ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 16 september 2020

21

tävlingar

96

matcher

96

resultat

0

matchfakta

 

Tredje kvalomgången
Omonia Nicosia
*1-1 f
Crvena Zvezda

Omonia Nicosia vidare efter 4-2 på straffar.

Ferencvaros
2-1
Dinamo Zagreb
Qarabag
0-0* f
Molde

Molde vidare efter 6-5 på straffar.

Maccabi Tel Aviv
1-0
Dinamo Brest
Midtjylland
3-0
Young Boys
Andra kvalomgången
Progrès Niederkorn
0-5
Willem II
Hammarby
0-3
Lech Poznań
B36
*2-2 f
The New Saints

B36 vidare efter 5-4 på straffar.

Olimpik Sarajevo
1-3
Sarajevo
Andra omgången
Nea Salamis
4-1
Ahironas
Karmiotissa
4-0
EN THOI Lakatamia
PAEEK
2-1
Doxa
AEL
5-0
Omonia Psevda
Ayia Napa
1-5
Pafos
Andra omgången
West Bromwich Albion
3-0
Harrogate Town
Ipswich Town
0-1
Fulham
Leeds United
1-1*
Hull City

Hull City vidare efter 9-8 på straffar.

Southampton
0-2
Brentford
Bristol City
4-0
Northampton Town
Everton
3-0
Salford City
Tredje omgången
Kose
0-8
Tulevik
Andra omgången
Põhja-Tallinna JK Volta
4-0
Järva-Jaani
Paris Saint-Germain
1-0
Metz
Tobol
0-4
Ordabasy
Liepāja
3-2
Spartaks Jūrmala
Zeta
2-1
Rudar
Sutjeska
3-2
Iskra
Fjärde omgången
Leningradets
0-1
Ufa
Mashuk-KMV
1-2
Tambov
Volga Ulyanovsk
0-3
Ural
Zvezda Perm
0-1
Sochi
Rodina Moskva
1-5
Spartak Moscow
Chernomorets
2-4
Rubin Kazan
St. Mirren
1-2
Celtic
Tredje omgången
Vranov nad Topľou
Inst
-
Lokomotíva Košice
1-2
Slávia TU Košice
Spišské Podhradie
2-1
Slavoj Trebišov
Kežmarok
*1-1
Partizán Bardejov

Kežmarok vidare efter 7-6 på straffar.

Slavoj Spišská Belá
2-0
Gerlachov
Tatran Prešov
Inst
-
Bešeňová
2-1
Púchov
Rimavská Sobota
0-7
FC Košice
Družstevník Zvončín
1-10
Spartak Trnava
Družstevník Jacovce
0-4
Podbrezová
Pata
Inst
-
Melčice-Lieskové
0-3
Galanta
Spartak Kvašov
Inst
Slovan Bratislava
Rohožník
6-1
Malacky
Rača
0-6
Pohronie
Oravské Veselé
Inst
-
Slovan Modra
1-6
Komárno
Pavlovce nad Uhom
0-6
MSK Tesla Stropkov
Družstevník Radimov
Inst
-
Javorník Makov
1-2
Sereď
Príbelce
Inst
-
Andra omgången
Lokomotíva Zvolen
0-5
Nitra
Námestovo
0-7
Žilina
Spartak Myjava
0-2
Trenčín
Första omgången
Ilirija
0-6
Domžale
GIF Sundsvall
1-2
Akropolis
Jönköpings Södra
2-0
Örgryte
Halmstad
4-0
Umeå FC
Degerfors
2-1
Dalkurd
Brage
2-1
GAIS
Första omgången
Hässleholms IF
Inst
Räppe
Andra omgången
Český Brod
wo*
Chlumec nad Cidlinou

Chlumec nad Cidlinou tilldelades seger på walkover.

Jiskra Domažlice
2-0
Ústí nad Labem
Vysoké Mýto
1-2
Přepeře
Povltava FA
wo*
Táborsko

Táborsko tilldelades seger på walkover.

Slavia Karlovy Vary
Inst
Slavoj Vyšehrad
Znojmo
wo*
Líšeň

Líšeň tilldelades seger på walkover.

Hlučín
wo*
Třinec

Třinec tilldelades seger på walkover.

Vyškov
wo*
Slovácko

Slovácko tilldelades seger på walkover.

Beskyd Frenštát
0-4
Baník Ostrava
Slovan Rosice
wo*
Zbrojovka Brno

Zbrojovka Brno tilldelades seger på walkover.

Unie Hlubina
0-6
Karviná
Odra Petřkovice
wo*
Sigma Olomouc

Sigma Olomouc tilldelades seger på walkover.

Ústí nad Orlicí
1-0
Zlín
Velké Meziříčí
wo*
Prostějov

Prostějov tilldelades seger på walkover.

Sokol Hostouň
0-1
Mladá Boleslav
Loko Vltavín
wo*
Příbram

Příbram tilldelades seger på walkover.

Slovan Velvary
0-2
Bohemians 1905
Sokol Srbice
wo*
Vlašim

Vlašim tilldelades seger på walkover.

Motorlet Praha
wo*
Chrudim

Chrudim tilldelades seger på walkover.

Aritma Praha
wo*
Dukla Praha

Dukla Praha tilldelades seger på walkover.

Andra omgången
Mykolaiv
1-0
Chornomorets
Nyva Vinnytsya
*2-2 f
Krystal

Nyva Vinnytsya vidare efter 4-3 på straffar.

Kryvbas KR
4-1
Tavriya
Viktoriya Mykolaivka
*0-0 f
Dinaz Vyshhorod

Viktoriya Mykolaivka vidare efter straffar.

Uzhhorod
0-1
Ahrobiznes Volochysk
Volyn
0-1
Prykarpattia
Alians Lypova Dolyna
0-3
Veres Rivne
Obolon' Kyiv
0-1
Polessya
VPK-Ahro Shevchenkivka
*2-2 f
Kremin'

VPK-Ahro Shevchenkivka vidare efter 4-2 på straffar.

Första omgången
Schwaz
Inst
Hohenems
Gurten
1-3
Rheindorf Altach