey Nomads (9)
1-2
Worksop Town (8)
Holbeach United (9)
0-4
Sheffield (8)
Quorn (9)
2-0
Barton Town (9)
Maltby Main (9)
0-4
Newark (9)
West Bridgford (10)
*wo
Lincoln United (8)

West Bridgford tilldelades seger på walkover.

Ilkeston Town (8)
3-0
Shepshed Dynamo (9)
Long Eaton United (9)
*1-1
Bottesford Town (9)

Long Eaton United vidare efter 4-2 på straffar.

GNG Oadby Town (9)
wo*
Carlton Town (8)

Carlton Town tilldelades seger på walkover.

Lutterworth Town (9)
0-6
Loughborough Dynamo (8)
Wroxham (9)
3-1
Gorleston (9)
Biggleswade (8)
1-0
Histon (8)
Cambridge City (8)
4-0
Biggleswade United (9)
Yaxley (8)
1-2
Stowmarket Town (9)
Mildenhall Town (9)
*1-1
Corby Town (8)

Mildenhall Town vidare efter 4-3 på straffar.

Ely City (9)
3-1
Eynesbury Rovers (9)
Stamford (8)
4-0
Diss Town (10)
Thetford Town (9)
0-2
Potton United (9)
Dereham Town (8)
1-0
Whitton United (9)
Daventry Town (8)
1-0
Bedford Town (8)
AFC Sudbury (8)
4-2
Harborough Town (9)
Haverhill Rovers (9)
4-3
Wisbech Town (8)
Cogenhoe United (9)
0-1
Bury Town (8)
Long Melford (9)
*0-0
Kempston Rovers (8)

Long Melford vidare efter 4-2 på straffar.

Soham Town Rangers (8)
3-2
St Neots Town (8)
Royston Town (7)
6-0
Newmarket Town (9)
Great Wakering Rovers (8)
0-1
Brantham Athletic (9)
Welwyn Garden City (8)
2-0
Saffron Walden Town (9)
Grays Athletic (8)
1-0
Witham Town (8)
Coggeshall Town (8)
2-0
Tilbury (8)
Walthamstow (9)
*1-1
Cockfosters (9)

Walthamstow vidare efter 3-2 på straffar.

Sawbridgeworth Town (9)
1-3
St Margaretsbury (9)
FC Romania (8)
0-1
Brentwood Town (8)
Barking (8)
2-0
Heybridge Swifts (8)
FC Clacton (9)
*1-1
Hadley (9)

FC Clacton vidare efter 10-9 på straffar.

Hertford Town (8)
0-1
Maldon & Tiptree (8)
Bowers & Pitsea (7)
5-1
Barton Rovers (8)
Stansted (9)
2-0
Basildon United (8)
Harlow Town (8)
3-0
Sporting Bengal United (9)
Harpenden Town (9)
0-3
Aveley (8)
Canvey Island (8)
2-0
Ware (8)
Leiston (7)
5-0
Halstead Town (10)
Waltham Abbey (8)
1-0
Woodford Town (9)
Oxhey Jets (9)
0-1
Chalfont St Peter (8)
Aylesbury United (8)
3-0
Long Crendon (10)
Risborough Rangers (10)
2-1
Winslow United (10)
Flackwell Heath (9)
0-3
Cirencester Town (8)
Didcot Town (8)
1-2
Royal Wootton Bassett Town (9)
Holmer Green (9)
0-2
Highworth Town (8)
Dunstable Town (9)
1-1
Easington Sports (9)
Kidlington (8)
1-0
Thame United (8)
Cribbs (9)
2-0
Berkhamsted (8)
Harefield United (9)
1-2
Leighton Town (9)
Brimscombe & Thrupp (9)
1-2
Cinderford Town (8)
Fairford Town (9)
*2-2
Edgware Town (9)

Fairford Town vidare efter 4-2 på straffar.

Northwood (8)
*1-1
Slimbridge AFC (8)

Northwood vidare efter 4-2 på straffar.

Wantage Town (8)
3-2
Windsor (9)
Marlow (8)
2-0
North Leigh (8)
Thatcham Town (8)
1-5
AFC Dunstable (8)
Leverstock Green (9)
1-4
Burnham (9)
Tunbridge Wells (9)
*1-1
Beckenham Town (9)

Tunbridge Wells vidare efter 4-1 på straffar.

