ecst.se fotboll

Resultatservice: Tisdag 1 september 2020

5

tävlingar

183

matcher

183

resultat

0

matchfakta

 

Tredje omgången
Krumkachy
2-0
Dinamo Minsk
Första omgången
Glamsbjerg
0-8
Esbjerg
Ringsted
3-0
Vordingborg
Frederikssund
1-4
Næstved
Ishøj
1-2 f
AB
Skjold
1-1* f
KFUM

KFUM vidare efter 6-5 på straffar.

Vanløse
1-2 f
Hillerød
B 1908
1-3
Fremad Amager
Sydvest
2-0
Fredericia
Aalborg Freja
0-4
VSK Århus
Brønderslev
0-4
Brabrand
Skjold Birkerød
1-0
Avedøre
Allerød
3-1
BK Union
Utopia
*1-1 f
Bogense

Utopia vidare efter 6-5 på straffar.

NFB
1-3
LSF
Egebjerg Fodbold
0-2
Kolding IF
SGI
0-1
Kolding B
Højslev IF
0-4
Viby
Djursland
0-7
Skive
Frem Sakskøbing
1-6
Roskilde
Morsø
0-9
Viborg
Ringkøbing
0-2
Vendsyssel
FC Nakskov
0-3
Nykøbing
Skovshoved
*0-0 f
HIK

Skovshoved vidare efter 5-4 på straffar.

GVI
1-2 f
Avarta
Brønshøj
2-1
Frem
ASA Aarhus
4-0
Aalborg Chang
Extra förkval
Clanfield (10)
0-1
Long Crendon (10)
Newcastle Benfield (9)
*1-1
Seaham Red Star (9)

Newcastle Benfield vidare efter 4-3 på straffar.

Easington Sports (9)
2-0
Tring Athletic (9)
Leighton Town (9)
3-0
Abingdon Town (10)
East Preston (9)
0-2
Chatham Town (9)
Crowborough Athletic (9)
3-4
Crawley Down Gatwick (9)
AFC Uckfield Town (9)
0-1
Little Common (9)
Pagham (9)
2-1
Fleet Town (9)
Buckland Athletic (9)
1-1*
Bitton (9)

Bitton vidare efter 5-3 på straffar.

Wells City (10)
2-0
Bovey Tracey (10)
Brislington (9)
0-2
Cadbury Heath (9)
Penrith (9)
3-2
Pickering Town (8)
Northallerton Town (9)
1-4
Billingham Town (9)
Sunderland RCA (9)
3-1
Durham City (10)
Whickham (9)
0-0*
West Allotment Celtic (10)

West Allotment Celtic vidare efter 4-2 på straffar.

Glasshoughton Welfare (10)
1-1*
Knaresborough Town (9)

Knaresborough Town vidare efter 4-2 på straffar.

Hebburn Town (9)
4-1
Hemsworth Miners Welfare (9)
Consett (9)
3-2
Ryhope Colliery Welfare (9)
Marske United (9)
3-0
North Shields (9)
Garforth Town (9)
0-3
Whitley Bay (9)
Ashington (9)
2-1
Goole (9)
1874 Northwich (9)
1-6
Warrington Rylands 1906 (9)
Longridge Town (9)
2-1
Winsford United (9)
Wythenshawe Amateurs (10)
*1-1
Shelley (10)

Wythenshawe Amateurs vidare efter 4-2 på straffar.

Runcorn Town (9)
2-1
Thackley (9)
Eccleshill United (9)
0-3
Silsden (9)
AFC Darwen (10)
2-4
Barnoldswick Town (9)
Northwich Victoria (9)
1-0
Padiham (9)
Skelmersdale United (9)
3-2
Penistone Church (9)
Daisy Hill (9)
0-2
Colne (8)
Athersley Recreation (9)
1-4
Charnock Richard (9)
Irlam (9)
2-1
Liversedge (9)
Maine Road (10)
0-5
Squires Gate (9)
Congleton Town (9)
*1-1
Burscough (9)

Congleton Town vidare efter 3-2 på straffar.

Hanley Town (9)
3-1
Lye Town (9)
Rugby Town (9)
0-2
Worcester City (9)
Sporting Khalsa (9)
2-1
Boldmere St Michaels (9)
Highgate United (9)
0-3
AFC Bridgnorth (10)
Stourport Swifts (9)
1-3
Coventry United (9)
Gresley Rovers (9)
2-0
Wellington (10)
Stone Old Alleynians (10)
0-0*
Tividale (9)

Tividale vidare efter 4-1 på straffar.

