ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 2 september 2020

9

tävlingar

80

matcher

80

resultat

0

matchfakta

 

Första omgången
Lyseng
0-7
Hobro
Bispebjerg
3-2
FC Helsingør
ESPM
2-5
Solrød
RIK
wo*
B 93

B 93 tilldelades vinst på walkover.

FIUK
0-6
Næsby
Rødovre
2-4
Græsrødderne
Fjordager
1-2
Hedensted
Kjellerup
3-0
Thisted
Helsted Fremad
0-1
Holstebro
Glostrup
0-2
Hvidovre
Løjt
0-2
Grindsted
Otterup
2-3
Middelfart
Skanderborg
1-1* f
OKS

OKS vidare efter 4-2 på straffar.

Slagelse B&I
2-1 f
Dalum
Extra förkval
Heaton Stannington (10)
2-3
West Auckland Town (9)
Mile Oak (10)
0-4
Beckenham Town (9)
Tavistock (9)
2-0
Bradford Town (9)
Willand Rovers (8)
2-1
Bridport (9)
Bishop Auckland (9)
1-0
Hall Road Rangers (10)
Avro (9)
1-2
Bootle (9)
Litherland REMYCA (9)
3-0
Ashton Athletic (9)
Campion (10)
0-1
Albion Sports (9)
Carlton Town (8)
*1-1
Loughborough University (9)

Carlton Town vidare efter 4-2 på straffar.

Bottesford Town (9)
2-1
Selston (9)
Holbeach United (9)
1-0
Kirby Muxloe (10)
Blackstones (10)
2-3
Boston Town (9)
Godmanchester Rovers (9)
1-1*
Ely City (9)

Ely City vidare efter 4-2 på straffar.

Baldock Town (9)
2-2*
St Margaretsbury (9)

St Margaretsbury vidare efter 4-2 på straffar.

West Essex (9)
6-3
Crawley Green (9)
Roman Glass St George (9)
1-2
Flackwell Heath (9)
Dunstable Town (9)
*1-1
Thame Rangers (10)

Dunstable Town vidare efter 4-3 på straffar.

Colliers Wood United (9)
0-1
Hollands & Blair (9)
Stansfeld (10)
*3-3
Punjab United (9)

Stansfeld vidare efter 4-3 på straffar.

Guildford City (9)
3-2
Canterbury City (9)
Balham (9)
2-2*
Hassocks (9)

Hassocks vidare efter 5-3 på straffar.

Baffins Milton Rovers (9)
1-2
AFC Stoneham (9)
Sherborne Town (10)
2-1
Street (9)
Crook Town (10)
*1-1
Yorkshire Amateur (9)

Crook Town vidare efter 5-4 på straffar.

Guisborough Town (9)
1-0
Newton Aycliffe (9)
Stockton Town (9)
3-0
Shildon (9)
Pinchbeck United (9)
0-4
St Neots Town (8)
Park View (10)
1-2
Hashtag United (9)
Ilford (9)
1-3
Halstead Town (10)
Westbury United (9)
0-2
Binfield (9)
Andra omgången
Läänemaa Haapsalu
0-2
FCI Levadia
Põhja-Sakala
6-1
Lelle
Eston Villa
4-0
K-Järve JK Järve II
Kvalomgång
FC Schengen
4-3
Jeunesse Biwer
Claravallis Clervaux
4-2
FC Biekerech
Orania Vianden
0-1
FC Munsbach
Excelsior Grevels
1-3
Green Boys
Jeunesse Gilsdorf
4-2 f
Racing Heiderscheid-Eschdorf
US Moutfort-Medingen
*3-3 f
Red Star Merl-Belair

US Moutfort-Medingen vidare efter 5-4 på straffar.

Första omgången
Polonia Nysa
1-3
Górnik Łęczna
Podhale Nowy Targ
0-5
Pogoń Szczecin
Orlęta Radzyń Podlaski
0-2
Pogoń Siedlce
Tredje omgången
Zenit Irkutsk
*1-1 f
Novosibirsk

Zenit Irkutsk vidare efter 4-3 på straffar.

Leningradets
2-1
Olimp-Dolgoprudny
Mashuk-KMV
2-1
Legion Dynamo
Znamya Noginsk
*0-0
Sokol Saratov

Znamya Noginsk vidare efter 6-5 på straffar.

Zvezda Perm
3-1
Chelyabinsk
Rodina Moskva
2-3
Kolomna
Volga Ulyanovsk
2-0
KAMAZ
Kuban Pavlovskaya
3-4
Dinamo Stavropol
Kaluga
0-0*
Salyut-Belgorod

Salyut-Belgorod vidare efter 7-6 på straffar.

Chernomorets
4-0
Biolog
Andra omgången
Podkonice
1-4
Zlaté Moravce
Kysucké Nové Mesto
*1-1 f
Tatran Krásno

Kysucké Nové Mesto vidare efter 6-5 på straffar.

Malženice
0-3
Spartak Trnava
Första omgången
Dravograd
0-6
NŠ Drava
Bohinj
0-10
Koper
Adria
0-2
Aluminij
Šencur
0-7
Nafta
Čarda Martjanci
1-5
Rudar
Mons Claudius
0-8
Radomlje
Bistrica
1-2
Tabor Sežana
Fužinar
3-1
Brda Dobrovo
Odranci
0-1 f
Triglav
Brežice
4-0
Dekani
Första omgången
Hranice
Inst
Blansko
Kosmonosy
1-1* f
Aritma Praha

Aritma Praha vidare efter 3-0 på straffar.