ecst.se fotboll

 

2020-21

Start: 1 augusti 2020
Slut: 24/25 april 2021

1+9

omgångar

0/311

spelade matcher

312

lag

Final

Visa matchfakta

Semifinaler

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

Visa matchfakta

Första omgången

Visa matchfakta
Söndag 9 augusti 2020
Wevelgem City
16:00
Eendracht Wervik

Sassport Boezinge
16:00
Dadizele

Lauwe
16:00
Latem

Diksmuide
16:00
Oostnieuwkerke

Torhout
16:00
RC Lauwe

Rumbeke
16:00
Jong Zulte

Anzegem
16:00
Eeklo Meetjesland

Excelsior Zedelgem
16:00
Wielsbeke

Racing Waregem
16:00
TSC Proven

Adegem
16:00
Excelsior Mariakerke

Munkzwalm
16:00
Eendracht Aalter

Voorwaarts Zwevezele II
16:00
Sint-Denijs Sport

Oostkamp
16:00
Houthulst

Oostduinkerke
16:00
Blankenberge

RFC Wetteren
16:00
Wemmel

Svelta Melsele
16:00
Rapid Leest

VW Hamme
16:00
Schelle Sport

Willebroekse
16:00
Grimbergen

Wolvertem Merchtem
16:00
Wambeek

Vaux-Noville
16:00
Sprimont II

Huy
16:00
Ster-Francorchamps II

La Roche
16:00
Messancy

Wanze / Bas-Oha
16:00
Chevetogne

Tenneville Sports
16:00
Huccorgne

Meix-Devant-Virton II
16:00
Aywaille

Andennais
16:00
Marloie Sport

Rochefort
16:00
Saint-Louis-Saint-Léger

Oppagne-Wéris
16:00
Bastogne

Spa
16:00
Mormont

Gouvy
16:00
FC Bercheux

Montignies
16:00
Forchies

Rhisnes
16:00
Malonne

Braine
16:00
Bossière

Hoeilaart
16:00
Aische

Rhodienne-De Hoek
16:00
Walcourt

Arquet
16:00
Walhain

Onhaye
16:00
Fernelmont-Hemptinne

Sart-Bernard
16:00
Tempo Overijse

VC Groot Dilbeek
16:00
Sint-Jozef Londerzeel

Haasdonk
16:00
Eendracht Zele

Eppegem
16:00
Rupelmonde

FC Lebbeke
16:00
Bornem

Lochristi
16:00
Dendermonde

Berlare
16:00
Sint-Niklase

Racing Mechelen
16:00
HO Kalken

Schelde Serskamp
16:00
Avanti

Jong Lede
16:00
Kruibeke

AFC Evere
16:00
Hoboken

Berlaar-Heikant
16:00
Stockel

Herent
16:00
Broechem

Sporting Bruxelles
16:00
St-Jozef Rijkevorsel

Kosova Schaerbeek
16:00
Ixelles

Stade Everois
16:00
Berchem Sport II

Sint-Job
16:00
Betekom

Standaard Meerbeek
16:00
Saint-Josse

K. Kontich
16:00
Léopold

Linden
16:00
Excelsior Mariaburg

BX Brussels
16:00
Bertem-Leefdaal

Nismes
16:00
Union Lasne-Ohain

Jeunesse Tamines
16:00
Genappe

RAS Monceau
16:00
Union Namur

Gembloux
16:00
Gosselies Sports

Binche
16:00
Ransart

Tollembeek
16:00
Tournai

Galmaarden
16:00
Rapid Symphorinois

Mons
16:00
Mesvin

Vacresse
16:00
Ardennen

Stade Brainois
16:00
Naastois

Hornu
16:00
Templeuve

Gerpinnes
16:00
Entité Manageoise

Nivellois
16:00
Denderhoutem

Excelsior Biévène
16:00
SG-Tertre-Hautrage

Belœil
16:00
Mons Nord

Elene-Grotenberge
16:00
Houdinois

Bambrugge
16:00
Luingnois

Ostiches
16:00
Olympic Burst

Voorde Appelterre
16:00
Meslin Grand-Marais

Ranst
16:00
Sint-Lenaarts

Crossing Schaerbeek
16:00
FC Schaerbeek

Punt-Larum
16:00
Sint-Dymphna

Witgoor Sport
16:00
Kadijk Overpelt

Diest
16:00
Berg en Dal

Achel
16:00
Verbroedering Lommel

Esperanza Pelt
16:00
SK Meldert

Crossing Vissenaken
16:00
De Kempen

Lille
16:00
Helson Helchteren

Stade Bierbeek
16:00
Zwarte Leeuw

Herselt
16:00
Herk

Vorselaar
16:00
Oud-Turnhout

Jodoigne
16:00
Juve Hasselt

Beringen
16:00
Noordstar Noorderwijk

Glabbeek-Zuurbemde
16:00
Hoegaarden-Outgaarden

Weerstand Koersel
16:00
Wezel

Waanrode
16:00
KFC Turnhout

Alken
16:00
Torpedo Hasselt

Raeren-Eynatten
16:00
Trois Frontières

Groen Star Beek
16:00
Sart-Tilman

Vliermaal
16:00
FC Tilleur

Richelle United
16:00
Calcio Genk

Rechain
16:00
Hombourg

Herstal
16:00
Schoonbeek-Beverst

Wellen
16:00
Espoir Minerois

Stade Disonais
16:00
Aubel

Aubel
16:00
Bilzerse Waltwilder

Entente Blegnytoise II
16:00
Herderen-Millen

Opitter
16:00
JS Fizoise

Elsautoise
16:00
Racing Vaux

Standard Elen
16:00
Eendracht Termien

Jeunesse Freylangeoise / Saint-Hubert
16:00
Sprimont

Arlon / Melreux
16:00
Habay-la-Neuve

Kvalomgång

Visa matchfakta
Lördag 1 augusti 2020
Jeunesse Freylangeoise
Inst
Saint-Hubert

Söndag 2 augusti 2020
Arlon
Inst
Melreux

 

Skytteliga

-
Not:
-