Bewdley Town (10)
1-5
OJM Black Country (10)
Romulus (9)
0-0*
Coventry Sphinx (9)

Coventry Sphinx vidare efter 4-3 på straffar.

Chelmsley Town (9)
0-3
Shifnal Town (10)
Westfields (9)
2-0
Brocton (10)
Heather St John's
0-1
Walsall Wood (9)
Whitchurch Alport (9)
3-1
Haughmond (9)
Racing Club Warwick (9)
3-0
AFC Wulfrunians (9)
Anstey Nomads (9)
3-0
Sleaford Town (9)
Lutterworth Town (9)
2-0
Staveley Miners Welfare (9)
Radford (10)
1-1*
Shepshed Dynamo (9)

Shepshed Dynamo vidare efter 4-3 på straffar.

Spalding United (8)
1-3
Barton Town (9)
Quorn (9)
2-0
Melton Town (10)
AFC Mansfield (9)
2-1
Sherwood Colliery (10)
Long Eaton United (9)
3-1
Grimsby Borough (9)
Newark (9)
4-0
Deeping Rangers (9)
Maltby Main (9)
2-1
Handsworth (9)
West Bridgford (10)
*1-1
Dunkirk (10)

West Bridgford vidare efter 5-3 på straffar.

Leicester Nirvana (9)
1-3
Oadby Town (9)
Long Melford (9)
3-2
Northampton ON Chenecks (9)
Whitton United (9)
4-3
Ipswich Wanderers (10)
Newmarket Town (9)
*wo
Walsham-le-Willows (9)

Newmarket Town tilldelades vinst på walkover.

Hadleigh United (9)
3-4
Mildenhall Town (9)
Peterborough Northern Star (9)
0-1
Potton United (9)
Diss Town (10)
1-0
Framlingham Town (10)
Thetford Town (9)
2-0
Wellingborough Town (9)
Burton Park Wanderers (10)
wo*
AFC Sudbury (8)

AFC Sudbury tilldelades vinst på walkover.

Gorleston (9)
5-0
Swaffham Town (9)
Haverhill Rovers (9)
2-1
Norwich United (9)
Eynesbury Rovers (9)
7-3
Desborough Town (9)
Wellingborough Whitworth (10)
1-6
Harborough Town (9)
Woodbridge Town (9)
2-2*
Biggleswade United (9)

Biggleswade United vidare efter 7-6 på straffar.

Stowmarket Town (9)
2-1
Rothwell Corinthians (9)
Wroxham (9)
5-0
Arlesey Town (9)
Redbridge (9)
0-2
Harpenden Town (9)
Harlow Town (8)
5-1
Enfield (9)
Clapton (9)
2-2*
Sporting Bengal United (9)

Sporting Bengal United vidare efter 6-5 på straffar.

Hoddesdon Town (9)
1-2
FC Clacton (9)
New Salamis (10)
1-0
Colney Heath (9)
Southend Manor (9)
0-5
Ware (8)
Walthamstow (9)
3-2
Maccabi London Lions (10)
Saffron Walden Town (9)
4-2
Little Oakley (10)
Stansted (9)
3-2
Takeley (9)
Cockfosters (9)
4-2
Stanway Rovers (9)
Hullbridge Sports (8)
0-2
Hadley (9)
Sawbeidgeworth Town (9)
2-1
Romford (8)
Brantham Athletic (9)
*1-1
Benfleet (10)

Brantham Athletic vidare efter 3-2 på straffar.

Oxhey Jets (9)
1-0
Bishop's Cleeve (9)
Leverstock Green (9)
3-1
Wembley (9)
Tuffley Rovers (9)
2-5
Harefield United (9)
Holmer Green (9)
3-1
Shrivenham (9)
Winslow United (10)
2-1
Newport Pagnell Town (9)
Cribbs (9)
3-1
Newent Town (10)
Aylesbury Vale Dynamos (9)
1-2
Windsor (9)
Ardley United (9)
0-0*
Edgware Town (9)

Ardley United vidare efter 6-5 på straffar.

