ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 6 september 2020

8

tävlingar

74

matcher

74

resultat

0

matchfakta

 

Andra omgången
Hombourg
3-2
Sint-Job
Schoonbeek-Beverst
5-0
Excelsior Mariakerke
Ganshoren
4-1
Kosova Schaerbeek
Mandel United
3-1
Binche
Latem
0-0* f
Lochristi

Lochristi vidare efter straffar.

RES Durbuy
3-0
Malonne
Stockay-Warfusée
3-0
Aywaille
Waremme
2-1
Gouvy
Excelsior Virton
Inst
Bambrugge
Harelbeke
3-0
Elene-Grotenberge
Sparta Petegem
5-0
Willebroekse
Westhoek
2-0
Denderhoutem
Oostkamp
3-5
Eendracht Aalst
Olympia Wijgmaal
2-0
JS Fizoise
Munkzwalm
2-0
Templeuve
FC Tilleur
*2-2 f
Racing Waregem

FC Tilleur vidare efter straffar.

Crossing Schaerbeek
3-0
Richelle United
Diksmuide
0-1
SG-Tertre-Hautrage
Jong Lede
2-1
Eppegem
Eendracht Termien
3-3* f
Jette

Jette vidare efter straffar.

Bocholt
0-2
Oppagne-Wéris
Hoogstraten
4-1
Ranst
Rhodienne-De Hoek
0-5
Zelzate
Diegem Sport
1-0
Herderen-Millen
Marloie Sport
3-0
Stade Disonais
Belœil
0-1
Ronse
Aische
3-5
Couvin-Mariembourg
Esperanza Pelt
*2-2 f
Stade Brainois

Esperanza Pelt vidare efter straffar.

Herent
4-0
Svelta Melsele
Groen Star Beek
1-0
Huccorgne
Gullegem
3-0
Witgoor Sport
Mons
4-0
Schelde Serskamp
Pepingen-Halle
2-2* f
Herk

Herk vidare efter straffar.

Verlaine
4-2
Berg en Dal
Messancy
1-3
RC Lauwe
Braine
2-1
Jodoigne
Bilzerse Waltwilder
*1-1 f
Merelbeke

Bilzerse Waltwilder vidare efter straffar.

Warnant
*1-1 f
Habay-la-Neuve

Warnant vidare efter straffar.

Achel
3-1
Ster-Francorchamps II
Lokeren-Temse
3-1
Haasdonk
Nismes
2-3
Hoboken
US Givry
0-1
Gosselies Sports
VC Groot Dilbeek
2-3
Blankenberge
Dikkelvenne
7-2
Chevetogne
Racing Vaux
1-4
Wielsbeke
Zwarte Leeuw
2-1
RFC Wetteren
Spouwen-Mopertingen
4-0
Montignies
Hoegaarden-Outgaarden
2-0
Oudenaarde
Londerzeel
1-0
Eeklo Meetjesland
Toekomst Menen
5-0
Linden
Entité Manageoise
*4-4 f
Solières Sport

Entité Manageoise vidare efter straffar.

Berchem Sport
1-0
KFC Turnhout
Hamoir
2-3
Onhaye
Lyra-Lierse Berlaar
2-0
Torpedo Hasselt
Jeunesse Tamines
2-0
Acren-Lessines
Sint-Denijs Sport
1-3
Olsa Brakel
Voorwaarts Zwevezele
4-0
Rumbeke
St-Jozef Rijkevorsel
1-4
Sprimont
Wolvertem Merchtem
3-1
Tournai
Stockel
0-0* f
Raeren-Eynatten

Raeren-Eynatten vidare efter straffar.

Första omgången
Brentford
*1-1
Wycombe Wanderers

Brentford vidare efter 4-2 på straffar.

Tredje omgången
Grobiņa
3-0
Karosta
Umeå FC
1-1
Brage
Västerås SK
1-0
Dalkurd