ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 13 september 2020

46

tävlingar

167

matcher

167

resultat

0

matchfakta

 

Alashkert
1-2
Urartu
Sabah
3-0
Qəbələ
Anderlecht
2-0
Cercle Brugge
Sint-Truiden
2-3
Royal Antwerp
Zulte-Waregem
0-2
Sporting Charleroi
Kortrijk
3-0
Excel Mouscron
Tredje omgången
Raeren-Eynatten
0-4
Zelzate
Jong Lede
2-0
Schoonbeek-Beverst
Sint-Dymphna
0-4
Rupel Boom
URSL Visé
*wo
Munkzwalm

URSL Visé tildömdes seger på walkover.

Lyra-Lierse Berlaar
2-1
Berchem Sport
Patro Eisden
3-0
Stockay-Warfusée
Sporting Hasselt
1-1*
Lokeren-Temse

Lokeren-Temse vidare efter 3-1 på straffar.

Dessel Sport
1-0
Rapid Symphorinois
Liège
3-1
Waremme
Oppagne-Wéris
1-3
Lochristi
SG-Tertre-Hautrage
2-1
Tienen
Francs Borains
2-0
Dikkelvenne
RC Lauwe
1-3
Crossing Schaerbeek
Achel
1-3
Entité Manageoise
Couvin-Mariembourg
1-1*
Bilzerse Waltwilder

Bilzerse Waltwilder vidare efter 4-2 på straffar.

Voorde Appelterre
0-3
Sparta Petegem
Mons
*1-1
Hombourg

Mons vidare efter 4-3 på straffar.

Diegem Sport
0-1
Olsa Brakel
Londerzeel
3-0
Gullegem
Bambrugge
2-1
Ardennen
Eendracht Aalst
3-1
Sint-Eloois-Winkel
Braine
2-0
Zwarte Leeuw
Mandel United
0-0*
Voorwaarts Zwevezele

Voorwaarts Zwevezele vidare efter 4-2 på straffar.

FC Tilleur
0-6
Knokke
Ganshoren
4-0
Oudenaarde
Gosselies Sports
1-3
Vorselaar
Rebecq
*wo
KSV Roeselare

Rebecq tilldömdes seger på walkover.

Warnant
*1-1
Meux

Warnant vidare efter 4-2 på straffar.

Jeunesse Tamines
2-1
Herent
Groen Star Beek
2-3
Wielsbeke
Krupa na Vrbasu
2-3
Sloboda Tuzla
Široki Brijeg
0-1
Željezničar
Tuzla City
1-0
Radnik Bijeljina
Belshina Bobruisk
2-3
Isloch
Torpedo BelAZ
4-2
Slavia
CSKA 1948 Sofia
2-0
Montana
Levski Sofia
2-1
Etar
Nea Salamis
2-0
Enosis
Karmiotissa
0-0
AEK
Olympiakos
1-2
Doxa
Horsens
0-3
Randers
Lyngby
0-0
AaB
Brøndby
3-2
Nordsjælland
OB
3-2
FC København
West Bromwich Albion
0-3
Leicester City
Tottenham Hotspur
0-1
Everton
Ipswich Town
2-0
Wigan Athletic
Förkval
Hashtag United (9)
*1-1
Felixstowe & Walton United (8)

Hashtag United vidare efter straffar.