Lydney Town (9)
0-1
Fairford Town (9)
Risborough Rangers (10)
4-1
Longlevens (9)
AFC Dunstable (8)
4-0
Hallen (9)
Royal Wootton Bassett Town (9)
*2-2
Chipping Sodbury Town (9)

Royal Wootton Bassett Townvidare efter 4-1 på straffar.

Burnham (9)
*0-0
Cheltenham Saracens (10)

Burnham vidare efter 5-3 på straffar.

North Greenford United (9)
1-2
Brimscombe & Thrupp (9)
CB Hounslow United (9)
6-1
Banstead Athletic (9)
Billingshurst (10)
0-2
Westside (10)
Lordswood (9)
2-3
Hanworth Villa (9)
Molesey (9)
0-7
Southall (9)
AFC Croydon Athletic (9)
0-3
Sutton Common Rovers (9)
Glebe (9)
1-3
Whyteleafe (8)
Broadbridge Heath (9)
3-1
Raynes Park Vale (9)
Alfold (9)
9-1
Shoreham (10)
Saltdean United (9)
1-3
Eastbourne Town (9)
Kennington (10)
0-1
Erith & Belvedere (9)
Langney Wanderers (9)
3-1
Tower Hamlets (9)
Abbey Rangers (9)
3-1
Welling Town (9)
Oakwood (10)
0-2
Cobham (9)
Tunbridge Wells (9)
1-0
Erith Town (9)
Newhaven (9)
*1-1
Lingfield (9)

Newhaven vidare efter 4-2 på straffar.

Broadfields United (9)
3-0
Loxwood (9)
Redhill (9)
wo*
Egham Town (9)

Egham Town tilldelades vinst på walkover.

Fisher (9)
2-0
Horsham YMCA (9)
Corinthian (9)
2-1
Sheerwater (9)
K Sports (9)
0-2
Steyning Town (9)
Lancing (9)
3-3*
Phoenix Sports (8)

Phoenix Sports vidare efter 11-10 på straffar.

Eastbourne United Association (9)
0-1
Horley Town (9)
Knaphill (9)
0-4
Deal Town (9)
Bearsted (9)
3-5
Peacehaven & Telscombe (9)
Spelthorne Sports (9)
1-0
Virginia Water (9)
Sheppey United (9)
1-0
Sutton Athletic (10)
Corsham Town (10)
*2-2
Farnham Town (10)

Corsham Town vidare efter 4-3 på straffar.

Hamworthy United (9)
3-0
Calne Town (10)
Badshot Lea (10)
4-0
Amesbury Town (9)
Hamble Club (9)
2-1
Reading City
Frimley Green (9)
1-0
Fareham Town (9)
Bashley (9)
8-2
Whitchurch United (10)
Brockenhurst (9)
0-1
Lymington Town (9)
Cowes Sports (9)
1-0
Totton & Eling (10)
Basingstoke Town (8)
*1-1
Bournemouth (9)

Basingstoke Town vidare efter 5-4 på straffar.

Camberley Town (9)
*0-0
Blackfield & Langley (9)

Camberley Town vidare efter 5-4 på straffar.

Shaftesbury (9)
2-2*
Fawley (10)

Fawley vidare efter 6-5 på straffar.

Tadley Calleva (9)
1-0
Alresford Town (9)
Bemerton Heath Harlequins (10)
2-1
Horndean (9)
Christchurch (9)
*1-1
Ascot United (9)

Christchurch vidare efter 7-6 på straffar.

AFC Portchester (9)
4-0
Sandhurst Town (10)
Keynsham Town (9)
1-3
Exmouth Town (9)
Odd Down (9)
1-4
Helston Athletic (10)
Shepton Mallet (9)
3-0
Torrington (10)
Wellington (9)
2-2*
Bodmin Town (10)

Bodmin Town vidare efter 4-3 på straffar.

Plymouth Parkway (9)
1-1*
Saltash United (10)

Saltash United vidare efter 5-4 på straffar.

Millbrook (10)
0-1
Bridgwater Town (9)
Newton Abbot Spurs (10)
3-0
AFC St Austell (10)
Thornaby (9)
2-0
Bridlington Town (9)
Kirkley & Pakefield (9)
1-2
Cogenhoe United (9)
Portland United (9)
0-1
Clevedon Town (9)
Honka
0-1
HIFK
Haka
0-2
Ilves
Andra omgången
Kalinkovo
0-7
Senica
Hajnáčka
2-2* f
Rimavská Sobota

Rimavská Sobota vidare efter 8-7 på straffar.