Cray Valley Paper Mills (8)
6-0
VCD Athletic (8)
Hanwell Town (8)
4-1
Spelthorne Sports (9)
Sevenoaks Town (8)
Inst
CB Hounslow United (9)
Southall (9)
2-1
Ashford Town (8)
Chertsey Town (8)
2-0
Abbey Rangers (9)
Staines Town (8)
2-1
Guildford City (9)
East Grinstead Town (8)
3-2
Phoenix Sports (8)
Hastings United (8)
1-0
Herne Bay (8)
Ramsgate (8)
0-3
Chipstead (8)
Sutton Common Rovers (9)
4-0
Broadfields United (9)
Carshalton Athletic (7)
5-1
Whitstable Town (8)
Bedfont Sports (8)
3-1
Hassocks (9)
Deal Town (9)
4-1
Sittingbourne (8)
Newhaven (9)
1-2
Corinthian (9)
Erith & Belvedere (9)
*1-1
Alfold (9)

Erith & Belvedere vidare efter 4-3 på straffar.

Kingstonian (7)
4-1
Horley Town (9)
Westside (10)
0-2
Chatham Town (9)
Cobham (9)
*1-1
Three Bridges (8)

Cobham vidare efter 4-3 på straffar.

Whyteleafe (8)
4-0
Peacehaven & Telscombe (9)
Egham Town (9)
1-3
Crawley Down Gatwick (9)
Steyning Town (9)
2-1
Hanworth Villa (9)
Broadbridge Heath (9)
wo*
Haywards Heath Town (8)

Haywards Heath Town tilldelades seger på walkover.

Sheppey United (9)
4-1
Uxbridge (8)
Hythe Town (8)
1-2
South Park (8)
Tooting & Mitcham United (8)
2-2*
Fisher (9)

Fisher vidare efter straffar.

Stansfeld O&BC (10)
2-3
Little Common (9)
Faversham Town (8)
*1-1
Eastbourne Town (9)

Faversham Town vidare efter 6-5 på straffar.

Ashford United (8)
2-0
Whitehawk (8)
Burgess Hill Town (8)
*wo
Hollands & Blair (9)

Burgess Hill Town tilldelades vinst på walkover.

Farnborough (7)
*0-0
Lymington Town (9)

Farnborough vidare efter 4-3 på straffar.

Hartley Wintney (7)
1-0
Hamworthy United (9)
Bashley (9)
0-2
Christchurch (9)
Westfield (8)
2-2*
Frimley Green (9)

Frimley Green vidare efter 5-3 på straffar.