Fawley AFC (10)
0-1
Tadley Calleva (9)
Legion
2-1
Trans
Kuressaare
1-5
FCI Levadia
Ilves
1-2
HJK
Lille
1-0
Metz
Angers
1-0
Stade Reims
Dijon
0-2
Stade breastois 29
Lorient
2-3
Lens
Nîmes Olympique
2-4
Stade rennais
Monaco
2-1
Nantes
Paris Saint-Germain
0-1
Olympique Marseille
EB/Streymur
2-3
Víkingur
AB
0-3
TB
Saburtalo
0-0
Merani Tbilisi
Dila
0-0
Telavi
Torpedo Kutaisi
2-1
Samtredia
Atromitos
0-2
Volos NFC
Asteras Tripolis
1-0
Panathinaikos
Finn Harps
0-0
Derry City
KR
1-2
Stjarnan
KA
2-0
Fylkir
FH
3-1
Breiðablik
HK
3-2
ÍA
Valur
2-0
Víkingur Reykjavík
Hapoel Tel Aviv
0-2
Ashdod
Maccabi Haifa
3-1
Hapoel Be'er Sheva
Istra 1961
0-1
Varaždin
Lokomotiva Zagreb
1-2
HNK Gorica
Valmiera / BSS
1-0
Metta/LU
Rīgas FS
3-0
Tukums
Hostert
1-2
Wiltz
Etzella Ettelbrück
1-1
Rodange
Mondorf-les-Bains
1-3
Differdange 03
Victoria Rosport
2-3
Jeunesse d'Esch
Swift Hesperange
1-2
Racing
UT Pétange
0-0
RM Hamm Benfica
Floreşti
0-4
Milsami
Emmen
3-5
VVV
Heracles
2-0
ADO Den Haag
Sparta Rotterdam
0-1
Ajax
Groningen
1-3
PSV
RKC Waalwijk
0-1
Vitesse
Pelister
0-0
Makedonija GjP
Vardar
1-0
Shkupi
Renova
0-1
Rabotnički
Borec
2-0
Akademija Pandev
Aalesund
0-1
Sarpsborg 08
Strømsgodset
3-3
Rosenborg
Mjøndalen
0-2
Sandefjord
Bodø/Glimt
6-1
Odd
Vålerenga
5-1
Brann
Pogoń Szczecin
2-2
Wisła Kraków
Górnik Zabrze
3-0
Lechia Gdańsk
Astra
2-2
Sepsi
CFR Cluj
1-0
Hermannstadt
Dinamo Moskva
0-1
Rubin Kazan
CSKA Moskva
3-1
Spartak Moskva
Fiorentino
1-1
Cailungo
Faetano
2-4
Tre Penne
San Giovanni
1-0
Cosmos
Proleter Novi Sad
0-0
Mačva Šabac
Mladost Lučani
2-1
Bačka Palanka
Napredak
1-1
Zlatibor Čajetina
Javor Ivanjica
2-1
Vojvodina
Tabor Sežana
3-1
Aluminij
Gorica
2-4
Koper
Olimpija
0-0
Mura
Deportivo Alavés
0-1
Real Betis
Real Valladolid
1-1
Real Sociedad
Villarreal
1-1
Huesca
Valencia
4-2
Levante
Real Oviedo
0-0
Cartagena
Mallorca
0-1
Rayo Vallecano
Fuenlabrada
2-0
Lugo
Mirandés
0-0
Alcorcón
Tenerife
2-0
Málaga
Hammarby
2-2
Helsingborg
Falkenberg
0-3
IFK Göteborg
Malmö FF
0-0
AIK
Mjällby
2-3
Varberg
Norrby
3-1
Västerås SK
Karviná
2-5
Sparta Praha
Zlín
3-1
Zbrojovka Brno
Viktoria Plzen
2-1
Mladá Boleslav
Andra omgången
Vrchovina
1-2
Vysočina Jihlava
Ankaragücü
1-2
BB Erzurumspor
Kayserispor
1-0
Kasımpaşa
Trabzonspor
1-3
Beşiktaş
Antalyaspor
2-0
Gençlerbirliği
Chemnitzer FC
2-2* f
1899 Hoffenheim

1899 Hoffenheim vidare efter 3-2 på straffar.

Rielasingen-Arlen
1-7
Holstein Kiel
Eintracht Norderstedt
0-7
Bayer Leverkusen
Kaiserslautern
1-1* f
Jahn Regensburg

Jahn Regensburg vidare efter 4-3 på straffar.

Schweinfurt
Inst
Schalke 04
TSV Steinbach
1-2
Sandhausen
Wiedenbrück
0-5
Paderborn
Hansa Rostock
0-1
VfB Stuttgart
Elversberg
4-2
St. Pauli
Wehen Wiesbaden
1-0
1. FC Heidenheim
1. FC Magdeburg
2-3 f
Darmstadt 98
Waldhof Mannheim
1-2
Freiburg
Minai
1-0
Oleksandria
Zorya Luhansk
0-1
Mariupol
Vorskla Poltava
2-0
Inhulets
Újpest
2-4
Kisvárda
MTK
0-3
Zalaegerszegi TE
Ried
3-2
Swarovski Tirol
St. Pölten
0-0
Sturm Graz
Wolfsberger AC
1-3
Salzburg