Moneyfields (8)
4-2
Camberley Town (9)
Winchester City (8)
2-0
Corsham Town (10)
Cowes Sports (9)
1-0
Hamble Club (9)
Badshot Lea (9)
0-2
Bracknell Town (8)
Binfield (9)
5-1
AFC Totton (8)
Bemerton Heath Harlequins (10)
0-1
Sholing (8)
Wimborne Town (7)
3-0
AFC Portchester (9)
AFC Stoneham (9)
3-0
Pagham (9)
Frome Town (8)
3-0
Bodmin Town (10)
Cadbury Heath (9)
1-5
Bristol Manor Farm (8)
Exmouth Town (9)
0-2
Melksham Town (8)
Saltash United (10)
1-0
Paulton Rovers (8)
Shepton Mallet (9)
1-0
Willand Rovers (8)
Sherborne Town (10)
1-2
Clevedon Town (9)
Newton Abbot Spurs (10)
0-4
Larkhall Athletic (8)
Bideford (8)
3-0
Wells City (10)
Bridgwater Town (9)
2-3
Bitton (9)
Barnstaple Town (8)
2-0
Helston Athletic (10)
Tavistock (9)
2-1
Mangotsfield United (8)
Tallinna Kalev
1-4
Flora
Tulevik
1-4
Paide
Haka
1-4
SJK
RoPS
1-3
Honka
Montpellier Hérault
3-1
Nice
Saint-Étienne
2-0
Strasbourg
EA Guingamp
1-3
Le Havre
Auxerre
0-1
Clermont Foot
ESTAC Troyes
2-0
Pau
Chambly
1-2
Grenoble Foot 38
Chamois niortais
1-0
Nancy Lorraine
Valenciennes
1-0
LB Châteauroux
Rodez
0-3
Caen
Amiens
1-2
Paris FC
2-1
HB
NSÍ
4-2
B36
Dinamo Batumi
1-3
Dinamo Tbilisi
OFI
1-1
Panaitolikos
Final
AEK
0-1
Olympiakos
Cork City
0-3
Shamrock Rovers
St Patrick's Athletic
0-0
Sligo Rovers
Ironi Kiryat Shmona
1-1
Hapoel Haifa
Maccabi Petah Tikva
2-0
Hapoel Kfar Saba
Bnei Yehuda
2-2
Maccabi Tel Aviv
Ordabasy
1-2
Astana
Tobol
2-0
Kyzyl-Zhar
Kairat
2-1
Kaisar
Osijek
3-0
Rijeka
Hajduk Split
1-2
Dinamo Zagreb
Ventspils
0-2
Riga
Spartaks Jūrmala
3-3
BFC Daugavpils
Liepāja
3-1
Jelgava
Kvartsfinal
Žalgiris
2-1
Kauno Žalgiris
Fola Esch
4-1
UNA Strassen
Progrès Niederkorn
1-2
F91 Dudelange
Dacia-Buiucani
0-3
Sheriff
Petrocub
2-0
Zimbru
Rudar
1-0
Petrovac
Budućnost
3-1
OFK Titograd
Iskra
1-1
Podgorica
Jezero
0-2
Sutjeska
Zeta
0-2
Dečić
Heerenveen
2-0
Willem II
PEC Zwolle
0-2
Feyenoord
Twente
2-0
Fortuna Sittard
Belasica
0-3
Shkendija
Struga
2-0
Sileks
Kristiansund
3-5
Viking
Stabæk
2-1
Haugesund
Cracovia Kraków
1-1
Stal Mielec
Warta Poznań
0-0
Piast Gliwice
Śląsk Wrocław
3-3
Lech Poznań
Academica Clinceni
0-0
Chindia Târgovişte
Politehnica Iași
1-4
Gaz Metan Mediaş
Voluntari
2-1
FCSB
Tambov
2-0
Ufa
Ural
3-1
Khimki
Akhmat Grozny
0-1
Sochi
Domagnano
0-0
Virtus
Pennarossa
2-0
Folgore
Juvenes/Dogana
1-1
Murata
La Fiorita
1-0
Libertas
Andra omgången
Tuggen
1-2
Winterthur
Schötz
0-3
Sion
Stade Nyonnais
1-3
Lausanne Sport
Stade Lausanne-Ouchy
1-2
Grasshopper
Aarau
0-0
Wil
Vevey Sports
3-0
Köniz
Spartak Subotica
1-1
Novi Pazar
Bačka Topola
1-3
Radnički Niš
Voždovac
4-0
Metalac GM
Radnik Surdulica
0-2
Inđija
Partizan
3-0
Rad Beograd
Aberdeen
1-0
Kilmarnock
Livingston
1-2
Hamilton Academical
Motherwell
1-0
St. Johnstone
Rangers
4-0
Dundee United
Ross County
0-5
Celtic
St. Mirren
0-3
Hibernian
Slovan Bratislava
2-0
Spartak Trnava
Nitra
3-1
Pohronie
Zemplín Michalovce
1-1
Trenčín
DAC Dunajská Streda
3-2
Ružomberok
Sereď
3-2
Žilina
Maribor
4-1
Bravo
Celje
1-2
Domžale
Eibar
0-0
Celta Vigo
Granada
2-0
Athletic Club
Cádiz
0-2
Osasuna
Ponferradina
1-2
Castellón
Leganes
1-0
Las Palmas
Sporting Gijón
1-0
UD Logroñés
Espanyol
3-0
Albacete
Djurgården
1-1
Elfsborg
GAIS
3-1
GIF Sundsvall
AFC Eskilstuna
0-3
Halmstad
Degerfors
4-2
Jönköpings Södra
Teplice
0-2
Slovácko
Příbram
1-1
Opava
Jablonec
2-0
Baník Ostrava
České Budějovice
0-2
Slovan Liberec
Pardubice
1-1
Slavia Praha
Sivasspor
0-2
Alanyaspor
Fatih Karagümrük
3-0
Yeni Malatyaspor
Galatasaray
3-1
Gaziantep FK
Göztepe
5-1
Denizlispor
1. FC Nürnberg
0-3
RB Leipzig
Union Fürstenwalde
1-4
Wolfsburg
Todesfelde
0-1
Osnabrück
1860 München
1-2
Eintracht Frankfurt
FV Engers 07
0-3
Bochum
Oberneuland
0-8
Borussia Mönchengladbach
Altglienicke
0-6
1. FC Köln
Eintracht Celle
0-7
Augsburg
Meinerzhagen
1-6 f
Greuther Fürth
Ingolstadt
0-1
Fortuna Dusseldorf
Ulm
2-0
Erzgebirge Aue
Karlsruher SC
0-1 f
1. FC Union Berlin
Carl Zeiss Jena
0-2
Werder Bremen
Dnipro-1
1-3
Olimpik Donetsk
Kolos Kovalivka
4-0
FK Lviv
Mezőkövesd-Zsóry
1-0
Budafoki MTE
Diósgyőr
2-4
Honvéd
Fehérvár
3-1
Puskás
Aberystwyth Town
2-3
Cardiff MU
Barry Town United
0-3
The New Saints
Caernarfon Town
1-1
Penybont
Flint Town United
1-0
Newtown
Connah's Quay
1-1
Bala Town
Rheindorf Altach
1-1
Hartberg
Första omgången
SV Wallern
0-1
SVG Reichenau